Jakou máte myš a klávesnici ?

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 25. 10. 2010 22:53

Oba máte pravdu :-) Na G110 jsou jak tři podsvícení - pro každé M jedno, tak i to přepínání mezi profily, jak píše Spajza.

"Na druhou stranu, pokud si dokážete vybavit alespoň jednu situaci, kde byste využili těch 36 kláves navíc, nevadí vám krátký levý Shift, toužíte po barevném podsvícení a máte volných 70 liber, určitě neprohloupíte. A málem bych zapomněl i na podložku pod ruce, na které je znát, že ji někdo poctivě testoval."

Tohle jsem o ní napsal v březnu, když jsem jí testoval :-)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 25. 10. 2010 22:56

Jo, profily prepinat muzes on-the-go. A ke kazdymu si muzes priradit svoji barvu (ale fakt jen z tech tri : http://www.youtube.com/watch?v=2WELx1jLjiw )

Jen fakt nevim jestli jdou nastavit tri profily pro kazdou aplikaci, nebo tri profily natvrdo na klavesnici pro vsechny aplikace zaroven.

-- 25. 10. 2010 22:57 --

//
spajza X píše:// inak profilov mozes mat milion oto nejde... zadas si JEDEN defaultny " STARCRAFT2" a 3 jeho variacie a v SC2 si medzi tymi troma prehadzujes... ked by si chcel zase 3 na WoW zase si len prehodis na "WoW" defaul a mas zase 3 k dispozicii... tak to funguje. no alebo mozes mat kazdy profil na inu hru aj to ide...

Jo tak tohle je super, tohle presne potrebuju.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod spajza X 25. 10. 2010 23:00

Zalezi natom ako mas nastaveny defauld. bud to mas tak, ze sa pusti profil podla hry a .exe suboru a aj napise na dispalyi nazov hry, alebo ho mas natvrdo fixnuty a predvoleny... akokolvek mozes mat 3 profily/farby na jednu hru.
๑۩۩๑
★卐★
spajza X
Godlike

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 22. 12. 2010 21:23

Udelal jsem si radost a dneska mi prisla:

http://store.razerzone.com/store/razeru ... .169417100

Akorat jsem neodhadl velikost a prisla mi uplne ta mala (cili kancelarska velikost). Zas tak moc mi to ale nevadi, mivam totiz skoro na vsechno vysokou sensitivitu.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod xgandalf 28. 3. 2011 18:49

Čest práci, pánové.
Potřebuju radu - chtěl bych koupit nějakou slušnou myš, ale přece jenom tohle je obor, ve kterým se moc nevyznám, takže potřebuju píchnout.
Požadavky:
- min 5 programovatelných tlačítek
- preferuju spíš lehčí myši
- na to se váže systém držení myši - rovnou můžu zavrhnout všechny rádoby-ergo myši ala Logitech MX500, nic proti nim, ale prostě mě z nich bolí ruka. Myš držím systémem "pavouk", tj. ruka na podložce a myší hejbu jenom prstama.
- cena cca okolo litru (nemám problém ale koupit myš za tři kila, když mi sedne)
- naprosto ideální myš, která ale už dosluhuje (a navíc nejde programovat pod WIN7) je stará dobrá Netsroll Optical PS2
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=21213
Myš za dvě kila a nemůžu najít adekvátní náhradu.
Pochopitelně už se nedělá, nový Geniusy jsou už tvarově jiný, takže mi tak nesednou.

Díky za rady
Look, three-headed monkey. Guybrush Threepwood, mighty pirate
What can change the nature of a man? Ravel
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod USER47 28. 3. 2011 19:17

Geniusy jsou sráče:). Pro tebe by byla optimální stará dobrá MS Intellimouse Optical, ale tu asi neseženeš. Možná by nebyla blbá tahleta, vypadá trochu podobně.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40186
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 28. 3. 2011 20:08

xgandalf: Rukou me projelo hodne drahych myši a nemuzu si vynachvalit a4 tech x7. Je idealni na hrani prstama (taky tak hraju) . Makro tlačitka se ukladaji do myši coz je vyhoda pri zmene počitace. Je lehka a drzi si paradne, neboli z ni ruka ani po celodenní praci coz se o vetsine ,,pro,, myšich rict neda.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55606
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 3. 2011 20:26

Jenže má jen 2 programovatelná tlačítka plus jedno trojklikací. A po těch letech každodenního používání už pomalu pokukuju po něčem komfortnějším.
Kromě toho ne všechny X7 jsou stejné. Ta nejstarší je podstatně citlivější než ta novější (z odkazu) a pak je ještě řada Oscar...
Víceméně tedy nedoporučuji, i když ve své třídě nemá konkurenci.
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Thowt1 28. 3. 2011 20:30

ked uz to tu tak rozoberate, moja MX 518 - na hranie parada, ale na pracu, net a pod. (a ze momentalne nehram vobec, ale robim tu "pracu", net...) to nie je bohvieco veru 8-S

inak tu Genius NetScroll Optical PS/2 by som mal mat doma a uplne funkcnu, relativne malo pouzivanu :-))
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1

Odeslat příspěvekod mtmccox2 28. 3. 2011 20:39

Taky mám X7 a v Oscar editoiru lze přeprogramovat i trojklikací, "svítítko" a i kolečko, pokud by bylo potřeba. Je ale pravda, že některým je nejlepší nechat funkci, jakou mají původně.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Killing Spree

Odeslat příspěvekod xgandalf 28. 3. 2011 23:31

USER47 : Bez urážky, ale je mi ukradený, jestli hraju s myší za dvě kila nebo za litr - podstatný pro mě je, aby se mi dobře držela a nebolela mě z ní ruka - a to ten "sráč" Genius celkem bez problému tři roky plní.
Tomkalhotka: Hmmm, nevypadá zle, jak je na tom s hmotností? Nemám rád těžký myši, blbě se šoupaj prstama.
SCobra: Neřeším, fakt ne - pět tlačítek stačí, já hraju převážně hry (adventury/RPG), kde nepotřebuje člověk těch tlačítek moc, takže pět tlačítek je fajn. Jinak se teda nechytám - ještě jednou, proč ji nedoporučuješ? (v porovnání s tím Geniusem na tom nebude zle, ne?) Nepotřebuju extrémní dpi, na FPS je to možná dobrý, ale já chci myš, kterou můžu hrát dlouho a sedne mi do ruky, ne myš, která má super dpi. Pak bych si koupil třeba toho Logitecha, sice bych po hodině nemohl hrát, ale kvalitní myš to je..:-))

Jinak nad Intellimouse Exporerem jsem přemýšlel taky, ale ta má podle diskuze snad jenom 400dpi, otázkou je, jak se to projeví ve hrách. Máte ji někdo?

Ještě jsem zvažoval Razery, jenže přece jenom ty jsou trochu jiná cenová kategorie.
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DevAstor 28. 3. 2011 23:45

Když si vykucháš závaží, tak je lehoučká.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Rampage

Odeslat příspěvekod xgandalf 28. 3. 2011 23:52

No, na druhou stranu když se na tu myš podívám, tak vypadá jako typická ergo-myš, čili přesně to, čemu se chci vyhnout..:-))
Nevíte o nějakým místě, kde by si ji v Praze mohl člověk vyzkoušet (nebo jiný typy), ta metoda objednání přes internet a případného vrácení sice funguje, ale je to docela časově náročný,
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 29. 3. 2011 07:24

však sem psal, ze je lehoučka a je idealni na pouzivani pouze prsty. Pro upresneni pouzivam tu oscar edici.
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 3. 2011 09:46

Jo jo, lehká je jako jakákoliv obyčejná myš. Abych řekl pravdu, nechápu tu vysokou hmotnost u "herních" myší - většina jich je těžkých i bez závaží. Ať to totiž držím prsty nebo celou rukou, vždycky se mi s tím blbě posouvá.

Jsem jen špatně pochopil těch tvých 5 programovatelných tlačítek... Chceš tedy 3 klasická + 2 programovatelná...

Nedoporučuju protože... To se těžko popisuje. Hraju a pracuju s X7 (první i druhé generace) čtvrtým rokem dost intenzivně a kdykoliv vezmu do ruky jinou myš (především ty herní), přijde mi v lecčems lepší. Ať už jde o přesnost, odezvu nebo ergonomii... Možná jsem si jen vyvinul jiný způsob držení a na zbytek by pomohla podložka (nebo odchází snímač a laser), ale spíš bych to viděl právě na nedostatky té myši (je přeci jen hodně malá - a to mám docela malé ruce).
SCobra
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka