5.1 sluchátka

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Weightlifter 20. 8. 2006 19:21

Potřeboval bych poradit ohledně sluchátek chtěl bych si koupit nějaké surround sluchátka a chtěl bych vědět jestli se to oplatí podle zvuku jestli je opravdu dobrý díky jinak jsem se zatím díval ny tyhle TEAC HP-11, 5.1 Díky za rady
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod miki24 20. 8. 2006 22:43

ted nevim jestli ses uz neptal na zive,ale ja jsem si ty sluchatka poslechl a koupil jsem rovnou koss,ten zvuk je nejaky divny myslim ze repro 5.1 ano,ale sluchatka rozhodne ne mozna ma nekdo lepsi zkusenost ja mam tedy takovou
„Nejhorší je srážka s blbcem…“
miki24
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 21. 8. 2006 05:15

Jednou jsem se o tomhle bavil s jedním člověkem z doupěte(že Pettko :wink: ).Sluchátka mají pořád jen dva repráky a tek nikdy neuslyšíš zvuk "ze zadu".Kup raději kvalitní stereo.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 8. 2006 09:30

jezek - 5.1 sluchatka maji kupodivu 8 !!! repro.. Prostorove funguji vetsinou uspokojive, opravdu slysite zvuk i ze zadu a center.
Problem je ale u narocnejsich posluchacu a obecne poslechu hudby. Tam bych je vylozene nedoporucil. Pro hry a filmy fpoho, berte ale navedomi ze nikdy to nebude jako u 5.1 repro soustavy - uz jen proto, ze zdroj zvuku mate primo na hlave a tudiz neni mozne se "za zvukem otocit".

Jako priklad uvedu prulet helikoptery ze predu dozadu, kdy se pokoji s repro mate tendenci za zdrojem zvuku i otocit. Se sluchatky to jaksi nepujde protoze se svou hlavou otocite i celou zvukovou scenu, proste repro to uplne nenahradi.

http://www.pctuning.cz/index.php?option ... mitstart=1
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 21. 8. 2006 09:55

_DAVE_ píše:jezek - 5.1 sluchatka maji kupodivu 8 !!! repro.. Prostorove funguji vetsinou uspokojive, opravdu slysite zvuk i ze zadu a center.

Ale jasně že mají více rapráků,ale všechny nacpané do jedněch sluchátek.Takže ať jich máš na jednom uchu 2 nebo 6,tak máš pořád jen 1 mušli na jedno ucho.Osobně bych už teď raději šel do kvalitních stereo sluchátek.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 8. 2006 10:09

Jde o to, ze musle to ma velke, a repracky jsou tam rozmisteny. Rozdil proti stereu tam je. Samozdrejme ze narocni posluchaci se tomuhle vysmeji jako treba MP3 formatu nebo jakymkoli 5.1 repro co nemaji THX certifikaci. :)

Na hrani si myslim ze to neni spatny napad, ale je to rozhodne kompromis.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 21. 8. 2006 10:11

Jo,jo,to bude ten správný názor.Nemám rád mp3 formát, nemůžu mít rád 5.1 sluchátka...
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod miki24 21. 8. 2006 10:50

ja si stejne myslim ze na prostorovy zvuk jsou nejlepsi normalni 5.1 atd.repro na normalni poslech jsou opravdu asi nejlepsi normalni sluchatka dobra znacka je koss ta ma dozivotni zaruku a nebo nemecka firma Sennheiser ja mam tyto Koss PRO/3AA a jsem spokojeny
miki24
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Weightlifter 21. 8. 2006 13:03

A na hry a filmy je to dobrý?
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 21. 8. 2006 13:38

Jak jsem psal, da se to. 5.1 repro s tim ale nenahradis. Jenze kdyz hrajes ve 23h nejaky FEAR tak je to asi lepsi nez pustit bedny.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Weightlifter 21. 8. 2006 16:01

Tak to jo díky za rady
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod miki24 21. 8. 2006 19:09

no abych pravdu rekl tak nevim jestli je zrovna dobry napad delat prostorova sluchatka ta kvalita nic moc mozna to bylo znackou nevim,ale i na normalni hrani si myslim ze staci normalni sluchatka
miki24
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Weightlifter 23. 8. 2006 22:14

No já je teď mám na uších a musím říct že kvalita je naprosto senzační je to bomba fakt filmy hry hudba vše naprosto skvělé mám TEAC Power Max HP-11
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 24. 8. 2006 07:47

TEAC jsou z tech 5.1 asi nejlepsi.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Weightlifter 24. 8. 2006 08:19

No zkoušel jsem z her jenom Doom 3 a FEAR ale fakt bomba a filmy tak samo
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod kromec 24. 8. 2006 08:37

Weightlifter píše:No já je teď mám na uších a musím říct že kvalita je naprosto senzační je to bomba fakt filmy hry hudba vše naprosto skvělé mám TEAC Power Max HP-11P/quote]

Tak to se divim asi nejsi moc narocnej , doporucuji vyzkouset kvalitni stereo sluchatka ve stejne cenove kategorii napr. KOSS PORTA PRO ,ten zvuk je uplne nekde jinde.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 24. 8. 2006 08:39

Tipuju,že ale ty KOSSy nejsou 5.1.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod kromec 24. 8. 2006 08:49

Nejsou ,ale kvalita zvuku je uplne nekde jinde a pokud zapnu suround efekt ve zvukovce tak ten 5.1 efekt v porovnani s 5.1 sluchatky neni zas tak hrozny.
Ja mam zkusenst s 5.1 sluchatky a je cast dost blbe poznat z ktere strany jde zvuk, hlavne vporovnani s bednami.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 24. 8. 2006 09:02

Tak zvuk sluchátek vzhledem k bednám se tady už řešil.A stereo vs. 5.1 taky.Mám pocit že Weightlifter prostě chtěl 5.1 sluchátka.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod kromec 24. 8. 2006 10:06

Ja jsem jen napsal vlastni zkusenost.
kromec
Killing Spree

Odeslat příspěvekod jezek 24. 8. 2006 10:14

Já Ti to neberu.Taky jsem výše psal,že bych šel spíš do sterea.
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Nikopol 24. 8. 2006 12:39

O 5.1 sluchátkách jsem taky uvažoval, ale zkušenosti uživatelů s nimi se velmi lišily. Došel jsem k názoru, že sluchátka s prostorovým zvukem ještě nejsou tak kvalitní a koupil jsem si raději Creative HQ-1300. Jsem s nimi velice spokojený.
http://www.creative.com/products/produc ... oduct=4936
Nikopol
Killing Spree

Odeslat příspěvekod GERY (novy) 27. 8. 2006 17:41

Ahoj-Vyzkoušej tyto.Já je mám a jsou supr.

http://www.skypehardware.cz/sluchatka/ipevo-smart-2.php

Edit: jsem si nevšiml že jsou 5.1 PSK
GERY (novy)
First Blood

Odeslat příspěvekod Weightlifter 13. 10. 2006 16:19

Nevím co se vám na těch sluchátkách nezdá asi je neumíte nastavit nebo co ale hrál jsem na nich HL 2 a zvuk naprosto dokonalý jako kdyby ste v té hře byli jak kapou kapky a všechno možné no prostě bomba tak teda nevím co se vám nezdá
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 14. 10. 2006 22:53

Uz z principu to nemuze byt jako 5.1 repro. ale v ramci moznosti je to ok. A audiofilove by te s tim poslali tezce do haje.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Weightlifter 15. 10. 2006 08:53

Já nejsem AUDIOFIL nebo co to tu kidáš a mně se ten zvuk zdá skvělý zvláště u toho Half Lifu tam byl opravdu skvělý ten zvuk a připadalo mi to jako kdybych byl přímo ve hře :twisted:
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 15. 10. 2006 10:26

5.1 sluchatka je IMHO hovadina, uz tu rikali, ze kvalitni (a v pripade sluchatek i nekvalitni) repro soustave se to nemuze vyrovnat, uz jen z rozmerovych a vykonostnich duvodu. Radeji si porid izolacni sluchatka, ono kdyz neslisis okolni hluk je to taky jine.
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Fuck8r 15. 10. 2006 10:47

je lepší si koupit vysoce kvalitní stereo sluchadla než pochybné 5.1 :o ... třeba Beyerdynamic DT 770
Naposledy upravil Fuck8r dne 15. 10. 2006 12:43, celkově upraveno 1
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage

Odeslat příspěvekod Weightlifter 15. 10. 2006 12:20

Ty prosímtě nekecej jo nekecej :mrgreen:
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 15. 10. 2006 13:59

Proc jsi se teda ptal, kdyz jsi tak chytrej?? Pujcim ti moje Heara 888 Titan, i na vzdalenost 50m budou hrat lepe nez to co si chces koupit, a to jsou stara tri roky, jsou "jen" stereo, a stala 15 tisic.
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 15. 10. 2006 14:12

Weightlifter je proste nadseny z necoho noveho. Taky nejsem audiofil, ale bedny to nenahradi. Jak uz jsem rikal, v ramci moznosti jsou ty sluchatka ok.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod ptth 18. 11. 2008 15:43

Hm, mam bedny 5.1, zvuk super,ale treba hrat hru jako je counter strike,tak se sluchatkama za 150 kc mam daleko lepsi ,,vcucnuti" do hry. Takze sluchatka 5.1 vs bedny 5.1 budou pro hru urcite lepsi. Tady jde spis o rozdil kvalitni stereo vs 5.1 prditka
ptth
First Blood