Windows Vista

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 31. 5. 2006 13:30

Tady je článek z Tiscali games kde měli k dispozici Vistu ve fázi BETA2 a zkoušeli na něm hry.Zatím to teda vypadá že podle mě hráči budou zůstávat u Windows XP...ty brutální hardwarové nároky obyčejný průměrný hráč s průměrným PC prostě nepřekousne:

Máme tu první testík funkce současných her na budoucím operačním systému. Konkrétně na Windows Vista. Nový OS Microsoftu nedávno dosáhl stádia Beta 2 a je prakticky stabilní a použitelný k celé řadě činností (kupodivu). Samozřejmě je v něm ještě spousta chyb, které potřebují doladit nebo opravit, ale základ systému je zkrátka hotov. Obvykle se stává, že má nový OS problémy se starým software a opačně a ne jinak to bude s hrami. Hlavní oříšek by se měl týkat kompatibility a dopadu na výkon. No praxe vypadá alespoň na první pohled docela růžově.

World of Warcraft běhá na Vistě bezproblémově. Jediný zádrhel je snad v tom, že se hra sama neumí přidat do speciálního prohlížeče určeného jenom na hry, do tzv. "Games Exploreru". To Splinter Cell: Chaos Theory by se do Games Exploreru eventuálně přidal, kdyby se ovšem zdárně dokončila jeho instalace. Nestalo se tak. A to z toho důvodu, že hra obsahuje protikopírovací ochranu StarForce a instalace hry se normálně nedokončí, pokud se neaktivuje low-level ovladač StarForce (po restartování PC). Ve Windows Vista se ale aktivovat nemohl, protože mu tento operační systém zablokoval možnost se pokoutně šířit a jenom zobrazil hlášku s textem "ovladač byl zablokován z důvodů nekompatibility". Podobná varování budou provázet všechny další hry se StarForce ochranou a budou tedy znemožňovat hraní "StarForce her". Alespoň do té doby, než někdo udělá nějaký StarForce digitálně podepsaný ovladač, kterému snad Windows Vista umožní instalaci a funkci. Vzhledem k bezpečnostní politice tohoto nového OS je to ale dost nepravděpodobné (ale zase ne nemožné, uvidíme).

TES4: Oblivion běžel na Vistě správně, dokonce se slušným výkonem. Ovšem objevovalo se "zadrhávání disku" ve venkovních lokacích. Problém vyřešila až instalace druhého gigabytu RAM do počítače (namísto původní 1 GB RAM). Vista jsou tedy pěkný žrout paměti. Bezproblémově také fungovaly všechny hry ze Steamu (Half-Life 2, Counter Strike) a vůbec celá download služba Valve. Battlefield 2 to samé, jenomže ne na síti. To je u síťové hry docela problém. Důvodem byla proti cheatovací ochrana PunkBuster, která neustále skenuje instalované soubory hry a pokud nemá ve Vistě oprávnění nastaveno na "Run this program as an administrator" začne vyhazovat hráče ze serveru (kick) s hláškou "inadequate O/S privelages". Není to ale nic, co by se nedalo řešit, stačí zaškrtnout jeden boxík v menu spouštěcího souboru a je to. Civilization IV, Sims 2 a Guild Wars rovněž o.k. Jen v Rise of Legends neustále problikával levý horní roh obrazovky (patrně problém s ovladači ke grafické kartě). F.E.A.R. také, podobně jako Oblivion, vyžadoval instalaci dalšího 1 GB RAM navíc, jinak se kousal a navíc se potýkal s propadem výkonu až o 30 procent oproti Windows XP a až o 52 procent, když bylo zapnuto AA + AF. To samé se dělo i s Call of Duty 2, i když s ne tak dramatickými následky.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 31. 5. 2006 13:43

Dalo se cekat ze to sezere hlavne RAM ohromne mnozstvi. Psal jsem to uz davno. Pokud vam na XP stacil na hru s odrenyma usima 1GB, tak na Vista budou 2GB akorat.
A pro ty, kteri tvrdi ze Crisis bude strektne pro Vista doporucuji si pripravit 4GB, protoze na 2 to bude naplno nehratelne. :lol:
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 31. 5. 2006 13:54

no tak moje sestava by jen tak tak utáhla visty ale už nic jinýho k tomu :cry: sekalo by se mě i hledání min :P
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 31. 5. 2006 14:07

Lidi co to tu povídáte? Visty(beta 1) jednou(pravda bez zvláštních obrazových efektú, ale ty vem čert) v pohodě na grafice 64MB pixel shadery 2, 256 Ram a celeru 1.4. Kámoš to měl na nootebooku a pohoda.
Takže pojednou i na slabých strojích...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 31. 5. 2006 14:43

Zalezi na tom co povazujes za normalni chod. Ja osobne povazuju za dost neprijemne pracovat i s XP na 256MB protoze mam vic zapnutych programu. No vzhledem k tomu ze naroky na pamet u novych MS systemu se temer vzdy nasobili ctyrma tak tech 256MB bude asi docela rarita. Ale fakt je ze to nebyl finalni system.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 31. 5. 2006 16:24

XP a Vista je něco jiného...vím že budete říkat, co to kecám, že když je Vista novější, tak bude nározčnější, ale tady jde o to, že VIsty bude řešit grafika(grafické rohraní) a nep orcák, takže to bude zaseo něčem jiném...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 31. 5. 2006 19:28

No to bych chtěl vidět - kde jsi vzal teorii, že Vistu bude řešit grafické rozhraní (pochopil jsem to správně, že Vista bude víc využívat grafiky, že jo?). Nic proti, naprostej souhlas, ale tady není ono vytoužené "a procák bude využit na jiné procesy". To, že Vista víc zatíží grafiku, je vcelku jasný, jenže nejenom grafiku, ale i procesor a paměti. Jinak máš pravdu - XP a Vista jsou opravdu něco jiného. Ale jak už jsem tu kdesi psal - nechci bejt neplacenej betatester Microsoftu - udělám to, co jsem dělal u ostatním verzí Windows - počkám si cca rok,rok a půl, až Microsoft společně s uživatelama, který si Vistu nechaj vecpat, vychytá ty nejhorší chyby a pak do toho možná půjdu (a možná taky ne, pokud nebude problém s kompatibilitou XP, taku nich zůstanu).
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AnachronyX 31. 5. 2006 20:07

Do not ask, 'Why kill the alien?', rather ask, 'Why not?'
- - Battle Brother Artemis

He who allows the alien to live, shares its crime of existence.
- - Inquisitor Apollyon
AnachronyX
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 31. 5. 2006 22:54

Jsem rád že se to tady tak rozjelo t a diskuze ale pokud to opravdu hoši měli na testování a podle toho jak jim ty hry jely tak dokud nebudu mít 2GB RAM tak do visty nejdu :-)
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 1. 6. 2006 05:53

xgandalf píše:No to bych chtěl vidět - kde jsi vzal teorii, že Vistu bude řešit grafické rozhraní (pochopil jsem to správně, že Vista bude víc využívat grafiky, že jo?). Nic proti, naprostej souhlas, ale tady není ono vytoužené "a procák bude využit na jiné procesy". To, že Vista víc zatíží grafiku, je vcelku jasný, jenže nejenom grafiku, ale i procesor a paměti. Jinak máš pravdu - XP a Vista jsou opravdu něco jiného. Ale jak už jsem tu kdesi psal - nechci bejt neplacenej betatester Microsoftu - udělám to, co jsem dělal u ostatním verzí Windows - počkám si cca rok,rok a půl, až Microsoft společně s uživatelama, který si Vistu nechaj vecpat, vychytá ty nejhorší chyby a pak do toho možná půjdu (a možná taky ne, pokud nebude problém s kompatibilitou XP, taku nich zůstanu).e/quote]


Byl jsem na předváděcce VIst(beta 1) a tam bylo jasně vidět, že procák není zatížen při běhu samotných Vist. Byla to přednáška od Microsoftu a bylo to dost zajímavý, tak bych řekl, že ne všechno co tam řekli nebude pravda a jedna z těch věcí je podle mě to s tím procákem...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xgandalf 1. 6. 2006 15:14

Sladká to víra - já jenom vycházím z minimálních hodnot, zveřejněných pro použití Visty a ze zkušenosti, která mi říká, že aby to všechno chodilo, tak se vyplatí násobit dvěma... :twisted:
xgandalf
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 1. 6. 2006 17:11

xgandalf píše:Sladká to víra - já jenom vycházím z minimálních hodnot, zveřejněných pro použití Visty a ze zkušenosti, která mi říká, že aby to všechno chodilo, tak se vyplatí násobit dvěma... :twisted: /quote]


Tak to rozhodně...
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 10. 6. 2006 13:58

Beta 2 VIsty je volně ke stažení:

Ak ešte neviete, Microsoft vypustil Windows Vista Beta 2 verziu a tentoraz ju rovno sprístupnil na svojej stránke, kde si ju môžete voľne stiahnuť. Takže ak si chcete vyskúšať, ako nový windows bude vyzerať a ako vám bude fungovať zabrowsujte sem. Download má okolo 3.2 GB a je to iso formát.

Ak si to stiahnete určite si tým nepreplácnite Xpéčka, je to Beta na pretestovanie a časovo obmedzená na 30 dní. Minimálne požiadavky pre Vistu sú - 800Mhz, 512MB RAM, DX9 karta, doporučené 1GHz, 1GB RAM. Rovnako je vonku Office 2007 Beta a pretestovať si môžete aj tú.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 10. 6. 2006 14:10

Tak Office 2007 jsem zvedavy...
C.I.S.I.
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 16. 6. 2006 12:59

Nějaké info o microsoftu a Vistě (sector):

Nazbieralo sa nám niekoľko zaujímavých Microsoftovín, tak sa na ne teda pozrime:
Bill Gates práve ohlásil, že v júli roku 2008 v Microsofte končí dennodennú prácu a bude sa viac venovať svojej charite Bill & Melinda Gates Foundation. V Microsofte ostane v predstavenstve a bude dozerať na chod spoločnosti. Na mieste hlavného softvérového architekta ho nahradí Ray Ozzie. Takže, ak budete potom nadávať na Windows, nadávajte na Ozzieho.

Znovu si pripomeňme, že DirectX 10 bude Vista only, a teda ak budete chcieť ísť s grafikou ďalej, musíte ísť ďalej aj so systémom. Mimochodom ako testujem Vistu musím povedať, že vyzerá veľmi slušne, treba jej síce viac pamäte, ale je to výrazne vyššia úroveň ako XP-éčka.

Microsoft včera prezentoval Vistu ako najbezpečnejší systém. Teoreticky aj môže byť (aspoň pokiaľ nevyjde a nezačnú v ňom hľadať diery), ak ste testovali Betu 2 viete, že pred spustením hocičoho sa vás spýta, či to môže naozaj spustiť. Rovnako bude implementovaná možnosť zapnúť si BitLocker full disk encryption, Protected mód pre IE, rozšírený firewall, lepšiu ochranu proti rootkitom a ďalšie veci.

Bungie spomenulo na svojej stránke Halo 2 verziu pre Vistu, kde aj keď hra nebude mať crossplatformový multiplayer, bude hra podporovať Live Anywhere, teda online systém, v ktorom si už aj na PC budete môcť vytvoriť gamertag, hľadať priateľov, zbierať body za prejdené hry atď. Rovnako sa multiplayerové servery budú zaznamenávať vo Vista Game browseri, v ktorom teda budete mať ku každej vašej hre aj servery, na ktorých radi hrávate.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků