Obecne rady k vyberu HW..

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 19. 5. 2015 11:21

holubek002 píše:Pokud mas vstup treba 30 fps, tak to i pri 144 Hz bude porad jen 30 fps. Proste tam ty stejne snimky zustanou po vice obnovovacich period (pripadne, pokud neni dane fps celociselnym nasobkem obnovovaci frekvence, se tam pri x-tem vykresleni v pulce vykreslovani soupne snimek dalsi - tearing), ale to ti plynulost obrazu vubec nijak neovlivni. Plynulost je způsobena tim, ze se tam pridaji dalsi snimky (proste to "odhadne" treba ze dvou snimku, treti snimek mezi nimi - Clear motion rate - Samsung, Motionflow - Sony, ...). Ale to se samotnou obnovovaci frekvenci panelu az tak nesouvisi. Nechce se mi to hledat, ale pochybuju, ze PC monitor bude takovato vyhlazovaci "*****" mit. Ale opravdu nevim.

Takhle funguje i ten SVP a podle mne funguje hodne dobre. Pri akcnich scenach sice jdou videt artefatky ale da se to prezit.

No hadam ze nejlepsi by bylo jit nekam do elektra a podivat se jak se to vubec hybe v realu a jestli to vypada tak jak si predstavuju. Coz mne moc netesi. :--
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 5. 2015 22:18

Ten dopočet, co mají televize, podle mě žádný monitory nemaj, ne? Jinak to opravdu nesouvisí s obnovovací frekvencí panelu, ale s tím, že tam prostě musí bejt to udělátko, co to dopočítává, tak jako to dělá zmiňovaný SVP na kompu (což je mimochodem absolutně must have program).

Ale dobrá otázka pro ty, co hrajou na nějaký slušnější televizi: když vám tam jde obraz z konzole s 30 FPS, dopočítává to a je to tudíž plynulejší?

A Tdjohne, proč že tu haníš ten Gsync? Co jsem četl na PCtuningu a tak, tak mi to přijde jako bezvadná věc. Já to osobně vidím takhle: hrát bez Vsyncu je blbost, protože tearing je hnusnej a je tam vždycky. Taky plynulost samotná je bez Vsyncu špatná. Takže hrát jedině s Vsyncem, což ale při 144Hz monitoru znamená udržet stále 144 FPS. S Gsyncem ale odpadá tearing při jakýchkoliv FPS, takže to může kolísat od 50 do 144, uvidíš sice rozdíl v plynulosti, asi i v odezvě, ale bude to bez tearingu a škubání. Podle mě prostě pecka.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 5. 2015 00:24

Televize tohle určitě nebude dopočítávat u her, protože bys měl obrovský input lag. I když některým by to asi nevadilo :D

Tearing nemám teď, takže s ním problém nemám. Potřebuju pořádný input lag, tak mi stačí vhodný lock na 60, 100, 120, 144. Gsync pak nemá význam.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 20. 5. 2015 08:23

Sasakr - no technicky to uzce souvisi. I tech dopocitanych snimku nemuzes mit zobrazenych vic nez kolik ti ten monitor dovoli.

tdjohn píše:Televize tohle určitě nebude dopočítávat u her, protože bys měl obrovský input lag. I když některým by to asi nevadilo :D


V tomhle mas pravdu, to mne ani nenapadlo. Treba by tam ale byl nejaky cinema mod, ktery by sel vypnout. No ale i tak hadam, ze uvidim v obraze zlepseni tak ci onak.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 5. 2015 11:56

Vhodný lock. Takže budeš muset zkoumat, na kolik ti hra jede, abys to locknul na správnou hodnotu. Tím se ošidíš o snímky, který jsi mohl mít navíc v nenáročnejch scénách a zároveň pokud tam bude něco náročnějšího, dostaneš se pod lock, takže Vsync bude blbnout.

-- 20. 5. 2015 12:58 --

Vhodný lock. Takže budeš muset zkoumat, na kolik ti hra jede, abys to locknul na správnou hodnotu. Tím se ošidíš o snímky, který jsi mohl mít navíc v nenáročnejch scénách a zároveň pokud tam bude něco náročnějšího, dostaneš se pod lock, takže Vsync bude blbnout.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 5. 2015 18:19

Za prvé hra má cca stále stejnou náročnost. Jelikož chci jet na 120+, stejně je potřeba pořádný HW a tam to moc zkoumat nemusíš. Pokud to třeba jede kolem 100, tak jen trochu ubereš a jsi v pohodě. Vsync nijak blbnout nemůže. Nejhorší je mít nestabilní snímky, což mi můj lock moc nedovolí a s Gsync bych na tom byl podobně. Hlavně u hodnot nad sto už velké rozdíly v ovládání nepoznáš, takže se to ovládá cca stejně dobře.

-- 20. 5. 2015 19:21 --

Lo!Zza píše:V tomhle mas pravdu, to mne ani nenapadlo. Treba by tam ale byl nejaky cinema mod, ktery by sel vypnout. No ale i tak hadam, ze uvidim v obraze zlepseni tak ci onak.


Určitě, záleželo by na tobě a možná to fakt existuje. Jen na hry by to moc nebylo, ale jako volitelná možnost dobré.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 5. 2015 19:15

tdjohn píše:Za prvé hra má cca stále stejnou náročnost.
No tak to ovšem u spousty titulů není vůbec pravda. Hele jak myslíš. Mně prostě přijde lepší mít Gsync a zapnout, hrát a neřešit a mít jistotu, že ždímu HW na maximum a zároveň s tím mám maximální možný FPS bez tearingu. Tvoje metody se zkoumáním FPS, lockem a nejistými výsledky se mi prostě nezamlouvají.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 20. 5. 2015 19:49

Jak to není pravda? Myslíš, že na konzolích to může jet různě? A kdo by takovou hru dělal? Dyť je to nesmysl.

Nemůžeš mít různé FPS, když chceš hrát. Musí se ti to ovládat pořád stejně.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 24. 5. 2015 11:32

ak mi sem tam zamrzne hra pocas hratia (a je treba restartovat PC, rozne hry, vo windowse ani inak to nerobi), a ked sa mi vcera PC same od seba uplne vypalo (pocas hratia Witcher 2), moze to byt zdrojom? Je tam eurocase, PC som kupoval z bazaru, inak eurocase by som tam nikdy nedal... povodne som mal podozrenie ze grafika je vadna... teploty su vsetky v poriadku
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 31. 5. 2015 20:22

Tak jsem nakonec vzal ten Acer s G-Sync. Nasel jsem ho v akci jenom asi o 10 liber draz nez ten Benq. Zatim mam dojmy veskrze pozitivni ale je tam par veci co mi vadi. nejvic asi to, ze je tam jenom jeden vstup a to DisplayPort. A taky cerna by mohla byt trochu vic sytejsi. (i kdyz je mozny ze se to da vyladit tak aby to vypadalo super - moc jsem si s tim zatim nehral)

G-Sync funguje dobre a tearing ve hrach zadny nemam. Vsiml jsem si ale ze, napriklad Youtube videa se ze zacatku lehce trhaji. Nebo i 24hz filmy vypadaji dost divne s timhle "kinoefektem". Nastesti pro vsechno pouzivam SPV, takze az tak moc mi to zily netrha.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 6. 2015 13:31

I na youtube používáš SVP? To je docela voser s tím kopírováním linků. Nebo už to jde nějak elegantněji?

-- 1. 6. 2015 14:32 --

Jo poškat, jak ti vůbec zvládá PC dopočítávat na 144 FPS nebo kolik to má?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 1. 6. 2015 13:54

No s tim YT je to vyreseny blbe... Kdyz je neco na co se chci podivat bez trhani tak pouziju ten prehravac. Jinak na to koukam normalne v prohlizeci. Ja jsem zjistil ze mi to trhani vadi jen prvnich par vterin - potom se na to nejak adaptuju a neprijde mi to nebo co.

Myslis v SPV? Ja mam nastaveno 120Hz (pry je to lepsi na filmy nez 144Hz) a v SVP mam nastaveno dopocitavani 3x vstupu. Takze kdyz film ma 25fps tak mi to dava nejakych 70fps se SVP. V 720p to funguje fajn a to mam nastavenou nejvyssi kvalitu. 1080p jsem musel trochu snizit nastaveni, protoze se obraz obcas vlekl za zvukem (kazdopadne porad to vypada skvele).

Jinak bych rekl ze G-Sync nejvic vynikne pri strileckach. Tam jde poznat rozdil vcelku markantne. Takovy Titanfall nebo CS:GO se mi fakt hraje o dost lip. Naproti tomu u 3rd person her takovy rozdil nevidim. Zkousel jsem chvili Shadow of Mordor a zdalo se mi to stejny jako na stare 60Hz (samozrejme krome kvality barev atd.).

Jinak vcera jsem si lehce hral s nVidia surroundem a jsem dost prekvapeny vysledkem. Mam vedle sebe monitor a TV, takze jsem je propojil a zkousel GTA5 - pokles fps byl asi jenom nejakych 20%, takze furt hratelne pri 40-neco fps. To same Project Cars - ultra widescreen je fakt jiny kafe (navic jeste s volantem). Rad bych to zkusil aspon se trema monitorama (protoze 2 obrazovky jsou na FPS prakticky nepouzitelny, kvuli tomu ze clovek nevidi kam strili) ale na stole uz fakt nemam misto. :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 1. 6. 2015 15:09

Ja vam nevim. Taky jsem byl zpocatku z SVP nadseny, ale ted uz to pouzivam minimalne. Mi se proste zda, ze to moc dobre nezvlada rychle sceny, u kterych by se prave vice fps hodilo nejvic. Ale kdyz je to sestrihane pro epileptiky a natocene kameramanem s parkinsonem, tak to holt asi nema z ceho pocitat...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 1. 6. 2015 15:21

Musis si pohrat s nastavenim. Mne nejvetsi problem delaji artefakty u akcnich scen (nebo obcas to jde dobre (hnusne) videt kdyz postava jde pred trochu komplexnejsim pozadi, napriklad koruna stromu). Proto taky radeji koukam na 720p kde muzu vsechno vymaxovat pro presnejsi vypocet. :)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 6. 2015 16:55

Aha, to jsem ani nevěděl, že tam jde nastavit konstantní násobek vstupního FPS. Já tam mám prostě nastaveno 75 Hz, takže z 25 FPS 3×, z 30 2,5× atd.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků