Obecne rady k vyberu HW..

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod jezek 3. 2. 2009 14:55

Rychlost a cena ;-)
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 3. 2. 2009 15:09

šmiky - Kazdopadne bych bral ten levnejsi.. :)

Podle toho kde, pokud myslis u grafik, tak tam je to obrovsky rozdil v rychlosti. Pokud mas na mysli DDR3 u RAM, tak ty jsou akorat hrozne drahe. Rychlosti nejak zvlast nevynikaji nad DDR2.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šmiky 3. 2. 2009 19:26

thx
Princ a princezna se vzali, usadili se na zámku a žili spolu šťastně a spokojeně až do své brutální smrti
šmiky
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 4. 2. 2009 11:44

můj kámoš - hw expert mně tvrdí že intelácký dvoujádra (např. E8200) mají jen jedno jádro + virtuální (HT) a čtyřjádra (Q9650) mají fyzická jádra 2 + 2 virtuální (HT) že je to tak na 100% a psali to i v článku na PC tuning a pravé 4jádro neexistuje (až teď i7 že má 4 jádra + 4 HT)

E - 1 + 1
Q - 2 + 2
i7 - 4 + 4

je to tak? :shock:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 4. 2. 2009 11:52

Tak to kamos hw expert plete. :-)

C2D a C2Q nema zadne HT, ani nic podobneho. C2D je nativni dvoujadrovy chip (dva procaky v jednom pouzdre). C2Q je slepenec dvou C2D. Kdyz z nej urves kovovy headspreed uvidel bys dva fyzicke chipy..

No a konecne i7 a Phenom jsou nativni (rozumej jeden kremik) ctyrjadra. S tim, ze u i7 se vratili k HT, a ty ho ve winech uvidis jako 8procaku.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 4. 2. 2009 11:58

já si říkal že je to ňáký divný :D

takže Q, i7 a phenom mají 4 fyzický jádra (i7 navíc HT takže 4 další virtuální) a E má 2 fyzický jádra a HT bylo jen u P4 a zase až teď u 7ček a Q je slepenec z E a phenom + i7 jsou čistý 4jádra...
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2009 12:15

Není to náhodou "HW expert Franta od vedle"? :D Nebo lakuje a pozoruje, jestli mu to sežereš :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 4. 2. 2009 12:20

né on čte všechny články a recenze a myslel to úplně vážně jako že se nemůžu divit že na mém jednojádrovém E2160@3GHz mně nejde GTA když on se svým dvoujádrovým Q9550 to hraje tak tak...
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2009 12:28

No... A pak těm článkům věř...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 4. 2. 2009 13:58

tak tohle snad v zadnem takovem clanku nebylo...
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šmiky 4. 2. 2009 22:00

lol, usáma expert :D
Princ a princezna se vzali, usadili se na zámku a žili spolu šťastně a spokojeně až do své brutální smrti
šmiky
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šmiky 5. 2. 2009 16:45

diky hosi!!! diky vsem, gta 4 mi jede na HIGH kvalitu bez sekani.fakt husty a dokonce mi furt facha muj starej zdroj takze dobry :-)
Princ a princezna se vzali, usadili se na zámku a žili spolu šťastně a spokojeně až do své brutální smrti
šmiky
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 5. 2. 2009 17:08

jasne, ale kdyby se ti ten zdroj nahodou odpalil, tak sme te varovali ;)
test zdroje LC power: http://www.svethardware.cz/art_doc-DE20 ... 30EB6.html
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 2. 2009 17:49

Presne tenhle mam uz hrozne dlouho. Pres tri roky, kupoval jsem ho v dobe, kdy jsem si myslel ze jde hlavne o watty.. :-) Je tichy, zcela bez problemu i s 8800GTS.
LC uz bych si samo nekoupil, ale konktretne ten muj absolvoval uz hodne testu po dlouhou dobu, a prosel. ;-)
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 5. 2. 2009 17:54

jasne vzdyt takova sestava zere maximalne 250W, takze naplno jak v tom testu zatizeny nejede a kdyby se i nahodou odpalil, tak vetsinou se jinym soucastkam nic nestane a staci vymenit jen zdroj
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků