Obecne rady k vyberu HW..

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 28. 11. 2015 18:20

Pokud mi sem hodíte zbytek sestavy, rád poradím. Potřebuji především znát vaší základní desku, abych věděl, jaké máte FSB. Poté určitě vybereme.

Ceny byly podstatně níž, poté cena paměťových čipů raketově vystřelila kvůli kartelovým dohodám, které se vytvořily u výrobců (čti - Kingston a další velcí výrobci všechny ostatní drtili téměř dumpingovými cenami, takže se začal ozývat zbytek). Osobně mi to přijde jako poměrně nešťastné řešení, naštěstí se ceny posledních 6 měsiců začínají přeci jen vracet do normálu.

Osobně většinou lidem stavím s Kingstony, protože mají doživotní záruku, takže asi není co řešit. Ještě dobré zkušenosti máme s Corsair (třebas řada Vengeance, rovněž doživotní). A-Data dřív byly dost chybové, no podle reportů kolegů se dost zlepšily. Se zbytkem výrobců nemám tolik zkušeností, vím o dvou sestavách s Geily a obě fungují bez problémů.
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2015 19:57

Úplně jsem zapomněl, že jsem se zeptal a už jsem koupil 2× http://www.czc.cz/patriot-signature-lin ... 95/produkt

Deska je tato, snad je to ok :-D http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... usb3rev_31

-- 28. 11. 2015 20:58 --

Patriot jsem vzal na doporučení známýho.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 28. 11. 2015 20:12

Váš známý vám doporučil CL 11? Mrkněte se spíš po CL 9. Protože časování u pamětí je mnohem důležitější, než frekvence. U vaší desky navíc můžete cílit spíše na frekvence 1333/1066, protože tu co jste vybral vám stejně sníží, takže na 1600 nepoběží, pokud nehodláte zvyšovat takt RAM.
Pokud už chcete šetřit, tak bych to viděl spíše na http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury- ... 37/produkt, zde po jedné: http://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury- ... 41/produkt

O tolik více nepřiplatíte, máte lepší chladič, doživotní záruku a CL 9 - na hry optimum.
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2015 20:40

Ne, známý mi doporučil značku a zároveň řekl, že u mý desky má frekvence 1600 smysl. Proč bych měl cílit na 1333/1066? Co se týče nějakýho časování, tím jsem nepolíbenej :-)
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 28. 11. 2015 20:46

Protože ve specs máte:
4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory
Dvoukanálová architektura paměti
DDR3 2000(OC)/1333/1066 MHz
:). 1600 MHz paměť se vám automaticky podtaktuje podle FSB, tzn. poběží vám na 1333, pokud ji nepřetaktujete (což už se dnes moc nedělá, protože často není důvod, jen u extrémnějšího OC). Zbytek si musíte rozhodnout sám, já jen nabídl alternativu. Rozhodně mrkněte po CL9, značku i typ si vyberte jak libo. CL11 nebrat :).

Samozřejmě mne vůbec nemusíte poslouchat, ale v HW dělám, tak tyhle věci alespoň zběžně vědět musím :D
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2015 20:52

Ok, budu ti věřit, my to se známým nijak dopodrobna neprobírali. Tak jsem vystornoval objednávku a uvidíme :-)

To s frekvencí chápu a co se teda týče časování, čím míň, tím líp, ano? Proto CL9 lepší než CL11.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 28. 11. 2015 20:54

Přesně tak, v podstatě se jedná o latenci v jednotlivých cyklech, ale nezabíhejme tam raději :). Ten cenový rozdíl je zanedbatelný, proto není důvod kupovat pomalejší paměti. Pokud by byl cenový rozdíl vyšší, tam už by se vyplatilo přemýšlet, ale zde je to z mého pohledu no-brainer.
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 11. 2015 20:57

Jasný. Dokonce i teď koukám, že tam mám CL9 a 1333 Mhz, akorát 2×2GB. Tak to bych to měl gumovější než teď.

-- 28. 11. 2015 22:01 --

Ale koukám, že ty Kingstony mají poruchovost 12%?!?!?!

-- 28. 11. 2015 22:08 --

Jinak k tomuhle: DDR3 2000(OC)/1333/1066 MHz

Chápu to správně, že ta deska umí ramky s frekvenci 2000, 1333, 1066 ale neumí 1600?! To je nějaký prdlý, ne?

-- 28. 11. 2015 22:24 --

Jsi si jistý, že to časování má na hry vliv?! http://pctuning.tyden.cz/hardware/proce ... na?start=6
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 28. 11. 2015 21:38

Ještě jednou opakuji - nemá pro tebe smysl kupovat pomalejší paměti, když je cenový rozdíl tak malý. CL9 je prostě rychlejší paměť než 11, realitu nezměníš. To že rozdíl ve hrách je podle testů 1-5% je pravda, ale to je irelevantní v okamžiku, kdy připlácíš řekněme 100,- za rychlejší RAM. Za ten příplatek koneckonců dostaneš i lepší pasivy a neomezenou záruku (což je samozřejmě zdaleka největší plus).

Ohledně toho zbytku - nechápu, co je na tom prdlého, specifikace mluví jasně. Paměť poběží na 1333 MHz, nebo v případě OC na 2000 maximálně - to je ale v případě, že by ses rozhodl ramky taktovat, což třeba v případě Intel procesorů nedává moc smysl, moderní lite OC se provádí změnou děličky, nikoliv zvyšováním frekvence FSB, tam se sahá až při vyšších taktovacích výkonech - což se může a nemusí projevit na životnosti ostatních komponent, které kvůli konzolím v současnosti morálně zastarávají přeci jen později.

Poruchovost těch pamětí je 1,2 % (desetinné čárky jsou prevít), ale prodává se jich oproti jiným modelům strašně moc a navíc mají doživotní záruku, takže kdykoliv lze vyměnit za nový kus. Ramky se většinou nerepasují, takže tak. Znovu říkám - značku i model si můžeš vybrat jakou chceš, já mám s K. ty nejlepší zkušenosti, ale teď v PC mám třebas Corsair a doporučím je taky. I na nich stavím PC a stížnosti nejsou.
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 11. 2015 09:46

OK, díky. Snad už je to všechno jasný.

A k tý poruchovosti, nemůžu si pomoct, já vidím Poruchovost: 11,90 %
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Šafránek 29. 11. 2015 17:57

Teď byly ve slevě na Black Friday a jen se po nich zaprášilo :). A neboj se tolik, však když se něco stane, tak ti daj nový nebo vrátěj money :). A Ramky ti v PC nic jinýho odpálit nemůžou (1.5V teda rozhodně ne), tak odhoď ostych a směle do nich.
Michal Šafránek
Killing Spree

Odeslat příspěvekod holubek002 12. 12. 2015 08:58

4TB disk z NASu (Linux). Vyhodit oknem?
disk.png
disk2.png
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 12. 2015 17:24

Zbavil bych se toho, pokud ten počet bude narůstat (i tak bych tomu nesvěřil žádná trochu důležitější data). A vůbec, všem "green" diskům bych se vyhýbal jak čert kříži.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 12. 2015 12:25

holubek002 píše:4TB disk z NASu (Linux). Vyhodit oknem?

4TB? to nevydrzal dlho,cos delal.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 29. 12. 2015 16:50

To by me taky zajimalo. Nemel jsem ho osobne od novoty, avsak nalitano mel malo. Ale dost se zahrival až byl problem na nem udrzet prst (dle smartu vsak pod 50°C). V pohode fungoval a najednou prestal cist soubory a bylo slyset cvakani. Situace z obrazku se rapidne horsila - pulka zapsanych dat nesla chvili po zapisu precist zpatky - tak je po me pitve (5 ploten!) v kremikovem nebi.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků