Jak zjistit, jestli vám daná hra poběží na vaší sestavě?

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 11. 2009 18:59

Zajímaly by mě zkušenosti někoho, kdo testoval jak benchmark, tak hru samotnou Resident Evil 5. Stáhl jsem demo a krom toho prvního testu mi ty ostatní jely plynule. Jenže ten první je taková spíš videosekvence, ne hraní, čili by mě zajímalo, jestli když mi ty in-game testy jely plynule, jestli tomu tak bude i ve hře. Možná blbej dotaz, ale tak radši se zeptám.

Obrázek
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiMpOPo 28. 11. 2009 18:01

Dobra vec, nechapem ako na to mozte povedat blbost ;)
MiMpOPo
First Blood

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 30. 1. 2011 21:55

Já bych se chtěl zeptat, mám PC sestavu, nic moc. Jen bych chtěl hrát novější hry, ale u mě je to nemožné. Mám slabší PC, a potřeboval bych vědět jakou grafickou kartu ke své sestavě koupit? V tomhle nejsem moc sběhlý, tak opravdu nevím.

Mám

AMD Athlon II X2 215 dual-core
4GB DDR2 paměti
a momentálně mám NVIDII GeRorce 6150SE grafickou akrtu.
Podle mě to bude hrafikou, tak bych se chtěl zeptat, kterou byste mi doporučili, nějakou za přijatelnou cenu, abych rozjel hry alespoň na medium :)
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 1. 2011 22:29

Však to by byla slušná sestava nebýt té pitomé grafiky :-) Stačila by i nějaká bazarová 8800 GT, 9800 GT nebo GTS250 (to jsou všechno stejné prakticky stejné grafiky).
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 31. 1. 2011 06:50

Ok díky moc, já nevím co to uráhne a co ne..tak sem se radši zeptal.

EDIT: uvažoval bych o tomhle http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

a nestačilo by toto? http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K000000SG1
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 31. 1. 2011 08:44

Pokud to musí být nové, tak ber jakoukoli GTS250 nebo 9800GT. Hlavně ať to má alespoň DDR3 !!
Radeon minimálně 5750.

Cokoli slabšího nemá smysl, bezproblému se vejdeš do 2000Kč.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 31. 1. 2011 11:40

Tak zas úplně nové hry hrát nemusím, třeba takové GTA 4.nene..ale jo, asi si koupím tu GTS250. Protože už teď se mi docela seká Medieval 2 ..

EDIT- a můžete poradit nějaký levný obchod? nemůžu najít žádnou takovou do 2000Kč, což je pro mne limit.
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2011 11:55

Alfacomp je docela levný... Ale jinak asi jedině bazary...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lloyd.Irving 31. 1. 2011 11:58

Ok ok, takže si koupím tu GTS250. A jak je to s instalací, prostě to napojím na základovku a zdroj a hotovo? není třeba nic dokupovat?
Red Wii,GC,GameBoy Advance SP Brighter,PSP.

dr.Míša " jsi přeci na doupěti, místo těch největších herních kruťáků široko daleko"
Lloyd.Irving
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 31. 1. 2011 12:10

Víc není třeba :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dzedla 16. 9. 2012 14:07

includes píše:Bojíte se,jestli vám nějaká hra poběží na vašem PC? Zkuste si testík na této stránce: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Najděte si v seznamu danou hru a dejte RUN, chvíli to bude něco stahovat a pak to napíše verdikt, ukáže to, kolik hra chce např. RAMky a ukáže to kolik máte vy...atd...

Takže, zkuste si to :wink:


Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli bych na mém PC spustil alespoň na minimální požadavky Battlefield 3 nebo alespoň Mafii II. Stránku, kterou si dával do popisku jsem znal již předtím, ale třeba u Call of Duty:MW2 mě to psalo že to rozjedu na minimální požadavky, ale já to hraju na maximální a mám 30 FPS.
Mám nootebook o hodnotách:
OS:Windows 7 Home Premium
Processor:AMD Athlon(tm) II P320 Dual-Core Processor 2.1 GhZ
Ram: 4 GB
Grafika: ATI Mobility Radeon HD 5470
dzedla
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 16. 9. 2012 14:36

Podle notebookcheck.net bude Mafia 2 sotva hratelná na minimální požadavky. Ta grafika je fakt zoufalá - starší díly CoD jsou poměrně dobře odladěný pro slabý sestavy :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 16. 9. 2012 20:25

Mafii 2 stáhni demo, ale můžu ti říct, jak to pojede, protože to je výkonem na úrovni mý 4 roky starý 3650. Takže minimální detaily a 1024×600, a to jen jízda po městě. Mise pod 25 FPS.

A MW2 ti na max nemůžou jet na 30 kdyby ses na hlavu stavěl. Leda tak ve VGA a ještě bez AA. BF3 bych vůbec nezkoušel.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MISLcz 21. 12. 2014 14:00

SCobra píše:Však to by byla slušná sestava nebýt té pitomé grafiky :-) Stačila by i nějaká bazarová 8800 GT, 9800 GT nebo GTS250 (to jsou všechno stejné prakticky stejné grafiky).
Počkat, já mám GTS 250 doma! 8-)
MISLcz
First Blood

Odeslat příspěvekod Peter S. Kenedy 4. 1. 2015 15:25

Proč reaguješ na 4 roky starý příspěvek? Viděl jsem to u tebe už vícekrát.
WiiU, 3DS, PS3, PS4
Moderátor diskuzního fóra doupe
Peter S. Kenedy
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků