Jak zjistit, jestli vám daná hra poběží na vaší sestavě?

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod šmiky 19. 12. 2008 23:15

sCOBRA:jakej je rozdil ,kdyz budu mit dualni ramky 2krat2GB a nebo 1+1+1+1 oboje je dohromady 4GB tak jakej je v tom rozdil?respektive jakej je rozdil mezi dualni a samostatnou pameti-jesli staci si tam pridat este2GB nebo koupit dualni 2krat2Gb,je to hodne znat?
Princ a princezna se vzali, usadili se na zámku a žili spolu šťastně a spokojeně až do své brutální smrti
šmiky
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 19. 12. 2008 23:30

No, když budeš mít 1+1+1+1, tak obsadíš všechny banky :-)
Paměti v DualChannelu fungují tak, že se zapisuje/čte do/z obou najednou, takže se rychlost zápisu/čtení teoreticky zdvojnásobí.
1+1+1+1 jedou dvě a dvě v dualu. Pokud bys měl 1+1 +2, už by to v dualu nejelo... Jak moc to bude znát nevím...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 12. 2008 12:20

šmiky - No tak pokud se nepletu tak mas v tom PC C2D na 2.2GHz, tam uz jsem ti psal ze rozumne maximum je 9800GT. Co mas za desku neni uplne smerodatne, spis zalezi na tom CPU.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 12. 2008 12:37

Právě jsme se tu bavili o tom, že bysme upgradovali jak procesor (na nějaké čtyřjádro, asi Q6600) a i grafiku (9800 GTX+ nebo HD 4870 nebo GTX260 nebo HD 4850 nebo nevím) a přinejhorším i paměti na 2x2GB nebo bysme přidali 2x1GB. No a nevíme, co bude nejlepší :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 12. 2008 12:45

No psal "co se hodi k tehle desce".. Pokud bude silnejsi CPU, se podle me vyplati R4850. Pak uz je to cenove horsi. Obecne zrovna ale neni idealni doba na koupi komponentu.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 12. 2008 12:47

No jo, to psal, akorátže mezi tím proběhla ještě poměrně rozsáhlá diskuse :-)

Pravda, v lednu to bude lepší.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šmiky 20. 12. 2008 14:06

jj, jasne ja si to nejdu koupit ted hned:),taky sem myslel az nekdy za mesic
Princ a princezna se vzali, usadili se na zámku a žili spolu šťastně a spokojeně až do své brutální smrti
šmiky
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šmiky 20. 12. 2008 14:10

a neni nahodou lepsi ta sapphire radeon hd 4870 1GB co mi posilal scobra? zda se ze kdyz je dvakrattak drazsi tak by mohla bejt lepsi dyz uz budu mit 4jadrovej procesor :-)nic mene,vsem vam dekuju hlavne daveovi a scobre, za 2dny sem se dozvedel vic nez ja sam za 2 roky :-D
Princ a princezna se vzali, usadili se na zámku a žili spolu šťastně a spokojeně až do své brutální smrti
šmiky
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 12. 2008 15:01

Používej ten EDIT! :pozor
Zdroj by mohl být problém, to je fakt... Tak to jsme s upgradama asi v pytli... Jestli ceny po vánocích neklesnou na takovou hodnotu, abysme se do 10 000 vešli i se zdrojem :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šmiky 20. 12. 2008 15:03

SCobra píše:Pokud bych se pouštěl až do těhle vod, asi bych spíš sáhl po nějakém Radeonu (4870 nebo 4850)... GTXka jsou pořád ještě docela drahá...


_DAVE_ píše:No psal "co se hodi k tehle desce".. Pokud bude silnejsi CPU, se podle me vyplati R4850. Pak uz je to cenove horsi. Obecne zrovna ale neni idealni doba na koupi komponentu.
tak ted nevim ktera by byla lepsi, ta R4850 je o polovinu levnejsi nez radeon HD 4870 ale cena bejva vetsinou umerna kvalite,zvlast kdyz je rozdil 3500kc,takze nevim :hm .A mimochodem u toho radeonu pisou ze doporucujou se zdrojem 500W,myslite ze to mam brat vazne,kdyz mam 450W? :-) predem dik za nazory

kolik myslis ze by ten zdroj mel mit? tak koukam ze stejne vymenim celej komp :-D zbyde mi tam akorat deska :-) zacali sme kartou pak procesor,pres operacni pamet az ke zdroji este zbejva hardisk a zakladovka.jo a krabice :-) jo a este sem se chtel zeptat jak s tima ramkama,mam tam pridat este jednou ty samy 2krat1Gb,nebo ty stary vyhodit a dat tam 2krat2Gb?

upraveno -davee
Princ a princezna se vzali, usadili se na zámku a žili spolu šťastně a spokojeně až do své brutální smrti
šmiky
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 20. 12. 2008 15:49

Ne, prostě nebude používat editování příspěvků, aby jich neměl pod sebou dvacet... :grr:
Nahoře nad příspěvkem je takové tlačítko UPRAVIT a není tam ze srandy, ale aby se používalo, když chce člověk ještě něco dodat, co minule zapomněl, aby neměl vlastní příspěvky těsně pod sebou a nezaplňoval tak zbytečně stránky diskuse... :oboze

Já mám třeba 600 W od Xilence a zatím bez problémů (a ani nebyl tak drahej). Pamětí bych kvůli lepšímu proudění vzduchu nasadil míň s větší kapacitou, protože ten výkonovej rozdíl proti 2x dual channel nebude tolik znát, jestli tam nějakej vůbec bude.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šmiky 20. 12. 2008 16:01

omlouvam se od ted uz budu vsechny prispevky editovat.To znamena ze lepsi bude dokoupit este 2krat1Gb pameti jestli sem to pochopil zpravne a myslis ze zdroj bude stacit tenhle?: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45430 je to 500W
Naposledy upravil šmiky dne 20. 12. 2008 16:34, celkově upraveno 1
Princ a princezna se vzali, usadili se na zámku a žili spolu šťastně a spokojeně až do své brutální smrti
šmiky
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghormoon 20. 12. 2008 16:14

lepsi by bylo asi mit 2x2Gb nez 4x1Gb, ale pridat tech 2x1Gb bude o kousek levnejsi :) jinak zdroj bych trosku nadsadil, treba tech 600W, at mas rezervu a nemenis ho s pristi grafikou ...
Cas neexistuje, ale plyne doprava ...
Ghormoon
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šmiky 20. 12. 2008 16:29

a kolik by tak mel stat aby byl kvalitni ?
Princ a princezna se vzali, usadili se na zámku a žili spolu šťastně a spokojeně až do své brutální smrti
šmiky
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghormoon 20. 12. 2008 16:38

nedival bych se podle ceny, ale vyrobce, dobre jsou treba Fotron a Seasonic, ty se furt dovas po cene, ale vyssi cena !=(nerovna se) lepsi zbozi, takze je casto zbytecny plytvat penize za tu nejdrazsi vec, kdyz je to smejd ...
Cas neexistuje, ale plyne doprava ...
Ghormoon
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků