Epox 8RDA3+ a bzučení

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Lahvacz 7. 1. 2006 19:51

Mám problém s deskou Epox 8RDA3+. V závislosti na vytížení sběrnice mi bzučí něco (kondenzátor? někde jsem četl že by to mohl být regulátor napětí?) v blízkosti procesoru. Např. při práci s 3D grafikou, kopírování souborů z disku na disk nebo při bootování systému. Nejvíce to dělá v 3DMarku03 při druhém CPU testu (trollí doupě). Je to velký problém? Může to vést ke zničení desky?
Lahvacz

Odeslat příspěvekod decried 15. 1. 2006 10:58

Regulator napetia alebo cievky v okoli patice CPU. Je to normalne, dotkni sa nejakym izolantom jednotlivych cievok a tak zistis ktora to sposobuje. Potom ju staci zaliat takym specialnym voskom. Nieje to chyba, sposobuje to uvolnene vinutie tej cievky, ktore pri zatazi CPU zacne rezonovat.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lahvacz 17. 1. 2006 13:22

Díky, můžeš mi ještě prosím napsat, jak se ten vosk jmenuje a kde se dá sehnat?
Lahvacz

Odeslat příspěvekod marty_spk 12. 3. 2006 17:02

Zdravim, vlastním již delší dobu základní desku EPOX 8RDA3+ a mám s ní problém v systému WIN XP se SP2 kde mi nechodí podpora USB2.0. Koupil jsem si externí disk na USB2.0 a chodí jen za predpokladu kdyz v biosu vypnu podoru USB2.0. Kdyz je zapnutá disk systém na USB2.0 najde, vypadá to ze i nainstaluje pro systém, ale nevidí a nedostane se uz na jednotky. Na USB1 vse v pořádku ale disk bezi nekolikanásobne pomaleji. Zkoušel jsem i zkusmo preinstalovat systém na cisto ale jen se SP1 a tam i USB 2.0 funguje korektne. :) Po nainstalování SP2 uz ale přestane chodit. :( Na desce je posledni bios 8rd34729.zip a Nforce drivery 5.10. Neporadite kde by mohla být chyba nebo neexistuje nejaká oprava mého problému?.Nechci se vzdát SP2 ve WINXP.Děkuji. P.S: Beru i poznatky tech kterým to funguje a prosím o jejich konfiguraci a nastaveni systemu.
marty_spk


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků