Nové PC hlavně kvůli hrám... Pár otazek.

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Loneck 5. 10. 2005 06:03

No já jsem si nedávno kupoval monitor a šel jsem do CRT...
Vítr ve vlasech! - Gamertag Xbox Live - LoneckCZ
Loneck
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 07:21

Kámoš taky nakonec koupil CRT,ale my máme doma na stole strašně málo místa :(
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 10. 2005 07:24

to DAVE: Ty odkazy mi klidně hoď, možná sem je už viděl, ale stejně si myslim, že odezva pro amatéra nemá žádný význam. To moje LCD má asi 25ms a žádný výraznější rozdíl oproti CRT jsem zatím nerozeznal. Pokud má i 8ms LCD někdy odezvu 40ms, tak se ty rozdíly teprve smazávaj. Potom nemá tvoje (a i jiných lidí) argumentace, že to vliv má, žádný význam.

to Cyborg: Pro mě je u LCD nejdůležitější obraz. Nedavno jsem viděl v Electro Wordu asi 20 LCD a každé mělo jiny obraz. Ale v tom se nedá poradit, to se musí vidět a vybrat si, které zobrazení mi vyhovuje nejlíp.

to AlienX: Playstation je na prd. Potom si vzpomeneš, že chceš napsat nějakej dokument do školy, nebo zkusit něco jinýho kromě hraní a nemáš kde, protože PS to neumí. Jsem zastáncem varianty PC i PS v jednom domě - PS na hraní a PC na dokumenty a jinou činnost, než se s PC naučím aspoň trochu zacházet a nebudu potřebovat otravovat zkušenější kamarády s každou ptákovinou. Sám se jí ale nedržím - pro měš je to už zbytečnost, už sem moc starej. Teď sem spíš na netu, než že hraju, nebo hraju onlinovky. Osobně bych počkal, co bude umět PS3.
Naposledy upravil SCobra dne 5. 10. 2005 10:25, celkově upraveno 1
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 10. 2005 08:52

Takze abych to trochu priblizil, body u LCD potrebuji urcitou dobu na "rosviceni" a "zhasnuti" .. Soucet tohodle je odezva. Problem je v tom ze na urcite barevne prechody je ta doba jina. Obecne se udava ze v odstinech sedi je odezva nejlepsi, ale naupak pri prudkych zmenach barvy (zluta - cerna atd..) odezva roste geometrickou radou. Aby to nebylo tak nednoduche tak posledni generace LCD ma TRI ruzne vyrobni technologie u kterych se tato odezva udava vzdy trouchu jinak. Ja tady zminoval tu (v clanku prvni) nejbeznejsi.. Znacky jako EIZO pouzivaji drahe vyrobni technologie a tudiz si relativne vystaci treba i s 20ms.

Tady je velmi povedeny clanek na tohle tema : http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=47

SCobra - Nebudem to spolu resit, kdyz si vystacis s tim co mas tak jedine dobre pro tebe. Ale pokud mas papirove 25ms tak v nepriznivych situacich rozste odezva jeste vice. Jo a jeste jeden poznatek. Pokud si prohlizis LCD v nejake prodejne a zda se ti ze ma kazde jiny obraz tak je to pouze tim ze jsou vetsinou nastaveny v nejakem "default" rezimu a grantuji ti ze temer vzdy jdou zkalibrovat stejne..

Loneck, jezek - Kupovat dnes CRT neni taky reseni, krome toho ze to za rok bude vypadat jako stary babiccin sici stroj maji CRT proti LCD prevazne hrube nedostatky. Ale nechci nikomu nic nutit, je to na kazdem co je mu blizsi. Jezku pokud mas malo mista na stole z klidem si LCD kup..

PS: Jeste maly dodatek, to nejpodstatnejsi - odezva se resi hlavne az uplne na konci toho clanku..
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 09:01

Hodlám si ho darovat pod stromeček,protože má,ehm,6 let stará 15 je docela dýchavičná.
Ještě k tomu obrazu na prodejnách,komu by se chtělo nastavovat tolik monitorů,aby vypadaly všechny stejně,ale z práce vím,že u Sony,nejde docílit takové ostrosti,jako u jiných.(pokud ještě vůbec nějaké monitory dělají)
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chumbaba 5. 10. 2005 09:07

Mně letos odešel monitor a koupil jsem si CRT, jsou neuvěřitelně levné a slušně kvalitní.

LCD jsou príma, ale docela mi vadí, jak se obraz ztrácí při pohledu ze strany. Nemyslíte, že se brzy prosadí nějaká nová technologie, třeba něco, jako má Sony PSP?
Chumbaba
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Petr Kolář 5. 10. 2005 09:28

Ty se díváš na monitor ze strany? Já teda před LCD sedím skoro stále a že bych měl nějaký problém se říci nedá. Je sice pravda, že mám už lehce zastaralý model, ale pořád to má krásnou 17,5'' uhlopříčku viditelnou, což je něco jako 19'' CRT.
Vzhledem k tomu, že nejsem žádny proQuaker, tak mi delší odezva vůbec nevadí, u akčních her je prostředí občas lehce mázlé, ale to spíš přidává na atmosféře. Jen si představte v NFS různé skokové kamery, kde sám monitor velmi decentně, až neznatelně, auto rozmázne. Lepší než všechny anti-aliasy ;)
Petr Kolář - Doupě.cz

it´s better to be hated for what you are, than you be loved for what you´re not...
I live. Again.
Petr Kolář
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 09:49

No u nás je to docela problém,když se v práci sejdem nad nějakým problémem a na monitor vidí jen ten,co je kolmo.Ale myslím,že se už dělají i takové,které jsou viditelné i ze stran.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 10. 2005 10:32

Panove !!! pokud jste si precetli ten clanek tak zjistite ze S-PVA obrazovky u LCD maji uhly 178 stupnu coz je opravdu vic nez pouzijete.. Tyto LCD jsou trochu drazsi ale problem to neni.. Ty nejlevnejsi LCD samo takove uhly nemaji..
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 10. 2005 10:50

to DAVE: Tenhle článek jsem neviděl. Ale jasně z něho vyplývá, že odezva nemá pro amatéra žádný význam. Jestli se mu body rozmažou nebo ne, mu může být úplně jedno. A jak píše Petr Kolář, může to vypadat efektně :) . Navíc, CRT taky nemá nulovou odezvu. A řeším to tady z toho důvodu, aby se někdo, kdo si chce kupovat LCD poprvé nebál, že když si koupí LCD s vysokou odezvou, tak mu to nějak výrazně ovlivní požitek z hraní.
Tam v té větě o barvách měl být obraz, už sem to opravil.

to Chumbaba: Ve specifikacích LCD se udává úhel. Teď zrovna sedím u LCD, na které je dobře vidět i z úhlu 150°. Na to co mám doma je vidět dobře jen z těch 90°.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 10. 2005 11:18

Abychom to nejak uzavreli pro potencialni kupce. Dnes jiz nekoupitete LCD s vetsi nez 16ms odezvou, proto se neni ceho bat. Pokud narazite v ceniku na 25ms tak verte ze to bude velmi drahy profi monitor u ktereho se kouka na jine parametry nez je odezva. Jejcasteji jsou monitory EIZO.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 11:24

EIZA jsou fajn.Zrovna do jednoho čumím.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 10. 2005 11:45

jezek píše:EIZA jsou fajn.Zrovna do jednoho čumím.m/quote]


EIZA jsou super, Sony taky nejsou špatný, ale ty ceny... :shock:
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 5. 10. 2005 11:49

Nejhorší je,že se tady vždycky rozmlsám (21") a než si doma zvyknu na tu 15".....děs :)
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyborg 5. 10. 2005 20:48

Tak s tím procesorem a kartou jsem se prozatím rozmyslel... Asi pujdu do toho Opterona 144 (da se dobre taktovat) a karta se mi zamlouva nejvice ta ATI Sapphire X800GTO 256 DDRI. Ta pamet 1024MB je jasna a to LCD nejspise taky... Jeste se ale v tech monitorech musim trochu zorientovat a precist par clanku, popr vyzkouset...
Hasta la Vista, Baby...
Cyborg
First Blood
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků