aky volant si mam kupit?

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod suah 19. 7. 2005 15:02

Chcem si kupit volant k PC, no nerad by som minul viac ako 2000-2500 korun. Co by ste mi odporucali?
Najlepsie, ak mate volant a napisete, co sa vam na nom paci a co vam vadi.
suah
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tora_bora 19. 7. 2005 16:54

Všechny volanty kromě starýho MOMO Force (kterej se teď už neprodává) jsou plastový šroty který mají už za půl roku mrtvou zónu okolo 1cm takže pokud nemáš nervy na neustálý reklamování tak snad radši ani volant nekupuj :?
tora_bora
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barokna 5. 2. 2006 23:22

za ty prachy nic lepšího než Thrustmaster Rallye GT Pro neseženeš. je to perfektní volant na opravdu reálné simulace. má nezávislé osy a kromě pedálů má ještě páčky za volantem, který se daj použít pro spojku... doporučuji :wink:
barokna
First Blood

Odeslat příspěvekod ---> ondratel <--- 10. 2. 2006 01:13

mam Genius Speed Wheel Force Feedback - dys pominu ten volant vod logitechu kerej za tu cenu mel bejt i s celym kokpitem tak nic lepsiho neni!
Taoism: Sh*t happens
Buddhism: If sh*t happens, it isn't really sh*t
Islam: If sh*t happens, it is the will of Allah
Catholicism: If sh*t happens, you deserve it
Judaism: Why does this sh*t always happen to us?
Atheism: I don't believe this sh*t
---> ondratel <---
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X-men 21. 2. 2006 10:45

Já mám Logitech WingMan Formula force GP a jsem snim plně spokojen a to mu dávám záhul.
barokna:ty tlačítka maj snad už všechny volanty
"Nenutim nikoho, aby mi uvěřil,já dukaz nepotřebuji. . ." Bram Stoker
X-men
Killing Spree

Odeslat příspěvekod barokna 22. 2. 2006 14:56

X-men píše:barokna:ty tlačítka maj snad už všechny volantya/quote]


jaký tl. máš na mysli? jestli myslíš ty co máš u Wingmana (toho jsem měl před tím) tak ty jsem nemyslel. dobře. pod volantem jsou celkem 4 páčky z toho dvě jsou analogový, tzn. že když třeba nechceš vyndávat pedály, můžeš je použít místo nich. zkus si schválně s wingmanem třeba v Live for Speed brzdit s plynem... teď už si bez separovaných analogových os nedokážu řízení představit :twisted:
barokna
First Blood

Odeslat příspěvekod mironic 7. 8. 2007 13:38

Mám podobný dotaz. Vybírám mezi:

Logitech Formula Force EX cca 1.600,-
SpeedLink 4in1 Power Feedback Racing Wheel cca 2.100,-

Ten SpeedLink má myslím výrazně lepší provedení. Momo za cca 3.000,- se mi už zdá moc drahý.


----------------------
http://www.zeleznice.tk
mironic
First Blood

Odeslat příspěvekod MordarGrunn 7. 8. 2007 18:52

osobne by som tie lacnejsie volanty od znaciek ako trust, genius a pod. nekupoval.. kamos kupil trust za 800 a po dvoch tyzdnoch sa mu urvala pruzina.. vratil ho a kupil si genius za 1600 a po mesiaci sa mu zlomil pedal... ja som sa rozhodol zainvestovat a kupil som logitech g25 a stoji to za to, hlinik, koza, kvalita spracovania je uzasna, kazdy jeden detail je prepracovany, dokonca aj zadna strana volantu tam kam sa takmer nikdy nepozeram je prepracovana a vyzera ako predok auta, vyzera to ako ford mustang z roku 2005, tak isto aj force feedback je naozaj sila :roll: , doslova, dva motorceky spravia svoje, ostatne volanty maju FFB slaby ako caj(ak nejaky maju..).... ako sa hovori, niesom tak bohaty aby som si mohol dovolit kupovat lacne veci...
CPU: Intel i5 6402P 2,8GHz, MB: MSI Z170A PC MATE, RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2666MHz,VGA: Asus Strix GTX1060 6G, SSD: Kingston 240GB HYperX Savage, OCZ Vertex 3 64GB, HDD: 3x WD Black 3TB, PS: Zalman ZM1000 1000W, Case: Fractal Design Define S
MordarGrunn
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NateLogan 7. 8. 2007 21:42

ja muzu jenom doporucit logitech driving forve pro...sice puvodne na PS2, ale na PC slape stejne dobre, v ovladacich lze nastavit oddelene osy plyn/brzda, lehke prepinani mezi 200° a 800° modem (select + L3 + prava radici paka pod volantem)...FF ma docela silu a volant je presnej...a uchytky jsou celkem dobre navrzeny :)
„Dobro a zlo není to, co nás dělí od našich nepřátel. Dělí nás pouze odlišné pohledy a perspektivy. Jedna strana viní druhou. Neexistuje dobro, ani zlo. Pouze dvě strany s odlišným názorem.“
Squall Leonhart, FF VIII
NateLogan
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 8. 2007 07:41

Jediný co bych si teď koupil je G25 ! Druhý nejlepší volant je MOMO Racing ale ten už je nic moc (mám doma). Komplet plast, plastová je i osa volantu a není v ložiskách ale jen v kluzných pouzdrech ! Věnec má vůli jako prase, plasty skřípou a potom je tu také známý problém s pedály - který se dříve či později objeví u každého MOMA a to že - část potenciometru, která ovlivňuje míru sešlápnutí vyskakuje ze své drážky a to znamená, že při plném sešlápnutí plynu (fyzicky) bude ve hře sešlápnutý jen do poloviny = oprava volantu problém vyřeší - většinou ale né na dlouho. A teď jsem vám představil 2. nejlepší volant na světě ! ... ostatní jsou už jen horší ... takže jediný opravdu kvalitní volant, který vydrží díky své konstrukci léta a je ve všech ohledech špičkový je ten G25 od Logitechu ...
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NateLogan 8. 8. 2007 10:46

ano, g25 je špička, ale za jakou cenu...a logitech momo neni co do konstrukce zrovna třída...ale právě tyto vady byly odstraněny v logitech driving force pro (osa, ložiska, pedály, materiál)...na g25 nemá, ale v téhle cenové kategorii nemá konkurenci
„Dobro a zlo není to, co nás dělí od našich nepřátel. Dělí nás pouze odlišné pohledy a perspektivy. Jedna strana viní druhou. Neexistuje dobro, ani zlo. Pouze dvě strany s odlišným názorem.“
Squall Leonhart, FF VIII
NateLogan
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 8. 2007 11:54

ten volant mě úplně uniknul (teď jsem si přečetl recenze) :oops:

takže by se dalo říct, že jestli to myslíte se závodníma hrama vážně a nechcete mít plastovou šunku pořád v opravně jsou tu pro vás jenom 2 volanty:

špičkový a přitom poměrně levný:

Logitech driving force PRO (pod 3,000 Kč)

a bezkonkurenčně nejlepší a také nejdražší:

Logitech G25 (pod 6,000 Kč)

do ničeho jiného se opravdu nevyplatí chodit ... koupíte něco za 1,700 jo, ušetříte 1k ale za jakou cenu ? ... potom to stejně zaplatíte za opravy, volant nebudete mít tejdny doma a samotná jízda na něm bude spíš utrpením než zábavou ...

teď mě ale napadá - není ten LDF PRO jenom na Play Station ? :?
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MordarGrunn 8. 8. 2007 14:04

jedine coho sa bojim je, ze sa mi po dlhsom case (rok dva) moze zodrat koza na volante.. predsalen koza je menej odolna ako plast.. preto sa ho snazim pouzivat setrne a pouzivam soferske rukavice :lol: menej sa to smyka a menej sa opotrebuvava :)
CPU: Intel i5 6402P 2,8GHz, MB: MSI Z170A PC MATE, RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2666MHz,VGA: Asus Strix GTX1060 6G, SSD: Kingston 240GB HYperX Savage, OCZ Vertex 3 64GB, HDD: 3x WD Black 3TB, PS: Zalman ZM1000 1000W, Case: Fractal Design Define S
MordarGrunn
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 8. 2007 18:20

já jsem si říkal: jaká koza proboha ! :o :lol: ... no jo věnec volantu potažený ručně šitou kůží ... to bych se taky bál aby se mně to nevošoupalo a nebo aby se nezačla párat ta nit ... tak si tam kup takovej ten chlupatej potah co si lidi dávaj na volanty do aut :mrgreen:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MordarGrunn 8. 8. 2007 18:48

myslis tu hnusnu chlpatu vec co sa dava do favoritov?? fuuj.. to si radsej kupim za tu istu cenu favorit s takou vecou na volante ako kupovat to na g25... tie soferske rukavice su lepsie riesenie :)
CPU: Intel i5 6402P 2,8GHz, MB: MSI Z170A PC MATE, RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2666MHz,VGA: Asus Strix GTX1060 6G, SSD: Kingston 240GB HYperX Savage, OCZ Vertex 3 64GB, HDD: 3x WD Black 3TB, PS: Zalman ZM1000 1000W, Case: Fractal Design Define S
MordarGrunn
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků