Zpomalení systému při práci s DVD RW mechanikou

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Peťas 16. 7. 2005 15:18

ˇAhoj , mám takový menší problém s DVD RW mechanikou LG Při jakékoli práci s ní (kopírování,vypalování) se mi zpomalí systém že an např Winamp není schopen přehrát normálně mp3. Mám Celeron 2,66 Mhz,RAM 512 a grafiku Ge Force 128 Mb. Co by mohlo být příčinou? Předem dík za rychlou odpověď Peťas[/b] petr.ova@tiscali.cz - tady mi muzete taky posílat své rady a zkušenosti díky všem
Peťas

Odeslat příspěvekod xgandalf 16. 7. 2005 22:18

To je teda dotaz, něco ve stylu padaj mi Windowsy a nevím, co s tím :D
Ale vážně - jednak v čem přepaluješ (Nero, Clone CD), dělá ti to ve všech programech nebo jenom někde? Zkus updatovat firmware u mechaniky, zkontroluj, jestli ti správně funguje DMA řadič, podíval bych se na nastavení virtuální paměti a cache a takový věci - používej metodu pokus - omyl, zkus třeba mechaniku odebrat ze správce zařízení, a zase ji tam natáhnout, updatuj drivery z internetu, stáhni si diagnostický programy na mechaniku (Nero CD-Speed apod.), zkus měnit rychlosti vypalování, zkontroluj při vypalování v Task Manageru, která aplikace ti tak žere výkon - zkrátka a dobře, buď KREATIVNÍ... :lol:
A nedávej sem stejnej příspěvek dvakrát, když už sem u toho..
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zahaS 17. 7. 2005 01:49

Este je mozna jedna kreativna vec nenapaluj
zahaS
First Blood

Odeslat příspěvekod Návštěvník 17. 7. 2005 01:50

Rada za všechny drobný, ale jinak hovadina.. :?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 18. 7. 2005 15:13

je to jasne, mechnika funguje pouze PIO modu...
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod xgandalf 18. 7. 2005 20:02

2DAVE : Tak tady bych si tím nebyl tak jistej - kdyby to bylo PIO módem, tak dojde k tomu, že je omezená rychlost vypalování, protože není povolenej DMA přenos a jsou teda omezený přenosový rychlosti - ale nemělo by to mít vliv na výkon PC - sám sem měl podobnej problém blahého času na ještě CD palírně a PC fungoval v pohodě, akorát sem nemohl vypalovat všema rychlostma - ale rozhodně se vyplatí zkontrolovat, jestli je opravdu nastaveno DMA. :D
xgandalf
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Návštěvník 18. 7. 2005 21:19

Ahojky,diky za radu ale stejne nevím kde v XP hledat nastavení DMA. aBYCH TO JEŠTĚ UPŘESNIL , SYSTÉM SE ZPOMALUJE NEJEN PŘI VYPALOVÁNÍ,ALE I PŘI KOPÍROVÁNÍ Z dvd rw NA hdd NEBO RYPOVÁNÍ. pROSTĚ POKAŽDÉ KDYŽ POUŽIJI TUTO MECHANIKU. V počítači mám nainstalované tyto programy " Any DVD , Shrink , Nero a DVD Tools,
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 18. 7. 2005 21:21

DAVE můžeš mi to prosím vysvětlit blíže , kam se kouknout a co nastavit ?
Díky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 18. 7. 2005 23:24

Tak DAVE mel jsi pravdu s tím módem PIO. Odinstaloval jsem řadiče IDE a nechal nainstalovat znovu a i když mi po prvním restartu vyskočila hláška že ovladač není určen pro tuto platformu tak po druhém restartu už bylo vše ok a místo režimu PIO je tam Ultra DMA . Ykoušel jsem pustit Winamp a kopírovat DVD a hraje v pohodě a systém stíhá,teda zatím ještě to otestuju,ale stejně by mně zajímalo proč mi to psalo že ovladač není určen pro tuto platformu a jak bych to měl kdyby něco řešit Dík za radu a odpověď Peťas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 19. 7. 2005 20:09

Jj, v techto vecech se moc casto nepletu :-) PIO mod ohromnym zpusobem zatezuje CPU. Pokud cokoli nekam kopirujes tam se s pocitacem neda takrka nic delat.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 2. 2008 19:47

mám s tím taky problém :cry:

viz. http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=125055

tak kdyby někdo věděl ...
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Rampage