PROBLÉMOVÝ SATA DISK A DOSKA

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod halussska 17. 6. 2005 13:40

Ahoj, bratia hihi do smiechu mi nieje, lebo som si kúpil komp, vlastne komponenty. Doma som to dal dokopy a bol problém tam dostať windows. Až potom som odniekaľ vylovil disketu so sata radič utility. Fajn dal som to tam a bežal mi zhruba mesiac. Teraz mám problém s tým že po zapnutí mi po logu matičnej dosky vybehne výraz: "detecting array". Som z toho zmätený. V biose disk najde, ale neviem čo myslí tym polom (array). Fajn, vypol som sata1/sata2. a vtedy chcel butovať hdd. dal som tam diskety niečo si z toho vyčítal a potom nemohol najsť cestu k HDD. Samozrejme že nie veď som to odpojil. Tak som to opätovne zapol a zas ten detecting array. ok v biose som ďalej nastavil niečo ako raid config na enable a vtedy som mal po nabehnutí mi vybehlo press f12 to enter raid setup utility. Nastaviť sa tam dá len spaning alebo niejaký sprining, ale aj keď to nastavím do windowsu sa nedostanem.....mamííííí. Naozaj neviem čo s tým. Poraďte PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM.

MATIČNÁ DOSKA JE K8N Neo Platinum
HDD NIEJAKY MAXTOR DIAMOND 9

AK MÁ NIEKTO TAKÚTO MATIČNÚ DOSKU POPÍŠTE MI PROSÍM PRESNÉ NASTAVENIE BIOSU.

VEĽKÁ VĎAKA :roll:
halussska
First Blood

Odeslat příspěvekod kuzmo 5. 7. 2005 14:22

nazdar ja sa v tom sice nevyznam ale na http://forum.zive.cz/ su frajeri ktori sa do tohoto vyznaju a sa mi zda ze uz tam vyriesili takyto problem...skus napisat tam a nie sem medzi hry .. tu ti s takymito technickymi vecami asik velmi neporadia ... drzm inac palce
kuzmo
Killing Spree


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků