Problem s deskou - xmp profil pameti

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod rodiercz2 11. 12. 2020 00:16

ahoj,
mam uz delsi dobu problem asi s deskou - asus z-370-a
nejdriv prestali jit 2 pametove sloty a ted ma problemy s tim ze nechce bootnout kdyz mam zaply xmp profil pameti.
Driv mi pomohlo vypnout xmp nastavit to na auto, rucni voltaz pameti a jelo to jak melo na ddr4-3200 ale ted proste ne a ne.. nevite cim by to mohlo byt? Nejaka funkce v biosu z tech x polozek co mi nic nerikaji ? :)

Bootne mi to jedine na automatiku ale to jede na zakladni profil jen 2133mhz :(

Kdyz zkusim vse na auto, ale rucne takt + voltaz tak proste nic..

Diky
rodiercz2
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 12. 2020 15:39

Jsi to ty?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodiercz2 11. 12. 2020 19:44

jsem to ja :) nejak sem tu dlouho nebyl a zapomel loginy..

narval jsem tam jine pameti a ty xmp 3200mhz drzi :(
rodiercz2
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 12. 2020 20:20

Super, musíš častěji chodit!

U Intelu bych problémy nečkal, ale AMD tohle dělá běžně. Vždy je potřeba předem dobře zkouknout výrobce pamětí a procesor.

Na druhou stranu XMP může být fakt blbě nastavené, tak manuálně se můžeš možná dostat skoro na to stejné, jen to bude potřeba vyzkoušet.

-- 11. 12. 2020 20:21 --

Myslím ale, že mi to dělal nedávno jeden komp s Intelem, takové ty malé stavebnice. Ale to jsou asi NB procesory.

-- 11. 12. 2020 20:24 --

A vlastně pokud to začalo samo, tak jedině deska nebo paměti. A paměti pomohly, no.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodiercz2 13. 12. 2020 10:09

Nojo kdyz sem uz nikdo moc nechodi ne? ;D

Koupil jsem nove pameti a je to OK.

Jen me jeste sere, ze mi skoro od zacatku nejdou 2 pametove sloty na desce.. dam tam ramku a proste nic. cerno.
rodiercz2
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 12. 2020 10:37

Ale jo, oni zase začnou, až zjistěj, jak jsou sociální sítě k ničemu. Fóra tu budou navždy! Nejhorší jsou lidi, kteří zestárnou a přestanou hrát. Ale to tady nehrozí.

Tak pak je to OK. Jsem nedávno akorát vadnou koupil, takže občas jela, ale většinou ne :D

To je divný.

Jaký konzole máš? PC je fajn na práci, ale chce to i něco na hraní.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 12. 2020 12:55

Třeba konzoli na cyberpunk, že jo tdjohne :-D Protože na konzolích ty hry prostě jedou.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 12. 2020 14:09

Tak nemůžeš kupovat od lemplů. To je jako si koupit Skyrim day one na cokoli a pak se divit.

Proč teď F1 2020 přestala fungovat na PC? Protože tak to tam prostě funguje, pořád nějaké problémy. Ale to ty nemůžeš vědět, když hraješ stoleté vykopávky, které nikoho nezajímají.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků