960 oc problem v Battlefield 1

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod j.x.e 25. 12. 2016 17:29

Zdavím místo PS4 jsem si pořídil sestavu s gtx 960 oc (asus strix) dale i5 4590, 8 gb ram. onyl ssd disky, deska asus b85m-gamer

Myslel jsem že to oproti PS4 bude pohoda hraní ale opak je pravdou, například battlefield 1 (trial mod v accesu teda 10 hodin) mi jede 60 ale ze strašnejma propadama na 20-30 fps kdykoli se otočím směrem kde jsou hráči nebo se něco děje. A není to jen dočasnej pokles prostě v bitvě to padne na 30 a meně a zustane dokud zase nejsem někde kde se nic neděje. Dělá to na nastavení low i ultra a i když dám resolution scale na 40 kdy to je uplně rozmazané tak to dělá.

Četl jsem že ta hra v pohodě běhá i na starých grafikách 60 ale mě jede hrozně i na low.

Ono celkově mi příjde že mi něco zlobí, npř battlefronty jedou dobře ty maj tech 50-60 ale grafika mi příjde divná i na ultra se mi dost dočítají objekty, některé věci, postavy, objekty v dálce jsou hrozně rozmazané jako by do scény nepatřili vubec. Celkově to na mě pusobí huř jak na PS4 ale je mi jasné že to dělá prostě to že sedím blízko a tak se mi vetšina věco zda horší než na TV s PS4kou.)

Říkal jsem si zda je v požřádku procák, zatíží se na uplné maximum i při instalaci ovladačů, a když nic nedělám jede na 30%.

Mám na normální fungování a práci Mac tkaže windows jsou pro mě dost neznámá nevím zda to tak je dobře, a na hraní jsem měl do ted konzoli.
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 12. 2016 18:08

Tak alespoň vidíš, proč konzole je na hraní lepší.

PS 4 Pro má ještě lepší výkon v BF1 než 4.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 12. 2016 18:23

Že se procesor při instalaci vytíží na 100% je normální. 30% v klidu ale ne. Takže otázka zní, co ti ho vytezuje v klidu?
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.x.e 25. 12. 2016 23:31

Po resetu a aktualizaci win 10 na nejnovejsi update uz je problem cpu v klidu pryc, aLe to bf1 furt jede mizerne :-/
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 12. 2016 00:13

To chce konzoli ;)
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 26. 12. 2016 09:42

takto,s kupou pc si spravil dobre,ale chyba v pc nie je - chyba je v samotnej priblblej konzoloidnej komunite spratkov,ktori su lenivi,vypatlani a degenerovani.No a tito ludia su natolko nevzdelani (ohladne hardware),ze si radsej zapnu konzolu miesto pc.Vyvojari vsak chcu hru predavat a tito bieberoidni nespratkovia,nevzdelani a lenivi zakaznici si zakupia konzolu a hru na konzolu,takze kto skoruje a zaraba? konzola.Preto su hry primarne programovane pre konzoly a az potom optimalizovane z konzoly na pc.Vysledok? pre pckara hotova pohroma zle optimalizovanych hier vytazujucich ich pc na 20 az 30%.

Takze v podstate plati to,co pise Tdjohn - chce to konzoli....ale vdaka konzumnemu hnusu hrame graficke odpady s plytkou hratelnostou.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 12. 2016 10:54

PC je na práci. Vývoj her je dost drahý a nikdo nebude zkoumat miliardu kombinací, které každý má. Hlavně Windows jsou bordel, kde každý to má trochu jiné nastavení. To jsou důvody, proč se na PC ani nic dělat nevyplatí. Maximálně pokud se hry prodá třeba přes 10 milionů, což se u PC moc nestává.

Prostě konzole je volba 21. století. Máš tam jeden vývojový kit, jeden HW a skoro všechny situace si můžeš ošetřit při vývoji. Znáš i přesný výkon, tak se skvěle optimalizuje. Co chceš hráčům dodat, to jim přesně dodáš, proto všichni dostanou stejný zážitek.

Konzole :love:
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 26. 12. 2016 12:26

icotech: Proc ten vztek? Co je spatneho na tom, ze se lidem HW resit nechce (proc by to taky dnes melo bezneho cloveka zajimat) a misto hledani testu, zkouseni xy ruznych nastaveni apod., radsi strci kotouc do krabicky a "hned" hrajou?
Tvoji logikou jsme lenivi, vypatlani a degenerovani v nejakem smeru vsichni. Placnu treba, ze ty jsi lenivy, vypatlany a degenerovany spratek pro nejakého petrolheada, protoze mas napr. oturbeny benzin misto sestilitroveho atmosferickeho dvanactivalce...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 26. 12. 2016 12:55

jasne chalani,chapem.Nie je to ziadny hnev,ale presne koli tomuto kupujem na pc iba ohrane tituly za babku.S BF4 to bolo presne o tom istom.DOOM? omfg.Kupil som BF1? nekupil a nie ze by sa jednalo o prachy,jedna sa o princip.Radsej si zahram Heroes of Might and Magic 2 ci 3 ci 7 (i ked 7 je tiez debilne optimalizovana,su tam fps dropy.)

Proste pokial vyvojari nevydaju hru,ktora vytazi pc na 100% s 200fps,tak si kupim radsej 3 rocnu hru za 1/3 ceny.Howk :)
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 12. 2016 13:02

Na PC se moc neprodává, takže se nikdo nediví, že se tam nikdo nic nevydává. Se podívej na Crytek. Jasně, asi to byli lemplové, protože potopit takovou společnost chce hodně špatné vedení. Ale jejich engine byl špička, jejich hry 10 let zpátky byly OK. Jenže se soustředili hlavně na PC. Proto nemáš hry jen na PC! :D Nikdo je totiž nekupoval. Jasně, Blizzard a Valve si to můžou dovolit, jenže Valve má prachy zadarmo z toho jejich toolu, kde vydělají hlavně oni a nikdo jiný. Blizzard má zase základnu a všechny jejich hry šlapou fakt pěkně i na PC.

Nemám nic proti PC, ale už tak před 10 lety bylo dost problematické na nich hrát. Jak psal i Marcel, dřív jsi vlastnil fyzickou licenci, kterou jsi mohl poslat dál. Dneska nemáš na PC vůbec nic. V tomhle jsou konzole pořád OK.

-- 26. 12. 2016 14:05 --

S tou licencí je to troch jinak. Vždy jsi měl jen právo užívat produkt, ale prostě přece jen se lépe manipuluje s fyzickým diskem, který lze prodat.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 12. 2016 09:32

na druhej strane sa zase tomu moc necudujem,ze pc ide do kytek,pretoze si za to mozu vyvojari sami (ako pises vid Crytek)

Zober si Win10 - chces dat obycajny program do priecinku "po spusteni"? Musis vlastnit znalosti "programatora" a zadat Win+R a shell:startup.Je toto normalne? je to zjednoduseny Windows? asi nie a dokazal by som vymenovat viacero tipov,ktore si musi clovek napisat aby nezabudol postup.Toto je demencia.

dalsi priklad:
AMD a ich "skvely" RADEON software - aky ma zmysel defaultne nastavit grafiku na 95C a 600 otacok ventilatorov? samozrejme ked GPU dosiahne 95C,tak zacne klesat frekvencia GPU a hry zacnu sekat.AMD sa vsak tvari ako vyrobca tichych VGA...wtf? Druha vec je ta,ze ten ich software automatickej regulacie otacok nefunguje a budes hrat BF1 so sekajucou grafikou na 95C a 600rpm (a potom ze sa clovek nema rozculovat)

takze j.x.e. - zkontroluj si zaroven teplotu GPU

a mozem pokracovat - Ubisoft a ich zazracny 2stupnovy autentifikator.Po preinstalovani Androidu na mobile sa do uctu ani nedostanes,tvoje recovery kody nefunguju :D a mozes akurat tak volat do UK :D ze mas nejaky Uplay ucet.

Takze pc sprevadza dementnost vyvojarov.

tdjohn píše:Prostě konzole je volba 21. století. Máš tam jeden vývojový kit, jeden HW a skoro všechny situace si můžeš ošetřit při vývoji. Znáš i přesný výkon, tak se skvěle optimalizuje. Co chceš hráčům dodat, to jim přesně dodáš, proto všichni dostanou stejný zážitek.


ale ved toto by sa dalo realizovat i u pc,proste spravit jeden standard ako je DX12,takisto CPU ci VGA a vyrobcovia si ho mozu chrlit.Lenze musi byt 500 standardov,jeden ma taky,druhy taky a potom vznikaju kolizie a nezrovnalosti s vykonom.Kazdy si robi po svojom a potom to tak i vypada.

-- 27. 12. 2016 11:00 --

a pokial mas v pc vsetko ok,tak je tiez pravdepodobne,ze im bude trvat minimalne 1/2 roka nez hru spickovo optimalizuju ak vobec.

akurat som spoustil Doom a ta optimalizacia je az po roku spickova - 120 az 140fps.Trvalo im to rok.Takze aj BF1 kupim o rok :D tak to v dnesnej dobe ohladne pc chodi.
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 12. 2016 11:17

icotech852 píše:Zober si Win10 - chces dat obycajny program do priecinku "po spusteni"? Musis vlastnit znalosti "programatora" a zadat Win+R a shell:startup.Je toto normalne? je to zjednoduseny Windows? asi nie a dokazal by som vymenovat viacero tipov,ktore si musi clovek napisat aby nezabudol postup.Toto je demencia.
Wut? Sem nakopíruj zástupce a je to.
Obrázek
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 12. 2016 11:29

tam nakopirujes,to je jasne,ale zadaj celu cestu kde sa to vobec nachadza.Kedysi to bolo v liste START-Programy-po spusteni
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 12. 2016 13:22

C:\Users\Username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 27. 12. 2016 13:31

icotech852 píše:ale ved toto by sa dalo realizovat i u pc,proste spravit jeden standard ako je DX12,takisto CPU ci VGA a vyrobcovia si ho mozu chrlit.Lenze musi byt 500 standardov,jeden ma taky,druhy taky a potom vznikaju kolizie a nezrovnalosti s vykonom.Kazdy si robi po svojom a potom to tak i vypada.

To si moc nedokazu predstavit, jak by to melo fungovat...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron