fotogaleria hardware

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 13:39

Tak ten chladič vypadá dost schopně, takže je možné, že toho dost odvede. Pořád to neřeší, co s tím potom dál, takže proto je lepší mít pořádné chlazení.

Neříkám, že je závada na čidle, jen špatně měří. Nevím, jestli má AMD čidla v procesoru, takže by měl každý stejné a ukazovalo by všem stejné teploty. Pořád to ale nevysvětluje, proč by Intel s polovičním odběrem mít mít větší teplotu :D

Ale tohle je dobrý:
core temp : 45.5°, teplota socketu : 61°

To ti nepřijde divný, že socket má větší teplotu než třeba vnitřek procesoru? :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 14:12

Ani ne, protože fyzickym dotekem je chladic procesoru lehce vlazny a o chladic socketu si pomalu spalim prst:)

A myslim ze kdyby AMD procesory měli blbe cidlo od vyroby, tak by se to vedelo.
kazdopadne to asi nevyresime ;-)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 29. 8. 2015 14:26

tdjohn píše:V pohodě, tě nechci naštvat, jen je to nesmysl :D Ale pak chápu, že chlazení nepovažuješ za zásadní.

To jo, SLI zní skvěle na papíře, ale prakticky to nikdy žádná pecka nebyla. Když to nemá problémy s výkonem, tak zase s něčím jiným. Zase je dobré, že mi teď jednu 980 můžeš prodat za super cenu :D

Mám tu taky jednu MSI GTX980 Gaming 4G, skoro nepoužitou, v záruce, takže za 12 tisíc ti ji můžu prodat (stála 17 tisíc, teď stojí kolem 15 tisíc) :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 8. 2015 20:33

Chladič socketu je co? :shock:

980 nezní vůbec špatně :D Zatím ale nevím, co s PC budu dělat. Jsem myslel, že bych pořídil nové, protože mám jen čtyřjádro a šestijádro by mohlo být u BF znát... jen hraju BF na PS4 :D Takže zatím nevím, ale promyslím to. Někde si také musím zahrát Zaklínače a to by chtělo spíše PC kvůli grafice.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 8. 2015 20:53

A mně Phenom 955 furt topí jak svině, i když mám Arctic freezer 13 :-\
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 29. 8. 2015 22:05

Jo sorry, ja myslel chipset ze pali do prstu. Ale i tak mi to neprijde divny ze socket ma vyssi teplotu nez procesor, podle me se z nej hur odvadi teplo nez z procesoru na kterym truni chladic jak krava. Navíc když sem to montoval tak zespoda desky se dava takova kovova destička s nejakym teplovodivym bordelem co pak sedi na dne/boku skrine.

Ale tak jo, zrejme to mam rozbity, ono se majitelum Intelu zda u AMD vždycky všechno rozbity a na houvno:)
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 30. 8. 2015 12:25

U Gigabyte GA-MA770-UD3 jsem na chipset horkem taky nemohl ani sahnout a jede uz asi 6. rokem ;-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 30. 8. 2015 14:50

chipset sa pri beznom pouzivani neznici,skor teplom kondenzatory,alebo pri pretaktovani mosfety
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 30. 8. 2015 17:24

tdjohn píše:Chladič socketu je co? :shock:

980 nezní vůbec špatně :D Zatím ale nevím, co s PC budu dělat. Jsem myslel, že bych pořídil nové, protože mám jen čtyřjádro a šestijádro by mohlo být u BF znát... jen hraju BF na PS4 :D Takže zatím nevím, ale promyslím to. Někde si také musím zahrát Zaklínače a to by chtělo spíše PC kvůli grafice.

Vlastně tu budu mít celý základ počítač :D Desku, paměti, grafiku i zdroj. Mělo by se to vejít do 25 tisíc :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 30. 8. 2015 17:41

Super :D Zatím vůbec nevím, protože všechno se v posledních letech tak zhoršilo, že by bylo nejlepší to spíše zabalit a pak už by na hraní nebyl čas.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 9. 9. 2015 09:21

tak som sa zase rozhodol prekopat zostavu :D a dovodom bola hlucnost.Takze som spravil zopar zmien,s ktorymi by som sa chcel podelit.Niekomu to snad pomoze v inspiracii.

NOCTUA NF-F12 PWM nie je moc vhodny na skrinu.Povodne som ho tam umiestnil za ucelom vytvorenia vyssieho tlaku do potrubia.Je zaujimave a bol som z toho uplne mimo,ako tento typ ventilatora v skrini rezonoval a vydaval zvuky "poskodeneho motora :-S .Takze na skrinu radsej NOCTUA NF-S12A FLX (vlavo na obrazku),ten tam sedi ako rit na serbel a pri 700 Rpm ho vobec nepocut.

Zato sla NOCTUA NF-F12 PWM na chladic procesora,kde nahradila SCYTHE srot.Tu Noctuu nepocut ani pri 1000 Rpm... V chladici sa uz po mesiaci zacal zbierat prach,tak som vyuzil Akasa prachovku.Znizuje hluk a prenikanie prachu.
Obrázek

prachovka (tak toto realizujem "tenkrat poprve" :D )
Obrázek
Obrázek

vysledok - pri pc v idle : 27dB
Obrázek

a srot made in CHINA...
Obrázek
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 9. 9. 2015 14:44

Mereni hluku mobilem?
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 9. 9. 2015 16:52

jop,appka Sound Meter. +- autobus (bez kalibracie,bezny rozhovor je 50-60dB)

inak,ta Noctua je na cpu chladic uplna pecka.Do toho sa oplati ist.V biose mam nadstavene min.otacky na 12% a ked ma CPU pod 40C,tak sa ventilator ani nepotoci.Tak tomu hovorim ticha praca s pc :) Nad 40C zacina tocit okolo 500 Rpm
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 11. 9. 2015 16:13

a vymenu si zasluzil aj ventilator zdroja,kedze ho uz bolo pocut najviac :-) vymeneny je za NOCTUA NF-A14 ULN

Obrázek

myslel som si,ze utratena suma za vetilatory je "nejakou spekulaciou" pripadne tuningom,ale zmena je fakt neporovnatelna.Clovek sa musi sustredit,aby pc pod stolom cez den vobec pocul.Surfovanie je na pc ultra tiche.

otacky ventilatorov pri surfovani - http://s29.postimg.org/9ctgajbgn/pri_surfovani.jpg
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 10. 10. 2015 06:33

predvcerom som odskusal GTA 5 na Ultra a nadisiel cas vymeny :D SCYTHE Big Shuriken 2 Rev. B pri 85% zatazi procesoru siel na 75 stupnov a tak som si povedal,ze zakupim cosi lepsie.Takze skvela asymetricka Noctua pre mATX a dufam ze uz for ever...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
forsaken...
icotech852
Killing Spree
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků