"XBOX 720" - spekulační thread..

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 26. 1. 2012 22:43

Vím, může to celé působit jako ideální příležitost pro vyvolání šťavnatého flame..
To ale není úmyslem.

Proto poprosím všechny, aby se zdrželi jakýchkoli výpadů proti jakékoli platformě a technokratických chytrostí.

http://extrahardware.cnews.cz/gpu-noveh ... on-hd-6670

Netem prolétla spekulace o nástinu výkonu a typu grafické části nového "X720". Je možné to shrnout ze stolu, ale pokud se člověk trochu zamyslí, dává to celé celkem smysl.
Už dávno jsem odhadoval, že příští generace konzolí nebude o tisíce procent výkonější, ale ztěží to budou násobky.
Důvod je prostý, nárůsty výkonu se dostávájí do jakési slepé uličky a prostým výpočtem poměru trazistorů v nových kartách a nárůstu výkonu je jasné, že jsme někde u stropu.

Pravda, ekvivalent HD6670 jsem v novém xboxu nečekal ani náhodou - a moc tomu furt nevěřím, na DX11 je to rozhodně k ničmu. Spíše něco ve stylu dnešního highendu s nižší spotřebou by bylo očekáváno víc.

Každopádně je to jakýsi signál, že spíš než revoluce přijde lehké evoluční vylepšení (blu-ray, kinect2, APU namísto CPU+GPU a celkově minimalizace nákladů na vývoj).

Ohledně tohoto by asi mohl dlouze básnit Ken Kutaragi který si na vývojových nákladech pro PS3 docela vylámal zuby. Dnes SONY pro jistotu tvrdí, že se žádná PS4 není třeba, protože PS3 stačí.

Ať už je to jakkoli, je jasné, že vývoj "velkých" konzolí nemíří směrem k nadpozemským výkonům.
Naposledy upravil _DAVE_ dne 26. 1. 2012 22:48, celkově upraveno 1
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 1. 2012 22:47

Pro mě dobré. S tímhle jsem počítal. Jak jsem psal, 1080p rozhodně od další generace nečekám, takže tohle bude příjemný upgrade. Rozlišení totiž není skoro potřeba na většinu dnešních her.

Konzole jsou o hraní a na to není ani potřeba velký upgrade.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 26. 1. 2012 22:52

Problém je v tom, že naprostá většina dnešních TV je 1080p, a 6670 nebo něco podobného to určitě nedá. Takže je poměrně nepochopitelné, že nesnaší splnit typickou specifikaci.

Ale těžko říct, může to být celé kachna.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 1. 2012 22:58

Já mám také 1080p monitor a 720p s AA je v podstatě lepších jak 1080p bez AA. Může to mít více detailů a celkově to vypadá lépe (lépe není úplně přesné, ale každý si to dovede představit). Předpokládám, že některé hry pojedou v 1080p, ale určitě ne nějaký mainstream. Si vem ty dnešní ošizené hry. Detaily minimální a všechno ořezané. Kdybys tam přidal, tak na 1080p už potřebuješ super dělo. A to se rozhodně bude dít v následujících letech. Nikdo nebude chtít hrát hry bez detailů. Plus rozlišení nikomu moc nepomůže a "stojí" strašně moc.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 26. 1. 2012 23:15

tdjohn píše:Konzole jsou o hraní a na to není ani potřeba velký upgrade.

To je sice jeden nazor, ale proc bych si teda ten novej Xbox mel koupit, kdyz mi starej nabidne stejnou A/V kvalitu?
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 1. 2012 23:19

Nenabídne. Nabídně třeba 10x více objektů a lepší textury. + Super fyziku a AI.
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 26. 1. 2012 23:29

No, s fyzikou a AI je to spis na programatorech...
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 1. 2012 23:30

Ani ne. Dnešní konzole nejsou pro AI stavěné. Na fyziku ano, ale když nemáš ani výkon na grafiku, tak je zbytečné počítat fyziku.
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod Tomkalhotka 26. 1. 2012 23:42

za me imho velke zklamani,
nova konzole na urovni meho dnešniho PC ? To me prijde velmi usmevne .

Konzole by mela prinest novy next gen, at uz graficky nebo hratelnostni (nintendo)
MSI MB Sc AM3 870A-G54, AMD Phenom™ II X4 Black Edition 965 ,DDR3 4GB KINGSTON ValueRAM, VGA HD 5770 vapor x , HDD WD 1TB, COOLERMASTER zdroj GX 550W , COOLERMASTER case HAF 912 Plus, LG FLATRON w2220P

PS2,PS3,GameCube,nintendo WII,PsP,nintendo DSl
Tomkalhotka
Rampage

Odeslat příspěvekod SPY 27. 1. 2012 06:26

Takovejch spekulacnich zprav uz tu bylo, ze se nad tim nema moc cenu pozastavovat.

_DAVE_ > Zapominas na jednu dulezitou vec. Konzole neni PC, Na 8 let stary grafice si dneska Battlefield 3/Crysis 2 na stredni detaily v 720p nezahrajes ani kdyby ses rozkrajel.

Tim, ale nerikam, ze od next gen bych nechtel vic ... Cekam poradnej skok. 720p uz nechci nikdy videt a ocekavam i znatelnej posun ve fyzice. Jestli mi to chlapci z MS nenabidnou tak pockam na to s cim prijde Sony.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 27. 1. 2012 08:46

Zapominas na jednu dulezitou vec. Konzole neni PC, Na 8 let stary grafice si dneska Battlefield 3/Crysis 2 na stredni detaily v 720p nezahrajes ani kdyby ses rozkrajel.

Ano, to bylo v době, kdy byly konzole next-gen. Pokud bude v příští mašině něco jako 6670, tak už teď mají všichni grafiky citelně lepší. Snažím se naznačit, že nové konzole nebudou atakovat na trůn nejsilnějších strojů v herní "branži"..

No na X1950 si Crysis2 normálně zahraješ, BF3 díky potřebě DX10 "až" na GF8800 - to se píše rok 2006
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod SPY 27. 1. 2012 08:52

To, ze nebudou atakovat papirove trun je bohuzel celkem jasny. O tom, ze launch cena bude u dalsi generace mnohem mensi zminuje kazdej herni analytik.

Pokud se dobre divam tak, X1950 je z roku druhy poloviny roku 2006. X360 vysel v roce 2005, predpokladam tedy, ze ma v sobe grafiku z 2003/2004. Ale nechcou se mi tu dohledavat specifikace mozna to je trochu jinak.

A poznamka na zaver. To ze na PC grafiku prevazne dela graficka karta tak to neznamena, ze tomu tak je/musi byt i na konzoli. Viz Uncharted 2 - http://www.youtube.com/watch?v=Az0CXkyoWjg
Na konzoli mas pevne danej HW a jak si ho prispusobis tak to mas. Kdyz bude 16ti jadrovej procesor, tak 14 jader muze pocitat vykreslovani grafiky.
SPY
Killing Spree

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 27. 1. 2012 10:31

ne tak to není, X360 má grafiku která na PC vůbec nevyšla. Ale je to jakýsi mezistupeň mezi X1950 a HD2900.

Na konzole to jen vždy dorazí(lo) dříve. Máš ale pravdu, že pokud je VGA zapouzdřená s procesorem, může počítat pouze část úkonů + výstup a zbytek řeší procesor.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 1. 2012 11:22

Právě, Xbox má upravenou grafiku pro konzoli. I proto si myslím, že obyčejná 6670 je krokem zpět, ale pokud by ji upravili podobně, je to super věc. Žádné monstrum, ale při 720p zvládne hodně.

Počítat grafiku procesorem je nesmysl, pokud to není přímo v plánu. U PS3 těžko říct, co bylo v plánu, ale je to asi jako MLAA. Nevypadá to nic moc, ale lepší než nic. Hlavně u PS3 jde počítat dost málo věcí, protože je to jen jako doplněk.

-- 27. 1. 2012 11:24 --

Samo o sobě není MLAA až tak špatné, ale většina her na PS3 ho využívá asi málo, protože není výkon. Takový GOW 3 nemá chybu, ale to je jedna hra.
tdjohn
Rampage

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 27. 1. 2012 13:17

Ačkoli vypadá HD6670 slabě, potenciál konzole s takovým výkonem je dost velký na to, aby Xbox konkuroval PC příštích několik let, stejně jako X360/PS3 konkurují PC dodnes. Limitem dnešních konzolí je nedostatek paměti.

Já vidím posun v tom, že konečně se bude moci prosadit DX11, i když architektonicky odlišné (!) konzole vlastně DirectX ani nepoužívají.
oneill_sx1
Killing Spree

Další stránka