Volant

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 10:45

Poradili by jste mi, vhodný volant (nejlépe s fofrklackem) pro závodní hry (Shift (1,2), popř. Dirt) s cenou okolo 1000,-. Osobně se mi zatím nejvíce líbil tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71323 ale vůbec se v tomto sortimentu nevyznám a nemám odzkoušeno. Za každou radu budu rád.
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod Mrak 28. 5. 2011 10:51

Za tu cenu s pákou nic moc.. Navíc to budeš mít jen jednou dopředu a jednou dozadu, nic zázračnýho..
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 10:52

Když je ta páka stejně sekvenční a chybí spojka, přijde mi úplně jedno, jestli tam je nebo není...
Spíš bych šel do tohohle - sice je to taky takovej levnej plastovej zmetek, ale aspoň je od Thrustmasteru, takže bude třeba trochu kvalitnější: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=88364
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 11:00

Osobně znám jen jeden volat s řazením do všech směrů a sekvenční mi nevadí, a přijde mi to lepší než mít jen automat.. Multiplatforma je hezká, ale osobně využiji jen PC/PS2 a vzhledově i rozložením se mi více zamlouvá ten Canyon.. Potřeboval bych informace od lidí co mají nějaký volant a mohou doporučit, a nebo mají právě tento Canyon a mohou říci zdali se nevyplatí připlatit za jiný..
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 11:14

Za 1000,- je možná zbytečné kupovat volant, protože kvalita bude špatná. Když chceš něco hodně levného, tak vzít nějaký Logitech. Pokud ale jezdíš rád, tak i dražší volanty jsou docela chudé. Raději bych za 1000,- koupil nový ovladač a hrál to na něm :-))
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 11:18

Ovladač mám, ale ten není tak citlivý.. A víc jak 1500,- mi přijde už jako dost velká investice.. Jezdím rád, ale né profi.. Volant jsem ještě neměl, tak zjišťuji jaký vhodný vybrat..
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 11:21

Nevím, jestli ještě existuje takový Logitech asi za 1500,-. Je plastový, má dva pedály, ale na začátky je super. Já jezdím na G25 a nemůžu říct, že bych byl nějak extra spokojený, ale ono se k nám stejně nic lepšího moc nevozí.

-- 28. 5. 2011 12:39 --

Co se tak divám, tak už moc Logitech na výběr nemá. Můžeš zkusit ten GT volant, ten je kvalitní a určitě bude dobře fungovat s PS2.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 11:54

Nevím který myslíš.. G25 je na mě finančně moc vysoko, protože se mi nevleze do rozpočtu na novou "herní" sestavu.. jinak lepšího, ten G27 vypadá jako král, ale ten je ještě výše..

Taky jsem si všiml, ze Ltech má skoro ve všech eshopech jen 2 zástupce..
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:12

Myslím Gran turismo volant od Logitech. Stojí asi 3k,- a je dobrý na začátek. G27 nemá sekvenční páku, kterou používám pri driftech a rally na ruční brzdu, takže jsem spíše zvědavý, s čím přijdou příště.

Asi to nějak při krizi očesal. Měl vždy plno modelů už od snad 800,-.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 12:15

Zkušenosti mám s Microsoft Sidewinder ForceFeedback Wheel... To byla kdysi naprostá špička. Jenže se dá připojit jen do gameportu, který už se dneska na desky nedává (ovladače jsou taky problém). A konvertor stojí víc než má hodnotu ten volant :-)

A k té páce - tam přece není výběr páka nebo automat, tam je výběr páka nebo tlačítka (pod volantem) :-) A přijde mi zbytečný připlácet za páku, když je stejně jen sekvenční jako ty tlačítka. To radši připlatit za značku...

tdjohn: Jo, Logitech spoustu levných modelů zrušil...
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 12:16

Njn 3kkč se mi nevleze do rozpočtu na sestavu.. Není moc široký výběr to je pravda.. Ještě mě zaujal tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71522 protože má mít 900°otáčení a né jen nějakých 140
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:17

To byly časy, kdy MS dělával luxusní HW za tomu přiměřenou cenu. Později se na to nějak vykašlali. Ten jejich gamepad se snímáním pohybu byl také zajímavý :-))

-- 28. 5. 2011 13:18 --

Cokoli od Genius je jako ty peníze vyhodit. Možná bys mohl často reklamovat, ale já bych se na to vykašlal.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 12:19

Genius neee... To si kup radši ten Canyon :D Tady máš za 2 se spojkou: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=85431

tdjohn: Nejzajímavější byl optický joystick... Ale přestali ho vyrábět (a tu technologii použivat), protože byl nezničitelný...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:21

Nebyl to ten s force feedback? Celkově ty věci od nich byly pomalu jako ze scifi filmu :D
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 12:29

ok no tak genius ne, skoda ze ten TM neni levnejsi :(
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 12:29

tdjohn: Ten joystick? To nevím, neměl jsem ho...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:32

Levnější = horší. Dostaneš jen to, co zaplatíš. Neexistuje nic jako levná kvalita.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 12:33

WaW tak toto se mi moc líbí, vypadá to http://www.youtube.com/watch?v=z0KNV6jgorc s tímhle volantem moc dobře, ten by za to stál.. jen bych měl obavy trochu o vnitřní mechanismus aby to vydržel.. :(
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:34

SCobra píše:tdjohn: Ten joystick? To nevím, neměl jsem ho...

To já také ne. Na CD Windows 95 (možná 98) bylo video, jak na tom hrajou a vypadalo to dost úžasně na tu dobu. Možná pak vydali ještě další. Tenhle jsem si ale zapamatoval :D
Naposledy upravil tdjohn dne 28. 5. 2011 12:34, celkově upraveno 1
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 12:34

tdjohn píše:Levnější = horší. Dostaneš jen to, co zaplatíš. Neexistuje nic jako levná kvalita.

Já vím.. Ale taky to beru furt jen tak, že je to kus plastu vylisovanýho s vnitřnostma. Ale toto se asi opravdu vyplatí..
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:36

Právě ty vnitřnosti dělají kvalitní volant. Optické snímače a kvalitní motory nejsou levné, ale pro volant zásadní. Až ti přestane přesně fungovat volant a pedály se budou chovat podle sebe, tak stejně budeš shánět nový volant.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 12:38

To není moc povzbudivé, neustálé financování nových volantů, to to nevydrží?
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:40

Jak by mohlo, když to stojí tak málo? Své zákazníky si to najde, ale není to pro lidi, kteří chtějí jezdit pravidelně.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 12:49

Dva roky by to vydržet mělo. Jen nesmíš strhnout kolečka, jinak ti to nevyreklamují...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 12:49

Ten FF je elektronický u toho TM ?

-- 28. 5. 2011 13:52 --

Kolečka?
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 12:53

Jde spíše o snímače. Pokud jsou analogové a málo kvalitní, tak ti časem budou fungovat nepřesně a u PS2 to nenakalibruješ. U PC je to o něco lepší. Jestli ho nějak někde utrhneš, je věc další.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 12:54

U toho levnějšího je zpětná vazba asi mechanická...

No, když s ním nebude zacházet slušně, utrhneš zuby :-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 13:02

2tdjohn: Oukej, ten TrustM. je stejně jen na PC/PS3..
2scobra: zajímalo mě to u toho ThrustMasteru (nevím co máš na mysli toho levnějšího :)) jo ozubení koleček, tak to jo
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 5. 2011 14:13

Dával jsem ti odkaz na dva Thrustmastery... Ten první má mechanickou FF... Ten druhý asi elektronickou.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod hansmol 28. 5. 2011 15:05

Aha, tak to se omlouvám, zapomněl jsem že to první s logem Ferrari byl taky TM..
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 5. 2011 16:24

Nevím no, taky si myslím, že je ta páka skoro zbytečná. Protože když je to sekvenční, tak to stejně na reálnosti moc nepřidá, navíc stejně v motorsportu už dnes šaltrpáky nikdo nepoužívá...
Co se týče tý možnosti otáčet volantem v rozmězí 900°, to je dobrý k čemu kromě 18WOS?

A ten poslední Thrustmaster vypadá dobře :-)

Jinak víte co nechápu? Často v těch diskuzích čtu, že jim volant ta či ona hra nenašla. Mně ho zatím našla naprosto každá. Čím to?
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Mrak 28. 5. 2011 18:21

Jo Sasakr, taky to nechápu, já taky se svým bejvalým Logitechem neměl problém, vždycky mi ho hra našla. Jakákoliv. O fps hrách ani nemluvě :D

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 21:09

Těch 900° působí alespoň trochu realisticky u obyčejných aut. Máš lepší citlivost. A třeba takový nascar v GT5 si nedovedu představit hrát na menší rozsah, protože tam ten volant i při 900° posouváš jen o milimetry.

Volant najde každá hra jako nějakou osu. V tom není problém. Proč by neměla?
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 5. 2011 21:43

Si přečti všechny ty ubrečený komentáře ba czc třeba. Evidentně to tak není. To je jen já a mrak můžeme pwnovat v COD MP s volantem...

Jediný, co mi nešlo, byly pedály v GTA SA, ale moc jsem se tím nezabýval, panáček na pedály reagoval, ale auto ne.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 5. 2011 21:45

Zrovna komentáře na czc nemá smysl číst. Možná jste ale vy dva vyvolení od kosmické síly a jde vám to, ale ostatním ne, to je také možné.
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 5. 2011 22:20

Ale tak já věřím, že jim to nejde. Si myslím, že čím složitější volant, tím větší může být problém s kompatibilitou. Mně nemůžou nefungovat vibrace nebo FF, když to ten volant prostě nemá atd :-D
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Mrak 29. 5. 2011 00:39

Ať vibrace nebo FF, jde spíš o to, že čteš, že ho to vůbec nenajde, co to má co společnýho s vibracema a FF :D Tak je to technika, hold máme štěstí :D

Xperia X
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod puschpull 30. 5. 2011 12:51

Nechci zakládat nový thread tak dotaz dám sem
:)

Thrustmaster - Force Feedback Racing Wheel

Jde provozovat na W7 ?
Jde na W7 64 bit ?
Našel jsem, že funguje po XP (je to volant tuším někdy z 2003
nebo 2004)

Nemá s tím někdo zkušenost ?
Děkuji

P.S.

tady
http://ts.thrustmaster.com/eng/index.php?pg=view_files&gid=1&fid=2&pid=33&cid=1

je verze ovladačů pro Vista 32/64 bit
ale s ty také= nejsou pro W7
:(
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
First Blood

Odeslat příspěvekod hansmol 4. 6. 2011 10:46

2 Sasakr: Také se mi zamlouvá ten Thrustmaster RGT Pro Clutch, koukal jsem na stránkách co tu uvedl puschpull na kompatibilitu tohoto volantu a mají tam poměrně dost her, ale protože je to z roku 2008 tak tam není Shift a Shift 2, tak by mě zajímalo zda a v jaké míře ho tyto hry podporují.. :)
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod hansmol 20. 7. 2011 11:01

Po delší odmlce (dovolená) by mě zajímalo jestli někomu z vlastníků TM RGT pro clutch funguje volant se hrami Shift a Shift 2. Popř. doporučili byste mi jiný?
hansmol
First Blood

Odeslat příspěvekod ghostdog32 19. 9. 2011 16:38

prosimvás a kdybych si koupil nějaký spešl gamepad na závodní hry tak pomůžu si tím ve srovnání s klávesnicí? prostě nechci utrácet za volant ale chci hlavně plynulý zatáčky (ne uškubávání klávesou) díky
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 9. 2011 17:28

Tak pokud ti jde o plynulý zatáčky, tak ti snad stačí i ten nejlevnější volant, ne?
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod HALI32 19. 9. 2011 23:02

Nejlevnější volant se snad nevyplatí kupovat. Gamepad má široké využití a auta se hrajou dobře s gamepadem.
HALI32
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 3. 2012 23:23

Přestává mi reagovat levý pádlo. Když to rozeberu, dám to ještě dohromady? Nebo se s ním mám rozloučit?
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 3. 2012 11:38

No koukej - když ho nerozebereš, tak se s ním můžeš rozloučit určitě. Když ho rozebereš, tak máš aspoň nějakou šanci, že ho spravíš :)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 3. 2012 13:59

Tím chceš říct, že se to bude zhoršovat?

Ona ta páčka zmáčknout jde, ale musí se máčknout hodně, což je při zběsilém točení volantem docela problém. Navíc vždycky reagovala v pořádku, ještě před dvouma dnama jsem hrál a bylo to OK. A teď to nasadím a najednou si všímám, že mám furt nějak nízký otáčky. No a přišel jsem na to, že to nepodřazuje.

Nicméně je furt lepší mít volant, kde nefunguje jedna páčka (a hrát s automatem, což by byl tedy vopruz) nebo nemít volant vůbec, protože ho otevřu a vysype se na mě halda pružinek a koleček...

No...co tak koukám na nové volanty, tak jsou to samý Geniusy nebo pak až samý drahý. Logitech už nedělá? Jaký byste doporučili z kategorie těch levnějších? Při přechodu z tohohle by pro mě měl být i ten nejhorší zásadním zlepšením.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 3. 2012 14:32

Jsem myslel, že na něm hrát nechceš, když blbne páčka :) Podle mě bude vymačkanej spínač pod páčkou - občas se to stává na myších. Ale těžko říct, jestli s tím vůbec dokážeš něco udělat (třeba ho vyměnit - stojí pár korun).

Logitech pořád dělá, ale jen GT a G27. Pak jsou ještě levnější od Thrustmastera, třeba tenhle: http://www.czc.cz/thrustmaster-rallye-g ... r6r48vl026
Zbytek by byly asi vyhozený prachy...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 3. 2012 19:05

Mě stejně ale facinuje, jak to přišlo najednou. Tak tam budou nějaký plíšky a stiskem se udělá kontakt, ne? Třeba by to šlo vevnitř jenom nějak ohnout, aby to reagovalo citlivěji. Jinak díky za tip, ale 1800 do volantu vážně nedám :-)

Uvědom si, že mám Logitech Wingman Formula GP. Jak jeden člověk vtipně řekl, to není volant, to je joystick. Ale mně to stačí, nehraju žádný simulace, navíc co tak čtu, s těmi "dobrými" volanty mívají lidé problémy. Nefungují vibrace, nefunguje FF...tenhle volant funguje ve všech hrách, každá ho najde a nikdy není problém. A vibrace a ani FF nemá :-D

-- 10. 3. 2012 19:22 --

Tak se zdá, že jsem to opravil. Foukal jsem do toho, jak jen jsem mohl a vypadá to funkční. Asi se tam naprášilo.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 3. 2012 14:36

Kamarád nepoužívá tenhle volant http://pocitace.obchudek.cz/pc-komponen ... -s18710647
Nikde se o něm nedá nic dočíst, ale to bude pěknej šmejdík. No uvidím, možná bych ho za dobrou cenu vzal.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod beat 19. 3. 2012 17:44

Sasakr píše:A vibrace a ani FF nemá :-D
EDIT: Spletl jsem se. Existují dvě verze - s FF a bez FF. Sorry..
Naposledy upravil beat dne 19. 3. 2012 19:35, celkově upraveno 1
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 19. 3. 2012 19:25

Co je na tom?
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker