Výběr herního notebooku

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 20:49

Zdravím všechny - potřebuji pomoct s výběrem herního notebooku.
Nejsem expert přes hardware a už vůbec ne v noteboocích, takže jsem si udělal jen takový "výběr" z toho co jsem našel a zdálo se mi dobré (ale neříkám, že máte vybrat mezi nimy - klidně napište nový tip, pokud je lepší). Moje požadavky jsou cca:
Cena: chci co nejnadupanější, nejkvalitnější notebook - hranice je 40 000 Kč ...to znamená, že za 32 000 Kč ne (8 000 Kč rezerva - proč ?) a za 40 001 Kč taky ne - to je přes hranici ...
Výkon: prostě herní notebook - co nejlepší výkon nehledě na to co to bude stát do váhy či velikosti
Display: nejradši bych 17" nebo něco podobného, jelikož notebook mi nahrazuje PC - dělám na něm všechno - práce, hry, filmy ...., takže i přes to, že je notebook každou hodinu na jiném místě bych něchtěl 15"....momentálně mám Acer Aspire 6935G a velikost mi nevadí...
Výdrž: minimální výdrž 2 hodiny při kancelářské práce bez wifi (denně cesta autobusem 1,5 hodiny)
Porty: min. 2 USB snad ani psát nemusím, HDMI by bylo dobré
Numerická klávesnice pro mě není výhoda ani nevýhoda - je mi naprosto volná

No a teď můj konkrétní výběr (ne limitovaný, pouze to co si myslím, že je dobré [klidně mi to vyvraťtě]):

Co se týká značek - nevím, ale Asus nebo Acer na mě moc dobře nepůsobí - můj Acer Aspire 6935G se mi také nezdá jako kvalitní práce - naopak o Dellu nebo Lenovu jsem slyšel, že jsou to kvalitní kousky. O MSI jsem nic neslyšel, ikdyž je to zatím můj největší favorit - byl bych rád, kdyby jste se tu se mnou podělily i o své zkušenosti se značkami (samozřejmě ve stejné cennové kategorii. Doufám, že mi opravdu poradíte a nebudete jen prosazovat svoji oblíbenou značku - hodně mi na tom záleží, počítač nekupuji každý rok a peněz také moc není. Děkuji moc všem za přečtení, a ještě 2x více těm co pomůžou.

S pozdravem, GRoNGoR
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2010 21:17

Tak ty první 2 jsou prakticky stejný, nejsou špatný, hrát na tom půjde slušně. Co se Lenova týče, tak chápu-li to správně, tak má procesor nejlepší, ale grafika silně nedostačuje, čili na hry ne. No a ten poslední, to je naprosto famózní dělo, podle notebookcheck to má pátou nejsilnější existující grafiku, ty výsledky tam jsou fakt působivý, navíc má rychlý HDD (vidím u sebe, mám CPU na 2,4Ghz a je mi to k ničemu, když mě u všeho brzdí HDD), u Lenova jsem nezjistil rychlost HDD, ty MSI mají jen 5400 otáček. Takže jak říkám, ten Asus je rozhodně nejlepší, předpokládám, že to je GDDR5, čili v Marku to dá skoro 13000. Ale zkušenější by mohli říct, jak se to bude chovat na Full HD monitoru, to mě trochu děsí. Co se výdrže týče, bude muset imho hodně podtaktovávat, ale to už se ptej těch, co ho mají, my můžeme jen hádat.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 21:47

Diky za vycerpavajici odpoved :) uz na dalsich 2 forech poradily ten Asus ....nemas nahodou tip na obchod, kde bych to mohl pripadne koupit ? Chci neco levnyho ale zaroven kvalitniho - ne nekoho kdo za rok zmizi ze sveta ....
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Mrak 3. 2. 2010 22:01

Nu kámo.. Závidím Ti Tvé peníze :D Jsem si nemohl odpustit tohle nenapsat..
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 3. 2. 2010 22:29

MSI - nebývají moc kvalitní - provedení nic moc, přehřívají se apod.
Lenovo - grafický výkon mnohonásobně nižší než u MSI a ASUS, nicméně o to bude kvalitnější
Vylučovací metodou bych došel k tomu ASUS.
Za uvedené peníze nic výkonnějšího pravděpodobně neseženeš.
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 22:34

oneill_sx1 píše:Za uvedené peníze nic výkonnějšího pravděpodobně neseženeš.

mluvis o tom jako by ty notebooky nestaly za nic :D nebo to jen tak spatne zni ?
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2010 22:45

Zase říkám, my můžeme jen hádat, ptej se těch, co ho mají. Obecně se bohužel Asusy stávají ne moc kvalitní značkou, já si kupoval Asus zhruba před rokem s tím, že si kupuju tehdy ještě kvalitní značku. Bohužel série M51 patřila k těm nejotřesnějším. Zpracování mám nic moc, ale zase to byl notes za "jenom" 25k, tohle je zase někde jinde.

Jinak nemůžu si pomoct, ale pořád mi uniká význam Full HD na sedmnáctce monitoru, kdyby tam dali 1440*900 nebo 1680*1050, grafika by si hodně oddechla a ten výkon by byl monstrózní. Ve Full HD to asi zas tak ohromující nebude...nevím no, radši nebudu hádat.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 22:49

tak to rozliseni se snad da zmenit ne ? ...pokud bych chtel grafice ulehcit ...
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2010 22:55

No tak dá, ale pěkně si tím zhnusíš obraz. I když ne u všech her je to tak markantní no. A ty nemáš nějakej externí monitor?
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 3. 2. 2010 22:57

MSI rozhodně ne, jak psal oneil, přehřívají se a obecně nejsou moc kvalitní. Nicméně Asus na tom není o moc líp. Co takové Sony Vaio? Ve velikosti 18,4"?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62564
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69979

Kamarád ho má a je s ním naprosto spokojený. Sice 9600M GT není nic moc, ale zas je to kvalitní notebook :-)

Snad ani ten Asus za tuhle cenu nebude žádný šméčko...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71942
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod grongor 3. 2. 2010 23:20

SCobra píše:MSI rozhodně ne, jak psal oneil, přehřívají se a obecně nejsou moc kvalitní. Nicméně Asus na tom není o moc líp. Co takové Sony Vaio? Ve velikosti 18,4"?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62564
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69979
Kamarád ho má a je s ním naprosto spokojený. Sice 9600M GT není nic moc, ale zas je to kvalitní notebook :-)
Snad ani ten Asus za tuhle cenu nebude žádný šméčko...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71942

Mno nwm no ty Vaio se mi nejak nezdaji ...a ten asus je podle meho lepsi tenhle ne ?
Kód: Vybrat vše
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72850
...navic i ta velikost bude asi lepsi - mam to jako nahradu PC ...takze 15 je podle me malo ... a vic nez 17 uz taky asi ne - precijen to taham v batohu :)
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2010 23:31

Scobra: Na těch Sony si při tom rozlišení nemůže zahrát ani hledače min ne? Tam opravdu nemůže jet absolutně nic. Ale ten Asus je hodně dobrej, sice tedy to rozlišení by mohlo být těch 1440*900, ale tak dá se to. Imho to bude vzhledem k rozlišení podávat lepší výsledky než ten G73JH.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 08:16

Sasakr: Chtěl nejnadupanější nejkvalitnější notebook :-) A Sony Vaio je to nejkvalitnější a nejvýkonnější, co za ty peníze sežene :-) Leda by šel ještě do Alienware, ale to by si musel ošéfovat dodání do ČR.

grongor: Vzhledem k tomu, že je Asus i Sony v podstatě stejně těžké (lehčí Sony má 3,2 Kg, Asus více jak 3), je to úplně jedno :-)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2010 10:10

No možná je nejkvalitnější, ale grafika nedostačuje displeji, takže nejvýkonnější určitě ne.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 13:26

Já nevím, co byste pořád za ty peníze chtěli :D A nějaký menší VAIO je zase moc levný... Ale pokud by nebyla jiná možnost, tak já bych si ten rozdíl klidně vzal ;-) 8000 by se mi celkem hodilo...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod grongor 4. 2. 2010 13:43

myslim ze ten Asus bude lepsi volba :) asi do nej pujdu ...snad se stim vejdu do busu :D
grongor
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 13:46

Dej vědět, až odejde ;-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Weightlifter 4. 2. 2010 13:50

Proč by měl Asus odcházet?
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 13:53

Proč by neměl? :-) Hlavně když ho bude často přenášet...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod danniel 4. 2. 2010 15:12

Vypíná pořád Sony u svých notebooků virtualizaci v procesoru nebo už toho nechali? A notebook s FullHD obrazovkou a 9600M GT nebo HD4650 je na hry použitelný stejně jako PC sestava z Tesca.
Games don't make people violent, lag does.
danniel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 15:17

Potřebuje virtualizaci na hraní? :-)
Když má 40 000 a chce je za něco vyhodit... Má je vyhodit za výkon, který bude muset stejně brzo reklamovat a nebo za kvalitu, která bohužel nenabízí takový výkon?
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 4. 2. 2010 15:21

grongor píše:mluvis o tom jako by ty notebooky nestaly za nic :D nebo to jen tak spatne zni ?

Výběr DTR notebooku je nezáviděníhodná situace, protože to bude vždy o kompromisech.
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod danniel 4. 2. 2010 15:29

SCobra píše:Potřebuje virtualizaci na hraní? :-)
Když má 40 000 a chce je za něco vyhodit... Má je vyhodit za výkon, který bude muset stejně brzo reklamovat a nebo za kvalitu, která bohužel nenabízí takový výkon?

Ty to říkáš jako by Sony bylo 100% spolehlivé a Asus naopak 100% poruchový :lol:
danniel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 15:33

No rozhodně to není 50/50 :-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod danniel 4. 2. 2010 15:36

No já mám zkušenost že z několika NTB Acer, HP, Fujitsu, Toshiba a Lenovo se jako jediné do roka pokazilo to Lenovo ;-) Pokud si dneska člověk nekoupí MSI tak se pomalu není čeho obávat, navíc pořád tu je dost stránek s testy kde jde lehce zjistit jak pevné je šasi a jak dobře je vyřešené chlazení, to jsou věci které mají největší vliv na životnost notebooku.
danniel
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 15:46

Nejhorší je, že to neodejde do roka, ale těsně po záruce... To udělal kamarádovi Acer za 60 :-) HP za 40 mu odešlo během dvou měsíců, mě MSI během roku, klasické Acery přicházejí o displeje, Asusy se taky často reklamují... Pravda, v téhle cenové hladině by člověk čekal lepší výsledky, ale může si být jistý? :-) Navíc to bude strašně topit a na klávesnici, která má 40 stupňů se fakt hrát nedá...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Thowt1 4. 2. 2010 15:54

a ktora znacka je spolahliva a bez poskvrny? nikdy nemas tu 100% istotu si myslim ... kamos mal MSI za 40 000 a fungoval spolahlivo.... inak ak si kupite "lacnejsiu" znacku ako acer, asus atd za 40 - 60 000 a ocakavate, ze to bude kvalitnejsie, lebo to viac stalo, tak neviem ako ste na to prisli :hm akurat vysoka cena = vykonne komponenty => dodrbe sa to este skor. skorsie ako cenou by som sa riadil "vyrobnou radou" alebo ako sa to vola .... proste ci napr. ako u Hp ide o pavilion, alebo probook ci jak to je .. alebo toshiba satellite/tecra atd atd...

a vobec, naco je niekomu notas za 60 000? a ked uz tak, preco si za take $$$ kupuje dotycny zrovna acer? :hm
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 16:03

Protože Acer byl jediný, kdo tenkrát nabízel 20" notebooky :-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Thowt1 4. 2. 2010 16:18

na co je niekomu preboha 20" notebook :D
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 2. 2010 16:19

Mě se neptej, já to taky nevím :D Přinejmenším to vzbuzuje pozornost... A navíc, on neměl dokovací stanici a potřeboval na tom dělat grafiku (pro web), takže...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2010 18:16

Tomu se ještě říká notebook? Ale iMac ho trumfne.

Obrázek
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod PC 4. 2. 2010 18:30

Já bych si sehnal Alienware nežli Asus... Třeba z Německa... Pokud ti nezáleží na penězích. Nebo to prej jde i z Ameriky. Anebo co takhle Dell XPS ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod jezek 5. 2. 2010 08:35

A nebo co tak vykrást banku a pak si vybrat to nejdražší na trhu?
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 2. 2010 09:11

To by bylo ideální :D
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 2. 2011 22:30

Co říkáte tomuhle? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=84630 Za ty prachy mi přijde, že na hry je to skoro ideální. Akorát teda nevím, ale vzhledem k výkonu tam mohli dát třeba 1600×900.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod PC 1. 2. 2011 22:45

Co všichni blbnou s herními notebooky ? Je to oxymoron, nic takového neexistuje, respektive ano-ale na jednu sezonu, herní PC má být upgradovatelé a ne že ho za rok můžete pomalu vyhodit protože výkon v levných noteboocích je nic moc... Spočítejte si někdy co dostanete za stejné peníze v desktopovém světě a přejde vás chuť cpát prachy do předražené blikající a téměř imobilní potvory se zkripleným výkonem desktopu...

Notebook má být lehký a snadno přenosný... Já bych si to MSIčko nekupoval...

To raději tohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78163 Malé, od prestižní značky (respektive značek), stylové a stále vcelku nadupané když si vezmete že to je jen "11 strojek... V podstatě Alienware je na trhu herních počítačů co se týče velkých značek asi na nejvyšším místě,určitě je i dražší malosériová značka ale když herní mašinu tak od Alienwaru...
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 2. 2011 23:51

Všiml jsem si jedný věci. Ty napíšeš, že něco "má být", ale myslíš tím, že TY to tak chceš. No nic.

PC píše:Co všichni blbnou s herními notebooky ?

Nevím, jestli všichni, ale holt už jsem jednou notebook měl a jsem tím poznamenán a vcelku mě to zajímá.

PC píše:Je to oxymoron, nic takového neexistuje, respektive ano-ale na jednu sezonu, herní PC má být upgradovatelé a ne že ho za rok můžete pomalu vyhodit protože výkon v levných noteboocích je nic moc...

PC, máš alespoň letmou představu, jaký výkon to MSI má v kombinaci s tím rozlišením? Řekl bych, že ne, protože bys neřekl takovouhle blbost. Za prvé notebook nikdy nebude upgradovatelný, za druhé tenhle notebook rozhodně nezestárne za jednu sezónu, ten ti na solidní hraní bude stačit ještě hodně dlouho.

PC píše:Spočítejte si někdy co dostanete za stejné peníze v desktopovém světě a přejde vás chuť cpát prachy do předražené blikající a téměř imobilní potvory se zkripleným výkonem desktopu...

Vzhledem k tomu, že notes v sobě má systém a monitor, tak mi nepřijdou notebooky extra drahé proti stolním. Samozřejmě se vzrůstající cenou se rozdíl propadá. Navíc pochop, že notebooky se nevyrábí kvůli rozmarům ale proto, že je lidí potřebují. Ty s sebou klidně tahej skříň a buď uchvácen jejím výkonem, jiným možná bude stačit kompromis a přenosnost. Tříkilovou patnáctku bych rozhodně nenazval imobilním zařízením. Pravdou je, že je to tak na hranici, ale do batohu mezi knížky se to vejde (16:9) a nejsem křehká baba, aby mi 3 kila nepřekonatelně vadily.

PC píše:Notebook má být lehký a snadno přenosný... Já bych si to MSIčko nekupoval...

To raději tohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=78163 Malé, od prestižní značky (respektive značek), stylové a stále vcelku nadupané když si vezmete že to je jen "11 strojek... V podstatě Alienware je na trhu herních počítačů co se týče velkých značek asi na nejvyšším místě,určitě je i dražší malosériová značka ale když herní mašinu tak od Alienwaru...

Zapomínáš ale na pár věcí. Tahle tvoje hračka je sice fajn, ale: málokdo řeší image tak jako ty, takže proč zrovna Alienware...
Za druhé tahle tvoje sranda je dražší a více než 2× slabší, přitom má stejné rozlišení displeje. A nic extra lehkýho to taky není.

Takže kdybych porovnával tyhle 2, rozhodně beru MSI. Ale samozřejmě záleží na požadavcích. Na tom Alienware mi třeba vadí to rozlišení, 1280×800 by slušelo víc.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 2. 2011 09:00

Sice nevím, kde pořád žiješ, Sasakře, ale za 24 tisíc budeš mít parádní desktop s šestijádrem (nebo výkonným čtyřjádrem) a GTX460, včetně monitoru, slušnější klávesnice i myši. A nebude to MSI... Zrovna tenhle notebook je totiž na MSI hodně předraženej (kromě toho budeš muset za 2000 dokoupit chladicí podložku).

Jestli chceš zase notebook, brácha se zrovna snaží zbavit MSIčka s dvoujádrem a 9800GT (nemobilní). Ještě bude rok v záruce, nepřenášel se, je ve vynikajícím stavu, s chladicí podložkou, myší a brašnou. Za 18 tisíc je to tvoje :-)
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 2. 2011 10:24

Notebook s nemobilní 9800GT? To existuje? Jinak ale díky, nechci.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 2. 2011 10:31

Některé notebooky mají v sobě i nemobilní karty (pravděpodobně je rozdíl jen v taktech).
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 2. 2011 11:01

Tak to jsem ještě neviděl. Viděl jsem notes se stolním CPU (konkrétně i7) ale grafikou teda ne. Baterie musí mít radost.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 2. 2011 11:06

S většinou dedikovaných výkonnějších grafik ti stejně vydrží baterka se štěstím hodinu a půl, takže...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 2. 2. 2011 13:48

MSI notebook nebrat, jsou to hrozné hnoje s hrozným servisem. 8-)

Dnes je hrozná módní vlna mít herní notebook, pokud člověk opravdu neustále necestuje, poradil bych se tomuhle "řešení" prostě vyhnout.

Výkon bude vždy jen průměrný, a to za ohromné peníze ve srovnání s desktopem. Mobilita pochybná (bez sítě téměř hrát nelze a jsou to cihly).
Rozšířitelnost nula. První rok to celkem chodí, druhý na medium a potom už minimum.

osobně si myslím že na mobilní hraní tak netbook s technologií FUSION, hodně vydrží, na menší hry je to ok. A ty větší bych raději nechal desktopu.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 2. 2011 13:56

To říkám už několik let, ale stejně nikdo neposlouchá :-) Protože přeci herní notebook za 15 tisíc je úplně úžasná koupě :-)

Servis není potřeba - notebook odejde těsně po záruce :D
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 2. 2. 2011 14:25

Jděte to vysvětlovat na http://notebooky-forum.notebook.cz/
Přeji hodně štěstí :mrgreen:
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PC 2. 2. 2011 14:40

Dave to napsal výstižněji nežli já. MSI má dosti hrozivou pověst a na druhou stranu, když už nacpete do notesu tolik peněz tak by to mělo být i trošku o tom stylu ne ? A krom toho - která firma má lepší servis než Dell ?
PC
Dominating

Odeslat příspěvekod beat 2. 2. 2011 15:48

NB na hry je holý nesmysl. Je to absolutně nelogické řešení... a onen NB škodí sám sobě. Chlazení nejde udělat tak, aby opravdu fungovalo a vůbec celé řešení je nesmyslné.
Na hry klasické PC. Na kancelářskou práci a internet NB.

Když se člověk podívá, jaké chladiče jsou na PC, tak mu dojde že tohle NB nikdy zvládnout nemůže. A o tom to je.
Neexistují upgrade je věc druhá, leč finance někteří neřeší, do toho nikomu kecat nebudu.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 2. 2011 17:11

oneill_sx1 píše:Jděte to vysvětlovat na http://notebooky-forum.notebook.cz/
Přeji hodně štěstí :mrgreen:

Na tomhle fóru je vtipný ten seznam, na jaké detaily vám pojedou jaké hry. Chudák ten, kdo tomu uvěří.

beat píše:Je to absolutně nelogické řešení... a onen NB škodí sám sobě. Chlazení nejde udělat tak, aby opravdu fungovalo a vůbec celé řešení je nesmyslné.
beat píše:Když se člověk podívá, jaké chladiče jsou na PC, tak mu dojde že tohle NB nikdy zvládnout nemůže. A o tom to je.

Člověče, a jak tedy vysvětlíš, že notebooky nedosahují extrémních teplot a fungují?
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 2. 2011 17:28

Ale dosahují extrémních teplot... V porovnání se slušně chlazeným PC určitě (přičemž to PC by mohlo být řádově výkonnější).
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod beat 2. 2. 2011 18:00

Sasakr píše:Člověče, a jak tedy vysvětlíš, že notebooky nedosahují extrémních teplot a fungují?
A jak mi ty vysvětlíš, že grafické karty(v PC) mají větší chladič, než je celkové chlazení "notebooku"? O zdroji, procesoru, harddisku, pamětech(samozřejmě v PC)...ani nemluvím.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 2. 2011 18:33

Nevysvětlím ti to nijak. Tak se podívej, jakých teplot notebooky dosahují. Ano, v porovnání se stolním jsou samozřejmě teplejší. Maximem většinou bývá grafika s nějakými 80°C, procesory třeba s 65. Nic tragickýho.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 2. 2. 2011 18:39

80 stupnu ma i grafika v PC. Rozdil je v tom, ze v PC tech 80 stupnu maji grafiky nekolikanasobne vykonejsi. Kdybys napral to co mas v PC do NB, tak si na klavesnici muzes smazit vajicka.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 2. 2. 2011 18:45

Uvedu na pravou míru. Notebooky jsou na rozdíl od PC v různých "pozicích" a tudíž se zahřívají různě podle situace. Často se stane, že herní NB leží na pryžové podložce (kde nemá jak dýchat) nebo dokonce na peřině. Nehledě na to, že casem se účinnost chlazení snižuje vlivem zanesení chladící soustavy kterou nelze bez porušení pečeti čistit.

A právě ty herní speciály dost odcházejí vlivem často velmí dlouhodobých vysokých teplot. Nemusí to být VGA, ale klidně disk který je upocený protože leží vedle grafiky s TDP 65W.
_DAVE_
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 2. 2011 19:28

Sasakr: 65 stupňů na procesoru je sakra hodně...

DAVE: Jo jo, přesně tak... I když moje MSI s HD2400 topilo i když jsem spodek nijak nezakrýval. Zkrátka chladicí podložka je u výkonnějších notebooků nutnost.
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod Mrak 2. 2. 2011 21:42

Ale u NB se s vyššími teplotami počítá, není to dobré ho samozřejmě provozovat dlouhodobě na vysokých teplotách, ale co u výkonných NB naděláš. A procesory u NB se mohou zahřívat víc než 65.. :-X

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xperia X
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod SCobra 2. 2. 2011 22:05

Hehe, to je dost naivní představa... U dražších notebooků se počítá se špatným chlazením a navrhují se tak, aby se nedostatky eliminovaly (větší kastle, větší chladiče). Problém je, že takovej notebook nekoupíš za 15 tisíc. Ani za 20...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod herobrush 12. 3. 2011 18:57

Načo tu stále riešite aký notebook je na hry ideálny... Ja som si kúpil pred dvoma rokmi vtedy celkom slušný Acer Aspire 5530. Má ale dve OBROVSKÉ chyby: OS je Windows Vista ( >:-( ) a odporne sa prehrieva. Nečudoval by som sa keby ma popáli ( ^^ ).

Lenže aj teraz mi ide na ňom Assassins Creed 2 na stredných detailoch úplne v pohode bez sekania. Aj Risen mi tam išiel celkom v pohode. Gothic 3 má veľmi zlú optimalizáciu a ked som si to nastavil na vysoké detaily, sekalo mi to síce často, ale nie na veľmi dlho. Jedine pri teleportácií. Ale hral som to aj tak hlavne na stredných detailoch.

Za 500 euro to bol v tej dobe veľmi dobrý notebook. škoda len tej otrasnej VISTY !!!!!!!

Kúpte si rovno ASUS Lamborghini VX7 s i7 procesorom alebo VX6 :-D
Koupim: Starcraft Battle Chest , Starcraft Expansion Set , Warcraft 3 Reign of Chaos Collectors Edition , Warcraft 2 Deluxe Edition , Baldurs Gate 1 ( puvodne vydání ) , Icewind Dale 1 ( puvodne vydání ) , Icewind Dale 2 Collectors Edition , Deus Ex 1 ( puvodne krabicové vydání ) , Half Life 1 ( puvodne krabicové vydání nebo Collectors Edition ).
herobrush
First Blood

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 3. 2011 11:19

To mas Ati 3200 nebo je vic verzi?
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 13. 3. 2011 12:23

A co se ti nelíbí na Windows Vista? :kuk:
oneill_sx1
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mrak 13. 3. 2011 14:45

Já byl s Vistami spokojen tři roky do doby, než přišly sedmičky :)

Xperia X
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 3. 2011 00:52

A mně pořád přijdou pro používání lepší Visty :potichu Ale ta náročnost je tedy horší no...
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 3. 2011 10:04

No, nedostatky v uživatelském rozhraní jsou tam stejné a zbytek je prakticky taky stejný, akorát Sedmičky jsou podstatně vyladěnější, tak nevím, co ti na Vistách přijde lepší :-)
SCobra
Godlike