Naroky her dnes a "zitra"

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 11. 2009 14:36

No myslim ze ted uz si je opravdu jakz takz dohnal. Mozna trochu predehnal.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiMpOPo 28. 11. 2009 18:15

Off topic: V roku 2012 ma byt koniec sveta!
Ku topicu teraz su 4 jadrove procesory, a ziadnu hru som nevidel, ktora by mala vyuzit aspon 1/2 tych jadier.. A myslim si, ze este dlho hra nebude, ktora by zabrala 4 jadra naraz .)
MiMpOPo
First Blood

Odeslat příspěvekod SCobra 28. 11. 2009 18:30

Tak se občas koukni na PCTuning, nedavno tam byly testy, jak která hra využívá 4 jádro. Je to tak 50/50...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 8. 8. 2012 19:51

Mno takže malý tříletý experiment dopadl trochu jinak než by se dalo očekávat hlavně v minulosti. Je vidět že technické posuny jsou opravdu velmi pozvolné a nebýt věcí jako Max Payne3 nebo třeba BF3, dá se říct že i dnes lze skoro cokoliv hrát na historické 8800GTX. Což je něco, co by bylo v minulosti nemyslitelné.

K odhadovaným nárokům
requirements: 3GHz Intel (C2D) /AMD (Phenom II) dualcore CPU, 4GB RAM (Vista/W7), DX10 (SM4.0) VGA s 1GB VRAM. (bez podpory XP a SM3.0)

CPU se dnes v minimech pohybují kolem C2D 2-2.4GHz, tam se dá říct že to byla celkem trefa. RAM absolutně ne, už jen proto, že hry jsou pořád vesměs 32bit. aplikace.
A grafika prakticky vždy stačí DX10 s 512MB. 90% by dokonce běželo i na X1900, což je DX9 karta.
Tohle bych před tře roky opravdu netipnul..



Recommended: 3.5GHz Intel (i7/i9), nebo sestijadrovy nastupce /AMD (nastupce Phenoma II - 4/6 jadro), 8GB RAM, DX11.1 VGA s 2GB VRAM. A mozna to cele pojede pres raytracing.

Tohle je ještě srandovnější: šestijádra nejsou doporučeny snad nikde, a 3.5GHz intel taky ne, většinou si vše vystačí s QC na 3GHz. 8GB RAM další totální úlet. A silné grafiky doporučeny občas jsou, nicméně DX11.1 nebo 2GB VRAM není potřeba nikde.
Nedá ale říct, že by to žádná hra neuměla využít. Když to má, použije to..

PS: Na další tři roky bych si raději netipnul nic, nemám páru. :-)
Ale je mi jasné, že tu bude pořád smrrrděěět DX11... 8-)
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 8. 2012 20:15

Není pravda, že 4 GB Ram vždy stačí.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 8. 8. 2012 20:42

A já jsem byl s tím bržděním vývoje (sice za to nemůžou konzole, ale k hodně zásadnímu přibrždění došlo) dost optimista :D
Ono to nakonec nevyšlo úplně ani v tom, co bude dneska dostupné. Ta moje šestnáctijádra jsou pořád ještě v plenkách, zato 16 GB RAM a 2 GB grafiky jsem trefil :)
Taky je zvláštní, že za 3 roky vznikly 4 generace grafických karet...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 8. 8. 2012 22:16

Sasakr - Co se týče her, tak téměř vždy stačí. Hry jsou totiž v drtivé většině případů 32bit aplikace a to znamená že nemohou papat v RAM víc než 2GB, no pokud další 1GB bere OS, není důvod proč by 4GB nestačily.

Já osobně mám 4GB, se hrou jsem problém nikdy neměl.

Na rozdíl od Photoshopu... :/
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 8. 2012 00:21

No já měl, proto to říkám. F2P hra na Steamu - APB. Ta zabrala celou paměť a bylo znát, že by chtěla ještě. Ona je možná 32bitová, ale něco zabere systém atd. Tohle byla hra, kde se opravdu vyplatilo ukončit i messengery.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 8. 2012 07:44

Skyrim po patchi 1.4 taky využije 4 GB naplno a ještě by žral :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 9. 8. 2012 09:06

Jo vím, že Skyrim to měl nějak ošetřené.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 9. 8. 2012 09:32

Dave: Mně zrovna pred mesicem "historicka" 8800GTX odesla, kazdopadne mas pravdu, ze se na ni dalo rozjet skoro vsechno i na maximum v 1680x1024, vcetne Crysis. (s C2D 3.0ghz, 4gB RAM)
Necht ji je zeme lehka :(
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 9. 8. 2012 10:25

I když stála ve své době dost peněz, byla to sakra dobrá investice.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 8. 2012 10:37

_DAVE_ píše:Jo vím, že Skyrim to měl nějak ošetřené.

Myslím, že takových her bude čím dál víc :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash789 9. 8. 2012 13:55

Skyrimu s lepsima texturama 4GB staci , ale co nestaci je pamet na grafice,ja mam 898mb a je to s odrenejma usima. A treba pro Rage s High texturama je 898mb malo , me se to venku ani nehne:) Pro urcite hry ma urcite smysl grafika s 1GB pameti a vic,naroky na operacni pamet podle me stagnuji uz docela dlouho.4gb vystaci prakticky na vsechno.
Podle mě, když nějakej japonec, co programoval FF13 vidí třeba Dragon Age, tak musí umřít smíchy.
flash789
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 9. 8. 2012 14:27

no já vzal GTX560 se 2GB, a nelituji.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků