koupě LCD TV

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 6. 2009 21:49

Thowt: To jsou takový kosmetický mínusy :-) I když absence S-Videa mě štve - kupoval jsem kvůli tomu kabel pro PS2, teď je mi na nic :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 21. 1. 2010 12:27

Trochu to tu oživím. Co na nás chystá v nejbližší době Samsung a jak se mu dařilo (i díky nám tady):
http://www.digizone.cz/clanky/satelitni ... je-samsung
Mimo jiné se tam píše o integrování DVB-S tuneru, o poklesu cen LED televizí a třeba i o připravované OLED technologii...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 5. 11. 2010 17:27

Trošku to tu hijacknu. Doma začínáme řešit novou TV, tak se chci optat místních (zejména asi _DAVE_), jestli má smysl koupit ještě teď nebo se dají čekat po Vánocích nějaké výraznější slevy? Další věc je na co se při výběru zaměřit, protože tomu u nás nikdo nerozumí. :-) Na TV bude hleděno cca ze 3-5m, může tomuhle pro rozumný komfort odpovídat 82cm? Rozpočet samozřejmě (jako vždy) co možná nejméně, se stropem zhruba do 15 tisíc. Za postřehy a rady předem díky.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 11. 2010 17:37

82 cm je u mě teda málo už když na to koukám ze dvou metrů, ani ne... Takže 3 - 5 metrů bude potřebovat 40" a víc.

Na slevy po vánocích bych nespoléhal, to spíš koupit hned, v prosinci zase půjdou ceny nahoru, jestli už nejdou teď. Ale můžeš to samozřejmě risknout :-)

No a vsadil bych na 120Hz LED... Ale nevím, jestli se při 40" vejdeš do 15 tisíc... Doporučit konkrétně bude muset někdo jiný :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 5. 11. 2010 17:42

Po Vánocích bude levněji, to je jistota.

Z 3-5m minimálně 103cm(3m), 120c(5m). 82cm je žalostně málo.
EDIT: LED není nutnost. Pokud je priorita cena, pak bych se spokojil s normálním podsvícením. Běžným okem rozdíl stejně nepoznáš :-)
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 11. 2010 17:50

Ale spotřeba je znatelně nižší :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 11. 2010 20:07

No teda :-O ze 3 metrů 102cm? To bych neviděl ani okraje toho obrazu ne? Rodiče koukaj z asi 5 metrů na 55cm a to je máma přisleplá.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 11. 2010 20:20

To máte ale televizi v chodbě ne? :D Máš špatnej odhad na vzdálenosti, kamaráde :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 11. 2010 20:33

4 metry to musí být minimálně, protože na to koukají z postele, tj. 2 metry a pak od postele 2 metry k televizi...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 5. 11. 2010 20:40

Sasakr: Víš...ona je otázka, proč potom teda člověk chce novou TV, že?
Pokud ti stačí 55cm při pohledu z 5m, tak asi novou TV neužiješ.
Pokud už toužíš po něčem lepším, tak se nějak automaticky počítá s tím, že si chceš obraz vychutnat.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 5. 11. 2010 20:40

Ahoj, těší mne, že se tady na mě ještě nezapomělo. Ohledně televizí nejsem žádný gurmán a vpodstatě sázím na low-end. 3m a 5m je pořádný rozdíl. Každopádně velikost TV je hlavně o zvyku. Člověk co má doma 50" přijde ke mě, a nechápe jak se na tu 37" můžu vlastně dívat. Přitom mě to přijde celkem ok.

K věci, tchán má 42", a kouká z dobrých 5m, a mě těch 42" přijde jako rozumné minimum. Doma mám 37", a ze tří metrů mi příjde větší.. :-)

Technologie taky moc neřešit. Pořád se to mění, za dva roky budou dnešní (LED) hitovky zase o nicěm. Rozlišení dnes jen FHD, leda že by měl člověk potřebu velké uhlopříčky za velmi málo peněz. V tom případě lze pořídit i 50" za 15000Kč - samo HDready.

Jak jsem řekl, můj fetiš to není, takže přesné typy neporadím. Pouze si myslím že nemá moc cenu řešit technologie - viz. plazma. Před rokem to vypadalo že je to mrtvé, a dnes to frčí na plné koule. A ani tak moc už nežerou....
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 5. 11. 2010 20:53

Dneska je to fakt asi jedno no... Je potřeba jen zůžit výběr tím, že si řeknu, co vlastně chci (LED, FullHD, 120Hz, 3D...) a pak vybírat podle designu :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 6. 11. 2010 12:42

A kvality výrobce.. Jestli nějakou no name nebo něco pořádnýho :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 11. 2010 13:22

Tak kromě "no name" snad na výrobci nezáleží :-) Mám Samsung a je naprosto bez problémů, chybu člověk neudělá asi ani s LG, Sony nebo Sharp...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 6. 11. 2010 13:32

no ja sa v tom moc nevyznam, ale LG by som nebral... ich produkty su vacsinou o nieco lacnejsie, a z tychto "kvalitnejsich znackovych" je to asi to najhorsie, najnizsie... nehovorim, ze to tak musi nutne byt vzdy, ale je to moj taky pocit... mam od nich monitor a sice vyzera pekne a secko, ale ked sa ho snazim naklonit, mam odjem, ze sa to ide kazdu chvilu odlomit a este aj piska trocha, ked je vypaty... ani obrazovo ma LG telky v obchodoch moc neohurili... skor by som sahol po Samsungu alebo Sharpe, pripadne Sony
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků