koupě LCD TV

Grafické karty, procesory, základní desky... Prostě počítače zevnitř

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod kurcatovium 6. 11. 2010 21:58

Ugh, 102 cm nebo víc? To už je dost hárdkór, ne? Momentálně nám tam funguje dosluhující CRT 55cm a ač to fakt není žádný zázrak, tak velikostně jakž takž dostačuje. Co se týče tý vzdálenosti, je to spíš kolem těch 3 metrů (těch 5m je, když člověk čumí z kuchyně).
Ohledně těch technologií je asi celkem jedno co to bude umět, bylo by asi fajn aby byl fullHD, kdyby dokázal přehrát fotky (a ještě líp DivX) z USB, tak by to bylo tuplem fajn. Spotřeba není nijak důležitá - televize u nás zdaleka neběží 24/7. Teď jsem ještě omrknul polici a takové ty veliké (cca 100+) by se asi ani do obýváku nevešly. A tím asi požadavky končí. Kdybyste měl někdo tip na konkrétní model, bylo by to fajn.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 7. 11. 2010 19:12

není to tak úplně hárdkór, na 42" si zvykneš velmi rychle to mi věř. Pokud není místo, a nebo člověk prostě velkou nechce, stačí vybrat nějakou vyšší řadu z 32" a užít si kvality.
I 32" může být velmi drahá.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srato 7. 11. 2010 19:37

koukam ze 3m a mam 50" (127cm) a po necelem roce bych klidne snesl vetsi. Pri vyberu TV bych se snazil vyhnout Samsungu (prosim majitele Samu vyhnete se agresivnim utokum) Duvody proc Samsung ne jsou osobni (a podle mnoha clanku na webu nejen moje) neuveritelne problemy s zivotnosti a naslednou moznosti (ci spise nemoznosti) opravy. Ve zkratce, po 26 mesicich jsem vyhodil 25 tisic ...
PS: pokud mate znameho servisaka TV zeptejte se jeho, ja to bohuzel udelal prilis pozde a od te doby proste Samsung TV nikdy. Soucasnym vlastnikum preji hodne stesti ...
Naopak ackoliv ji nevlastnim muzu doporucit modely od Philipsu
srato
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 7. 11. 2010 19:58

myslím že to moc dramatizuješ. Měl jsi prostě velkou smůlu. Samsung je největší výrobce panelů na planetě a jeho obrazovky nebo elektroniku používá milión jiných "výrobců".

jediné na čem se shodnem je, že to všechno stejná chátra. Elektronika se vyrábí jako spotřební zboží, není nutné se ní ženit. Můj subjektivní názor je, že LCD-TV by měla sloužit 5-7let. Cokoli navíc je už jen bonus, má to zastaralé konektory, tunery atd. Prostě morálně přežité.
Naposledy upravil _DAVE_ dne 7. 11. 2010 20:00, celkově upraveno 1
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 11. 2010 19:59

Mám Samsung druhý rok a zatím je v pohodě :) Nicméně asi není důvod proč na varování nedat a nepoohlídnout se po jiné značce.

DAVE: Ale 26 měsíců je přeci jen trochu málo :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 7. 11. 2010 20:02

jo jasně nepopírám.
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 11. 2010 20:19

Nepochybuju, že bych podobné reference našel na většinu větších levnějších značek :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srato 7. 11. 2010 20:31

problem nebyl jen v tom, ze se po 26 mesicich "nejak" pokazila (nejaky problem na zakladove desce (ani jsem nevedel, ze u TV je taky), ale ze Samsung neprovadi pozarucni opravy a nevyrabi ani neskladuje nahradni dily na "starsi" modely a tudiz jsou i pri nejlepsi vuli pri sebemensi poruse neopravitelne. Shanet si po inzeratech vlastniky stejneho modelu s jinym poskozenim abych mohl pouzit vadnou soucastku (jak mne bylo doporuceno oficialnim zastoupenim Samsungu) jsem proste nedal
srato
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 7. 11. 2010 20:55

****: Odešlo mi domácí kino Panasonic - týden před koncem záruky. Náhradní díly už nebyly. Takže jsem vyreklamoval nové domácí kino ve stejné cenové kategorii - tentokráte již s optickým vstupem - já na tom vydělal.

Toto je naprosto běžná situace, že náhradní díly na starší výrobky prostě nejsou, není to specialita Samsungu jako takového.

EDIT: Hrubka jak Brno.. :-[
Naposledy upravil beat dne 7. 11. 2010 22:09, celkově upraveno 1
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 11. 2010 21:07

Takže televizi pokud možno zničit těsně před koncem záruky... Super :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 7. 11. 2010 21:43

Tak teď jsem z toho zmaten ještě víc než před položením dotazu. Tak uvidím, zatím to ještě uplně nehoří, zkusím pohledat i reference na jiné výrobce, jestli je na tom Samsung v porovnání s ostatními fakt tak špatně... Jinak ****, ten Philips má někdo z tvých blízkých? Nebo jaký je zdroj doporučení? Docela by mě to zajímalo, protože jsem na philips (obecně, ne konkrétně TV) moc chvály nikdy neslyšel... Díky.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 11. 2010 21:55

Ještě jsem si vzpomněl - rodiče maj už 4 roky televizi od JVC a není s ní jedinej problém. Akorát design stojí za prd - je to taková ošklivá šedá krabice bez nápadu.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 7. 11. 2010 22:29

Design je to poslední, co se u nás řeší. Takže šedá krabice vůbec nevadí :-)
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 11. 2010 22:39

Otázka je, jestli se nezhoršili :-) Mají poměrně úzké portfolio, co se týká televizí, tak třeba ještě nemuseli katovat kosty :-) A u nás se moc neprodávaj...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 7. 11. 2010 22:47

Takže televizi pokud možno zničit těsně před koncem záruky... Super


ostatně jako jakýkoli jiný výrobek. jde o to, udělat to tak, aby nebyl mechanicky poškozen. ;-)
_DAVE_
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků