Povolejte kata ! (trest smrti ano nebo ne ?)

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Thowt1 15. 3. 2008 13:15

tak kralickovia su bezkonkurencni, fakt parada, diki davee, hned mam lepsiu naladu :D - to by chcelo dat do vtipov
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 26. 8. 2010 21:37

O gilotině za nacistů vyšla nedávno kniha Stanislava Motla Svědek z cely smrti. Inspirací byl poslední žijící (dnes už bohužel zesnulý) odsouzenec k smrti pod německým Fallbeilem Bořivoj Bartoníček, odsouzený na smrt v pouhých šestnácti letech. (Nakonec jako by zázrakem dostal milost). Víte čeho se prý nejvíce vězni báli ? Aby jim trest smrti nebyl změněn na oběšení. To se stalo například legendárnímu komunistickému novináři Juliu Fučíkovi který byl popraven za tzv. krvavých nocí, kdy gilotina nefungovala (poškodilo ji bombardování). Češi prý šli na smrt statečně, a každý z jeho odbojové skupiny si byl vědom že pokud ne Němci chytnou nekouká z toho nic jiného než sekera.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mican 16. 12. 2010 11:37

Moc hezký téma jste si našli! :-)

1, Trest smrti u nás hned tak nezavedou, humanisti to nedovolí.

2, Nemohlo by to fungovat ani na principu dobrovolnosti. Žádný odsouzenec při smyslech si popravu nevybere a pokud ano, je případ pro psychiatra.

3, I kdyby to zavedli, nikdy se u nás nebude k výkonu trestu používat guilottina, právě kvůli oblíbenosti u nacistů. Její spolehlivost je navíc pouze teoretická (občas se sekera vzpříčila v kolejničkách a nesjela) a pro bezproblémový průběh popravy je potřeba spolupráce odsouzeného, což by zvlášť dneska nebylo snadné zajistit.
Hyena rulez!
Mican
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 16. 12. 2010 12:07

Vrah Stodola prý prohlásil že nic než trest smrti si nezaslouží. Nehledě na to že u některých lidí se časem mohou objevit výčitky svědomí.

Pro průběh popravy není potřeba spolupráce odsouzeného. Ten je totiž spoutaný jak uzená rolka a hlavu má aretovanou obojkem - basculí. Ve Francii pomocník popravčího - zvaný galerkou fotograf - když to bylo nutné povytáhnul hlavu odsouzeného za uši. Ano, nůž se občas vzpříčil ale to je asi tak vše. Jakmile sjel dolů následovala v 99.9% okamžitá smrt. Jen jednou měl odsouzenec ve Francii moc silný krk a ze dřeva prý létaly doslova třísky, nakonec ho museli zabít "francouzkým klíčem""Aby to šílené bečení,linoucí se bulvárem Arago konečně ustalo"...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 12. 2010 12:11

"...okamzita smrt."
to by mne zajimalo jak bys toho docilil. Jak vime, mozek po setnuti jeste par desitek vterin funguje, az mu dojde kyslik.
Setnuti hlavy je ta posledni forna smrti co bych si pral.
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 16. 12. 2010 12:26

Kde se ti humanisti berou?
Vraha taky nezajímá, jestli jeho oběť trpí. Je mu to jedno. Proč by se měly brát ohled na vraha?

Trest smrti mi nikdy nevadil a nikdy vadit nebude. Problém je jen jeden..."justiční omyl" - tohle mi vadí.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 12. 2010 12:58

Hmm, a co to trochu opeprit? Treba muzeme odsouzenemu kazdych 10 minut odseknout cast tela a hlavu az na konec ne? Vsak to jsou jen zvirata...
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 16. 12. 2010 13:24

par rokov dozadu na davali National Geographic dokument o dvoch vedoch, ktory skumali ako dlho dokaze hlava prezit bez tela. Jedneme usekli hlavu na gilotine a zmurkanim daval tomu druhemu najavo, ze este vnima. Vysledok? 15 sekund.
Player.
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 16. 12. 2010 13:25

Lojza: Když na to bude mít KAT náturu, proč ne. Já za vrahy bojovat nebudu.
Už takhle mi stačí to, že těmhle zrůdám(co vraždí a znásilňujou také malé děti) platím teplou sprchu a jogurt k snídani. Je mi z toho zle..
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 16. 12. 2010 13:48

Už mě se*ete s tím, jak si berete do huby humanismus. Kdybyste si radši něco přečetli a ne hned házeli špínu. Neslyšel jsem o humanistovi, který by hájil např. masového vraha. Pokud to nevíte, tak odsuzujete lidi jako je T. G. Masaryk. >:-(
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 16. 12. 2010 13:49

Oni myslí "humanisty" ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 16. 12. 2010 13:51

Ty uvozovky tam citelně chybí.
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 12. 2010 14:04

Beate v CR proste trest smrti fungovat nemuze.
Kdyby se zavedl tak by prudce stoupl pocet obvineni ruznych "nepohodlnych" osob prave touto legalni vrazdou.
A uz vubec bych ji nezavadel v soucasnem soudnictvi, kde clovek co podvadel na danich dostane delsi trest nez clovek co nekoho zabil...
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 16. 12. 2010 17:06

Lo!Zza píše:"...okamzita smrt."
to by mne zajimalo jak bys toho docilil. Jak vime, mozek po setnuti jeste par desitek vterin funguje, az mu dojde kyslik.
Setnuti hlavy je ta posledni forna smrti co bych si pral.


Jo.
Oni nečetli kata Mydláře a slavný pokus dr. Jessenia. Setnuli, nasadili a vono se to hejbalo. Nikoliv trhavě, nebo vzruchem nervů.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 12. 2010 18:27

Player. píše:par rokov dozadu na davali National Geographic dokument o dvoch vedoch, ktory skumali ako dlho dokaze hlava prezit bez tela. Jedneme usekli hlavu na gilotine a zmurkanim daval tomu druhemu najavo, ze este vnima. Vysledok? 15 sekund.

Cetl jsem o tom, ale zas tak smerodatne bych to nebral.
Kdyz clovek prestane dychat, tak ma zhruba tri minuty a potom dojde k nezvratnemu poskozeni mozku. behem tech tri minut mozek vypina ruzne casti, aby usetril energii. Takze to, ze mrkal jen 15 vterin neznamena ze byl za 15 vterin mrtvy. Tipoval bych to tak ze pri vedomi by osoba mohla byt tak 30-40 vterin...potom by se asi dostala do bezvedomi nebo komatu, az by mozek umrel. Ale zase tam figuruje spousta faktoru (napriklad nervovy sok..) takze tezko soudit.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků