Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 4. 2014 21:42

Je jasný, že lemplům se to tak bude zdát. Ti budou šťastní za hloupé školy a pak ještě za špatnou práci. Ale podstatné je, že ve 4 si odpíchnou a půjdou někam se super holkou. Prostě život snů.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Mrak 3. 4. 2014 05:47

No cement.
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 3. 4. 2014 13:41

asi bych mela zajimavy seznamovaci profil :

zaliby : nenavidim lidi
povaha : vecne *****
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Trpaslíček 3. 4. 2014 14:23

tdjohn píše:To se musíš ptát u odborníků. Pokud jsi k ničemu, tak na VŠ běž, protože stále máš velkou šanci, že najdeš práci jen na základě titulu. Samozřejmě to nesmí být nic strašného. Stačí nějaká matika nebo tak něco. Já doufám, že se ve větším ukáže, jak je naše školství tragické a začne se nabírat více podle schopností.

Titul už dneska nestačí právě díky té tragičnosti. Zaměstnavatelé ví, že na VŠ (hlavně na humanitárních oborech) se člověk naučí jen mraky nepoužitelné teorie, ale praktického neumí nic, ani použít tu teorii. Já titul mám a při hledání práce mi byl jen přítěží, buď mi řekli, že nemám praxi a proto mě nemůžou vzít nebo, že jsem převzdělaná a oni chtějí vyloženě středoškoláka (protože by vysokoškolákovi museli dát větší plat). S tím titulem jsem byla rok na pracovním úřadě a na žádném pracovním pohovoru nikdo nikdy nechtěl vidět diplom nebo se obecně neptal na vzdělání, vždycky zkoušeli schopnosti a vědomosti přímo testy nebo pohovorem. Takže vůbec nezáleží na tom, jestli člověk titul vůbec má, ale na tom, co má v hlavě a co umí, protože nikdo neřekne "hele, ty máš titul, tebe vezmu." Jestli nějaký středoškolák s gymplem udělá testy lépe, jak inženýr, tak vezmou rozhodně středoškoláka. Jsou sice místa, kde vyžadují VŠ vzdělání, ale těch je málo a většinou chtějí praxi. Takové dva modelové příklady: byla jsem na výběrovém řízení do IT společnosti, tam mi řekli, že by mě sice vzali, ale že nemám praxi, takže si mám jít někde odpracovat rok a pak se vrátit a oni mě zaměstnají, což mi není k ničemu, a druhá situace - ze zoufalství jsem se hlásila do call centra a tam se slečna podívala na životopis a řekla "vy máte vysokou školu, vy budete chtít spíš nějakou administrativu" a rozloučila se se mnou. Kdybych ji tam neměla napsanou, tak mě třeba vezmou. Musela jsem kvůli práci útect úplně někam jinam.
Trpaslíček
First Blood

Odeslat příspěvekod boonno 3. 4. 2014 14:44

Alianna Hitomi píše:asi bych mela zajimavy seznamovaci profil :

zaliby : nenavidim lidi
povaha : vecne *****

to stejně nikoho nezajímá ;-)

když budou dostatečně vyplněny údaje týkající se sexu a nebo sexy fotka, tak stejně bude zájem veliký :-)
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 4. 2014 16:39

Heleďte že tdjohn dřív takovej nebejval? Vždycky tu perlil PC ale ten zmizel a tdjohn je solidní náhrada.

Aliana: Proč seš *****á? Přijeď, udělám tě šťastnou. Třeba i dvakrát.
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod Elara 3. 4. 2014 16:55

No jo, já taky nečekám že ze mě VŠ udělá nadčlověka... ale často jsem viděl v inzerátu slovní obrat "5 let praxe anebo vystudovaná VŠ technického směru".

Nejhorší je, že tady na severu je tak málo míst, že tu zkušení středoškoláci, co nabrali zkušenosti za minulého režimu, dělají práci VŠ, VŠ jsou za prací jinam, a na SŠ bez praxe každej sere: jistě, pro podnik je zaučování drahé, a navíc Vás ten, kdo zaučuje, často sabotuje (osobní zkušenost) aby si nevypěstoval konkurenci.

Ale to, že jednoho dne nebude nikdo, protože ti harcovníci půjdou brzy do penze, a nebude nikdo, kdo by nováčky zaučil, to je všem jedno... prostě žijí z ruky do úst, protože neexistuje účinnej systém, jak školit nováčky.

Je třeba jeden program EU, který je ale pro zájemce taková papírová zátěž, že to odradí 75% zájemců (kamarádka dělá na pracáku, tak to mám z první ruky).
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 3. 4. 2014 19:17

Sasakr píše:Aliana: Proč seš *****á? Přijeď, udělám tě šťastnou. Třeba i dvakrát.

:) lakava nabidka ale tolik cokolady nemas (nebo zmrzliny, i se slehackou jdou delat zajimavy veci)

stvou me lidi okolo , delaji kraviny jejichz nasledky vetsinou odskacu ja , vsude se hemzi jak mravenci , tvori fronty , hulakaji , a mam pocit ze to vsechno delaji jen aby me vice nastvali , jo a u klavesnice mi sem tam vynecha pismeno "h" proste duvod byt pernamentne nakrknuta (nemluve o tom ze jsem jiz par dni zase o rok starsi , asi se pujdu prihlasit o duchod)
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 4. 2014 22:03

Říkám, přijeď. Na účtu mi hnije dost peněz proměnitelných v čokoládu (ale radši tě naučím na pivo). A co je nejlepší, moje klávesnice funguje.

-- 3. 4. 2014 22:05 --

Tak koukám do mailu, jsou to neuvěřitelný 4 roky, co od tebe nemám žádnou fotku! Prosím update!
Nepokradeš
Sasakr
Sleepwalker

Odeslat příspěvekod jezek 4. 4. 2014 06:26

N.Marko píše:Oprava: Poslouchat tdjohna ohledně čehokoliv škodí zdraví.

Jsi mně předběhl :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Darwel 4. 4. 2014 10:17

Sasakr píše:Heleďte že tdjohn dřív takovej nebejval? Vždycky tu perlil PC ale ten zmizel a tdjohn je solidní náhrada.
Jako jo, jenže zatímco tdjohn je exot, tak PC je Exot. :mrgreen:
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 4. 4. 2014 11:03

Rozdíl je v tom, že PC mele tak strašné kraviny, takže se člověk jenom mlátí do čela co je to za v*la. Tdjohn mele kraviny trochu jiného druhu - člověk chce mlátit do čela jeho. Kladivem.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod Mrak 4. 4. 2014 11:30

Oba trollujou. Nic víc, nic míň. :D
Mrak
Rampage

Odeslat příspěvekod holubek002 8. 4. 2014 14:49

holubek002 píše:Coz mi pripomina, ze me za chvili ceka trhani druhe osmicky 8-S

Tak jsem byl az ted a byl bych radsi, kdyby jsem tam nesel vubec. Uz minule vylamovani osmicky nic moc, ale dalo se. Tentokrat uz jsem tam sel, ze to bude v porovnani s tim pohoda a bylo to trikrat horsi. Sice mi to bylo blbe, ale i tak jsem se tam svijel jak had :D :-(
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage

Odeslat příspěvekod zouki7 9. 4. 2014 15:57

Tak diky holubku. Za hodinku du na osmičky, a ten tvůj příspěvek mne zrovna optimismem nenaplnil. :D

Jinak btw, máte někdo zkušenosti s Dotcomovym Mega? Jde jenom o úložiště, nebo se tam po registraci dá normálně hledat a stahovat jako třeba na Uložtu atp.? Resp. stojí ta rychlost stahování (bez předplatnýho) za to?
Jsem cynická, ironická a sarkastická krysa.
zouki7
Killing Spree

Předchozí stránkaDalší stránka