Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 9. 9. 2020 15:30

:love: :love: :love: 120 FPS :love: :love: :love:
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 9. 2020 20:37

Možná u 2D hopsaček.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 9. 2020 00:22

LOL, máš tam Gears 5. Tohle je pravej next-gen!
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 9. 2020 07:30

No, počkáme si na digital foundry. Současná generace taky měla být na full HD a jak to dopadlo.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 9. 2020 12:44

Současná generace má 4K při 60 FPS u plno her (Xbox only). Takže je naivní předpokládat, že silnější stroj s megavychytávkama nedá 120 při QHD jako na videu. Já fakt nevím, co všichni mají. S je skvělá konzole plná nových technologií a QHD není na dnešní dobu nic. Současná generace má slabé NB procesory, které vše brzdily.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 9. 2020 19:15

Já to moc nechápu.
Nezáleží na vývojářích, jak naloží s výkonem HW? Co jim bránilo doteď? Mohli zhoršit grafiku/fyziku a tím zvýšit fps a rozlišení. Ale většinou upřednostnili grafiku.
Dobře, teď je nová generace, větší výpočetní výkon. Co je donutí nezlepšovat grafiku na úkor fps a rozlišení? Co když radějí přidají polygony, raytracing, více NPC ve scéně, vykašlou se na optimalizaci a budou zase sotva na 30 fps?

Jinak nějaký tip na hru, u které nemusí člověk tvrdnout dlouho? Ideálně PS4. Asi závodní. Mám rozehraný Horizon zero dawn, ale mám teď openworld her plných úkolů celkem po krk. Zkoušel jsem i Yakuzu 0, ale viz předchozí věta + asi nejsem s japonskou kulturou moc kompatibilní. Po vzoru sasakra jsem zkusil NFS Porsche, ale to už je na mě moc old school. Forza se mi nechce kupovat na MS storu. Mám to težké :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 9. 2020 20:07

Přesně tak, tak to bylo vždy. 60 FPS je standard tak 30 let. Poslední generace jsou extrém, že ho nepoužívají až tak často. Současné konzole mají problém s CPU, které prostě 120 FPS nedává. Grafika by nebyl problém, ale je daleko jednodušší udělat 4K než 120 FPS. U nových tohle omezení už není. Uvidíme, jak to bude časem, ale zatím bude 120 plno věcí. COD je jasné, Dirt 5 oznámený, Gears MP a další se snad přidají. Nemusejí samozřejmě. Moje závodní hry to ale mít určitě budou.

Závodní hry jsou extrémně náročné na skill. Já to nikdy nechápal, ale teď hraju dva roky závodní hry a pořád je co zlepšovat. Na druhou stranu s Horizonem chybu neuděláš, protože nemusíš závodit, ale stačí jen tak jezdit kolem. Horizon ale patří mezi to nejlepší, co můžeš mít. Jinak Grid je skvělý, ale je to více o závodech. Celkově auta jsou nejlepší :D

-- 10. 9. 2020 21:12 --



-- 10. 9. 2020 21:21 --

A samozřejmě evergreen :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 10. 9. 2020 21:07

holubek002 píše:Jinak nějaký tip na hru, u které nemusí člověk tvrdnout dlouho? Ideálně PS4. Asi závodní. Mám rozehraný Horizon zero dawn, ale mám teď openworld her plných úkolů celkem po krk. Zkoušel jsem i Yakuzu 0, ale viz předchozí věta + asi nejsem s japonskou kulturou moc kompatibilní. Po vzoru sasakra jsem zkusil NFS Porsche, ale to už je na mě moc old school. Forza se mi nechce kupovat na MS storu. Mám to težké :D


THPS1+2 :D Tsushimu jsi zkousel? Sice open world ale solidne udelany.

Ja jsem rozehral Hitmana (restart/remake nebo jak tomu chcete rikat). Vzdycky jsem se te hry desil protoze jsem myslel, je tam vysoka obtiznost ale zjistuju, ze mne v podstate vede za ruku. Nevim jestli jsem rad, ze je vic pristupnejsi nez jsem si myslel, nebo byt nastvany protoze je pristupna az moc.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 10. 9. 2020 21:18

To je fakt, THPS byl špička tenkrát a nic se na tom nezměnilo, ale křivka učení horší než u aut :D

S Hitmanem to mám podobně. Jsem se vždy bál, že nebudu vůbec vědět, jak někoho zlikvidovat. Přitom je to nesmysl, takhle se hry nedělají :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 11. 9. 2020 05:51

THPS mě taky napadlo, ale na mě ještě dost drahé na to, že mi to asi moc nepůjde. Alespoň takové mám vzpomínky na originál.

Tsushimu jsem nezkoušel, taky ještě cena není ideální.
Nejhorší je, že mám k dispozici mraky her. Letmo z pameti jen Horizon, dvě Yakuzy, Kingdom come, Crysis 3, Far cry new dawn, Hitman, Projekt Cars a desítky dalších, jak to má v dnešní době každý. Ale do ničeho se mi moc nechce...
Teď mě napad Detroit, což by mohla být příjemná změna.
Nebo Crew 2, jednička nebyla špatná, ale na dvojku reakce nic moc.

V Hitmanovi jsem skončil v Bangkoku a už jsem to skoro 2 roky nezapnul. Hitman není špatný, ale osobně mi nejvíc vadi, že hned po chvilce vidíš několik možností, jak to udělat a pak už jde jen o to, to správně načasovat. Ale tím, jak je těch způsobů tak moc a tak viditelne, to ztrácí kouzlo. Všude se povaluje plno jedů a cíl chodí co chvíli na víno. Cíl se postaví pod velký lustr. Cíl je často sám na záchodě. Nekdo řekne, že má cíl tajnou schůzku na molu, kde bude sam. Atd atd. Hra s tím počítá a chce, abys jel jednu misi několikrát. To mě celkem rozčilovalo.
U starších dílu to tak nebilo do očí.
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 9. 2020 10:26

Jak jsem přešel na auta, tak není co řešit, protože tahle generace má nejlepší auta všech dob. Takže hraju jen to nejlepší a jsem spokojený. Občas si odskočím jako na tu Yakuzu 0 a nebo TLOU, ale auta jsou auta. RDR2 jsem už zase smazal, to se fakt nedá a 30 FPS tomu moc nepomáhá.

The Crew má 30 FPS, takže to nemá cenu hrát a fyzika je podivná. To je taky otázka, jestli máš rád simulace a nebo ne.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 11. 9. 2020 11:56

Jenže ty všechno moc žereš.
Teď mám jen období, že se chci u hraní jen na chvíli odreagovat a nic neřešit. Za chvíli mě to zase přejde. Sakra ten THPS by byl fakt ideální. Nebo Forza, ale Xko nemám a nechce se mi zakládat další účet...
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 9. 2020 13:07

Jistě, nedělám věci napůl, to je "problém" povahy.

THPS je skvělý, ale i když jsem býval celkem dost dobrý, tak po 20 letech zvládám sotva základy. Pro úplného nováčka to může být ještě horší. Rozhodně to ale patří do her, které pustíš kdykoli a zahraješ. Nic moc lepšího od té doby nevyšlo.

Horizon je ještě lepší. Prostě jen tak jezdíš a nic neřešíš. Nezávodíš, žádný stres, jen užíváš. Tak jsem hrával na začátku. Dnes bojuju o místa v první stovce na světě, tak to pohodička není, ale rozhodně vždy se dá jen tak jezdit a nic neřešit. 700+ aut, nádherná grafika, 60 FPS a hromada možností hraní. Jinak je to spíše simulace, takže i s volantem si užiješ.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 11. 9. 2020 13:53

No já začal s Hitmanem od jedničky a přišlo mi to dost hardcore.

A který hry jedou v native 4k? Všechny používají variabilní rozlišení a v náročných scénách padají k fullHD.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 9. 2020 14:39

Na to, že nemáš žádnou konzoli, tak toho víš nějak moc :D Native 4K při 60 FPS je Motorsport 7 a Dirt rally 2. To nejsou dynamická rozlišení. Grid a F1 jsou 4K, ale tam jsem nezkoumal přesné rozlišení, takže u F1 píšou, že to není full-fat 4K. Grid by ale měl, co jsem tak viděl. A to plno věcí vůbec nehraju. Minecraft by mohl? Podstatný je, že na to stará konzole má a že to fakt funguje a nová generace je úplně jinde.

-- 11. 9. 2020 15:44 --

Tak DR2 je prý dynamic, on je to stejný engine jako F1 a Grid. Ale kdybys to viděl, tak bys viděl, jak krásné to je :D Tak máme Motorsport, což je závodní hra s 800 auty a asi milionem tratí.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků