Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 25. 7. 2020 14:18

Tak jasný, za ty roky jsem zvyklý, že většina lidí jsou lemplové :D Utřídím si myšlenky a třeba se někdo časem i zapojí. Tím, že nemám žádné sociální sítě a ani moc nechodím na fóra, tak sem chodím ze setrvačnosti, protože lidé tady byli z hlediska her dost na úrovni. Většina jiných webů je z hlediska diskuze úplný odpad.

-- 25. 7. 2020 15:38 --

Jinak GTS má fakt něco do sebe, protože okruhové závody jsem na ovladači nikdy nemusel a na volantu to také nebylo až tak úžasné. Ale GTS si pořád užívám a jsem zvědavý, kam až se to dostane. Dokonce jsme včera hrál chvíli Horizon a říkal si, že to ovládání by to chtělo jako u GTS :D Ono je v GTS trochu divné (understeer pro všechno), ale strašně příjemné na hraní.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 7. 2020 11:08

Co mi ale vadí, a nejsem si jistý, jestli je to horší než dřív a nebo ne, je "schovávání" aut. Forza Horizon 4 je úplný extrém, kdy asi jen polovina aut jde koupit, ale zbytek se musí nějak dementně získat. V GTS jsou některá auta extrémně předražená, aby člověk musel použít šílený kolotoč a nebo si to rovnou koupil za svoje. To je dost hnus.

Mám rád otvírání aut, ale v menší míře a trochu více herní. Project cars 2 a Assetto corsa má všechna auta k vyzkoušení hned, protože je to hra o autech. Myslím, že Motorsport 7 má na půjčení všechna, ale nejsem si jistý. Snad tedy příští hry budou trochu lepší.

Člověk si koupí hru s auty, ale půlka aut není přístupná :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 27. 7. 2020 17:02

Mrak píše:Si píšeš sám se sebou? :D

Jenom 6 ze 7 příspěvků je jeho. To jde :D
Jinak se pomalu prohryzávám TLOU. Jak je teplo, tak mě hraní moc nebaví.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 7. 2020 18:05

Ghost of Tsushima...
Kámoš je už na třetím ostrovu (nebo co) a já se furt plácám na tom prvním... protože chci mít všechno. Moje OCD jede na 100%. Docela dobrá hra pokud mohu říct.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 7. 2020 19:48

Hmmm, tak Horizon 4 na novém X bude mít pořád jen 60 FPS :( Alespoň Dirt 5 ukáže, jak to za pár let může vypadat.

-- 27. 7. 2020 20:49 --

N.Marko píše:Ghost of Tsushima...
Kámoš je už na třetím ostrovu (nebo co) a já se furt plácám na tom prvním... protože chci mít všechno. Moje OCD jede na 100%. Docela dobrá hra pokud mohu říct.

Ono by to mělo mít 30 FPS, tak čekám na pořádnou verzi pro PS5. Ale vypadá to solidně takhle z dálky.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 27. 7. 2020 21:27

Mám zapnutý performance mod a jede to v pohodě, plus co se landscape týče - vypadá to nádherně.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 7. 2020 11:44

DF:
Both of the Pro's modes target 30 frames per second, with the performance option essentially acting as a guarantee for a locked 30fps - and if you are a Pro owner with a 4K screen, I'd recommend the quality mode as its performance level is pretty even overall.

Chápu, co jsem viděl, tak performance znamená 30 FPS pořád :D Nebyl jsem si jistý, proto jsem radši psal mělo. Sony obecně nedělá 60 FPS hry, protože ví, že většina lidí jsou casuals bez vkusu a mají pravdu. Tohle měl zlepšit MS, ale už jim moc nevěřím.

Grafika je cool, ale já nehraju hry kvůli grafice. To je jako Horizon 4 ve 4K na novém Xboxu. Mě to nezajímá, protože chvíli se budu kochat a zbytek doby zase budu honit milisekundy v zatáčkách a nějaká grafika je mi ukradená. 120 FPS je daleko lepší. Koupím ten Dirt 5 a uvidím.

-- 28. 7. 2020 12:47 --

Jinak podstatná věc pro auta. Pokud někdo hraje s kamerou nad autem (WTF?), tak 60 FPS je v pohodě. Většinou jezdím z nárazníku a tam je pohyb kamery daleko větší. Nejhorší jsou drifty, kdy z nárazníku se celý obraz pořád mění, ale při 60 FPS je rozmazaný.

-- 28. 7. 2020 13:27 --

A ještě mě tak napadlo pro hráče Forzy a GT. Začal jsem GT hrát na ovladači až letos a je zvláštní, že Forza je daleko náročnější na ovládání. GT je proti tomu dost jednoduché. Jaktože jsem o tom nikde nečetl? Forza simuluje něco a v řízení je docela lag, ale u GTS je vše přesné. Nevšiml si toho také někdo? Že jedno je real simulator, ale hraje se hodně jednoduše a druhé je obyč hra, ale hra je o dost hůř. Zvláštní.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 7. 2020 23:00

Aha, těch 120 FPS u Dirtu je pro mě novinka. Tak pokud to pošlape ve 4K na 60, tak pro 120 to bude stačit dropnout na 1440 ne? Takhle přes prsty...

Jinak já hraju zrovna Lost Planet 3. Jak hraju jen vykopávky, tak z tohohle mám docela hubu dokořán. Dost dobrá, atmosférická hra s drobnými adventurními prvky. Nechápu, proč to recenzenti tak zprcali. Jede ve 4K@60 FPS, televize upscale na 120 FPS... prostě pecička.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 7. 2020 10:51

Právě na to docela čekám. Určitě, prostě ubereš na rozlišení a nějak to uděláš. Mně je to jedno, když to bude FHD, tak koupím nový monitor na FHD. Akorát Dirt 4 měl příšernou rally fyziku, tak se toho trochu bojím, ale třeba to vylepšili. Jsem zvyklý na Dirt rally 2 a tam je fyzika úplně v pohodě.

Tak hlavně že se bavíš. Snažím se alespoň dávat věci, které sem tam vyjdou a stejně moc nestíhám. Plno věcí mě ale nebaví, tak pak je to těžké. Zase ale nechci dopadnout jako někteří kamarádi, kteří vše odsoudí předem a když něco zkusí, tak to hned vypnou. Prostě stáří přináší i podobné problémy :D Chci být neustále trochu otevřený novým hrám.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 29. 7. 2020 14:55

Na PC jsem se vždy o 60 fps snažil. Ale musím se přiznat, že na konzoli je mi to fuk.
Kromě toho je mi 120 fps na 50 Hz televizi zatím stejně k ničemu (aneb ať žije pokrok).
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 7. 2020 15:09

To je právě to blbý pro mě, že jen menšina lidí to chápe. Takže se nedivím, že na konzolích se na to obecně kašle, když tam je více casuals, kteří platí.

Naopak jsem rád, že MS začíná tlačit 120 FPS a i Kaz z GT říkal, že 120 by byl významný krok. Ale obecně ti to nezaplatí nic moc, protože většina lidí neřeší hratelnost, ale jen grafiku.

Pro mě bylo 100+ vždy zajímavé, tak vím, co to umí a neumí, ale nějak se pořád nemůžu dočkat na konzolích. Je tam prostě málo "pravých" hráčů, tak se to moc neřeší. A a tady na fóru je to tak 50 na 50. Přitom 30 FPS jsou prostě viditelné snímky za sebou a ne plynulá hra.

Jen trochu smutné je, že automaty z 80. let měly 60 FPS a většina her od Nintenda také. Tam totiž šlo o hratelnost.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 7. 2020 15:19

Heh, to je taky fakt. Dneska hodně, klidně i dražších televizí jsou jen 60 Hz. A když chceš 120, tak musíš vysloveně hledat. A na 4K ve 120 většina televizi s HDMI 2.0 ani není připravena.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 7. 2020 15:27

Pochybuju, že někoho zajímá 120 FPS u TV. Já na TV nikdy nehrál a ani to nemám v plánu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 29. 7. 2020 16:06

Sasakr: Právě. Když bylo v modě 3D, tak to měla skoro každá. Dnes je kouzelná zkratka 4K, 8K a na frekvenci kašlou. A to ještě musíš na x místech zkontrolovat, jestli markeťáci s frekvencí nekecají.
Mám poměrně levnou TCL 65'', která je 50 Hz a občas mě to štve a jde vidět, že to není ono (překvapivě ne u her). Ale pořád to není tak hrozné jako v kině.
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 7. 2020 16:12

Je to tak, nikoho nezajímá hratelnost, protože většina hráčů jsou lemplové.

Jenže pokud někdo tvrdí, že cloudové hraní je budoucnost, což je technologicky nesmysl, tak právě 120 FPS je útokem na to. Nikdo nemůže přes cloud nahradit 120 FPS.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků