Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 2. 2021 08:34

Tak budeš si moct zahrát třeba Grid Autosport na 120 FPS... odpověz si sám, jestli to stojí za to, ty konzolisto :-D

Nevím, jestli máš PC jak píšeš, tak moc nevím, co s tím bude za práci. Pokud do toho píchneš fullHD monitor a bude ti stačit nastavení grafiky na úrovni konzolí, pak i s tou 270x budeš moct hrát na 120 FPS... jestli to nakrmí ten Intel. Těžko říct.

A nebo si dej dualboot na ten novej a připoj k tomu další monitor na hry, ne? To je v čem problém?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 2. 2021 10:32

Přesně tak! Vyzkouším po 6 letech, co PC umí.

Jak se platí na Steam? Normálně kartou?

Ten nový je pracovní a na stání. Při práci nesedím a zároveň monitor není kam připojit, není místo.

-- 2. 2. 2021 11:02 --

Jinak podstatná věc u pracovních kompů, mám tam pasivně chlazené CPU a nejsou nikdy slyšet. I teď po dvou letech, když ho zapnu, tak o tom nevím. To s grafikou už asi nepůjde :D Proto to také nemíchám.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 2. 2021 11:47

Ne, složenkou :-D Karta, paypal.

No, tak si dej na grafiku vodníka, ne? Nebo hraj na konzolových 30 FPS a 720p a taky tu grafiku neuslyšíš :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 2. 2021 12:37

:D Super!

Kašlu na to, prostě budu mít speciální komp jen na Windows a hraní. Ať se to nemíchá. Konečně si budeme rozumět! Nějaký vykopávky bych taky rád dal. Když na Steam už ty věci nejsou, protože jsou stoletý, tak je mám koupit někde jinde jako klíč?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 2. 2021 16:06

Poslední kousky klíčů od překupníků obvykle stojej nějakej nesmysl, v tom případě warez. Je libo steam klíč k Dirt 2 za 300€? :-D https://www.allkeyshop.com/blog/compare ... ae-dirt-2/

Jinak pokud je klíčů dost, tak klidně od překupníka a budou fungovat. Nebo se podívej po starých hrách na GOG.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 2. 2021 16:32

Chápu :D Na warez kašlu, já ho nikdy neměl rád. Už jako malý jsem byl za debila, když jsem si hry kupoval. Proč to prej kupuju, když to můžu stáhnout :D

Super, když nebude zbytí, tak i překupník. Běžné obchody mají legální klíče, ne?

Těch obchodů je asi milion dnes :D Ale našel jsem Shift 2 u EA, tak to by byl dobrý start.

-- 2. 2. 2021 16:33 --

Jinak máš nainstalovaných těch asi 20 obchodů pro všechno? Jen to vypínáš?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 2. 2. 2021 16:41

Jako jo, warez je warez ale u 10, 15 let starý hry... vem to čert.

Nevím, co jsou běžné obchody a co jsou legální klíče. Ty jako zákazník nemáš jak zjistit původ klíče, nicméně proběhla nedávno kauza, že na G2A a Enebě apod. jsou kradený klíče. Asi je na každým, jestli s tím rizikem je ochoten tam kupovat. Mně to žíly netrhá.

Tak to jsi koupil dobře. Ještě nedávno byl v Originu i Undercover a pak už zmizel. Nechápu, proč ty starší hry mizí...

Obchody nainstalovaný mám a se systémem se mi ze zvyku spouští jen Steam. Ostatní se zapne samo, když otevřeš ikonu hry z plochy. A jestli to PC chceš mít jen na hraní, tak se vyplatí mít nějakej launcher, co zprcá hry ze všech obchodů dohromady do nějakýho fency UI. Launchbox apod.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 2. 2021 16:51

To chápu, já používal na Linuxu legální kopie, ale kvůli ochránám jsem musel jet s cracky :D Ale jinak warez vůbec. Uvidím...

Právě rád podporuji správné obchodování, takže chci jen obchody, které to kupují od dobrých zdrojů. Nevím, jestli to vůbec existuje, ale snad ty běžné ano.

Jsem tenkrát chtěl zkusit něco na volant a vypadlo to dobře, tak to mám dodnes. Ty hry mizí vždy kvůli licencím. Každá Forza zmizí po 4 letech. EA má licence daleko déle, ale i tak.

Super. Právě jen na hraní, nebudu tam instalovat vůbec nic jiného a ani tam chodit na web. Prostě taková konfigurovatelnější konzole. Ona je tam výhoda i propojení s Xboxem, takže plno her je společných. Speciální herní komp.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2021 10:26

Tak hlavně si nezapomeň koupit monitor a grafiku pro VRR. Laborovat s detailama, abys udržel konstatní framerate, je opruz.

Na volantu stejně byla největší ***** první a druhý Mafie :-D A Kobra 11 :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 2. 2021 13:37

Tak už mám a je to pecka! Sice milion obchodů, ale o to větší je to zábava... i když :D Ale je to zase něco jiného.

Podstatné výhody jsou, že grafika 10 let starých her je brutálně dobrá a zároveň ceny jsou tak luxusní, že i bezďák by mohl nakupovat. Na nově věci můžu mít konzole, ale na staré se to jeví jako skvělý doplněk.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 2. 2021 15:04

Zkouším Dirt 3 a je to masakr. Nejen, že na max to dává v benchmarku kolem 200, ale i to skvěle vypadá. Naštěstí mám 240 Hz monitor, tak to využiju. Konečně pořádná plynulost :D

-- 3. 2. 2021 15:09 --

Už nikdy nechci hrát na konzolích :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2021 15:33

Jaké překvapení, že člověk, co označuje 30 FPS za nehratelné, skončí u PC... :lol:

-- 3. 2. 2021 15:33 --

Od jakého frameratu nepoznáš rozdíl? Máš to s VRR?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 2. 2021 15:38

Njn :D

Tak záleží. 60 a 120 je obrovský rozdíl, který jako není potřeba, ale z hlediska plynulosti je to znát hodně. Problém je s tím, že 120 je moc pomalé na rychlý pohyb. Jsem teď dojel WRC9 ve 120 na XSX a bylo znát, že to není plně plynulé na oči. Dřív mi šlo spíše o input lag, teď už více o plynulost a input lag je samozřejmost. Jenže u rally input lag stejně nepoznáš.

A ten Dirt 3 vypadá úplně brutálně plynule. Takže myslím, že těch 240 už by mohlo být dost na to, aby člověk neměl problémy. Ale reálně něco kolem 200 by mohlo být v pohodě. 120 je prostě málo, ale lepší než nic. A 60 je pořád hratelné, jen se nesmí hýbat kamera. Což třeba u lidí, kteří hrají auta s kamerou za autem vůbec nevadí. Při 60 jsem měl nedávno problémy u motokár v PC1. Jak člověk rychle zatáčel, tak to bylo nepřijemné na oči.

-- 3. 2. 2021 15:49 --

Jinak VRR zatím nevím, dávám zatím vsync a když to dává něco mezi 140 a 250, tak to je v pohodě :D Musím vše pořádně prozkoumat.

-- 3. 2. 2021 15:54 --

A ten Steam Big Picture je taky masakr. Přesně tak to mám rád.

-- 3. 2. 2021 16:16 --

:love:

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 2. 2021 16:40

Vsync? Když jsi s frameratem pod obnovovací frekvencí panelu? No nevím nevím... to vede k špatnému framepacingu (některé snímky se musí zdvojit). Ale vzhledem k tomu, jak jsi nadšený, tak nejspíš máš VRR aktivní a pak ten Vsync nevadí... v nějakém článku jsem četl, že dokonce při VRR má mít člověk zapnutý Vsync, ale já ho upřímně nepochopil a mám VRR on a Vsync off.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 2. 2021 16:47

Samozřejmě, vsync je vždy dobrý. U her s 30 FPS na 60 Hz panelech to bývá asi největší problém, ale i tak to jde. Jak jdeš výš, tak to je úplně v pohodě. VRR umím zapnout na Xboxu :D Tady zatím nevím, kde ho vůbec nastavit, ale mělo by to být někde v nějakém ovládání pro grafiku.

Podle mě by měl být vsync s VRR samozřejmostí, ale nevím teď přesně, jak je to propletené. Bez něj to moc smysl nedává.

-- 3. 2. 2021 16:50 --

Kde si sehnal ten Dirt 2?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků