Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 2. 2021 22:03

Tak jsi měl pravdu. Staré simulace pro volant uměj gamepad úplně luxusně a rovnou můžu pařit. Což ale potvrzuje, že gamepad plně volant zastoupí. Nevím, která hra by šla hrát hůř bez volantu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 2. 2021 00:02

A Rockstar překvapil. Celá fyzická sbírka je už překlopená do jejich store. Tak to má být.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2021 09:27

Boha tak se podívej do ovladače, jestli je VRR aktivní, ne? Co teda máš? Team green nebo team red?

Proč je Vsync s VRR samozřejmostí? Nechápu. FPS = Hz, takže je synchronizováno tak jako tak vždy, ať s vsync nebo bez. Vsync může maximálně sloužit jako framelimiter, abys nelezl s FPS přes frekvenci panelu, ale na to jde použít Radeon Chill nebo něco obdobnýho.

Dirt 2 tuším na webshare.

Nééé... já měl pravdu? Já myslel, že PC hraní je tak nepřívětivé a nefunkční :-D Stará hra nepozná, jestli jsi tam strčil gamepad nebo volant. Strčil jsi tam něco, co má tlačítka a osy. Ty se namapují a je po problému. Jinak u mě teda klasickej gamepad určitě volant nenahradí, nemám v jednom prstu na dvou centimetrech ani zdaleka takovej cit, abych byl schopen mít kola přesně v té pozici, v jaké chci. Proto používám ten pidivolant na gamepad, ale stejně si myslím, že kontra dám lépe na volantu. A hlavně na volantu jsem schopnej pádlama řadit, na gamepadu musím jezdit s automatem.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 2. 2021 11:09

Mám tam nějaký jednoduchý menu, možná mi něco chybí. Takový to menu z plochy, kde moc na výběr není a s VRR tam není nic. Je to nVidia. A monitor umí freesync a je Gsync compatible.

Nějak nevím, jak by to fungovalo bez něj :D VRR je o tom, že grafika pošle snímek, když je hotový. Takže vlastně vsync je tam automaticky. Pokud by tam nebyl, tak to moc smysl nedává. Takže tipuju, že to vliv nemá.

Takže ho nemáš na Steam? Dají se najít super vykopávky kolikrát i pro Steam, ale Dirt 2 ne.

Přesně tak mi to přišlo, že ta hra o tom vůbec neví. Tím je to o moc lepší. Nemám rád na konzolích, že většina her na ovladač dává plno pomocníků, tak pak ani neřídíš. S tím citem máš pravdu, musíš trénovat. Běžné hry řídí za tebe, tak řídit ani neumíš. Jak jsem začal hrát simulace, tak jsou pak všechny úplně stejné. A kontra je těžké vždy, protože nesmíš ztratit grip na předních kolech, což u skoro žádné hry neřešíš. Vím, že třeba driftování v Project cars 1 je jedno z nejzábavnějších vůbec a to proto, že prostě hra nijak nepomáhá, tak si auto balancuješ sám. Pádla máš mít i na gamepadu :D

-- 4. 2. 2021 11:28 --

15 let stará hra? Jaktože vypadá jako běžná hra na konzolích a hraje se ještě líp? :D

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2021 11:43

Protože seš vůl :-D Milovat auta a hrát na konzolích...

Menu z plochy? Wut? Prostě vlez do nastavení Nvidia ovladače. A nebo víš co, radši se v tom nehrabej.

tdjohn píše:VRR je o tom, že grafika pošle snímek, když je hotový. Takže vlastně vsync je tam automaticky. Pokud by tam nebyl, tak to moc smysl nedává. Takže tipuju, že to vliv nemá.
No tak to právě vůbec! VRR je o tom, že grafika sype snímky, co jí výpočetní výkon stačí a monitor přizpůsobuje obnovovací frekvenci tomu, jak ty snímky sype. Takže ne, Vsync tam smysl nedává za předpokladu, že si zastropuješ FPS ve hře na maximální obnovovací frekvenci monitoru. Protože když máš monitor 240 Hz a grafika vysype 250 FPS, synchronizované to nebude. A hlavně je to zbytečný, grafika zbytečně počítá něco, co ty nemůžeš vidět, víc žere a topí.

V životě jsem na PC nezažil, že by mi hra pomáhala. Ale možná to je věc nových her, kterých jsem moc nehrál.

Ty máš Elite controller? Těma spodníma pádlama by to asi šlo, no... já mám obyč.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 2. 2021 11:53

Auta hraju teprve dva roky :D GTR a GT Legends jsou už staré a pak jsem to hrát přestal. Ale jak jsem začal, tak PC zase dává smysl, i když tahle generace měla nejlepší závodní hry vůbec.

Vlastně asi ne z plochy. Dám settings na tom nVidia znaku a otevře se takové jednoduché okno, kde jen pár voleb. Podle mě mi tam chybí nějaký Geforce rozhraní nebo tak něco. Tohle je čistě ovladač s malým nastavením.

To je otázka, jak to vlastně mají připravené. Kdyby sypala grafika, tak ti ona může dávat poloviční snímky a vsync by smysl dával. Vsync se dává, abys měl vždy celý jeden snímek. Omezení FPS je další věc, která pomáhá s výkonem. A právě se vyplatí počítat i to, co nevidíš, protože klesá input lag.

Každá závodní hra pomáhá. Nemůžeš točit volantem podle sebe, counter-steering je automatický, stabilizace káry také. To není vůbec hraní, ale 99 % závodních her to má. GT to má taky, proto je vtip, že si to hraje na simulátor. Na volantu to samozřejmě nemá. Hry na konzolích, které to mají vypnutelné: Assetto corsa 1, Assetto corsa competizitione, PC1 a PC2. Asi nic dalšího.

Určitě, mám Elite a jako na závodní hry super. Ale spodní pádla na řazení nemám, i když plno lidí prý ano.

-- 4. 2. 2021 12:01 --

Vlastně pokud sype grafika, tak právě ona má celé snímky, proto mi nedává vsync smysl. My čekáme na ni, až ona dodělá snímek a ten pošle. Tak mi VRR dává smysl a vsync tam nemá místo.

-- 4. 2. 2021 12:05 --

Tak jsem myslel Nvidia control panel, ale mám tam minimum voleb :D

-- 4. 2. 2021 12:09 --

Mám stáhnout ovladače z webu jako ve středověku?

-- 4. 2. 2021 12:13 --

A jinak u nových her. Kamarád mi tvrdil, jak PC1 vypadá úžasně na PC a nepřijde mi. Ty konzolové verze mají OK grafiku.

-- 4. 2. 2021 12:53 --

Tak nové ovladače jsou stejné jako staré. Ale našel jsem VRR ve Windows jako u Xboxu. Tak jsem to zapnul a uvidím, co se stane.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 2. 2021 14:03

Tak už mi jede VRR podle monitoru.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2021 16:06

Nevím, co s tím děláš, ale správné ovladače se ti stáhnout ve Windows vždycky automaticky. Ne vždycky úplně ty absolutně poslední, ale Windows Update to čas od času hlídá.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 2. 2021 16:10

Přesně tak to je, tak jsem radši stáhnul ty poslední.

-- 4. 2. 2021 16:16 --

Jinak ten Shift 2 má podobný lag na ovladači jako měl na volantu :D Oni tam nacpali nějaké pomocníky a asi i pro volant... jako má PC3, což má být nástupce Shift.

-- 4. 2. 2021 16:25 --

To je hodně vtipný, Shift 2 má podobně zkurvený ovládání jako PC3 :D Ani jedno nejde hrát. A jinak s VRR nepotřebuju zobrazovat FPS přes SW, protože mi to zobrazuje monitor, tak hned vím, kolik co dává.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 2. 2021 16:33

Nevím, co máš za monitor, ale ten s největší pravděpodobností zobrazuje refresh rate, ne FPS. A to nemusí být totéž, protože monitor s LFC by se měl snažit udržovat co nejvyšší frekvenci. Tzn. když máš 240 Hz monitor a grafika ti vykresluje třeba 113 FPS, tak monitor nepojede na 113 Hz ale na 226 Hz. A pokud by ti FPS poskočily třeba na 124, tak už to nejde vynásobit a monitor pojede na 124 Hz. A samozřejmě u nižších FPS to bude násobit klidně i několikrát, takže při 39 FPS pojede na 234 Hz apod.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 2. 2021 16:47

To je zajímavý. Vypadá to, že to funguje přesně podle představ, takže Autosport skákal ze 120 na 200. Takže nevím, ale jeví se to v pořádku. Na XSX to také vypadalo přesně podle představ. Monitor nemůže vědět nic o FPS, proto to může fungovat jen s VRR. Hmmm, nevím.

-- 4. 2. 2021 16:48 --

Sasakr píše:Crew vyzkouším. Před upgradem, kdy jsem měl ještě Phenoma, to bylo nehratelný na jakékoliv nastavení.

Přesně tak jsem to měl teď :D To bude pěkná sračka. Tak co čekat od simulátoru lodí...

-- 4. 2. 2021 17:36 --

Tak s tím VRR to vypadá podle toho, co jsi říkal. Měl jsem lock asi na 38 FPS a monitor ukazoval větší čísla. U běžných čísel nad 100 je to ale asi přesné.

-- 4. 2. 2021 17:47 --

A co teda paříš za ty vykopávky? Evidentně i 10 let staré hry jsou skvělé pecky. Moc to nechápu u těch simulací, ale asi ta fyzika není až tak náročná.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 4. 2. 2021 23:38

Ty starý simulace od Simbin jsou pořád dokonalý. Jak je možný, že 15 let stará hra strčí do kapsy většinu dnešních her? A celý to má sotva pár giga :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 2. 2021 00:05

Ty seš fakt vůl... a když jsem ti to říkal, tak to ne, new gamez da best.

Co NFS U2? Já ten jízdní model v tý hře prostě miluju :-) Nebo první Grid.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 5. 2. 2021 00:08

Tak novější hry mají laser scanned tratě a mají třeba 600 Hz fyziku. Problém je v tom, že Simbin věci pak už jeli na stejným engine jako rFactor a to asi nebylo žádný ořezávátko. Ale jako gamesy luxusní. Nechápu, za co dnes chtěj prachy...

Přesně tak, U2 byl masakr. Bohužel nejde sehnat legálně. Grid 1 je také fajn. Prostě starý pecky.

-- 5. 2. 2021 00:12 --

Hry v roce 2008 :love:

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 2. 2021 00:13

Budeš u hry z roku 2004 řešit, že nejde sehnat legálně? Neblázni, dej si tam mod na grafiku a budeš čumět, jaká je to furt *****.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků