Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 28. 2. 2017 08:28

Tak zrovna BF4 jsem hrál hodně a ta i7-4770k byla více než OK, no need to spend more money for nothing ;-)
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 1. 3. 2017 11:21

Na Humble Bundle je Arma 3 za 15USD. (Plus kompletní dvojka, jednička a předělanej FS)
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 3. 2017 19:30

Tak to vypadá, že RyZen není vůbec zlý. Na hry to není to nejlepší, ale kdo by hrál na PC, když na to jsou konzole. Tak je otázkou, jestli vzít na práci AMD, což jsem nechtěl a nebo počkat na zlevněný Intel. 8 jader za 12 tisíc ale zní dobře.

-- 2. 3. 2017 20:03 --

OK, tak i hry budou. Takže Intel musí zlevnit a nabídnout mi pořádný procák za dobrou cenu :D
“CPU benchmarking deficits to the competition in certain games at 1080p resolution can be attributed to the development and optimization of the game uniquely to Intel platforms—until now. Even without optimizations in place, Ryzen delivers high, smooth frame rates on all ‘CPU-bound’ games, as well as overall smooth frame rates and great experiences in GPU-bound gaming and VR. With developers taking advantage of Ryzen architecture and the extra cores and threads, we expect benchmarks to only get better, and enable Ryzen to excel at next-generation gaming experiences as well. Game performance will be optimized for Ryzen and continue to improve from at-launch frame rate scores.”


-- 2. 3. 2017 20:09 --

Takže nakonec to dopadlo nejlépe jak mohlo. Nikdo asi nečekal, že AMD dožene Intel a sám jsem myslel, že ty jejich tesy jsou fake. Ale vlastně dorovnal Intel za poloviční cenu a s lepší spotřebou. To stačí na to, aby ceny byly zase OK.

Stejně Intel asi má v kapse nějaké trumfy.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 2. 3. 2017 21:48

PC na hry budu upgradovat a Ryzen mi zatím přijde jako lepší volba - osm jader je fajn a je to daleko bližší konzolové architektuře -> na hry bude imho časem mnohem lepší optimalizace, protože vlastně jen použijí část kódu z konzole.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 2. 3. 2017 21:54

Určitě máš pravdu. Jsem viděl ty tragické výsledky a říkal jsem si, že to AMD zase nějak pokazilo. Ale pokud je 1800X spíše lepší než 6900K skoro ve všem a zároveň občas zatápí i 6950X, tak asi problém s výkonem nebude. A to vyjádření AMD smysl celkem dává.

Takže jsem na tom stejně a asi se na Intel vykašlu, pokud AMD dokáže udělat luxusní podporu Linuxu jako Intel. Zatím to vypadá, že vše šlape OK.

I výkon v něm vypadá luxusně:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=n ... -More-Data
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 3. 2017 18:05

Jsem narazil na dementní příspěvky u HW konkurence a říkal jsem si, že mi někoho připomínají. A on to PC :D Asi už nás tu nemá tak rád, tak chodí všude možně :'(
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 3. 3. 2017 19:55

Jaký dementní příspěvky prosím tě ? AMD se opět nevytáhlo a opět to ve hrách stojí - na to jak jsou ty procesory papírově nabušené - za starou belu. Nebo je snad normální že nejvyšší model ryzenu 8/16 uhraje plichtu s intelem 4/8 ? Plichtu... Asi ne...co. Prostě okolo Ryzenu se vyrojilo to čemu se říká Overhyped. Spousta očekávání - a skutek (ve hrách) utek. Nebo neutek, ono to je plus minus jak píšu stejný - jenže - na dvojnásobku všeho...

A kdo by hrál na PC když jsou konzole ? Ten kdo na to má a chce si to užít v kvalitě kterou konzole nemohou nabídnout... nemluvě o FPSkách a echt simulátorech (Il-2 Stalingrad/Moskva/Kursk, DCS,Euro-American Truck sim) on i ten multiplatformový War Thunder mi tuhle běžel 200-300FPS... o tom že většina her ve full HD běhá okolo 100FPS nemluvě (a na konzolích se pořád řeší nějaký FPS lock na 30 v HD... ha ha..) Jediná konzole která je zajímavá (protože z ní hry nebudou na PC je PS-4...otázka je jak dlouho ještě, když se i konzoloví producenti zbláznili a začali dělat upgrady.)

Takže nevím. Já samozřejmě s 7700k a GTX 1070 + full HD nemusím nic řešit, nebojím se že bych si na tom nezahrál dlouhá léta. AMD svým způsobem fandím, pokud by udělali nějaké slušné APU do NB tak si klidně takový notes koupím a pokud někdo řeší grafiku RX480 vs. GTX 1060 tak doporučuju tu Radeonku (byť sám jsem s ní zažil veselou příhodu, když jsem s ní upgradoval starej vergl - proto sem taky skončil u GTX 1070). AMD nový CPU potřebovalo jako sůl, zastaralá platforma byla už k ničemu - teď jen jak si povedou poměr cena výkon v mainstreamu (asi málokdo si koupí Ryzena 1800x do herního kompu že.)a tam by to mohlo být zajímavé...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 3. 2017 20:11

Ty procesory jsou lepší než od Intelu a nebo při nejhorším stejné. Jen za půlku a s lepší spotřebou. Proto dementní. Jako obvykle...
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 3. 3. 2017 20:34

Jenže já mluvím o herním výkonu. Který je stejný jako na silném quadu/virtuálním osmijádru ve srovnání s pravým osmijádrem -virtuálním šestnáctijádrem.

O tom že to strčí do kapsy ten předraženej intel za třicet hadrů, já mluvím o herním výkonu.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 3. 3. 2017 20:40

Pokud je ve všech testech stejný/lepší, tak asi u her bude nějaký problém, který by nemusel být výkonem. Těžko říct, každopádně mě hraní stejně nezajímá, ale věřím, že i tam ten Intel třeba dá.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 3. 2017 21:13

Tak se ukazuje, jak PC neměl zase pravdu a Ryzen je pecka. Fakt začínám přemýšlet, že postavit pracovní stroj na 1700X by bylo fajn. Stejně radši pár měsíců počkám, jestli nevyplave něco nečekaného, ale vypadá to jako návrat starého AMD. Vlastně spíše nového, tenkrát byl problém s deskami a vším možným, dnes to vypadá daleko lépe.

Ale na to, jak měli debilní marketing, tak ten procesor je pecka.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 3. 2017 14:46

Pročítám po létech tohle fórum a jsou tu nečekaný posuny. Je zajímavý sledovat vývoj diskuzí vzhledem k okolnostem, jaké tehdy heště neplatily. Dlouho jsem tu nebyl a mám nepřečtený tisíce stránek...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 3. 2017 19:43

Kdo z vás umí narvat 4TB na 512GB HDD?
Obrázek
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 3. 2017 20:16

Až 4 TB. Možná to bude méně 8-)
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 3. 2017 20:34

Níže píšou, že aktualizace Windows Update má 3,99 TB. Má.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků