Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod tdjohn 7. 6. 2022 17:32

A proč bych to dělal, 120 je dobrý násobek. 120 proti 240 je velký rozdíl. Otázkou je, jestli to má smysl nad to. Já doufám, že jo, ale zatím nemám HW na test. 120 je na FPS hry takový kompromis. Na auta je to v pohodě.

A framerate mám stabilní, jako na konzolích bývá. Myslím, že od minulé generace se už jelo na dynamické všechno, aby to drželo snímky.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 6. 2022 21:57

No, akorát že Digital Foundry tvrdí, že tam ten lock na 120 FPS v drtivé většině případů není :-D Bez ohledu na DRS.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 6. 2022 08:56

"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 6. 2022 17:19

Včera jsem to konečně zapnul (FC6 kdyby něco). První dojmy - na první pohled pěkné.... deset minut ve hře a začínám si všímat zkratek, které autoři spáchali aby to bylo "co možná nejpřístupnější" - hlavně tedy v animacích (zlaté RDR2 kde si autoři dali práci s animováním úplně všeho a to bylo otravné :D ) kdy například chcete přivolat vozidlo a ono se vám spawne přímo před očima a tak podobně. No nic, umělecké dílo to rozhodně není. Popojedem.

OK, takže jsem se vyhrabal z prvního ostrova, které slouží jako tutoriál a hra mi ukázala celou mapu... a jako normálně mě popadla deprese, protože to je veliký jako prase a mě se do toho opravdu, ale opravdu nechce...
Takže jsem sew rozhodl, že to projedu jak nejrychleji to půjde. Vyprdnu se na vedlejší mise, collectibles, upgradování a podobně a uvidím, jak moc se mi to povede smrsknout a jak moc možné to takhle dohrát.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 6. 2022 14:15

O tom to přesně je. Já bych tyhle hry miloval, když by mi bylo 12 a měl čas. Nemůžeš to brát tak, že je to vhodný i pro dospělý. Někdo má rád dlouhé hry, já ne. Stačí mi tak 15 hodin za špičkový zážitek a jsem spokojený. Závodní hry mám zase na stovky hodin, ale tam se dělá pořád dokola to stejné.

Prostě se měníme i my. Dnes není čas hledat lotosový květy někde v lese.

Sasakr píše:No, akorát že Digital Foundry tvrdí, že tam ten lock na 120 FPS v drtivé většině případů není :-D Bez ohledu na DRS.

O tom nic nevím.

Sasakr píše:K tomu Fár kráj: https://www.databaze-her.cz/hp404819

Super popis.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 11. 6. 2022 15:21

Ale já mám rád dlouhé hry. Jen prostě musí být dobré a ne plné recyklovaného obsahu a veliké jen aby byly veliké. Far Cry není Gran Turismo (u kterého je zkrátka velikost obsahu (auta, tratě, eventy) ta věc, kvůli které si ho kupujeme). Třeba takový Cyberpunk (opět dohráno minulý týden) je rozsahem (časově) docela podobný a v zásadě pokud odebereš RPG vrstvu, je to jen další střílečka v otevřeném světě. Jenže ten rozdíl je v tom, že ten RPG element tu je (a je hlubší) a příběh a vedlejší příběhy nejsou napsané jak pro malý děti.
Já ti nevím, naposledy jsem utopil 90+ hodin v Death Stranding, dalších 90+ hodin v Cyberpunku, 35 hodin v GT7 a pár dalších věcí okolo a obecně řečeno - docela se bavil. FC6 je zkrátka The Ubisoft Game a ta letitá formule jak dělají hry je už děsivě přefouknutá - což je věc, na kterou si stěžují i ti nejzarytější fandové Assassin Creed a dalších Ubi značek. Nedávno jsem opět trochu smočil nohu v GTA5, nechal v tom pár hodin a prostě mě nepřestává překvapovat, kolik věcí se tam dá dělat které v rámci toho světa dávají smysl a kolik systémů tam funguje a vzájemně interaguje. Nebo třeba takové RDR2. Prostě veliké hry se dají dělat dobře. Jen Ubisoft to zkrátka dělá aby byly prachy a tak do toho nevkládá žádný effort.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 11. 6. 2022 16:09

Je to možný, třeba je to fakt bída. Já nikdy žádný FC nedohrál. :D Ale mám všechny. Jednička měla úžasný demo a po něm byla extrémně těžká.

V tom případě je to škoda. :( Už skoro nic nehraju. Právě v GT7 mám asi 200 hodin, takže vím, že to není dobrá hra. Tam je vtipné, jak u závodů je ten čas jiný. 200 hodin za sto euro se jeví jako pecka, ale prostě auta to tak mají.

Ale jinak už hry asi nehraju. :( Spiderman byl poslední a to je možná už skoro rok.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 12. 6. 2022 11:38

N.Marko píše:OK, takže jsem se vyhrabal z prvního ostrova, které slouží jako tutoriál a hra mi ukázala celou mapu... a jako normálně mě popadla deprese, protože to je veliký jako prase a mě se do toho opravdu, ale opravdu nechce...
Takže jsem sew rozhodl, že to projedu jak nejrychleji to půjde. Vyprdnu se na vedlejší mise, collectibles, upgradování a podobně a uvidím, jak moc se mi to povede smrsknout a jak moc možné to takhle dohrát.


Poslednich par mesicu mam ke vsem open worldum stejny pristup. Proste jedu pribehovy mise a sem tam nejakej side quest pokud potrebuju lepsi vybaveni. Zpravidla si ale ted spis vybiram linearni hry. Jestli chci utopit ve hre desitky hodin tak sahnu po necem jednoduchem a navykovem, jako treba Hades nebo Moonlighter.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 6. 2022 00:53

Příběhově je ta čtyřka proti trojce mizerná. A protože trojka byla přece velmi vyprázdněná, tak tam zase přidali další a další věci (karmické události např.). Ale hlavně ty příběhové mise stojí za prd. V trojce to byly normálně pěkné mise, tady jsou to mise typu kos nepřátele, dokud nabíhají. A to jsou hlavní příběhové mise. Fuj.
Dobrej je vrtulník, se kterým se dá přistát rovnou na vysílači :-D Dělat to klasicky, tak nevím nevím.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 6. 2022 08:53

Chcípni.

Když jsem hrál trojku, za hodinu jsem udělal X misí, zvládl pár vysílačů a třeba jeden outpost. Ve čtyřce jsem si dal dvě mise (nabíhají haldy a haldy dementů, ty postřílej - nápaditost nula) a jeden vysílač a hodina a půl v řiti. Zatím fakt zklamání.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 6. 2022 18:56

Tak to jsem asi neměl kupovat všechny FC včetně DLC. :D Jsem myslel, že je to dobrý.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 16. 6. 2022 10:54

Už jsem to tu psal kdysi a napíšu to znova. Spojit tohle https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech ... glu-205928 s voice recognition, narvat to do nějakých GTAček a šlo by komunikovat s NPC. No nebyla by to *****?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 6. 2022 13:12

Spíše pro nějakou indie hru na Steam. :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2022 15:20

Heh, tohle snad oceníš. *****. Je tam i druhý díl: https://www.youtube.com/watch?v=RWGQccM68qo
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 6. 2022 19:26

Vypadá to hustě, ale hrál jsem to jen jednou, tak si nechci kazit zážitek. Ale ukazuje to, jak dobrý dialogy tam jsou!
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků