Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 9. 6. 2013 18:18

Důležitá je váha a zpřevodování :) Čím lehčí kolo, tím lepší. A převody - s moc lehkými se na silnici ušlapeš k smrti, s moc těžkými budeš mít velké problémy mimo silnici - 44 zubů by mělo na největším předním kolečku stačit.
Moc měkká odpružená vidlice dokáže taky dost zkomplikovat život, nicméně dneska už by snad všechny měly jít dotáhnout, případně dofouknout/doplnit.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 6. 2013 10:13

zouki7 píše:Zajímavý. Mám trekingový, v době koupě stálo jakejchsi šest tisíc. Má akorát přední odpružení, a mám ho kolik let. Ujel sem na něm všechno možný i nemožný, žádná závada, nic. Nojo, možná kdybych tomu víc rozuměl nebo kdybych frfňal nad kolama pod třicet táců, tak bych se mi třeba rozsypalo.

Je to o preferencích toho člověka. Když budeš chtít po hifistovi nějaké ozvučení, tak ti řekne, že pod 50k je všechno o ničem. Nějaký ajťák ti zas bude cpát PC za 30k, automobilový fanoušek auto za mega, cyklista kola 30 atd atd. Pak je na každém, ať si vyhodnotí, jestli mu na to jeho používání nestačí nějaké chrastítka za 2k, PC za 10 na prohlížení mailu, fabka na nákupy dvakrát za týden nebo kolo za 10 na občasné ježdění...
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 6. 2013 10:55

Tak otcovo kolo, co na něm jezdím, stálo tuším 6 nebo 7k. A krom toho zpřevodování znemožňující rychlou jízdu bych mu neměl co vytknout. Všude mě doveze. Si říkám, co může být třeba špatnýho na tomto http://jizdni-kola.heureka.cz/author-horizon-2011/
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 10. 6. 2013 11:15

Holubek: Jako ajťák radím pořádně. Sestavu vybírám podle toho, na co to daný člověk potřebuje a samozřejmě i kolik je ochotný investovat. Pokud chce na maily a internet, dostane pc za "pár", kolem pěti tisíc +- by se něco vymyslelo, pokud chce hrát, lze hrát i na sestavě za 10k. Záleží prostě, co hraje apod. Je rozdíl hrát Sims 3 a Crysis 3. A jako cyklista.. Taky si tenhle týden asi budu objednávat kolo.. Pro všechno, ale ne, že bych byl nějakej magor.. Dal bych max 20k. V mém případě zaplatím 18k a se slevou od banky 16k. Na druhou stranu se říká, že nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci. :D Jenže já si nasetřím, když něco chci, to jiní třeba nemůžou. Mi připomnělo požadavek na sestavu do 7k, na které se bude i hrát. Naštěstí jen ne extra náročné hry, takže se to dalo. A spokojenost :-)
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 6. 2013 13:02

Sasakr píše:Tak otcovo kolo, co na něm jezdím, stálo tuším 6 nebo 7k. A krom toho zpřevodování znemožňující rychlou jízdu bych mu neměl co vytknout. Všude mě doveze. Si říkám, co může být třeba špatnýho na tomto http://jizdni-kola.heureka.cz/author-horizon-2011/

Nic na něm není špatnýho, jen mi přišlo, že chceš jezdit víc než jen občasně... Rozdíl mezi kolem za 7 tisíc a kolem za 30 tisíc se těžko vysvětluje, ale jezdil jsem na spoustě kol od toho bikrosu, přes Favorita, trekové kolo za 5000, horské kolo za 10 tisíc až po moje současné horské kolo za 30 tisíc a ten rozdíl je nezanedbatelný :)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 10. 6. 2013 13:27

Mrak píše:Holubek: Jako ajťák radím pořádně. Sestavu vybírám podle toho, na co to daný člověk potřebuje a samozřejmě i kolik je ochotný investovat. ...

Jiste, zas me nesmis brat tak doslovne ;-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 10. 6. 2013 13:40

jmenovite cyklisti jsou hovada ,, nesviti , neukazuji , neznaji znacky ,,jezdi v protismeru v jednosmerce,, pokud mozno tri vedle sebe a pokud je nedejboze chcete predjet tak zrychli ,, a nejvice nenavidim jak jezdi na kole pres prechod pro chodce
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drejkaa 10. 6. 2013 14:29

Normálně je shodit z kola přes otevřené okno, dělám to tak pořád, dnes taky dva :D
Co s nima taky :D
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 10. 6. 2013 14:40

Ali: Takové bych taky zabil. Sice si nepamatuju, kde to bydlíš, ale u nás máme cyklotrasy mimo silnici, na chodnících, takže se skoro vůbec nepletou na silnici, to jen ti blázni. A proto taky jezdí po přechodu :D
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 10. 6. 2013 15:17

Cyklista může na chodník a na přechod jen v případě, že je chodník a přechod spojený s cyklostezkou :) Jinak by měl sesednout a kolo vést.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 10. 6. 2013 15:20

jenze prave to nedelaji
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 10. 6. 2013 20:33

Poslední dobou se mi dost přehřívá (z ničeho nic) notebook... Mimojiné jsem zjistil, že Chrome při přehrávání videa z YT používá přes 20% CPU (!!), kdežto Firefox jen 4-8%. Neví někdo čim to?

Jinak za týden mi vyprší záruka, takže to konečně otevřu a odpráším. Nějaké rady čim odprašovat, prosím :?: Je dobrej nápad to "protáhnout" kompresorem?
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 10. 6. 2013 20:57

No záleží jakým :D Btw prodává se stlačenej vzduch na tohle :) Ale je to peklo, hlavně, když je tam hodně prachu.. By mi zajímalo kdo to vymejšlí, se doma nedá používat.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 10. 6. 2013 21:29

To je takovej ten fetovací? :-D

Tak fotbalovej míč to dofoukne asi za 2 vteřiny, což by bylo pro notebook asi moc :-) Pak mám ještě možnost si půjčit takovej malej na pneumatiky od auta, ale napájí se to ze zásuvky přímo v autě, takže to moc silný snad nebude...
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 11. 6. 2013 05:58

Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků