Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 11. 2020 09:36

Lo!Zza píše:Na Xboxu mozna ne, na PC jsi mohl mit 60+ od vydani.

Hm, s přetaktovaným Core2Quad, GTX9800 a na low :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 24. 11. 2020 10:39

Bavim se o tom, ze jsi to hrat mohl, a ne na jakem HW.

Na YT jsou videa kde to hraji borci namaxovany pres 60 (ok ve meste kolem 50, coz se da asi vyladit stazenim detailu). Tohle je z dubna 2015, takze hned po vydani, tzn nejspis bez patchu.

https://www.youtube.com/watch?v=VPwoH0gSCik
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 11. 2020 11:30

Lo!Zza píše:
tdjohn píše:Sony tam třeba láká nové ovce na svoji platformu.

Ze si nekdo na PC rekne "Tyjo tohle je super hra, uz se nemuzu dockat az si ji zahraju osekanou na konzoli?" :D

Určitě by to tak mělo být. Sony nalákala a nic teď dlouho nevydá a nebo jen nějaký starý kousky. Pokud ne, tak jsou to lemplové.

Sasakr píše:
Lo!Zza píše:Na Xboxu mozna ne, na PC jsi mohl mit 60+ od vydani.

Hm, s přetaktovaným Core2Quad, GTX9800 a na low :-D

Tak nějak to bylo :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 24. 11. 2020 15:00

Lo!Zza píše:Bavim se o tom, ze jsi to hrat mohl, a ne na jakem HW.

Na YT jsou videa kde to hraji borci namaxovany pres 60 (ok ve meste kolem 50, coz se da asi vyladit stazenim detailu). Tohle je z dubna 2015, takze hned po vydani, tzn nejspis bez patchu.

https://www.youtube.com/watch?v=VPwoH0gSCik

Dobrý, ale my tu celou dobu mluvíme o GTA 4.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 24. 11. 2020 15:18

Aha, ja myslel, ze ta reakce byla na ten remaster GTA5 pro PS5.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 26. 11. 2020 01:07

PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 11. 2020 22:07

Nějakej pátek mám rozehraný TDU. Teď jsem začal hrát tak, že jsem od tý 55" bedny vzdálenej asi metr dvacet. Neskutečně immersive. Konečně to v podstatě odpovídá tomu, co vidím reálně v autě. Žádný že mám v zorným poli všechno včetně volantu, zrcátek apod. Ne, prostě musím točit hlavou, když se chci podívat na budíky, do zrcátka atd. A hlavně prostě člověk podstatně dál a líp vidí. Kličkování mezi provozem je mnohem snazší. Prostě pecka.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 11. 2020 01:16

A není škoda hrát starý věci? TDU bývalo docela OK, ale dnes? Jinak velký display zní dobře.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 11. 2020 11:26

Dokud tě to baví - není. Ono kolikrát nové hry jsou horší než ty staré. A mnohdy i graficky. Věř mi, minulý týden jsem si koupil XIII...
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 11. 2020 11:43

Zrovna auta se pořád posouvají. Nové Assetto strčí do kapsy všechno, co kdy vyšlo, z hlediska simulace a ovládání.

Takové GTA IV je skvělé pořád a nic lepšího zatím nevyšlo.

Hraju teď staré Forzy na X360 a není to špatné, jen já to dělám pro zajímavost a testování. Na užívání bych to moc neviděl :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 11. 2020 13:13

TDU mě vizuálem absolutně neuráží. Jedu ve 1440p lock na 90 FPS (víc způsobuje bugy podle PCGW - nezkoušel jsem), max nastavení s 8×AA. I z tý blízkosti to vypadá super a kromě LOD tam vlastně není nic, na co si stěžovat. Nezapomeň, že ta hra byla hodně napřed. Na Xbox360 vyšla v 2006, na PC o rok později a imho i kdyby vyšla 2010, tak by ten vizuál byl furt ok. Pokud tomu můžu něco vytknout, jsou to věci, co byly blbý už když to vyšlo. Nic vysloveně spojený s tím, že by to zastaralo.

Navíc k tomu mám trochu sentimentální vztah. Nad kostičkovaným videem na youtube s TDU jsem slintal ještě před tím, než jsem dostal svůj první PC (cca 2008 nebo kdy jsem tu začal spamovat). Přišlo mi to neskutečně life-like. No a pak jsem PC dostal, notebook. Hrál jsem v 900p tak na 33 FPS a bylo to fakt na hraně hratelnosti. Ale stejně jsem to pařil, tehdy s volantem a přišlo mi to hrozně těžký a hrozně mě to bavilo. Nicméně nedohrál jsem to, tak jsem si teď, po víc jak deseti letech řekl, že si to zahraju v nejlepší možné kvalitě a dohraju to!

Jen jsem se dostal do fáze, kdy už na mapě nemám závody a musím si je hledat, což vzhledem k velikosti ostrova je celkem voser.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 11. 2020 14:52

U aut nejde o grafiku, ta je tam nepodstatná. Jde o tu fyziku, AI a ovládání. Proti Horizon 4 se ti to zdá jak? Jsem totiž TDU pořídil na PC, ale nikdy moc nefungovalo, tak jsem ho skoro nehrál. Horizon 1 ale určitě bral tam dost inspirace. Jenže Horizon měl k dispozici špičkovou technologii, tak to měli jednodušší.

To pak jo. TDU byla velká věc. Nechápu, že někdo neudělá to stejné. Až teď Kylotonn na tom pracuje, ale tomu moc nevěřím.

Zase máš tu svobodu, nikdo ti neříká, co máš dělat :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 11. 2020 15:12

Horizon 4 jsem hrál jen chvíli demo a nestíhá to PC. 8 GB Ram a Phenom, oboje způsobuje zpomalení. Takže těžko říct.

Jinak na to jak je to starý, stačilo nainstalovat a jelo to bez problému na první dobrou.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 30. 11. 2020 11:41

Sasakr: Jestli Phenom 955, tak ten to může brzdit, pokud máš novější grafiku. Já jsem před pár lety upgradoval z toho CPU na i7-8700K a ty hry najednou letěly, to by člověk neřekl.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 30. 11. 2020 12:26

Grafiku mám RX580, ale ten procesor je už fakt na *****. Je to 955, sice přetočená skoro na 3,8 Ghz, ale prostě to nestačí. A vzhledem k tomu, že cílím v některých hrách na 120 FPS, tak nestačí ani na starší kousky... třeba to TDU taky neudrží těch 90 FPS furt, ale padá to třeba k 70 v některých vypjatých situacích. Protože prostě to CPU nenakrmí tu flákající se grafiku. Ale zase klobouk dolů, že vzhledem k době vzniku ta hra celkem umí vytížit i ty 4 jádra (někam k 70 % využití celýho procesoru).

Jen teď přemýšlím, jestli jít do nového Ryzenu, který bude pro RX 580 ale možná zase overkill, který ale zestárně do doby, než budu zase měnit grafiku, nebo koupit Zen2, pokud zase klesne na ceně.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků