Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 11. 2020 00:37

6th gen jel v ve VGA nebo PALu na 30 nebo 60.
7th gen cílil na 720, většinou 30 FPS.
8th gen cílil konečně na FullHD, spíš 30 FPS
8,5th gen cílil na 4K 30 FPS
9th gen cílí na 4K 60 FPS

Prostě furt postupnej progres. Když přišel 7th gen, většina PCčkářů měla jednojádro, 256 MB RAM a když dobře, tak 128 MB grafiky. Hrálo se v 1024*768. 7th gen byl imho při launchi víc napřed proti PC, než současná generace. Combo nejslabší Ryzen 5xxx + nejslabší Nvidia 3xxx je v každé situaci silnější, než kterákoliv z nových konzolí. A na tom se nezmění nic, ani když si koupím konzoli. Navíc proč bych to dělal. Od 8th gen stejně skoro všechno vyšlo i na PC a vše až po 7th gen se dá na PC emulovat, tak co...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 14. 11. 2020 00:48

Sis to trochu upravil. Tenkrát Sony tvrdila, že FullHD při 60 FPS nebude problém. Ne úplně to vyšlo :D Ale dokonce launch Ridge Racer měl myslím FullHD při 60. První a poslední :D

Když já přecházel na PS3, tak jsem měl starý monitor s 1280x1024, což bylo o dost víc než mi pak konzole ukázala. To byl docela šok, ale grafika u většiny exkluzivit nebyla vůbec zlá (až na Infamous třeba). Multiplatformní věci byly dost hnus a to GTA IV v 680p ještě vypadalo nejvíc luxusně. První roky jsem byl v podstatě zklamaný a nikdy se to nezlepšilo.

Ryzen je skvělej a není moc kam jinam jít. Máš 8 jader, máš super takty, to ti stačí i na 20 let. Grafiky jsou skvělé také. V dobách PS3 stála skvělá grafika kolik? 10 tisíc max? Už si to moc nepamatuju, ale určitě se 30 tisíc za grafiku nedávalo jako dnes, takže dnešní konzole mi přijde na daleko lepší úrovni. Podle mě to MS musí dost dotovat.

JInak jo, MS jak má i operační systémy, tak všechny hry cpe všude, což je chyba, ale tak jejich blbost. Sony to snad bude víc držet pod krkem. Exkluzivity jsou základ. Každopádně konzolový hraní je úplně jiná liga, ale to nevíš, dokud nezažiješ.

-- 14. 11. 2020 01:09 --

N.Marko píše:Otázka firmware.
Jestli to je nejlepší rozlišení, to nevím, normální televize takové obvykle nemají a většina rodin si do domácnosti pořizuje 720p, 1080p nebo už 4K. 1440p je v tomhle směru dost exotická věc, tak proč si s tám plácat játra....
tdjohn píše:To je jako s těmi přídavnými tlačítky pro DS4. Skvělá věc, která neměla chybu, ale nikdo o tom dnes neví. To jako PS5 mít nebude? Prostě Sony...

Souhlas. Tohle je prostě docela škoda.
Na druhou stranu - Microsoft to v nativu taky nemá, ditto Nintendo a cenově dostupné ovladače pro PC (těch pár) jakbysmet, takže si nedovedu představit, že by se jejich implementací takové EA nebo Ubisoft vůbec obtěžovali, tudíž by to vyšlo vniveč. :oops:

Je to skvělé rozlišení, protože 4K dnešní konzole stejně moc zvládat nebudou a FullHD už je docela staré. Pokud budu kupovat monitor, tak právě 4K asi nechci, protože stejně to moc hry dávat nebudou a to rozlišení je zbytečně velké při dnešních výkonech. Na práci je to samozřejmě super.

S těmi tlačítky nejde o nová tlačítka. Jde o to, že když máš palec na páčce, nemůžeš mačkat tlačítka a teď můžeš. Třeba u TLOU trojúhelník mačkáš asi milionkrát za minutu, takže jsem to měl právě na zadním tlačítku, abych nemusel pořád sundavat palec z kamery. MS tohle právě nabízí, protože má rád hráče. Sony teď dělá mrtvého brouka, ale určitě zase něco přichystá. Je vtipný, že to bylo hned vyprodaný, ale Sony další neudělala :D Asi aby lidé nebyli moc spokojení.

-- 14. 11. 2020 01:25 --

Nehrajete někdo Demon's souls a podobné? Ten remake vypadá super, ale zkoušel jsem Dark souls 2 a jako nic moc. Chvíli jsem běhal, zabili mě, zkusil jsem to párkrát znovu, ale nikdy jsem nepřišel na to, jak je zlikvidovat :D Tak jsem se na to vykašlal. Tipuju, že to asi není pro mě, ale nevím.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 11. 2020 12:13

Ja ty Souls-like hry nemusim. Nemam cas a trpelivost na to sedet 3 hodiny nad jednim nepritelem a stresovat se protoze v nich porad chcipam. Hrat to 15 let zpatky tak mozna, ale dneska uz mam radsi kdyz si od her muzu odpocinout.

Dohral jsem remake Mafie a musim rict ze jsem byl prekvapenej jak kvalitni remake to je. Hral jsem to samozrejme s ceskym dabingem a ten novej na mne ze zacatku nepusobil moc dobre. Vasut zni stejne jako v originale totalne mimo, a jedinni kdo asi pochopili do ceho jdou byl Rychly a novy don Salieri. Ale vubec to obcas pusobilo dost divne, mozna tim ze v originale byly dialogy napsany v cestine a v remaku se museli prelozit?

Takze pomalu pokracuju v Ghost of Tsushima. Ta hra je super ale nevi nekdo ze zdejsich grafickych guru proc jsou obcase bile tak strasne jasne? Hraju to s HDR se stahnutou jasnosti a chapu to stridani barev v urcitich lokacich ale kdyz bezim za jasneho dne po plazi tak abych to hral se slunecnima brylema..
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 11. 2020 13:01

Přesně tak to mám. Nějak není chuť se to učit, když oni sami nic nenabízí. Ale uvidím, na PS5 bych to asi zase zkusil. Ono jde také o náladu. Dnes jsem rád, když si dobře zahraju a není čas tolik zkoumat nové věci. Třeba to baví lidi, kteří mají nudnou a opakující se práci, tak pak v ní pokračují i po práci :D

U Mafie mám problém s koncem. Nehrál jsem, protože to má zase 30 FPS jak nějaký budget. Ale konec v jedničce pro mě byla velká část hry. A ty nesmysly, co tam blekotaj teď, to fakt nedávám. Ale podle mě T2 Mafii zničilo jako značku, takže od nich nic moc nečekám. Jinak scénář tipuju, že tentokrát byl v AJ.

Tsushima je právě super na PS5, protože to drží 60 FPS. Na tu bych si radši počkal. Za půl roku koupím PS5 a budu hrát jednu pecku za druhou :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 11. 2020 13:10

Na Soulsovky nemám nervy. Zkoušel jsem Bloodborne a jako ne, dostal jsem se jen k prvnímu bonfire :D

Mafie good. Za mě lepší než dvojka. O trojce nemluvě.

Tsushima - very good :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 11. 2020 13:51

Co Nioh? Ten je takovej Souls Lite ne? Hral jsem asi jen 20 minut a ty souboje mi tak brutalni nepripadaly.

Pockej co myslis z koncem? Podle mne byl konec M1 vzdycky super. Libi se mi ze se nehraje na klasicky happy end. A myslim ze to jak to propojili do M2 bylo genialni. Z M2 si toho moc nepamatuju ale ta mise kde jdes zabit Tommyho byla to co mi tu hru v hlave definuje. M3 jsem ani nehral - je to nejakym zpusobem propojeny?

BTW ja to nemeril, ale urcite jsem to v 30fps nehral. :D
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 11. 2020 14:19

Nioh náhodou vypadá dobře a vydají tu kolekci, to bych mohl zkusit.

Konec si pamatuju v ČJ, protože jsem ho opakoval často lidem :D Prostě ty poslední věty. Teď je tam jsou nějaký bláboly o rodině.

On performance mode má od 30 výš a podle některých videí je to klidně i třeba někdy 50. Pořád ale lepší dát rovnou plných 60, když už je to i venku. Jen konzole asi neseženeme :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 11. 2020 19:41

Aha, to ja si presne nepamatuju co presne na konci rikali, jen ten koncept ze Tommyho nakonec zabili a ten co to udelal byl Vito. To mi prislo super. Jako nebudeme si nic nalhavat - ani original ani remake nema dialogy buhvijak dobre napsany.

Je skoda ze CJ dabing celkove sel v podstate do kelu. Hlavne vzpominam na svatou trojici Mafia, Wacraft 3 a Vietcong.

To ja nevim, ja to hral na PC. :)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 16. 11. 2020 20:28

Jasný, pro mě byl konec jedna ze super věcí na Mafii. To nemělo chybu. Vávra je možná trochu lempl, ale jako blbec neni a dokáže něco udělat. By k sobě potřeboval někoho, kdo by ho trochu tlačil.

Poslední dabing znám asi z Mafie :D Mě to nikdy nepřišlo moc dobrý ho mít, protože ty hry nepůsoběj česky. A scénář je také na jiný jazyk. Za mě tedy v pohodě. Ve Far cry 1 byl myslím hodně zvláštní :D

Ahaaa, tak to sis musel užít skvěle. Ta hra vypadá dost dobře, ale ve 30 nic hrát nebudu.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 11. 2020 09:42

K tomu HDR, měl bys tam mít někde možnost nastavit peak brightness v HDR nastavení, ne? Tak nastav třeba 600 nitů, to ti oči nevypálí. Co máš za zobrazovadlo?
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 19. 11. 2020 02:33

K tem Souls hram, ja je mam docela rad, jsou to dnes jiz legendy a takovy Darks Souls 3 je uzasna hra a od jednicky velky posun kupredu. Tezke jsou, ale casem si zvyknete. Je to o hlave, hra jde hrat pomalu a vse je mozne se naucit a vyzkouset, clovek se navic stale zlepsuje. Bloodborne jsem dojel az k poslednimu bossovi (jsou tusim 3 konce) a v DS3 mam ted level asi 106. Hral jsem i skoro vsechny zname klony (Nioh, Ashen, The Surge 1,2, Code Vein atd.) Bohuzel her je strasne moc a nedostal jsem se jeste k Sekiro: Shadows Die Twice a Nioh 2, ktery ale vyjde (jak uz tu padlo) v kompletni kolekci pro PS5 s podporou 120fps modu 8-) Nioh obecne mi prisel pomerne tezky, jako vazne ne jako nejaka lite verze souls her, to je spis Code Vein. Problem je, ze nesmite moc koukat na videa zkusenych hracu, jelikoz to co ti tam predvadi je neskutecny orchestr.. Ja sice nemam problem s tim dohrat jakoukoliv souls hru, popripade porazit kdejakeho bosse, ale oproti ostrilenym mazakum serie jsem vazne spatnej. Kdyz clovek proste vidi, jak ti borci tam na YT hre doslova kouri vodu a ja to stale hraju stylem Devil May Cry, neni to dobry pocit.

Pred nejakou dobou jsem dojel nejvetsi legendu na vsechny trofeje za Alucarda a Souls hry jsou v podstate "duchovnim nastupcem", jelikoz zadny novy 3D dil neni a Lords of Shadow byla hra spise ve stylu God of War, nezli hratelnost 2D Castle dilu prenesena do 3D, coz ji ostatne fanousci i trochu vycitali.
PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 11. 2020 10:57

Rozhodně bych to rád zkusil, ale kde brát ten čas a chuť. Když se trochu zadaří a bude více čas, tak bych zkusil alespoň ten DS remake. Nioh kolekce také vypadá lákavě.

Jinak na lepší lidi jsem také zvyklý. Nedá se srovnávat s každým, protože jsou lidi, kteří tomu dávají klidně 10 hodin denně po dobu mnoha let. Vidím to dobře u těch aut, začal jsem před 2 lety a i když patřím třeba v Horizon mezi fakt dobré, tak prostě jsou tam lidi, kteří jsou pořád úplně jiný level. Pak se jich člověk zeptá, jak dlouho hrajou závodní hry a zjistí, že třeba 20 let. Ne vše lze rychle dohnat.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 19. 11. 2020 13:21

Sasakr - Jo nastaveni tam je ale i kdyz to clovek stahne tak to jen ztmavi obraz celkove. Neni to televizi ale problem bude asi ve hre. Treba kdyz je ve hre rano nebo zatazeno/dest HDR vypada fantasticky, ale kdyz je jasno tak je kontrast tak sileny az do bodu ze to skoro vypada jako cell shaded podobne jako Breath of the wild.

Jo sorry myslel jsem Sekiro, ne Nioh. Z nejakyho duvodu se mi ty hry pletou, hlavne asi proto ze souls hry moc nessleduju. Asi nejvic co jsem zkousnul tak byl Jedi Fallen Order, ktery jsem dohral ale ten byl obtiznosti trochu nekde jinde. Celkem sranda, ze ta hra je asi nejlepsi SW medium od doby nove trilogie,hned vedle Mandaloriana.

Hele, taky cekam na novou klasickou Castlevanii nebo Metroida, nejlip na Switch. K dostani je sice Bloodstained ale original je original. Jednicka LoS mi nevadila a ve sve dobe byla paradni (mam pocit ze jsem v ni na PS3 taky udelal platinu). Dvojka je trash.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sega.maniac 19. 11. 2020 13:39

tdjohn: Tak on i kdyz cas ted pri corone je, nestiham hrat vse co bych chtel. Psal jsem to uz v PS3/X360 ere, potreboval bych aby nevychazely nove hry a jeste zastavit cas tak na dva roky a hrat v kuse, pak bych to mozna dohnal. Nejvic me dostavaji lidi, jak resi vzdy kazdou novinku, ted treba Valhallu a Cold War. V teto generaci, jenz konci jsem dojel AC4, zapnul Freedom Cry, stihl dohrat Unity a mam plnej tunning v Syndicate. Origins a Odyssey bohuzel stale hudba budoucnosti a k tem Vikingum se dostanu tak nejdriv na PS5 Pro :-)) Ohledne Cod pak mam na PS4 dohrane jen 4 dily, coz je malo. Nechapu jak to ostatni delaji, ze kupuji a diskutuji pod kazdou cerstvou novinkou. Asi se specializuji jen na jeden zanr a proto stihaji vse, alespon ze ten Dirt 5 muzu zahrat s cistym stitem, jednak je mainstreamovy a pak jsem predchozi dily tak nejak hral/dohral vsechny. (HC naloz bude az "Rally" podtitul jako vzdy).

Lo!Zza: JJ dvojka mohla mit TOP pribeh diky zasazeni, ja ji sice jako uplny odpad neberu plus je tam DLC za Alucarda, ale proste dost nevyuzity potencial. Hlavne jak hodne lidi nepobralo co se vlastne Gabrielovi stalo link nebo kdo je ve skutecnostii Alucard, 3DS mezidil (vysel i v HD) nebo ta dve DLC to chtelo proste sledovat.

Na konci leta na me vyskocil v DS3 tento Boss, uplne jsem zasnul, takova podobnost s Castle :love: Nejdriv jsem se malem podelal a pak ho sundal No demage :-)) V souls hrach nedavam Bossse no demage, vetsinou spis knucim jak stene.

PlayStation 5
Óm mani peme hung
Shenmue is Amazing - IGN 9,7/10
sega.maniac
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 11. 2020 14:27

Právě záleží na tom, jak se hraje. Tys vždy hrál skoro všechno, což je super, ale to je více N.Marko style a bere to dost času a vlastně se ty hry musejí i prolítnout. Vím, že máš i dost platin, tak to asi jen nelítáš :D

Na minulé generaci jsem zkoušel všechno možné a našel plno pokladů. Aktuálně není moc času a i když hraju třeba 2 hodiny denně, což je dost na to, kolik mi je, tak moc málo na to, abych mohl hrát více her.

Poslední dva roky jsem jen hrál závodní a myslím, že z normálních věcí jsem jen dojel Yakuza 0, což byla pro mě špička a strašný TLOU2. Dvě hry za rok jsou teda moje tempo teď :D Specializace je ale můj ideální směr. GTA IV jsem také hrával roky a nikoho to nebavilo. Já to mám tak rád, protože ty hry znám ze všech stran.

Dirt 5 je super a aní není tak arkádový, jak všude píšou. Po letech jediná dirt hra. Grafika je úžasná, to jsi ještě neviděl. Rally je samozřejmě super, ale to je obtížností trochu jiná liga :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků