oblubeny typ pisma

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Thowt1 16. 5. 2011 23:18

cas na nove tematko :D ... mate nejaky? :-D som dnes "objavil", ze Courier New mi vyhovuje snad viac ako nacackany a zbytocne hruby Times New Roman, + ma taky nejaky romanticky old school nadych ... Arial je taky nejaky divny, aj Calibri ... este som jukol na Arial Narrow ale zrovna nic nepotrebujem tlacit, tak nabuduce otestujem :-] ... ano, aj taketo veci riesim namiesto ucenia, ked ma prestava bavit cumiet na stenu :-D myslim, ze pisalkov je tu dost, podelte sa o skusenosti o<:) alebo je vam to jedno a pismo neriesite :nenapadne
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 16. 5. 2011 23:52

....teda... no to je zase jednou téma... :)
Jsem zvyklý na TNR.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 16. 5. 2011 23:59

Courier New :-) Nebo Times a nebo Bookman Old Style :-) Jenže ten zas není v systému standardně, takže jsou s ním problémy.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 17. 5. 2011 00:21

Ja pisu prevazne kapitalkama a kdyz je neco delsiho tak tiskacim. Psacim uz prakticky nepisu.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 17. 5. 2011 00:37

Pro úpravu textů bezpatkové písmo, takže Arial a Calibri, podle zadání to pak musím občas přehodit na písma jiná.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 5. 2011 17:28

Azbuka
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 17. 5. 2011 17:57

Ubuntu font :-D
Jinak je mi to celkem jedno, mám ale raději bepatkové písmo.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 17. 5. 2011 18:17

Hodně jsem si poslední dobou oblíbil Calibri a jinak bez zbytečných pomp Courier New.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sutr90 21. 5. 2011 20:53

Calibri se orpavdu povedlo. Dobře se čte a hezky vypadá. Ale můj absolutně nejoblíbenější font je ten z LaTeXu. Jmenuje se Computer Modern. Vždycky když v tom něco tvořím tak si pak připadám jako profík. 8-)
We do what we must, because we can.
sutr90
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -Dreamer- 22. 5. 2011 13:55

Comic Sans FTW!
Let me tell you of the days of high adventure! Let me tell you the tale of the last child of Bhaal, the one that went against the prophecy!
http://dreamer.blog.doupe.cz/
-Dreamer-
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inexplicit 22. 5. 2011 14:18

vzhledem k tomu ze nepisu dokumenty..jen delam flyery.... tak pouzivani defaultnich fontu opravdu nehrozi .... plakat..s nazvem akce napsanym v arialu nebo TNR..je proste fail.... takze volim neco zajimavejsi ..cim min citelny..tim lepsi ...

Obrázek
Obrázek


..na psani neceho normalniho je fajn Century Gothic
inexplicit
Rampage

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 5. 2011 16:15

"cim min citelny" - takže se ti nestává, že na akce chodí důchodci co mysleli, že jde o bál pamětníků, nebo těhotné ženy jakože na hodinu jógy? :D

Já například absolutně nechápu na co má lákat ten první plakát. Pro mne to je nečitelný. Tedy ne úplně, ale nemíním vynakládat námahu na nějaké dešifrování co tím básník chtěl říci. Podle mne neobvyklé písmo je fajn a zaujme, ale nemělo by stát v cestě základní funkci - tedy snadnému přenosu informací. A to ten první s prominutím stojí opravdu solidně.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 22. 5. 2011 16:50

Ten první plakát je tak na dlouhé chvíle v metru... Ale jinak úplně k ničemu :-) Z plakátu musí být na první pohled zřejmé, co chce říct, luštit ho nikdo nebude.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 22. 5. 2011 16:59

nie su to tam mena skupin? tam to vidim opodstatnene... fanusik ich rozpozna a nefanusikovi beztak nic nepovedia...
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 22. 5. 2011 17:00

SCobra píše:Ten první plakát je tak na dlouhé chvíle v metru...

Přesně tohle mě taky napadlo. V metru podobnejch luštitelnejch plakátů bejvá vylepeno celkem dost a je fakt, že mě občas dokážou aspoň na deset sekund zaujmout. Ale kdekoli jinde je to samozřejmě úplně nepoužitelný.

Problém tohohle je navíc to, že ani po vyluštění netuším, o co vlastně jde. :D
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků