antiNintendo (aneb proč nemám rád japonské hry)

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 10. 2010 00:34

Na tom článku na bonuswebu cosi *****í. Z 60 milionů obyvatel hraje 13 milionů na DSku? :-O To je tedy hodně rozpařenej národ. Ještě zvláštnějších je těch, co hrají na iPhonu...8 milionů? Kolik těch iPhonů teda v británii je? Jako že by ho měl pomalu každej šestej jo? :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 6. 10. 2010 00:42

Ach jo...

Na netu si kazdy najde co potrebuje...pri trose snahy ti najdu clanek o tom jak NDS nemuze IP nikdy porazit... 8-)
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Coft 6. 10. 2010 06:26

PC píše:Doupě napíše že trh se rozdělí mezi Nintendo a Apple.


Kolikrát mám opakovat že tohle jsi vytrhnul z kontextu? Ten článek má ***** jinej význam!
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Coft
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 6. 10. 2010 06:40

Apple pro herní trh neudělal NIC, jen se tupě opičí po Valve a jejich Steamu. Tečka. Pokud opravdu dohání Nintendo, tak je to kvůli Émerice, kde se z iphonu můžou zbláznit. Nemají vývojářské zázemí, spoléhají se vyloženě na porty a tradiční výrobce mobilních her (Gameloft)... Na jabkách nejsou žádné hry specifické pro platformu a absence tlačítek je masakr. Hraní závodních her nakláněním přístroje asi funguje (ale vůbec nevím, jak může člověk sledovat dění na trati, když při každé zatáčce musí svým jabkem kvedlat jak o život :mrgreen: ), jenže u spousty herních archetypů (a hlavně u komplexnějších her) ty tlačidla prostě chybí. SW tlačítka nic neřeší, hráč si prsty zaclání výhled na herní scénu :-\ :tleskani
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 6. 10. 2010 06:51

PC píše:Já jsem rebel
za tím si mužů stát
jihnu když vidím vlajku hvězd a pruhů vlát
ač žiju v Evropě
a jsem dle pasu Evropan
ve své hlavě i srdci
jsem Američan.

Tohle mně dneska fakt pobavilo :D :D Hlavně že je PC rebel :D :D
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rambo 6. 10. 2010 07:06

Tady je další střípek toho jak USA jede jenom pro sebe. http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... vropu.html Když se člověk nad tím zamyslí, tak jak radar umístěný v ČR mohl chránit Evropu, když by raketa byla už nad ní? :D
Rolničky prdlačky Batman je pako. Po hlavě spad do hnoje *****í mu sako.
Rambo
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 10. 2010 08:09

Tohle bylo každýmu jasný, avšak i zde to pár lidí obhajovalo Obrázek
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thowt1 6. 10. 2010 08:13

no to je logicke ved by to sem amici nedali aby chranili nas, preco by to robili? keby si do mojho statu chcel dat niekto (ktokolvek zas nie, irancom by som to nedovolil :-)) ) radar, aby sa chranil - i ked mna tymto radarom konkretne nie - a platil by mi za to $$$, tak preco nie 8-)
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 6. 10. 2010 08:20

Torham píše:Apple pro herní trh neudělal NIC, jen se tupě opičí po Valve a jejich Steamu. Tečka. Pokud opravdu dohání Nintendo, tak je to kvůli Émerice, kde se z iphonu můžou zbláznit. Nemají vývojářské zázemí, spoléhají se vyloženě na porty a tradiční výrobce mobilních her (Gameloft)... Na jabkách nejsou žádné hry specifické pro platformu a absence tlačítek je masakr. Hraní závodních her nakláněním přístroje asi funguje (ale vůbec nevím, jak může člověk sledovat dění na trati, když při každé zatáčce musí svým jabkem kvedlat jak o život :mrgreen: ), jenže u spousty herních archetypů (a hlavně u komplexnějších her) ty tlačidla prostě chybí. SW tlačítka nic neřeší, hráč si prsty zaclání výhled na herní scénu :-\ :tleskani

Tady přihodím něco z mého povědomí o Applu, o fungování společnosti a o pozici na trhu. Apple pro hraní opravdu nic neudělal od začátku 90. let (nebo tak nějak, kdy vyšla Applí herní konzole) a u iOS (iPhone/iPod Touch) "uznal" svoji herní sílu až po vlastně dvou letech od vydání prvního iPhonu. Až s příchodem třetí generace iPhonu se na prezentacích dostalo velkému prostoru herním společnostem a vůbec tomu, že na jejich zařízeních se dá hrát, že je spousta her atd. Vývojářské prostředí je jinak dostupné komukoli a hlavně je efektivní a propracované + s každou verzí se zlepšuje. Sám ale Apple hry neprodukuje, celá společnost na to není zaměřena. Spoléhání na klasické výrobce her je pak logickým krokem a dělá to tak spousta firem, ačkoli u Applu je to nejnápadnější, protože nemá žádnou herní divizi a jediné, co pro hry udělal, tak že zrychlil výkon svých zařízení, spolupracuje s Valve na zlepšení grafického výkonu Maců a pro iOS udělal Game Center či jak se to teď jmenuje :)

Jinak k ovládání - závody se ovládají velmi dobře a kupodivu člověk udržuje při tom naklánění i přehled nad děním na trati. Strategie, arkády a indie hry se pak hrají velmi dobře, ale RPG jsou na tom blbě. Tam opravdu chybí tlačítka... FPS osobně nehraju na žádné konzoli, protože ovládání bez myši mi přijde zoufalé, blbé a šílené :) Ovládání je ale o zvyku, takže bych zrovna toto nehrotil. Pravdou ale zůstává, že Apple posiluje svoji pozici právě díky iOS i na herní scéně a handheldy upadají právě díky ceně a chabému ústrojí. Kdyby Sony přišlo s novým PSP, které by mělo opravdový výkon, kvalitní display a slušnou výdrž s cenou pod 4-5kKč, okamžitě by to oživilo zájem. Jenže takhle hodně hráčů oželí HW tlačítka a radši budou mít all-in-one hezké zařízení, i když je na něj méně "killer" titulů.
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 6. 10. 2010 08:48

"handheldy upadají"... si děláš srandu ne? :D
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torham 6. 10. 2010 08:48

Sattero: Napsals to moc hezky. Jabko se veze na současné vlně mít za každou cenu all-in-one, a je jedno, jestli člověk celé to zařízení využije. Já si raději koupím HH, vleze se mi do kapsy i s obyčejným mobilem a nabídne mi mnohem zajímavější knihovnu her.

Když mluvíš o té ceně :) Ipod je relativně levný, ale už to není all-in-one, chybí GSM modul :) Iphone, který je skutečně all-in-one je ale ve zcela odlišné cenové hladině ;-) :lol:
"We may never meet again. But we never forget each other." - Leon / Kingdom Hearts
PC, PS2, DS Lite ( :love: )
Migruji na WINDOWS LIVE Messenger - Radek.Svoboda.1@seznam.cz Si mne přidejte ;)
Torham
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 6. 10. 2010 09:00

Ne N. Marko, srandu si nedělám. Zájem prostě upadá, postupně, ale upadá. Cenová politika Sony i Nintenda je prostě taková, že si většina lidí rozmyslí koupi tohodle zařízení pokud neví jistě, že lze pirátit. U App Store člověk nemá potřebu pirátit (a že to jde taky a snadno), protože cenová politika je nastavena lépe.

Torham: Tak iPod Touch je takové all-in-one zařízení, ačkoli bez toho GSM modulu. Fajn prohlížeč netu, perfektní audio přehrávač (zvukový výstup je opravdu kvalitní), na filmy se dá taky koukat a navíc si člověk zahraje, může spravovat ToDo, maily atd. a vše pohodlně. To "navíc si člověk zahraje" jsem zmínil schválně v návaznosti na můj předešlý post ;) HH je prostě herní device, maximálně ty filmy, jinak je to nepoužitelné (a tady musí souhlasit každý, ToDo a maily si na tom rozhodně nikdo nespravuje, že). Teď jde o to, aby HH měly zase pěkný obal, hry za dobré ceny a hlavně opravdu slušný výkon určený i pro budoucnost a ne současnost (což předvádí teď Nintendo s 3DS). Hry musejí taky vypadat, protože ať si říká kdo chce co chce, obal prodává a o prodeje jde především ;) Apple rozhodně nevytrhne, že by přišel nový nadupaný HH, protože primárně cílí na jiný segment trhu...
Sattero
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 6. 10. 2010 10:43

Od kdy jsou spojováni Pokémoni s robotama :shock: Co to je za hovadinu :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 10. 2010 10:45

Tohle je jako PC vytlačuje konzole vs. konzole vytlačují PC. Úplně stejná blbost :-) Pro úzkoúčelové zařízení tu bude vždycky místo stejně jako pro multifunkční zařízení.

ad radar: Novinky zase nemají o čem psát? :D Si nepamatuju, že by někdo někdy tvrdil, že má radar chránit nás... Teda snad kromě některých idiotů u nás.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Logan007 6. 10. 2010 11:35

Sattero: typická jablečná přesnídávka - hezky rozmixovaná a chutná všem :) HH budou v nové generaci zásadně výkonnější než současný iPhone 4 po všech stránkách důležitých k hraní. Ona totiž absence HW tlačítek docela hodně ubírá, když musíš ošetřit i softwarové ovládání přebírané z displeje. Takhle načteš jen nějaké SDK a jednoduchou funkcí si to hezky voláš a ono to dělá, co potřebuješ. Nikde nic nevytěžuje. Nehledě na pohodlnost je i použití HW kláves užitečnější díky tomu výkonu.

Dalším faktem jsou vydavatelé, kteří díky distribučnímu modelu iPhonu a díky zaměření na jednoduché hříčky nebudou vydávat žádné velké projekty. Najde se jen pár odvážlivců ... To, že iPhone nemá svá studia je jeho blbost, ale on na co šáhne, to po stránce soft. posere. (viz. vedle zmiňované Bungie :) ) Ostatní firmy (Nintendo a Sony) mají svá 1st party studia, mají podporu ze strany ostatních studií, je o ně zájem (sakra, se koukněte na prodejní čísla, kdy se týdně prodá 300 000 NDS a to i přes velkou nasycenost trhu) a hlavně máš důvod si to koupit. A to díky podpoře ze strany výrobce.

iPhone s každou novou verzí přináší vyšší výkon, takže si hry na starším stroji nezahraješ - u HH hraješ 5 let a hry vypadají lépe a lépe bez HW úprav. Pokud má dnes někdo iPhone 2G, je mu to k ničemu, protože na tom většinu těch "killer" titulů (sakra, napište mi sem 10 dobrých iPhone her a ne tupých hříček za 2 dolary) už nerozjedeš. To se Ti s DS/PSP nestane :)
RETRO!
Logan007
Unstoppable
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků