DVD - Vaše skúsenosti

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Filo0 17. 2. 2010 08:10

Takže, aké máte vy skúsenosti s DVD médiami? Nakupujete radšej viac kusov a oplatí sa to? Aké máte skúsenosti s trvanlivosťou a použiteľnosťou dvd? Je pravda, že dvd, na ktorých sú napálene orig. hry, filmy, atď. vydržia všeobecne dlchšie ako tie, ktoré su voľne predajné a pálite ich doma? A nakoniec, akým značkám by ste sa radšej odporúčali vyhnúť a ktoré su zas spoľahlivé? o<:)

Tak mal by som začať ja :-)) čo sa týka nespolahlivosti, tak určite neodporučam dvd značky X-site pretože majú malú rýchlosť zápisu a zhruba po roku a pol ho mechanika odmieta načítať :/
Momentalne mam tiež kúpený "stoh" dvdčiek od Imation-u (4 koláčiky po 10 DVD) a zatiaľ sa mi nestalo, že by sa niektoré zle napálilo alebo že by sa dáta stratili, takže vcelku spokojnosť :-]
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Coft 17. 2. 2010 08:37

Tak já se zaměřuju na Verbatimky nejlépe tyhle: http://nc.cz/dvd-r-medium-verbatim-16x- ... d2213.html a ten obchod mám pár metrů od baráku. Rozhodně se vyplatí v celku ten cake. Rozhodně mě ještě nezklamali a všechny média fungovaly, třeba u Sony mi z balení takový 2 až 3 nešly.
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Coft
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 17. 2. 2010 08:54

Osobně to vůbec neřeším, protože když něco smažím na divko, je to jenom pro jedno, dvě použití a pak to vyhazuju...
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 2. 2010 09:41

Už nic nepálím, ale vždycky jsem kupoval Verbatim (CD a DVD) a zatím jsou celkem v pohodě. Zato noname zplesnivěly :D Táta pálí záběry z kamery na zlatá DVD, ty vydrží déle a nejsou tak náchylná na poškození.

A je pravda, že lisované DVD vydrží podstatně víc než klasické pálené. Nicméně disk je disk, když se občas zapojí, vydrží věčně :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 17. 2. 2010 09:57

Neodporúčené DVD média

Acro Circle
Obrázek
- Strácajú sa dáta
- Rýchlosť úspešného napaľovania 2x ( výrobca udáva 4x)

Arita
Obrázek
- z 200 kusov 62 chybných
- Rýchlosť napaľovania max. 4x

Hyundai
Obrázek
- Načítavanie trvá zhruba 2 minuty, niektoré sa nenačítajú vôbec
- Z 50 kusov v DVD prehrávači nefungovalo ani jedno

3A Media
Obrázek
- Po roku z 50 kusov funkčné zhruba 2 ks
- Rýchlosť napaľovania max. 4x
:hmm:
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 17. 2. 2010 10:10

Jen Verbatim a Imation.. Spíš Verbatim :)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weightlifter 17. 2. 2010 10:14

Abych řekl pravdu už ani nevypaluju, 2TB diskového prostoru prozatím stačí
Max někdy pálím Blu-Ray
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 17. 2. 2010 10:34

KDyž něco vypaluju, tak téměř výhradně na Verbatim. Ušetřit 2Kč na médiu za cenu toho, že mi za rok nebude fungovat? Děkuji nechci.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 17. 2. 2010 11:15

Jo Kurca, Verbatim nebo Kokodák, na archive nešetřím, zatím vše drží: Ty moje Fotky, Save, cz, Many a tak...ve 100- ovým špidlu, zrovna jako CD. Vyplatí se To. Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Coft 17. 2. 2010 12:22

Dneska si třeba jedu pro http://nc.cz/dvd-r-medium-verbatim-16x- ... 14288.html .
Když si to člověk spočítá tak má jedno kvalitní DVD za 7 korun necelých a vydrží mi to půl roku a klidně i víc, i když teď asi 20 z nich budu muset spotřebovat abych si udělal v PC místo, ale prostě Verbatimky u mě vedou. Jednou se mi stalo že jedno nefungovalo, protože médium bylo špatné a byla tam vzduchová bublinka. Nejlepší byly stejně z Tesca když tam prodávali za 100Kč padesát kusů, no vzal jse je, ale ani jedno nešlo a ještě k tomu mi jedno zničilo mechaniku.
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Coft
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 17. 2. 2010 13:36

No ja už som zalohovanie vyriešil tak, že mam v pc jeden starý Maxtor disk ktory ma 120 GB a bohato mi to stači napr. na filmy atď. tak som to vyriešil takto a som spokojný :-D
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hansol58231 17. 2. 2010 13:50

DVD moc nepoužívám - takže nemůžu srovnávat kvalitu....

A kupujuje spíš podle ceny (ale jen značku Verbatim,Imation a SONY)
Na verbetim poslední dobou lidi dost nadávaj tak se jim vyhejbám.(pro jistotu)

Našel jsem ,,zdroj¨ kde maj dvd SONY 25ks/139Kč. tak kupuju tyto.
Hansol58231
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrak 17. 2. 2010 14:15

Ještě jsem nikde neviděl stížnost na Verbatim osobně. A ani lidi v mém okolí nic jiného nekupujou. Já jsem s nimi spokojen.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 17. 2. 2010 19:32

Kupuji Verbatimky. Drží spolehlivě 7 let tedy zatím 7 let, co mám v archivu. Na linuxové distra a podobně na přenos, "pro někoho", hudba do přehrávače, herní zálohy her, beru co je nejlacinější.
K Verbatimkám, vybírám ty na data, tuším (-), prý je to už jedno ale dřív byly spolehlivější jak (+).
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků