Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod beat 16. 3. 2014 15:25

ČT24 - totalitní masírka s jedním jediným názorem. Žádný jiný názor není možný. Tomu říkám demokratická veřejnoprávní televize.

Jeden BLB tam hovoří o tom, jak je ŠPATNÉ, že v referendu mají jen dvě možnosti (připojit se k Rusku hned, popřípadě později), ale že chybí možnost nechat vše jak je nyní.

Zajímavé že nikomu nevadí, že na Krymu jsou MNOHEM DEMOKRATIČTĚJŠÍ než jsme byli my v roce 1993. Nás se totiž nikdo neptal ani na to, zda hned nebo později. Prostě si to politici rozhodli a tečka. To nikoho netrápí a nikdo to ani nezmíní. No já už fakt umřu.
Naposledy upravil beat dne 16. 3. 2014 18:00, celkově upraveno 1
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Darwel 16. 3. 2014 15:49

Tak to, tyvole, neber vážně. Že česká média, veřejnoprávní nevyjímaje, vysílají sračky už víme taky dlouho. Někteří to víme už déle, někteří to začínají zjišťovat teď (a někteří to, žel, ještě nezjistili). Proč tomu, proboha, věnuješ tolik energie a nenávisti? My ostatní sledujeme zahraniční média a ty naše a výsledný obrázek si tak nějak extrapolujeme z dostupných informací.

Hejtovat každou kravinu, která vypadne z ČT, tak mně z toho hrábne.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating

Odeslat příspěvekod beat 16. 3. 2014 18:05

Protože nerozumím tomu, proč se tomu tak děje v "demokratické" společnosti.
Proč tahle propaganda a jednostranné zpravodajství? Co z toho kdo má a hlavně... PROČ to dělají? Nikdo nedělá nic jen tak z dlouhé chvíle. Někdo tímhle něco sleduje a já se toho zcela upřímně bojím...
A taky mě štve, jak jako národ hloupneme a ztrácíme vlastní rozum. Spousta lidí věří jen tomu, co řeknou v TV.

Bojím se o naší budoucnost. A děsí mě.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 16. 3. 2014 20:33

Skotsko chtělo referendum. Požádalo o to britský parlament. Britský parlament referendum schválil. Referendum se tedy koná se souhlasem britského parlamentu.

http://denikreferendum.cz/clanek/14146- ... -napresrok

Ukrajinská vláda žádné takové o odtržení Krymu neschválila.

To je ten rozdíl ! To je ten zásadní rozdíl mezi Ukrajinou a United Kingdom. Rusko poslalo na Krym vojskou, Rusko schvaluje zákon o připojování části cizích zemí, Rusko se chová jako agresivní zlej medvěd. Britové jsou gentlemani kteří - třebas neradi - dají gentlemansky aby si Skotové vybrali. Na Ukrajině se však nic takového nestalo, Rusko prostě vtrhlo na Krym. A co může dělat ? Inu, třeba říci: "Promiňte pánové, to vaše referendum je blbost, k Rusku se připojovat nebudete, protože my jsme deklarovali v roce '92 územní celistvost Ukrajiny, jsme vázání dohodou, je to od vás hezké, ale - nic nebude. Udělali tohle Rusové ? Ne ! Naopak, chovají se přesně obráceně. Tohle je rozdíl mezi západním světem a divokým východem...
PoliceCollector
Killing Spree

Odeslat příspěvekod beat 16. 3. 2014 22:41

PC: Ukrajina není Konstituční monarchie a Krym je autonomní republika.
Rusko nevtrhlo na Krym, ale přijelo na pozvání Krymského parlamentu.
Ukrajina by nikdy odtržení Krymu neschválila. Je lepší referendum, nebo občanská válka?

Jeden z našich politických blbů dnes mluvil stejně..zjednodušeně prohlásil, že po občanské válce a mnoha mrtvých lidech je lepší uznat nezávislost. Tohe sakra chcete? není lepší, ať se obyvatelé rozhodnou bez boje, raněných a mrtvých?

Kam ten svět spěje..
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Darwel 16. 3. 2014 22:51

beat: Tento článek je tu jako na zavolanou. Přečti si to. Pokud budeš mít reálný důkaz, že je zpravodajství ČT zmanipulované, postupuj dle výše uvedeného článku. Šiř to mezi lidi. Dělej něco. Nekafrej na fóru, že woe demokracie, proto musí být všechno eňo ňuňo. Demokracie ≠ objektivní podávání informací, pokud tohle vyžaduješ, tak ti asi nezbyde nic jiného, než se do politiky dát sám a všechno tam pročistit. Nebo ti snad přijde, že máš možnost nějak ovlivnit dění "tam nahoře"? I demokratické režimy jsou stále režimy a jako každý režim se svoje obyvatele snaží a) držet v nevědomosti a b) ukazovat se v lepším světle než jaká situace je. Nehledě na potřebu vnitřního nepřítele, kterým je momentálně Rusko.

PC: Achjo. Už zas. "Divoký východ". Bullshit leda tak. Ty tvoje rozdíly mezi západem a východem už ani zdaleka nejsou to, co bývaly. Rusko "vtrhlo" na Krym, ano, jenže se mi zdá, že vůbec nebereš v potaz další proměnné, které se v této situaci vyskytují. Již existující Ruská základna. (Zkus to vzít z pohledu velmoci - vážně si myslíš, že si nechají vzít strategicky enormně důležitou základnu?) Naprostá většina obyvatel - Rusové. A oni jsou dokonce rádi, že tam tu armádu mají. Jako podělanej historik by ses na to taky mohl dívat z víc než jenom jedné strany, vysoké vzdělání se u tebe zcela evidentně naprosto minulo účinkem. Byl bys radši, aby proběhla full-scale občanská válka se statisícovými ztrátami?

Mimochodem, doporučuju článek na aktuálně.cz, naprosto netuším, jak prošel cenzurou, protože tento pan podnikatel velmi přesně shrnuje situaci na Ukrajině. Přečtěte si to (PC, ty hlavně, proboha) a zahrňte to do svých analýz.

Darwel
Dominating

Odeslat příspěvekod beat 17. 3. 2014 00:12

Darwel: Ten "rozhovor" s podnikatelem jsem četl ještě než jsi ho sem postnul. Myslím, že asi nejlepší zhodnocení situace na Ukrajině, které je k dispozici na "oficiálních" českých médiích.

A ohledně ČT a spol. Víš, mně nejde o osvětu. Já jí dělat nepotřebuju. Nejsem na to dostatečně zdatný ani mentálně silný. Jen nerozumím tomu, kdo a proč má úmysl nás takto mediálně manipulovat. Protože spousta lidí se prostě jen podívá na TV a FAKTA si nezjistí. A oni to vědí. Ale proč to dělají, tomu prostě nerozumím. A asi se to ani nikdy nedozvím.

Já osobně taky pravdu neznám(ani tu ohledně Krymu). Ale zjišťuju informace z různých zdrojů a tak nějak si je interpoluju. A navíc si dělám vlastní názor z toho co znám a co jsem si zjistil. Ale to nepřebije tu pachuť toho, že ze svých peněz PLATÍM televizi, která není schopna do diskuse přizvat i protistranu.

Příklad - na ČT reportér z Krymu hlásá, jak je všude propaganda, plakáty, billboardy, manipulace, jeden názor...
Posléze zprávy na Nově - a tam oficiální "český dohled" řekne, že plakátů, billboardů a jiných přesvědčovacích nástrojů je velmi málo, skoro žádné.

Závěr si sám vyvodit dokážu. Nedokážu si ale vyvodit závěr z toho, proč to ČT dělá.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 17. 3. 2014 07:37

To nemá co dělat s konstituční monarchii nebo republikou. Jinak samozřejmě ve Skotsku je námořní základna také - velice důležitá - kotví v ní britské jaderné ponorky. Ale Britové nejsou Rusové, holt se smířili s tím že budou muset kotvit jinde....
PoliceCollector
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Darwel 17. 3. 2014 11:16

Mohl bys přestat editovat příspěvky tak, abys následně měnil jejich smysl? Nicméně chápu, že ti ta část "prostě nemám rád Rusy a Němce" přišla stejne dementní jako mně...

beat: Čert ví. Buď se řídí příkazy "shora". Jenže pak by to "shora" bylo ještě někde výš než na úrovni vlády, protože vlády se mění, rétorika ne. Vůbec bych se nedivil, kdyby za tím právě naopak byl jenom diletantismus ČT, kde si všichni vyjadřují svůj osobní názor. A další věc je, že se na to lidi musí dívat - čert vem objektivitu.

Darwel
Dominating

Odeslat příspěvekod beat 17. 3. 2014 12:46

Darwel: To zní logicky, taky je to možnost :-)
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod boonno 17. 3. 2014 14:10

Bych to s ČT neviděl zase tak tragicky. Na českém televizním trhu je aspoň dle mého názoru suvéreně nejobjektivnější. Ale 100% to nejde nikdy. Pořád to dělají lidé a ti budou vždy promítat svoje názory do své práce. I když by neměli a možná, že ani nechtějí. Takové míry profesionality jako třeba bbc ještě nedosahuje a je otázka jestli někdy bude (kultura v čr i británii je prostě jiná), ale v rámci možností si myslím to není špatné. Minimálně v tom smyslu, že nejde na ruku vládě ať v ní sedí kdokoliv. Což se například nedá říct o velké spoustě jiných státních medií, včetně těch které se účastní informování o ukrajině a krymu.

Dále je nutné si uvědomit, že propaganda působí na každého a je naivní si myslet, že na mě zrovna ne. Navíc člověk podvědomě vyhledává informace, které vyhovují jeho názorům. Více třeba zde http://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias

Navíc informací a rozdílných a pro člověka neověřitelných je tolik, takže si člověk musí vybrat čemu věřit. No a vybírá si obvykle jak se mu to hodí (viz odkaz výše)

A události na ukrajině jsou téměř ideální případ, což je vidět i zde na fóru, kde se vyskytují dva hlavní názory a oba tyto proudy to mají i "potvrzené" ze svých informačních zdrojů.
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree

Odeslat příspěvekod beat 17. 3. 2014 23:23

boonno: Krymští obyvatelé chtějí k Rusku. Rusko referendum uznalo.

A teď mi řekni nějaký ten "confirmation bias". Já tam nevidím jinou možnost, že si má národ sám určit, kam patří. Nebo má EU a USA rozhodovat o tom, kam má patřit Krym i přes vůli obyvatel Krymu?

Ne, tady není žádný "confirmation bias". Jediné možné demokratické rozhodnutí je UZNAT referendum a tudíž vůli lidí.

Paradoxem je, že jediný demokraticky fungující stát je dnes asi jen Rusko. I když samozřejmě chápu, že Rusko Krym chce z vojensky-strategického důvodu. To ale na věci vůbec nic nemění.

Proč žádný demokratický stát není schopný uznat vůli a přání krymského lidu? Proč si USA myslí, že ONI mají rozhodovat o tom, v jakém státě má kdo žít?

Zlatý demokrat Putin. A to myslím zcela vážně. Vy si tu klidně plkejte jak chcete. Ale pokud vy chcete rozhodovat o tom, ke komu má kdo patřit, pak jste horší než diktátoři a komunisti. Hlavně že mají všichni plné huby demokracie.. Když však na demokracii přijde(referendum), je hned všechno jinak.

boonno: Co by se stalo, kdyby před "Bíly dům" vtrhlo několik stovek lidí ozbrojených molotovovy a zbraněmi a šli rabovat Bílý dům, mlátili a upalovali policajty... Taky by americká vláda a EU uznali novou vládu z taktovéhoto převratu vzniklou? Nenechte se vysmát...
Naposledy upravil beat dne 18. 3. 2014 12:55, celkově upraveno 1
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Ertefol 18. 3. 2014 08:43

A proč teda na tom Krymu bylo při svobodném referendu 30 000 vojáků? Proč v referendu byly jen možnosti "připojit se k Rusku" a "odtrhnout se od Ukrajiny"?
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pipin 18. 3. 2014 09:28

beat: Demokrat Putin, no tyvole...ale co, ty si taky plkej co chceš. Těším se, až se od nás odtrhnou Karlovy Vary.
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage

Odeslat příspěvekod Darwel 18. 3. 2014 09:36

beat píše:Paradoxem je, že jediný demokraticky fungující stát je dnes asi jen Rusko.
beate, názorově jsem k tobě tady asi nejblíž, ale asi ne až takhle. Rusko? Seriously? S autoritativně vládnoucím Putinem? V zemi, která si dělá černé seznamy novinářů a zavírají je? Kde se prokazatelně dělají černé seznamy nepohodlných plátků? Notaaaak... :-)) Rusové si to dokonce uvědomují, oni potřebují autoritativního vládce - co se v té zemi děje, když se jim dá svoboda, už jsme viděli. Proto má Putin tak vysokou popularitu. Ale tvrdit, že Rusko je jediný demokraticky fungující stát... Zvlášť, pokud můžu porovnávat se zeměmi jako Švýcarsko, Švédsko, Finsko, Norsko...

Ano, vážení, takhle funguje confirmation bias. Úplně přesně takhle.

Darwel
Dominating

Předchozí stránkaDalší stránka