Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 18. 10. 2013 14:38

SCobra píše:Nic takového jsem neřekl. Přečti si to ještě jednou.

Otázka zní: Proč si nemůžu vybrat, jestli si budu platit soukromé služby NEBO státní služby?

Neříkám nic o tom, že by se měly státní zrušit nebo privatizovat, jen že nechci platit státu za služby, které mi poskytuje komerční subjekt. Mám pocit, že na to neexistuje žádná rozumná, natož obhajitelná odpověď.

Ehm... já s tebou v zásadě souhlasím, ale podle mě v tom máš i dost díry a tak jsem nucen souhlasit i s beatem, protože - policii, armádu, hygienický dozor a takovéto věci, to by jsi vážně chtěl nechat v soukromých rukách? Podle mě jsou prostě instituce, jež pokud jsou zřízené neosobním státním aparátem zajišťují alespoň minimální nestrannost - i když je zrovna neužíváš a tak ti přijde zbytečné je platit....
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 10. 2013 14:49

Ale já jsem o tomhle teď nikde nic nepsal! Čtěte, co je tam napsáno a ne to, co si myslíte, že tam je :)
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod beat 18. 10. 2013 16:01

SCobra: Jenže ty sis vybral jen školky. Takhle to ale nefunguje. Vždycky se najde někdo, kdo nebude chtít za něco platit, protože bude mít pocit, že on to nevyužívá. A od toho je právě stát, aby poskytoval služby všem. Proto se platí daně, aby ti co služby tolik nevyužívají, mohli dotovat ty jiné.
Jsou lidé, kteří jezdí po dvou silnicích. Mají tedy platiti ze svých daní opravy jiných silnic? Takhle to nemůže fungovat. A školka, silnice nebo soud je stejný případ. Já nikdy neměl se soudem nic společného, přesto mi nevadí na něj platit.

A státní vs soukromé - když se trošku zamyslím, napadá mě alespoň jedna věc. Jak někde soupeří stát se soukromníkem, tak tam jde nahoru cena. Někde není zcela jistě problém aby bylo na výběr. Nevadí mi státní nemocnice vs soukromé kliniky. Nevadí mi ani státní školství vs soukromé. Ale našel bych spoustu případů, kdy by mi to vadilo.

EDIT: Pro PCho - aby ses těch amíků nepo.... A ignorovat Rusko, to by byla velká chyba. Rusko nám vpodstatě nic neudělalo, takže nechápu proč se od nich odvracet.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 10. 2013 16:07

Ale ani o tom jsem nemluvil. Já se ptám, proč mám platit státní službu, když využívám soukromou? Přičemž obě fungují současně a obě jsou pod stejnou kontrolou státu.

Soud není soukromý a zřejmě nikdy nebude, tak to nemusím řešit. Silnice taky nejsou soukromé a asi nikdy nebudou, tak to taky neřeším. Prostě za ně budu platit pro případ, že bych je potřeboval. Ale proč mám platit za státní školku, když využívám soukromou?

Proč si náklady na vzdělání dítěte v soukromém sektoru nemůžu odepsat z daní?
PC, PS1, PS2, PS3, PS4, WiiU, New 3DS XL, New 3DS, GC, PSP, PSVita, N-Gage, N-Gage 2, GameBoy Advanced, XBox, X360, XOne, N64, NES
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod boonno 18. 10. 2013 16:16

tak třeba proto, že se dá předpokládat, že náklady na vzdělání dítěte převyšují výši daní u většiny lídí?
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 18. 10. 2013 16:48

Rusko že nám nikdy nic neudělalo ? Když pomineme že tehdy vystupovalo pod jménem Sovětský Svaz, tak nás na konci druhé světové války zabralo.(Formálně osvobodilo ale víme jak to je, že...) Sotva jsme se zbavili Hitlera, dostali jsme se pod vliv Stalina. Začala stalinsko-gottwaldovská hrůzovláda a masové popravy. Když se zdálo že začíná tát, tak přijeli Rusové v roce 1968... Dneska mají koupený celý Karlovy Vary, v Praze je jich taky jak psů, někdy si tu připadám jak v Moskvě. Ruský vliv na světové dění je spíše negativní nežli pozitivní, protože to je dáno ruskou povahou. Rusové nerozumí demokracii, nechtějí ji (měli ji - a odmítli) Rusové chtějí být opět velmoc - a to za každou cenu. Jenže Čína je předběhla a utíká jim stále víc. Ne, nemám Rusko rád.
PoliceCollector
Killing Spree

Odeslat příspěvekod beat 18. 10. 2013 17:42

SCobra: Zeptám se naopak. Proč by sis měl vzdělání dítěte v soukromé škole odepisovat z daní? Můžeš si vybrat veřejnou službu státu a dát dítě do státní. Pokud nechceš, dobrovolně si holt platíš. Je to tvá soukromá volba.

Jak už jsem psal, vždy se najde někdo, kdo si řekne že toto nepotřebuje. Přesto to neznamená, že by nemohl přispívat těm, kteří využívají. Protože jinak by to státní asi nefungovalo a muselo by být vše soukromé.

PC: Že mají rusáci koupené Vary není chyba rusáků. To je chyba těch, kteří jim to prodali.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Darwel 18. 10. 2013 18:07

Už mě unavuje strašení komunismem a totalitou a levicí a nesvobodou...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating

Odeslat příspěvekod beat 18. 10. 2013 18:51

Darwel: Mě to unavuje už hodně dlouho. Bohužel, lidé na to pořád slyší. A dokud na to budou lidé slyšet, budeme to stále slyšet.
Po pětadvaceti letech to je ovšem opravdu velmi smutné..
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 18. 10. 2013 18:58

Mě sere jak příznivci Svobodných ječí že budou volit svobodný a zaplevelili těm diskuze na iDnesu i jinde :( Mám pocit že to je strana uječenejch pitomců a hele - volební průzkum jim dává něco mezi 2.5-3.1% Čím víc prudí, tím je otravnější...Nikdo jiný takhle svoji ideologii ostatním nevnucuje :/ A to mám mezi nima fakt hodně kámošů, ale tohle mi příjde šíleně mimoňský... Spíš by měli ten program napsat tak aby ho pochopila i Růžena z prasečáku... A ne my jsme jediná pravá pravice. Co to je ? Něco jako nejčokoládovější čokoláda ? Ach jo jo :(

Lidi na to slyší protože:

a) Valná většina lidí je z chudých poměrů.
b) Většina lidí jsou řadoví zaměstnanci.
c) Většina lidí jsou naprosto průměrní jedinci.
d) Většina lidí je zvyklá žít celý život v sociálním státě.
e)Sociální stát tu trvá cca šedesát pět let.
f) Valná většina si myslím že pravice jsou ty co nejsou komunisti/socani.
g) Většina lidí považuje pravici za řešení spíše pro podnikatele(zaměstnavatele) než zaměstnance...

Kdo vydělá na snížení daně fyzických osob ? Ti co berou hodně. Ti vydělají samozřejmě nejvíc. Nevím jestli tohle pochopí někdo kdo nepodniká... Třeba ano.

Jinak tahle stará Werichova písnička je myslím nadčasová - přesně tohle si myslím o všech politicích :D http://www.youtube.com/watch?v=S6lKeO8_2Fc

Lidi se přestali bát - a proto se nachystejme příští týden na to že tenhle říjen bude poněkud rudý... A levice vyhraje -až to zase pokazí (dávám jim rok, dva) tak se to zase přesune... A u moci bude zase tzv. pravice.
PoliceCollector
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 10. 2013 19:20

boonno píše:tak třeba proto, že se dá předpokládat, že náklady na vzdělání dítěte převyšují výši daní u většiny lídí?

Což by bylo dost zajímavé, když soukromé školy se v pohodě uživí, přestože si berou školné maximálně v několika desítkách tisích za rok. Což z daní zaplatí většina lidí za rok s přehledem několikrát.

beat: Dobře, v tom případě asi nebudeš mít problém s tím, když ti zašlu fakturu za poskytování služeb v oblasti propagace a marketingu, že? Sice ses naprosto svobodně rozhodl moje služby nevyužít a žádné služby jsi ani neobjednal, ani neodebral, ale byly k dispozici, takže je budeš muset zaplatit :) Moc smysl by to asi nedávalo, že?

PC: Mně přijde kampaň Svobodných ještě hodně mírná... Takovej Babiš, to je teprve něco...
Na snížené dani z příjmu vydělají všichni. Pochopitelně, ti, kteří platí vyšší daň z příjmů vydělají víc. Taky ale víc utrpí po zvýšení...
Podle toho, co jsi popsal, by na to většina lidí slyšet neměla. Navíc si nemyslím, že by 2,9 - 3,1 procenta byla většina. Nás ve škole učili něco jiného...
SCobra
Godlike

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 18. 10. 2013 19:41

Svobodní vykřikujou jak budou v Parlamentu a Mach bude premiér :)

Babiše mám docela rád. Je to řízek neskutečnej. Ale volit ho zřejmě nebudu.
PoliceCollector
Killing Spree

Odeslat příspěvekod Ertefol 18. 10. 2013 20:01

Je to hlavně neskutečný ***** ;)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor

Odeslat příspěvekod tdjohn 18. 10. 2013 20:08

Hlavně svobodní už nechtějí platit VŠ, takže proč ne.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Killing Spree

Odeslat příspěvekod SCobra 18. 10. 2013 20:18

Ertefol píše:Je to hlavně neskutečný ***** ;)

Bohužel... Musím odvolat, co jsem říkal :) Radši ODS než ANO :)
SCobra
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka