Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 30. 9. 2013 15:59

+1 SCobra. Naprtosto souhlasím.

Jen bych chtěl dodat, že v USA se korupce tolik nevnímá, protože oni tomu říkají "lobování", což je fakt dost široký pojem, pod který se vejde ledacos a ledacos pak člověku i projde. Zatímco když u nás někdo lobuje za nějaký zájem (většinou to dělá speciálně najatý člověk, jehož hlavní kvalifikace spočívá v schopnosti přesvědčit a s hromadou kontaktů - což samo o sobě není nic špatného, když sám tohle nemáš/neumíš a tak si tuto osobu najmeš aby ti pomohla sehnat podporu ve sněmovně... jenomže stačí trocha a je z toho korupce), je z toho skoro automaticky skandál... dost možná oprávněně.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 30. 9. 2013 21:38

V Americe je lobbing legální. U nás ne. Je to docela normální prosazování zájmových skupin, u nás je to ale napojeno na různé kmotrovské vazby. Janoušek, Dalík, Rittig - to jsou jména o kterých se(nejen) v poslední době mluví a tito lidé jsou lobbisty po česku. Buďme upřímní - to co se tu děje, to by v Americe neprošlo... ani v Británii. Tamní voliči jsou senzitivnější a já UK a USA považuji za země s vysokou politickou morálkou, na rozdíl od Itálie, Francie nebo naší vlasti. I Německo má relativě vysokou politickou kulturu kdy politikovi jeho hříchy neprojdou, viz rezignace spolkového presidenta Wulfa v nedávné době. http://zpravy.idnes.cz/nemecky-preziden ... anicni_mad Jak vidíte, doplatil na podobné vazby jaké jsou i u nás.
U nás je prostě politická morálka velice, velice nízká. Mne fascinuje třeba nestydatost politiků kteří bezostyšně mění manželky, nebo svým partnerkám dopomáhají k funkcím. Kvalifikace-přítelkyně. Něco takového by opravdu v konzervativní Anglii nebo Americe nebylo možné, asi je to jejich zaměřením na self-mades-manství. Jediný příklad kdy manželka politika měla v Americe fuknci (ovšem už v době kdy muž nebyl dlouhá léta ve funkci) je Hillary Rodham Clinton. To však byla ostřílená politička a ve své době oblíbená první dáma, navíc s velice vysokým vzděláním a politickými zkušenostmi: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hillary_Clintonov%C3%A1 takže politický úspěch je u ní zasloužený. Navíc povšimněte si že valná většina amerických politiků pochází z vyšší střední nebo nejvyšší třídy, případně jde o lidi kteří se skutečně vyšvihli ( viz.současný president Obama)vlastní pílí...

To tu u nás neznáme... A budu se opakovat - podle mě tu kromě Klause a Zemana není skutečná výrazná politická charismatická osobnost, která by se propracovala z 0 na post nejvyšší.(Krom toho tihle dva vlastně vyzvihli své strany na donedávna nejsilnější politické síly v zemi.)

Ono těch skutečně zajímavých osobností napříč republikánskými dějinami je tu hrozně málo. Z presidentů jen TGM a Beneš, potom dlouho nic potom generál Svoboda a mě osobně fascinuje i Gustáv Husák ( z politického vězně představitelem normalizace). Jestli se vám zdá že tam chybí Havel, tak to je podle mne spíš mýtus a jsem zvědav jak ho jednou budou skutečně hodnotit dějiny...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 1. 10. 2013 07:25

Tak jsem si zkusil volební kalkulačku, předpokládal jsem že mi vyjdou Svobodní - a místo toho mi vyšla DSSS - tedy neonacisté, které bych já přesvědčený náckobijec nikdy nevolil. Takže co z toho vyplývá ? Nevěřte těmhle inštrumentům.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 1. 10. 2013 08:19

No a nebo jsi prostě jen krypto-neonácek :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 1. 10. 2013 14:56

Ne, je to vůl.
PC, já v UK jsem a povím ti, tady je politické uvědomění, morálka, kultura a ta takzvaná senzitivnost úplně stejný, jako v ČR.

K Lobingu - a ty máš jako pocit, že v USA není napojený na kmotrovské vazby? FBI průběžně vyšetřuje spousty případů, kdy mafie lobuje za své zájmy a doslova si kupuje politiky a hádej kdo sedí v čele mafie? Jo, kmotrové, jenomže tihle v tom mají rodinnou tradici.

Vysoká politická morálka prej... se mi chce blejt. Země s vysokou politickou morálkou neudržuje každou dekádu alespoň jeden válečný konflikt aby se zbavila starých zásob munice. Země s vysokou politickou morálkou by neblokovala Kjótký protokol. Země s vysokou politickou morálkou by neměla tak pestrou historii co se střelby na čelní představitele týče...

Zkrátka a jasně podle mne jsou lidi svině a pokrytci na celém světě úplně stejně.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 1. 10. 2013 20:20

PC: Náckobijec? Ta kalkulačka nedělá nic jinýho, než že srovná odpovědi stran s těmi svými. Není jak to ošidit, prostě se s nimi ve vybraných otázkách shoduješ nejvíc. Že je volit nebudeš, to už je tvoje věc. Mně vyšli jako druzí a nemám potřebu si to nějak obhajovat, prostě se shodneme. Se Svobodnými v otázkách ekonomických, s DSSS ve společenských. A tak mi vyšla jako první pravicová SSO a druhá levicová DSSS. Prosté.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 4. 10. 2013 10:49

Tak jsem si zkusil ve volební kalkulačce odpovídat co nejvíce proti zájmu občanů ČR. Hmh:

Obrázek
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 10. 2013 10:53

Checht :D
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 4. 10. 2013 12:30

To by mě zajímalo co to znamená "proti zájmu občanů ČR". To určuje kdo? Ty? :-D
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 4. 10. 2013 15:03

Dunno, snad mám nějaký zdravý rozum. Např.:
"Zaměstnavatel by měl mít možnost dát výpověď bez udání důvodu." ANO
"Vlastnická struktura všech akciových společností by měla být dohledatelná na internetu." NE
"Měla by existovat povinnost prokázat původ určitého majetku s možností zabavení neprokázaného majetku." NE

A tak dále...

Myslím, že moje myšlenkové pochody v této věci nejsou zas až tak nepochopitelné. Pokud jsi ovšem myslíš, že tyto odpovědi jsou v zájmu občanů ČR, prosím, vol si třeba ODS, I don't even care.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 10. 2013 15:15

Tyhle odpovědi ale jsou proti zájmům občanů ČR! Tedy snad kromě té první - tam mně napadají dobré důvody pro Ano i pro Ne.

Druhá otázka by znamenala zavedení nějakého dalšího registru a hromady kontrolních úředníků, což stojí hromadu peněz a efekt by to nemělo žádný.

A třetí... Když si někdo vymyslí, že jsem si koupil auto za špinavé peníze a já nebudu mít kupní smlouvu, seberou mi ho? Super, nemůžu se dočkat.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srato 4. 10. 2013 17:52

Darwel píše:Dunno, snad mám nějaký zdravý rozum.

On je ale svět poněkud složitější než Honzíkova cesta ;-)
srato
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 4. 10. 2013 18:08

Fakt jo? A já jsem si myslel, že je všechno tak krásně fajn a jednoduché. Děkuji za otevření dveří do onoho složitého světa, ó Osvícení.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 10. 2013 22:45

Výpověď bez udání důvodu, tam jsem pro, ale u těch akciovek to nejde říct jednoznačně. Tu povinnost bych zavedl jen u takových, které se uchází o státní zakázky. U jiných to pozbývá smyslu. To třetí je podobné, je-li podezření, že někdo nahrabal z veřejných prostředků. Jsou i jiné možnosti, jak dokázat, že sis koupil auto, než paragon :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 4. 10. 2013 23:09

Zpětně něco dokazovat je právně hlavně naprosto nereálné, to ti každý soudce shodí ze stolu, že takový zákon nemůže platit. Převrátilo by to naruby persumpci neviny.

A jinak - proč by změstnavatel neměl mít možnost dát výpověď bez udání důvodu? Mně přijde dost drsné, pokud si jako zaměstnavatel někoho najmu, zkrachuju a ještě mu bude muset vyplácet tři měsíce nebo kolik mzdu, i když sám budu po krachu rýt držkou v zemi.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků