Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Darwel 14. 2. 2010 22:33

Jakožto plnoletý v době voleb se o ně aktivně zajímám. Politickou situaci v Česku sleduji už delší dobu a chtěl bych se Vás všech zeptat, koho budete volit Vy?

Názory, pro a proti, koho budete volit a proč, koho nebudete volit a z jakého důvodu. Politická debata otevřena. :-))

Já osobně budu nejspíše volit ČPS - Českou pirátskou stranu. Po pročtení volebních programů českých hlavních stran jsem došel k názoru, že jak ČSSD, tak ODS mi nemají co nabídnout. Decentralizace moci (a samozřejmě, prosazování svobodné šíření informace), deklarovaná v jejich volebním programu se mi, jakožto demokraticky a liberálně smýšlejícímu člověku líbí mnohem víc, než pravicově zaměřený program ODS a, mému vkusu poměrně zvláště situovaný program ČSSD. ČPS má s nejvyšší pravděpodobnosti jeden hlas jistý. :-)) Nehledě na to, že tanečky ODS a ČSSD kolem ústavy mě, jako občana, naprosto znechutily...

5.1.2011 - přejmenováno - jezek
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 14. 2. 2010 22:56

ODS

Je to sice stejná sorta lidí jako ČSSD, ale aspoň se nepodbízejí a nesnaží si nás koupit slibama. Tedy ne tak vehementně. A co jsem poznal pár lidí z regionálních politik, tak to je asi nejlepší možná volba do budoucna. Volil bych Svobodné, ale ti se tam nedostanou ani náhodou.
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 14. 2. 2010 22:58

Zatím nevím, koho budu volit, ale vím, kdo to nebude :-) ODS, ČSSD, Top09, SZ KSČM, KDU, DS a podobné, a ani ČPS :-) Budu to řešit, až přijdou lístky :-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 14. 2. 2010 22:59

Ne, že bych tu chtěl hned třetím příspěvkem rozpoutávat politický flejm, ale v čem konkrétně je pro nás ODS nejlepší volba do budoucna? Jakožto příslušníkovi nižší střední třídy mi rozhodně nepříjde, že by mi ODS měla co nabídnout a už vůbec ne nejlepší volbu do budoucna.

Majorus píše:Je to sice stejná sorta lidí jako ČSSD, ale aspoň se nepodbízejí a nesnaží si nás koupit slibama.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...

Scobra: Monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska FTW? :mrgreen:
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 14. 2. 2010 23:02

Vycházím z jejich programu. Líbí se mi na nich například to, že nechtějí trestat ty úspěšné.
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 14. 2. 2010 23:04

Ano, trestejme raději ty neúspěšné rovnou daní a podobnými vychytávkami. Jak jednoduché a perfektní...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 14. 2. 2010 23:07

Takže je lepší srážet ty úspěšné a tvrdě pracující, než motivovat ty ostatní?
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 14. 2. 2010 23:08

Motivovat tím, že jim sebereme čtvrtku jejich desetitisícového platu? Ale notak...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 14. 2. 2010 23:08

Ukaž mi na člověka, kterému někdo vezme 2 500 čistého kvůli rovné dani.

EDIT:Btw, fakta: "Poplatník s hrubou mzdou do 10 222 Kč měsíčně žádnou daň z příjmu neplatí."

a

"Poplatník s hrubou mzdou 20 000 Kč měsíčně platí 10 procent z hrubé mzdy, poplatník s příjmem 50 000 Kč již 16 procent."

Tak kde je ta zlodějna "chudých"?
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 14. 2. 2010 23:15

Všude kam se podíváš. ;-)
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 2. 2010 23:25

Darwel píše:Monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska FTW? :mrgreen:

Ty jsem jednou volil! Ne, počkat... to byla Koruna česká, a bylo to ve volbách do Senátu pár let nazpátek. Dal bych jim hlas znovu.
kurcatovium
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majorus 15. 2. 2010 00:15

Darwel píše:Všude kam se podíváš. ;-)


A za to může snad ODS? Argumentuj prosím. Já ti argumenty dal.
Můj Twitter-> Majorus_hw

Můj web se skrývá na ikonce planetky, pod avatarem ;)
Majorus
Unstoppable
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 15. 2. 2010 00:17

Jako vždy půjdu volit voly, je to stejné stádo, jen někteří mají fleky vpravo, jiní vlevo a někteří jsou flekatí úplně všude. Mám svou "oblíbenou" stranu, to ale nic nemění na mém názoru, že to je stejná banda grázlů jako ti druzí.
Proč tedy půjdu k volbám? Důvod je prostý: Pokud ti moji volové vyhrají, pak budu mít zase na čtyři roky (ideálně) příležitost nadávat, že porušují volební program/sliby a že na tohle jsem jim mandát rozhodně nedal! Pokud prohrají, tak budu moci nadávat stejně, jen to bude na "nepřítele".
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 15. 2. 2010 00:22

Majorus píše:
Darwel píše:Všude kam se podíváš. ;-)


A za to může snad ODS? Argumentuj prosím. Já ti argumenty dal.

Jenže mě se nechce. :-)) Já neříkám, že nemáš pravdu, jenom se mi prostě příčí volit ODS. Je na mě jednoduše moc vlevo, je to představitel občanů, kteří mají větší majetky než malé, což je IMHO špatně.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 2. 2010 00:32

Pravděpodobně bude můj hlas patřit DS. Co se týče programu, není moc co vytknout, levicová strana, co snad bude prosazovat čechy, nebude sem vpouštět cizince, zbaví nás hnusu a korupce...vím, že tohle slibujou všechny, ale jádro DS mi přijde složené z inteligentních lidí a co se mi nejvíc líbí, jak musej chudáci furt vzdorovat trestím oznámením o své protizákonné činnosti, to už skoro přestává bejt vtipný. Jednou soud uznal, že je všechno v pořádku, teď to uzná podruhý ale oni se budou tak dlouho soudit, až se nakonec někdo podplatí a oni je donutí tu stranu v naší demokratické zemi rozpustit.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků