Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod beat 22. 3. 2015 19:02

Daňový úřad nemá nic společného s tím, že živnostník odvádí méně :P
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 3. 2015 19:07

Ne, ale prování inspekce účetnictví, respektive audit - pokud živnostník zatajuje příjmy, je za to potrestán, zdaněn, a informace se může poslat dál na sociální správu, potažmo min. zdravotnictví a požadovat doplatek plus penále. Jinými slovy, poctivý by se neměl mít čeho bát.
Nemyslím si, že by živnostníci měli menší výměr zdravotního pojištění, než jakékoliv jiné zaměstnání. Pokud vím, tak to se odměřuje podle příjmu, nikoliv podle druhu práce.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 3. 2015 19:48

To už je na premiérovi, aby toto obhájil a dokázal, že má pravdu...

Živnostníci ale na svou obhajobu používají lživé informace. Řeči jako "živnostník si nemůže dovolit marodit" jsou trapné a je to lež.

Jinak souhlasím s tím, že není živnostník jako živnostník...
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 3. 2015 20:04

Premiér nic dokazovat nemusí, my víme, že je debil.

Tuhle lež můžu říct taky a bude to do jisté míry pravda. Hele já se jim nedivím, že se uchylují k těmhle slovům. To nejlepší v co můžou doufat je udržení statu quo, protože všechno co se v téhle zemi doposud udělalo bylo proti nim a ani si nejsem jist, jestli mají nějakou relevantní odborovou organizaci, která by hájila jejich zájmy. Takže když se ozývají, je jasné, že použijou to nejsilnější co můžou a samozřejmě média v honbě za sledovaností to ještě přifouknou.

Jinak s tím maroděním - popravdě pokud je sezóna a chceš si vydělat, tak makáš i kdyby jsi měl zlámané nohy, protože co znám živnostníky v řemeslech, tak jim potom obvykle přijdou měsíce hladu, kdy nemáš do čeho píchnout, ale jako na potvoru jsi zdravej jako řípa :)
Vůbec nejhorší to mají OSVČ. Ti prostě musí brát práci, která je, protože za sebe nemůžou mít náhradu jako to je v normálním byznysu. V jejich případě může být jedna prošvihnutá práce doslova existenční otázkou. Ne vždy samozřejmě a i ten nejblbější OSVČ si dvakrát rozmyslí dělat pro špatného nebo nespolehlivého klienta, ale často to tak je. Vidím to u mě v práci, kdy máme seznam lidí na zavolání když potřebujeme doplnit stavy, a jak někdo dvakrát - třikrát odmítne přijít, tak už mu prostě nezavolají. Hotovo šmitec.

Podle mne by stát udělal nejlépe, kdyby se jim vůbec necpal do života víc než musí. Živnostníci a OSVČ jsou tou nejlepší ukázkou zdravých obchodních vztahů a síly trhu. Jediné co by si měl stát dohlédnout je vymáhání daní a to celé účetnictví okolo. Kdyby udělal podmínky pro drobné podnikání co nejjednodušší (a věř mi, že třeba účetnictví je peklo, na který potřebuješ školu, jinak se topíš ve sra*ách), není pochyb, že by obecné bohatství v tom našem Absurdistánu vzkvétalo hodně rychle. Bohužel stát dělá vše pro to, aby lidem šlápnul na krk.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 3. 2015 21:20

Nesmysl. Živnost vydává stát, tak se stát starat bude.
Zaměstnanec i OSVČ spotřebovávají zdravotní péči úplně stejně, ale rozdíly ve výdajích(na statní účet) tu prostě jsou...

Jestli je víc živnostník nebo zaměstnanec se odmítám bavit.
Ale dělat z živnostníků bohy, nebo na druhou stranu chudáky není dobré..

"Živnostník" je velmi široký pojem. Od "překupníka", který v Makru koupí rohlík a pak ho prodá dále... až po výrobce specializovaných strojů....
Naposledy upravil beat dne 22. 3. 2015 21:42, celkově upraveno 1
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 3. 2015 21:33

Stát ti vydá jenom papír, živnost dělají lidé. Stát se stará právě až moc a pak se divíme, kam mizí naše daně.
Ty rozdíly ve výdajích bych chtěl vidět. Jako že OSVČ má zlomenou nohu jinak než zaměstnanec nebo co? ;)

To souhlasím, žádný problém. Já jenom říkám, že stát až moc upřednostňuje veliké podniky vůči vlastním občanům, kteří si chtějí udělat živnost. Jde mi o tok peněz, kdy peníze ze živností tak nějak kolují zase mezi lidmi a jdou do systému rychleji, než v případě velikých podniků - ty naopak kolikrát odsávají peníze do zahraničí a když něco rupne, je to pro ekonomiku docela šlupka, kdežto bohatství v populaci má lepší tlumicí efekt.

A? Jestli je na trhu díra, není důvod ji nezaplnit ne?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 3. 2015 21:48

Sice jsme daleko od tématu...ale stejně by mě zajímalo...

Jak by sis to představoval? Odstřihneš firmy, ve kterých pracuje většina lidí, a budeš podporovat živnost?
Jak by to vypadalo v reálu?
Měli bychom 5 milionů živnostníků...kteří by dělali co? Jeden by vyráběl zrcátka pro automobilku, další víko popelnic, další by pekl rohlíky...jiný by dělal kolečka pro křesla, další by zavíral plechovky s barvou.....?

V době kdy je masová výroba která probíhá na linkách, nemůžeš činnosti přenést z firem na živnostníky. To prostě nejde.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 3. 2015 21:50

Debata na překvapivě pokleslé úrovni dneska...

1) Jakej je rozdíl mezi živnostníkem a OSVČ?!
2) Oba tu debatujete, ale že byste přinesli čísla?! Zaměstnanec - sazba 10,1 % (ze superhrubé mzdy), OSVČ sazba 6,75% ze zisku. Takže ano, OSVČ platí míň. Jenže jsou tu minimální vyměřovací základy, takže pokud si jen tak vyděláváte jako bokovku, sazby jdou nahoru.

-- 22. 3. 2015 21:50 --

Nicméně řešením není to živnostníkům zvýšit, ale zaměstnancům snížit.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 3. 2015 22:16

beat: Ty jako naznačuješ, že 5 milionů čechů maká ve firmě formátu Škoda, nebo Tesco? No potěš pánbůh. Faktem je, že většina lidí je zaměstnaná v podnicích mnohem menšího řádu a pro velké firmy dělá jen opravdu zlomek populace. Každopádně po jednoduchém dotazu mi gůgl vyhodil zajímavá data. Podnikatelů v minulém roce bylo v ČR 2 344 841, z toho fyzických osob 1 965 757 a rostou.

Já nikdy neřekl, že chci odstřihnout firmy. Já jenom říkám, že by stát neměl šlapat lidem na spodním článku potravního řetězce na krk ve snaze zvýhodnit velké lobistické kliky.

Btw: Víš co je fajn na moderních technologiích? Můžeš mít docela velikou výrobní linku a tu stihne obsluhovat jen pár lidí... třeba i živnostníci. Vítej ve 21. století.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 23. 3. 2015 19:09

Sasakr: OK

N.Marko: Hele já Ti nevím.. Nemám náladu na dlouhé sepisování..
Ale jakou má výhodu, aby lince místo zaměstnanců dělali OSVČ?

Výhoda OSVČ je v tom, že dělá sám na sebe. Když nechce, nejde do práce, když musí, dělá třeba šestnáctky...
Tohle skloubit na lince? Polovině se do práce ten který den chtít nebude...jindy se to zas sejde tak, že tam bude dvakrát tolik lidí než bude potřeba...
Asi mi to nepřijde jako nejlepší nápad...
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 23. 3. 2015 20:24

a) zeptej se zakladatele Schwartzsystému
b) vtip je v tom, že s moderními technologiemi může být linka ve vlastnictví a provozu jediného člověka, klidně i OSVČ.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 23. 3. 2015 21:58

N.Marko: Takže tu 2 miliony lidí bude vlastnit výrobní linku na něco...bez zaměstnanců...

No, zajímavý nápad :-)

btw. Ne vše se dá zautomatizovat. U nás ve firmě se to samozřejmě zkoušelo(zaměstnanec je drahý), ale neprošlo to. Lidská ruka je zatím ještě stále nenahraditelná...někde.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 23. 3. 2015 22:49

...jasně, jen to přeháněj, jako by jsi tím dokázal něco. Ale aby jsi nebyl překvapený.
Ne, já říkám, že spousta lidí se tu uživí službami (řemeslníci) i výrobou (zemědělci, výrobci celé škály výrobků - samozřejmě v menším množství, ale díky technologiím to jde lépe než kdy dříve) a šlo by jim to lépe, kdyby se k nim byrokracie nechovala jako k nepřátelům. Jasně, něco tak složitého a v tak velikých sériích jako jsou třeba automobily to by asi nešlo (alespoň ne dnes). Ale spousta věcí jde.

Jinak co se automatizace týče - postupně začíná být situace kritická. Bez přehánění do dvaceti let budeme stát před rozhodnutím, jak a čím zaměstnat miliony lidí, když na pokrytí potřeby práce potřebuješ vlastně jen tisíce, ne li méně, protože schopnosti strojů a počítačů zastat naši práci jdou rapidně nahoru a už teď to pomalu je jen otázka počáteční investice a ochoty ke změně - a podnikatelům se to bude líbit, protože stroj je levnější než pracovník. Za co bude ten zbytek vydělávat, kde vezme peníze aby mohl utrácet a tím roztáčet kola ekonomiky - tohle bude v historii lidstva skoro bezprecedentní situace a bude se muset přijít s úplně novým modelem ekonomiky a možná i myšlení.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 23. 3. 2015 23:23

sorry, ale tohle je prostě blábol. Žádná kritická situace není a nebude. Ostatně tohle tvrdili dělníci už když přišly první stroje (ostatně je chodili i ničit). Jako vždy se prostě jen lidské zdroje přesunou na jinou činnost.

Já bych doporučil třeba úřady. Zatím je málo úředníků, kteří zajistí aby sme se měli dobře, i kdybysme to nechtěli :-)
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 23. 3. 2015 23:50

N.Marko: S posledním souhlasím...

boonno: :D
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků