Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 24. 7. 2014 21:59

V Praze má koronárku Karlák. (Aspoň co já vím.)

Normální je pacienta stabilizovat, zachránit a pak případně poslat na specializované pracoviště v jiné nemocnici ne ?

Krom toho - dřív to bývalo tak že v každém větším (okresním) městě bývala nemocnice. Většinou slušně vybavená na základní péči... Tzn.vždycky se tam dala poskytnout ta primární péče. Pak se to - po revoluci - začalo různě zkrouhávat a někde se i "špitály" zrušily, nebo předělaly na LDN. Tím pádem je třeba pacienta vézt o x-kilometrů dál - a pak můžete bojovat o jeho život. I když ho máte ve vrtulníku, což je nejrychlejší způsob dopravy. Nejsem doktor, jen doktorský dítě, ale zdravý rozum mi říká to co jsem napsal výše. Na území Prahy nebo Brna (viz obrovská nemocnice v Bohunicích) se ty dojezdové časy dají nějak srovnat (ony ty hlavní - fakultní-nemocnice jsou od sebe v řádu minut - Motol-Vojanda-Karlák- František-Bulovka - Homolka (SANOPS), dále Vysočanská (ale ta je iMHO malá) a Thomayerka. Plus když do toho započítáte gyndu tak ještě Apolinář a Podolí. (Ještě je nějaká malá za Karlákem, nějakého církevního řádu) a také nemocnice pod Petřínem... IMHO komplexní péči jsou schopny poskytnout fakultní nemocnice (tuším že to je Karlák, Motol, Bulovka, Thomayerka a Homolka) plus Vojenská všeobecná nemocnice... Ten zbytek bude malej...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 24. 7. 2014 22:25

Ale v okresních městech nemocnice pořád víceméně jsou... Nicméně před revolucí byla praxe taková, že sanitka prostě jela a zachraňovalo se potom. S miniaturizací nutného vybavení se teď stabilizace ale provádí už v sanitce - je to lepší, než čekat dlouhé minuty při převozu.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 10. 9. 2014 20:47

Tímto bych chtěl opět otevřít téma placeného školného.
http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavn ... ske-pujcky
a neříkejte mi, že pokud se zavede u nás, nic takového se nám stát nemůže...
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 11. 9. 2014 14:51

Může, ale současný systém taky není úplně nejlepší - když vidím kolik mám spolužáků - flákačů, tak mě to upřímně štve a vím, že kdyby se za školu platilo, asi by z nich nebyli "věční studenti". Nicméně půjčovat si na školu taky není úplně ideální, zvláště takové horentní sumy, jako právě v USA. I když jsem se placeného školného dost dlouho zastával, teď upřímně říkám, že stojím někde uprostřed a nevím, co si o tom všem přesně myslet.

Každopádně školství má celosvětově problém spíše v odtržení od praxe a hrůzné byrokracii, z mého pohledu.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 12. 9. 2014 14:00

Placené školství není lék na flákače a nemakačenka. Kolik takových si tímto způsobem (vysáváním rodičů/svěřeneckého fondu, žití na dluh - protože lidi jsou prostě blbý) zařídí pohodlný život, to se nedá odhadnout. Jinými slovy - pijavice tu budou vždy, ale placeným školným znemožníte přístup ke vzdělání chudým lidem - nebo jim na bedra naložíte takový ranec dluhů že se z toho nikdy nevyhrabou a sekundárně budou prostě problémem pro ekonomiku tak jako tak.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 9. 2014 15:30

Co to vlastně je ten věčnej student? Přeci lze jednou prodloužit a pak už se cáluje.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 12. 9. 2014 16:11

Jo, ale pět-sedm tisíc, to je ***** oproti tomu, že si nemusíš platit sociálku, zdravko atp. a ještě dostáváš úlevu na daních, pokud něco děláš.

Jinak jo, souhlasím, že placené školství v podobě USA není dobré - ale spočítat to na tu sociálku a zdravko a platit si aspoň to by do jisté míry mohlo být užitečné. Nicméně je pravda, že by na to musely být půjčky třeba jen od ČNB, a i to je nebezpečné.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 3. 2015 00:37

Sobotka chce živnostníkům zvýšit platby zdravotního pojištění
Už by to chtělo :-)
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 3. 2015 08:20

Platěj málo nebo co?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boonno 22. 3. 2015 11:50

Tak jak už nám oznámily odbory nebo pan ministr Mládek, tak jsou to přeci paraziti ;)
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 3. 2015 13:39

N.Marko píše:Platěj málo nebo co?
Někteří rozhodně ano.. Zdravotnictví je pro všechny stejné, tak proč nejsou stejné i platby? :-)
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 3. 2015 15:34

boonno: Aha, to vysvětluje hodně.

beat: Hele nechci se tady zaplétat do rozsáhlé debaty, vyjmenovávat výjimky a tak dále, jen si myslím, že živnostníci jsou solí ekonomiky a bez nich by to šlo mnohem hůř, než bez například Škodovky nebo jiných nadnárodních megapodniků. Už jenom proto, že zahraniční investoři jsou v mnoha směrech zvýhodněni tak nehorázným způsobem, že se nedivím, když drobný živnostník pověsí živnost na hřebík a jde radši bouchat do fabriky - což je z dlouhodobého hlediska p*ůser protože to vede k akumulaci bohatství nikoliv ve střední vrstvě obyvatelstva, která vlastně vytváří hodnoty, ale v horních deseti tisících. To jak se stát chová ke střední vrstvě/živnostníků považuji za hanebné.

Co se týče placení za služby - není tohle spíše věcí řádné kontroly z daňového úřadu? Koneckonců od čeho si ho taky platíme že? Pokud živnostník vydělává, platí stejně jako každý jiný, kolikrát i víc, pokud ne, tak prostě nemá z čeho platit a kde nic není, ani smrt nebere. Howgh.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 22. 3. 2015 16:40

Nesouhlas..

Já s tím návrhem souhlasím. Rozhodně jsou pádnější argumenty pro, než proti. Ale ono to stejně neprojde přes Babiše :D

Každopádně už se těším na příští volby..
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 22. 3. 2015 17:17

beat píše:
N.Marko píše:Platěj málo nebo co?
Někteří rozhodně ano.. Zdravotnictví je pro všechny stejné, tak proč nejsou stejné i platby? :-)


Přesně tak. Každý by měl dávat třeba 1000,- měsíčně a bylo by. Překvapuje mě, že se ti to líbí. Platit sockám zdravotnictví totiž moc motivující není.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 22. 3. 2015 18:49

Jak říkám - daňový úřad. Víc netřeba, protože pokud doopravdy nevyděláváš - odkudpak ti ty prachy asi strhnou co?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků