Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 10. 2013 18:16

Tady v UK to je jednoduché. Řekneš/napíšeš "end of contract" a dál se tě nikdo neptá. A pokud ano, tak se ptají tvého zaměstnavatele na reference, takže jestli jsi byl lempl se dozví tak jako tak.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 10. 10. 2013 17:07

Jenom taková glosa:

Fascinuje mě, že nikdo nic neříká na obrázky dýmky na billboardech TOP09. Není to čistě náhodou stejně škodlivé svinstvo jako Zemanovy cigarety, které se mu vyčítají horem dolem? Že by najednou tabák v dýmce reprezentoval konzervativní hodnoty a tudíž byl OK? Zajímavé...
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 12. 10. 2013 08:04

Nikolivěk. Já jsem spíš nad ideologiemi. Na to abych fanaticky v nějakou věřil jsem přece už jen trochu starej.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 12. 10. 2013 12:43

Já jsem v Anglii, já je mám u pr*ele a volby stejně nestihnu... nebo kdy že vlastně jsou?
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 12. 10. 2013 20:20

25 a 26. října pokud vím.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 10. 2013 20:33

Ono je to asi jedno kdy :)) Kdyby tam byl alespoň někdo, kdo chce zprivatizovat celé školství a postupně vše ostatní :D Nějaké řeči o tom, jak to bude všechno lepší jsou k ničemu, když je tu tolik neschopných institucí placených z daní.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 12. 10. 2013 22:06

Proč hned vše privatizovat? Není spíše lepší sehnat schopné managery?
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 10. 2013 22:12

A co by dělal schopný manažer ve státem vlastněné instituci?!
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 12. 10. 2013 22:16

Celý princip bezedné studny v podobě státu je dost zvrácený. Chápu, že pokud se budoval komunismus, tak to dávalo smysl. Teď už je to trochu trapné.

Ale nemusí to být hned a vše. Stačí postupně a třeba jen 80 %. Schopné manažery bych v naší zemi moc nehledal, když se podíváš na politickou situaci. Pokud je kdokoli zvolený, tak zjistí, že nemůže bojovat se všemi a raději se začlení. Nakonec zjistí, že vydělávat velké peníze mimo svůj plat není až tak špatný nápad. Tak to máš všude, takže bys u těch manažerů spíše špatně dopadl. Čistě teoreticky to je ale možné, jen bys musel mít trochu jinou náladu ve společnosti.

Sasakr píše:A co by dělal schopný manažer ve státem vlastněné instituci?!

Normálně by tam pracoval. Problém je v tom, že by musel všechny vyházet a pak je rovnou lepší ta privatizace.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 10. 2013 00:02

Ve státní správě je hromada schopných manažerů (některé jsem dokonce poznal osobně), kteří by v pohodě našli uplatnění i v soukromém sektoru. Proč jsou ve státní správě nevím, nejspíš jim někdo někdy řekl, že je to dobrá práce... Nicméně problém je v tom, že vedení je politické a vždycky bude :) To znamená, že manažeři nemají co manažovat a časem se z nich stanou úředníci, kteří jen plní rozkazy shora, přizpůsobí se prostředí a začnou ho využívat jako všichni okolo. Ne ne, ve státní správě chybí schopní a zásadoví lídři. Co by tam taky dělali - tam není koho vést ani kam vést...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 13. 10. 2013 19:04

Napadla mě taková věc - myšlenky libertariánů (to co propagují Svobodní) jsou pěkně staré. Přesto se nikdy nikde neuchytily... O minimálním státu, nebo rovnou o zrušení státu. Možná je to jen má doměnka - ale podle mne vesměs narazí na hráz, kterou tu nemáme.... Na hráz patriotismu. Jasně že lidi nebaví platit daně, štve je byrokracie, ale málokdo si dovede představit jak by to vypadalo kdyby nebyl stát a státní moc. Mnozí ani nepomyslí na to že se to vztahuje k byrokracii státu, ale mohou to brát že někdo chce zrušit stát - jako státní zřízení, zemi, vlast. U nás je vlastenectví degradováno díky tomu že si ho berou do úst neonacisté atd... Ale v Británii, USA, Francii atd. mají přece lidi svoji vlast, svoji zemi rádi. Libertariáni tvrdí že stát lidi utlačuje, bere jim svobody, ale proč tedy když je nějaký státek (Ve Francii pád Bastilly, v Británii cokoliv kolem královny a královské rodiny, v Americe den nezávislosti.) najednou vyjdou lidi do ulic a slaví. Slaví, mávají vlaječkami, zpívají. A je jedno jestli God Save the Queen, Rule Britania, Stars n'Stripes, Marseilleisu... Zpívají, vzdávají hold vlajce a jsou tam dobrovolně, nikdo je k tomu nenutí. Protože oslavují svoji zem, svoji historii, ty co tu už nejsou a třeba pod vlajkou té či oné země (velmoci) zahynuli. A třeba jsou i na své představitele (vesměs se to týká evropských monarchii) hrdi a mají je upřímně rádi. Když během královnina jubilea nebo královské svatby byly v Londýně statisíce lidí, tak tam šli dobrovolně, nikdo je nenutil...A podle všeho je vůle zrušit monarchii v Británii velice slabá...
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 13. 10. 2013 19:07

Výhoda "státního podniku" je trochu větší jistota práce..

Já mám ale názor takový, že stát by měl mít několik strategických firem. Neříkám, že má mít stát zrovna pivovar..ale zcela jistě se najdou strategické podniky, u kterých je výhodné, aby je vlastnil stát. A to klidně i v případě, že existuje soukromá konkurence..

A v takovém případě by měl mít manager státního podniku stejný plat jako mají v sektoru soukromém. Pokud je firma prosperující, je snad úplně jedno, jestli má jako vlastníka stát nebo soukromníka..
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 13. 10. 2013 19:16

Tou jistotou bych si dneska nebyl až tak úplně jistý, když se vláda mění skoro každý druhý rok - spousta ministrů po nástupu do funkce mění celé vedení ministerstev a podřízených úřadů...

Víš o nějakém státním podniku, který u nás prosperuje (bez dotací ze státní kasy)? :) Já teda ne...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 13. 10. 2013 19:19

beat. Prosperující školství? Všechny možné úřady? Opravdu je to nezbytně nutné platit z bezedných peněz?
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 13. 10. 2013 21:31

Scobra: ČEZ?

Jinak taky jsem nad tím přemýšlel. Kdyby stát např. vlastnil 100 % energetického průmyslu v zemi a produkoval za takové ceny, aby netvořil zisk, nýbrž byl stále na nule, neznamenalo by to pro obyvatele státu značnou výhodu a zároveň i významnou výhodu v rámci mezinárodního konkurenčního boje firem? Tedy samozřejmě jen za předpokladu, že by ona stanovená cena určená s ohledem na to, že státní firma nechce tvořit zisk, byla nižší, než v okolních státech.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků