Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod SCobra 4. 10. 2013 23:18

Nevidím žádný přínos informací o tom, komu vlastně akciovka patří. To je úplně nepodstatný. Pokud je schopná splnit zakázku za výhodných podmínek, je přeci jedno, čí je. A jestliže splní zakázku podezřele nevýhodně, musí být zakázka prošetřena ať je společnost čí je... Tyhle věci už jsou dávno ošetřené a stejně je to na nic.

Jak jsem přišel ke svému autu, do toho nikomu nic není do té doby, dokud na mě někdo nepodá trestní oznámení za krádež auta. Stejně tak není nikomu nic do toho, kde jsem vzal peníze, za které jsem ho koupil, dokud na mě někdo nepodá trestní oznámení pro korupci/loupež/krádež/daňový únik apod.
Navíc by se tím zase porušilo základní právo presumpce nevinny - pokud si někdo myslí, že jsem svůj majetek nenabyl poctivě, on musí dokazovat, že tomu tak je, nikoliv já, že tomu tak není.

Obojím se naprosto nesmyslně řeší následky, místo aby se řešila příčina, protože bezpečnostní a kontrolní orgány nevykonávají svoji práci dostatečně nebo vůbec.

A to s tím autem je omyl - jediný způsob, jak dokázat, kde jsem koupil auto, je opravdu kupní smlouva. Výpis z registru vozidel se u soudu nedá použít jako důkaz.

Ertefol: Výpověď s důvodem a bez důvodu nemá přeci na odstupné žádný vliv... Odstupné se dává jen ve chvíli, kdy dostáváš výpověď z organizačních důvodů.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 6. 10. 2013 14:28

K té kalkulačce - fakt jsem se snažil odpovídat podle mých názorů a ne podle toho, jaká strana to chce jak, aby mi vyšlo co chci. No a co mi přišlo zajímávý je, že mi na prvnim místě (75%) vyšlo SSO a na posledních třech místech <40% KSČM, ČSSD a TOP09 :hm KSCM a TOP09 navíc úplně stejně 39%... To je fakt smutný, že "opravdová pravice" ve formě SSO se tak moc neshoduje s dnešní parlamentní pravici v čele s TOP09...
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 10. 2013 14:29

Co je na tom smutnýho? Jinak to nemohlo dopadnout, parlamentní pravice je pravice jen na papíře.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .soul 6. 10. 2013 14:45

No tak jasně, ale myslel jsem si, že mi vyjdou třeba v polovině, ne dole na stejné úrovni jako komanči..
Note 10+ Linx 8 PC PS3 PS4 PS Vita
.soul
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 10. 2013 16:55

Tak nevím, co se změnilo, ale do mýho srovnání se vyhoupla na druhý místo Strana soukromníků. Oni předtím neměli odpovězeno či změnili názory?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 6. 10. 2013 21:08

SCobra: Pokud koupíš auto, které bylo ukradené a majitel auta ohlásí krádež a policie auto najde u tebe....co potom?

Ertefol: Ty jako zaměstnavatel nejsi Bůh. Stejně jako není Bůh zaměstnanec. Zaměstnavatele netrápí problémy zaměstnanců..zaměstnance zas netrápí starosti zaměstnavatele.
Zaměstnanec má smlouvu.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 6. 10. 2013 21:55

Potom se stane přesně to, jak se to řeší dneska - po prodejci budu prostřednictvím soudu žádat vrácení kupní ceny a auto se, po využití jako důkazu, vrací původnímu majiteli.

Co má výpověď společného se smlouvou? Smlouva nijak nedefinuje způsoby, jak může zaměstnanec dostat výpověď, přičemž smlouva není nadřízená zákoníku práce.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 6. 10. 2013 23:22

SCobra: Je to složitější...
Zaměstnanec se zavazuje...zaměstnavatel se zavazuje. Kdo má mít větší práva a proč? Jeden bez druhého nemůže existovat.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 10. 2013 08:50

Zaměstnanec může ale dát výpověď bez udání důvodu ;-) V tomhle případě má tedy větší práva zaměstnanec. Pokud si mají být rovni, musí mít zaměstnavatel taky možnost dát výpověď bez udání důvodu.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 7. 10. 2013 14:52

Já jsem neřekl, že si mají být rovni. Jen jsem nastínil otázku, kdo a proč by měl mít větší práva. Tuto nastíněnou otázku jsem však nezodpověděl..
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 10. 2013 14:56

A já jsem neřekl, že jsi to řekl :) Myslím si, že by si měli být rovni...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 7. 10. 2013 16:28

Jakožto zaměstnanec jsem samozřejmě na straně zaměstnanců ;)

No nic, popojedem.

Netuším, proč tady sakra furt řešíte tu volební kalkulačku. Děláte, jakoby předvolební kydy byly nějak relevantní. Přitom všichni víme, že první co uvidíme nad střechou poslanecké sněmovny sekundu po prvním zasedání poslanců je kouř z pálených programů, protože ty z minuty na minutu podlehnou politické realitě - tedy že to jsou všichni stejně komunisti/náckové/liberálové/degeni (vyberte dle libosti) a programy na billboardech jsou rozdílné jen proto, aby si daná držka našla svou zájmovou niku a tím si zajistila zvolení.

A zkuste mi to vyvrátit ;)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 7. 10. 2013 17:45

Tak pro tebe je ta kalkulačka, jak se hlasovalo ;)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 7. 10. 2013 18:08

N.Marko: Máš pravdu :-)

viz. "Nebudeme zvyšovat daně" :mrgreen:
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 7. 10. 2013 18:11

Jakožto zaměstnanec jsem na straně zaměstnavatele... Není to zvláštní? :) On mě stejně vyhodí, když uzná za vhodné, a protože málo který zaměstnavatel je schopný dát zaměstnanci otevřeně vědět, že je s ním nespokojený, radši budu vyhozen bez důvodu, než abych pracoval někde, kde mi nevěří nebo kde se mě pokoušejí zbavit, jen nemají ten správný důvod, který by se dal napsat do výpovědi.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků