Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod beat 17. 10. 2013 15:13

SCobra píše:Služba lidu, služba lidu... Ale jak k tomu přijdou ti, kteří tu službu nevyužívají? Proč si nemůžu vybrat, jestli platit státu nebo soukromé firmě?
Takže tu:
- budeme mít pouze soukromé silnice - na každých 50m budeš platiti mýtné jinému majiteli silnice...
- budeš vybírat, u kterého soukromého soudu se budeš soudit o svůj majetek...
- budeme mít několik soukormých firem, které budou vydávat cestovní pasy, přičemž některé třeba nebudou v nějakých státech akceptované...
- budeme mít několik soukromých institucí, kde každá bude mít jiná pravidla pro STK pro auta a autobusy...
- několik soukromých hygienických stanic, kdy bude mít opět každá jiné normy a předpisy...

A tak dále a tak dále....

Ne, stát je prostě stát a ze svých daní bychom měli platit právě za služby, které stát poskytuje lidem. Ne každý potřebuje/chce pas, přesto ze svých daní tyto úřady platí. Ne každý potřebuje/chce stavební úřad, přesto tyto úřady ze svých daní platí všichni. Ne každý potřebuje/chce školky, přesto je ze svých daní platíme...

Příklad. Všechny školy a školky budou soukromé.. vedení všech škol a školek bude špatné a školy/školky zkrachují. Co se stane? Není lepší, když jsou tu i státní instituce tohoto charakteru s určitou jistotou?
Naposledy upravil beat dne 17. 10. 2013 16:49, celkově upraveno 2
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 10. 2013 15:23

Nic takového jsem neřekl. Přečti si to ještě jednou.

Otázka zní: Proč si nemůžu vybrat, jestli si budu platit soukromé služby NEBO státní služby?

Neříkám nic o tom, že by se měly státní zrušit nebo privatizovat, jen že nechci platit státu za služby, které mi poskytuje komerční subjekt. Mám pocit, že na to neexistuje žádná rozumná, natož obhajitelná odpověď.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 17. 10. 2013 15:33

S Darwelem ani s PC obvykle nesouhlasím, ale jedno je tu na tesání do kamene: "Má smysl vstoupit a pokusit se něco změnit." A to do jakékoliv strany, která začne prací na komunální úrovni a nebude se snažit lézt rovnou do sněmovny (jako třeba to ANO). Za současný stav politiky totiž může hlavně to, že se o ní vlastně nikdo nezajímá a opravdu se s ní místo nadávání nesnaží něco vlastními silami udělat.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 17. 10. 2013 16:52

SCobra: Já zas nevidím žádný rozumný důvod pro to, aby ke všemu státnímu existoval soukromý ekvivalent. Má to totiž i několik nevýhod...i když ty je teď třeba nevidíš - nebo vidět nechceš.

Ertefol: V naprosté většině případů s tebou nesouhlasím, tentokrát ale souhlasím. Za politickou stranou by měla být vidět nějaká konkrétní práce. A rozhodně by lidé k politickým stranám neměli přistupovat tak, že je zbytečné do nich vstupovat. Pokud to lidé vidí takto, je ve veřejném mínění něco špatně.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 10. 2013 16:55

Což pořád není odpověď na moji otázku... Se asi nedočkám :) (Nehledě na to, že ani o ničem takovémhle jsem nemluvil.)

Nebo je možná něco špatně v politice ;-)
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 17. 10. 2013 19:47

Já bych si nejradši založil stranu vlastní. Aby byla taková jakou ji chci mít já, víc srozumitelná obyčejnému voliči z ulice.

Zkusme nahodit body:

Vystoupení z Evropské Unie
Vystoupení z NATO

Zahraničně politické vazby na USA, VB a Izrael.
Ostře se vymezující proti Rusku.

Ekonomická část by vycházela z knihy Henriho Hazzlita - Ekonomie v jedné lekci.
To je jednoduché a pochopí to každý.

Antitotalitarismus.
Antioligarchismus.
Sdílení hodnot evropské civilizace.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 17. 10. 2013 19:51

Poslední dobou se mi zdá, že to Rusko není až tak špatné :D Tam si aspoň na nic nehrajou...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 17. 10. 2013 19:56

Prostě pravicová strana, konzervativního stříhu ale bez toho že by spadala k až snad moc naivnímu libertanismu.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 17. 10. 2013 20:27

PC:
Vystoupení z Evropské Unie + vystoupení z NATO

Dokud si to neodhlasujeme v referendu, nereálné. A dost možná i kontraproduktivní. Neříkám, že jsem z EU nějak extra odvařen, ale mám určitý pocit, že vystoupení takhle nahrubo není zrovna ideální nápad.

Zahraničně politické vazby na USA, VB a Izrael, ostře se vymezující proti Rusku.

Proč se furt musíme někomu cpát do zadku? Udržovat zdravé diplomatické vztahy pokud možno s oběma stranami, ne lezení do zadku Izraeli/USA jak to předvádíme (resp. naši představitelé) teď. A co si pamatuju, tak jsme slovani, nějak mě ta fascinace "JŮESEJ" nebere. Kór když jsou si schopni jen tak mimochodem na skoro tři týdny zavřít federální vládu. Protože proč ne.

A jo - máš v tom protimluv. Chceš vystupovat z EU a přitom sdílet hodnoty evropské civilizace? Tak CO vlastně chceš?
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 10. 2013 21:45

Hm, první dva verše dobrý, při třetím voči v sloup...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 17. 10. 2013 21:50

Sasakr: Hazlitt je dobrej:). Je to v podstatě převyprávění Bastiata do moderních, převážně americkejch, reálií...

Nevím teda, jak na takový tenký knížečce stavět ekonomickou politiku státu, je to spíš obecná záležitost o nutnosti přemýšlet a v ekonomické problematice vidět i to, co na první pohled vidět není. Každopádně doporučuji všem k přečtení:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 17. 10. 2013 22:01

Darweli - rád vysvětlím.
Začnu s dovolením od konce.
Hodnoty Evropské civilizace nemají s EU nic společného.
Vesměs to znamená že se hlásí ke křesťanství (židovsko křesťanské tradici) a státní suverenitě. Nikoliv k multikulturalizmu a panevropanství.

Rusko nás stále považuje za svoji zónu vlivu. Rusů je tu hrozně moc a obávám se že se tu vytváří pátá kolona. Rozhodně jde o stát který lze považovat za nepřátelský.

NATO=snadná možnost nechat se zatáhnout do válečného konfliktu, v rámci článku pět. Když budeme stát mimo, můžeme mít obrannou smlouvu s USA ale nikoliv dalšími státy.

Evropská Unie - o čem byla původně ? O bezcelním obchodě a otevřeném kontinentě bez hranic. Nebyla o Euru, nebyla o byrokracii, nebyla o regulacích a nařízeních. A už vůbec ne o udušení národních státu a vytvoření Spojených Států Evropských -a to prosím shora ! Přijetím Lisabonu se stala Evropská Unie nepřátelským uskupení a setrvání v ní je proti našim národním zájmům. EU potlačuje patriotismus a státní suverenitu. Já nechci aby se o nás (i mě) rozhodovalo třeba v Německu, které svět uvrhlo 2x do světové války! Nechci platit dluhy za líné Řeky a Italy. Ať si je nechají. Nechci žít ve spolku založeném na přerozdělování a dotacích. A to vše je EU. Já chci jezdit po Evropě bez hranic a neplatit clo. NIC VÍC.

USA jsou stále vojenská supervelmoc a jediný garant bezpečnosti. Proto je lepší orientace přímo na USA nežli na Evropu, které beztak museli "Amíci" 3x zachraňovat zadek.

Tady je ten Hazlitt ! http://www.hayek.sk/wp-content/uploads/ ... _lekci.pdf
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darwel 17. 10. 2013 22:15

PoliceCollector píše:Vesměs to znamená že se hlásí ke křesťanství a státní suverenitě.
Na křesťanství ti kašlu.

PoliceCollector píše:Rusko nás stále považuje za svoji zónu vlivu. Rusů je tu hrozně moc a obávám se že se tu vytváří pátá kolona. Rozhodně jde o stát který lze považovat za nepřátelský.
Nepřátelský? Bullshit.

PoliceCollector píše:Evropská Unie - o čem byla původně ? O bezcelním obchodě a otevřeném kontinentě bez hranic. Nebyla o Euru, nebyla o byrokracii, nebyla o regulacích a nařízeních. A už vůbec ne o udušení národních státu a vytvoření Spojených Států Evropských -a to prosím shora ! Přijetím Lisabonu se stala Evropská Unie nepřátelským uskupení a setrvání v ní je proti našim národním zájmům. EU potlačuje patriotismus a státní suverenitu. Já nechci aby se o nás (i mě) rozhodovalo třeba v Německu, které svět uvrhlo 2x do světové války! Nechci platit dluhy za líné Řeky a Italy. Ať si je nechají. Nechci žít ve spolku založeném na přerozdělování a dotacích. A to vše je EU. Já chci jezdit po Evropě bez hranic a neplatit clo. NIC VÍC.
S tímhle v podstatě, až na ten chlístající patriotismus, souhlasím, však říkám, že z EU nejsem zrovna paf. Tady jde o to, jestli nám násilné vytržení v tomhle stupni integrace spíš neuškodí - na tohle je třeba pomalu.

PoliceCollector píše:vojenská supervelmoc = jediný garant bezpečnosti.
Tyjo. Tyjo. Fakt si to myslíš, jo? Tak to je moc hustý. Vojenská supervelmoc je garant bezpečnosti. Wow.

Obrázek
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

FiiO X1 + Sennheiser HD 25-1 II
Darwel
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 18. 10. 2013 08:02

Jistě že je vojenská velmoc garantem bezpečnosti. To ovšem musíš vycházet z logicky tzv. jacksonovců, kteří prosazují "kovbojskou logiku" - pokud někdo ohrožuje amerického spojence, Amerika mu příjde na pomoc.

Rusko je nepřátelský stát: http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/ ... izeni-nato

Navíc nás okupovalo, okupuje Gruzii. Pobaltská trojka ho upřímně nenávidí, protože v minulosti tam Rusové vraždili obyvatelstvo ve velkém. Také Poláci Moskvu nesnáší a budují největší armádu ze všech post komunistických zemí. Navíc Rusko podporuje vyloženě nepřátelské a teroristické režimy jako je Asadův v Sýrii, Ajatolláhové v Iránu,Castrovi na Kubě, komunisté v Číně a dokonce i paranoidní a extrémně nebezpečná KLDR.

Ačkoliv jsou Rusové křesťané, evropané a běloši podporují nedemokratické režimy po celém světě. Všechno proti všemu západ bojuje, to Rusko podporuje. Nechová se tedy jako křesťanská země, západního stylu, ale jako východní tyranie. Také potlačuje svobodu slova, projevu a diskriminuje menšiny. (Proces s Pussy Riot za "klukovinu", věznění Chodorkovského, antihomosexuální zákon atd.)

Jeden z ruských pohlavárů však nedávno prohlásil že pokud by Rusko napadli mimozemšťané, nebylo by schopno se ubránit. Jak vidíte, opět by to bylo na Američanech.
PoliceCollector
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 18. 10. 2013 13:31

Odkazovt se na to, že jsem Slované, no...zaprvé, je mezi náma dost potomků Keltů :) , zadruhé, Rusové jsou ještě větší směska, ale především to i v minulém století a částečně i dnes byla spíše orientální despocie...
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků