Volby 2010 a politika všeobecně

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 5. 2010 19:43

Jak souvisí úroveň demokracie s tím, kdo co má?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 26. 5. 2010 19:45

SCobra: Čína je komunistická ať chceš nebo nechceš.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Thowt1 26. 5. 2010 19:51

alebo vsetci maju vsetko ;-) komunizmus je utopia, ideal, krasna myslienka, ale ztroskotava na prirodzenych ludskych vlastnostiach, tuzbach, rozdielnosti atd atd. predpoklada take akesy svetuskarske, nesebecke myslenie. a to nefunguje, pokial sa vyskytne co len jeden clovek s inym zmyslanim. uz aj keby vsetci tak zmyslali, tak ja teda ne, ja bych si nebral len pre vlastnu potrebu, ja by som sa zasobil a snazil konzumovat znacne nad svoju potrebu, co robim aj teraz vlastne :D snazil by som sa zvyhodnovat mne blizkych ludi, na cudzich by mi spravidla nezalezalo atd atd. ja si svoje prirodzene zle ludkse vlastnosti v klude priznam ^^

sasakr: majetok je zakladny kamen spolocnosti, vsetky tie kecy o jeho nedôlezitosti su.. len kecy :-))
profesionalna krysa na forum.doupe.cz
Thowt1
Avatarkill 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 26. 5. 2010 19:52

Čína praktikuje podobnou politiku jako třeba neokonzervativci v USA. Velmi silná role státu, přes který si velké firmy plněj kapsy. Rozdíl je akorát v tom, pod čím je to skrytý. Čína se ohání komunismem, USA se ohání liberalismem, přičemž ani jedna z těch zemí nepraktikuje žádnou z těchto politik.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 26. 5. 2010 19:53

Sasakr: Pomalu začínám mít pocit, že diskuse s tebou nemá žádný význam, protože nevidíš věci v širších souvislostech - minulost nevnímáš, budoucnost nevnímáš. Tak ještě jednou a naposledy - když nic nemám, jsem závislý na někom jiném, v tomhle případě na státu - bez svolení státu nemůžu vůbec nic. To mi příliš demokratické nepřijde.

Beat: Ne, Čína je krásným příkladem totalitního kapitalismu.
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 26. 5. 2010 19:54

Komunismus je nesmyslnej koncept naprosto odtrženej od reality, o tom nemá moc smysl se bavit v diskuzi o reálnejch politickejch možnostech.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipin 26. 5. 2010 20:27

beat píše:
Pipin píše:A jinak, myslím že i průměrnýmu občanovi asi dost vadilo, že banány, auta, ledničky, pračky, šicí stroje a hajzlpapír (mimo jiné) jsou poměrně nedostatkový zboží
Co to má společného s dnešní dobou?
btw. Co mají všichni s toaleťákem? Nedostatek toaleťáku byl snad jednou jedinkrát...zbytek raději nekomentuju.


Kurník, beate, já bych chtěl umět diskutovat jako ty. Co se mi nehodí ponchat bez komentáře, reagovat na něco, co nebylo na tebe (ta moje věta byla na Sasakra, konkrétně reakce na jeho větu "...přeci jen že by si měl průměrnej občan na co stěžovat, to moc ne". Mslel jsem že z příspěvku to jednoznačně vyplývá).
Welkome to heal!! - Mirdasl
Pipin
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 26. 5. 2010 23:23

SCobra píše:Komunismus nelze ve větší společnosti aplikovat nenásilnou cestou. To, co je v Šanghaji (nebo v Číně), není komunismus. To, co bylo u nás, taky nebyl komunismus, to byl až následek pokusu jeho aplikace v praxi - totalita.

Sasakr: Jo jo, komunismus je strašně demokratický, když nikdo nemá nic...

Demokracie je když všichni mají všechno?? Bych se držel Marxe. Ono to, co vzniklo s ním za zády byla většinou pokřivená aplikace se slovy jako zástěrkou... A to je teď také, jen slova jsou jiná a "buditelé" také. Co si budeme nalhávat, je to o moci, rozhodování, penězích. Rétorické obezličky si dosadí každý svoje. Otázka je, zda mít tu možnost, byli bychom jiní... Dnes jsem četl článek nějakého Komárka, biologa, nepřímo přiděloval právo volit k majetku. Jojo. A tenhle učí na VŠ... Připomnělo mi to volební exkursy Hulána...
Komárek
a vcelku povedená replika je zde.
Doufám, že to bude zítra v MF...
Jinak, komunismus beru jako utopii. Bohužel. Ono vždy bude něco, co bude táhnout lidské touhy. I pokud by byl životní standard většiny na úrovni dnešních "10 000", bude někdo, kdo bude mít víc a ostatní se za tím poženou... A pakliže mám nějakou "moc" zcela přirozeně se snažím odfiltrovat případnou konkurenci, kritiku, cokoliv mne ohrožuje.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SCobra 27. 5. 2010 07:36

Ne, demokracie je, když lidé diktují státu a ne stát lidem. Majetkové poměry nemají s demokracií nic společného. Za komunismu všechno patří všem nebo nikomu nic, jenže co kdo dostane musí někdo řídit, jinak by zase vznikl kapitalismus (cestou přes výměnný obchod). A ten, kdo řídí, se automaticky stává vládcem, takže vzniká totalita, která bude lidem diktovat podmínky, neboli obdoba totalitní monarchie. A jsme zase na začátku věků...
Od konce 90. let jsem kromě aktuální generace konzolí hrál skoro na všem, na co si vzpomenete, ale teď už hraju v podstatě jen na PC nebo s dětmi na N. Switch.
SCobra
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 27. 5. 2010 11:18

Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 27. 5. 2010 18:16

Scaobra: to s tím vládcem je v podstatě pravda. Nicméně původní idea měla být o ÚV, tedy nikoliv jedinec, jen tajemník, což měl být ten, který koordinuje, volený na omezený čas, kdykoliv sesaditelný, víme ovšem, jak to dopadlo. Ale idea, myslím, špatná není.
Nemám moc rád mailové vtipy ale toto mne docela dostalo...
Členové knížepánova fanclubu ať tam radši nekoukají...
zde:
Obrázek

Vtip je v tom, že u nás je zvykem hodně rychle zapomínat. Například na to, co tvrdívala, lépe-hlásala, vládnoucí garnitura po 89. Osobně nechci hájit socík ačkoliv n etuším, co a jak se dalo za tehdejší mezinárodní situace dělat lépe, a tak dalo, jasně. Možná byla cesta 68, to nedokáži posoudit. Jen mne hmyzí to soustavné vymlouvání se na 40 let socíku, potažmo navážení se do KSČM, která je posledních 20 let prakticky nejčistší a podle mého i nejstátotvornější stranou u nás. Stejně tak nechápu, proč kdekdo po nich chce furt omlouvání za 40 let zpět. Udělali to několikrát a permanentní omluva visí na jejich stránkách furt... Nemám rád zástupné vyvěšování problémů, které nejsou důležité. Naopak mi vadí populárnost knížepána, který svou politickou kariéru založil na spaní v parlamentu. Nic proti ale ve vedení státu bych rád člověka, který žije zde většinu svého života, nechrápe, když se jedná o zákonech a podobně (a je jedno, že se tam často mele prázdná sláma) a asi by toho bylo víc. Ponechám stranou jeho obcházení pravidel při podnikání a chování ke svým zapměstnancům. Ale i to mluví o tom, jak by se při své účasti ve vládě choval k nám všem.... Stejné je to s VV. Možná by mne zaujala Bobo ale mám celkem jasno. Sice mne nejspíše většina z vás odsoudí ale hlasuji pro Filipovce. Řadu lidí tam znám, Vojtěcha si vážím i jako člověka, Ransdorf je člověk jako jeden z mála a je škoda, že byl uklizen do Bruselu. Program a cesty řešení organizace státosprávy mají nejvyrovnanější a myslím, že vhodné pro většinu vrstev obyvatelstva.
Dr.Watson
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 27. 5. 2010 18:38

SCobra: Komunismus nemusí být totalita. Ono existuje pár míst, kde se něco jako komunismus aplikuje a vcelku to funguje ;-)

pipin: Před volbama dvacet let po revoluci tahat do diskusí něco o frontě na bananány a toaletní papír, to je dosti mimo..
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod USER47 27. 5. 2010 18:54

beat píše:SCobra: Komunismus nemusí být totalita. Ono existuje pár míst, kde se něco jako komunismus aplikuje a vcelku to funguje

Možná tak rodina či nějaká velmi malá komunita. Aplikovat komunismus na celou společnost prostě nejde a nikdy nepůjde.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 27. 5. 2010 18:55

Dr.Watson: v jednom příspěvku píšeš zároveň o tom, že je u nás zvykem rychle zapomínat a zároveň o tom, že budeš volit ksčm. je to samozřejmě tvůj svobodnej názor, ale jen sem chtěl ,abys věděl, že já sem si svobodně o tobě taky udělal názor.
je třeba si uvědomit, proč se ti komunisti za posledních 20 let zdají být tak čistí. napadá tě něco ?
Banny
First Blood
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 5. 2010 19:01

Jak zdají? Prostě jsou :-D

-- 27. 5. 2010 20:16 --

Politik jak má být http://www.novinky.cz/domaci/201550-kal ... anymi.html
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků