Ake mate hodinky ?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Daemon666 16. 6. 2014 14:41

Vzhledem k tomu, že mám to štěstí vždycky s hodinkami zavadit někde o nějakou hranu a tím pádem mám nejedny poškrábané :oops: , tak jsem si pořídil tyto (naprostá spokojenost, lehké a odolné):
Obrázek
PS3/PS4: Glendoveer
XBOX360: Glendoveer

Na čem hraji:
PC, ASUS X550C, Fujitsu Lifebook AH512, Acer D255, PS2, PS3 Super -Slim 500GB, PS4 500GB, PSP, GC, DS Lite, GBA, AmigaCD32, XBOX 360 60GB, iPhone 4 32GB, Samsung Galaxy Note 4.
Daemon666
Killing Spree
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 16. 6. 2014 19:44

Peter S. Kenedy píše:A jaký to je typ?
Ty moje(a na fotce) jsou M600DC a já za ně tehdy dával kolem 8.500

Jinak se tyto hodinky dělají ve třech variantách. Stříbrné, černé s plastovým(silikonovým) řemínkem a černé s černým kovovým tahem - ty mám já a to jsou právě DC :-)
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 16. 6. 2014 21:28

Ze se vam chce nosit takovy zavazi na ruce.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 6. 2014 01:19

Já mám takové ty levné šméčka za deset liber, co když vám chcípne baterka, tak místo abyste si ji vyměnili, koupíte si rovnou nové hodinky a jsem spokojený. Má to jenom jednoduchý a hlavně čitelný ciferník, pohodlně se nosí, pružný kovový pásek o správné velikosti a jsou lehké. Světový čas v deseti metropolích, schopnost vydržet sto metrů pod vodou, nebo vakuum, či rovnou vodotrysk - to fakt nepotřebuji. Kdybych si mohl vybrat, tak bych je chtěl mít mechanické a z nějakého materiálu co po půl roce neztratí stříbrnou povrchovou úpravu a neukáže se bronzová barva pod ním, ale i tak si nestěžuji. Fungují, ukazují čas a jsou praktické. Osobně neholduji těm módním přeplácaným lunetám s pěti ukazateli, protože to na první pohled není přehledné.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 17. 6. 2014 14:29

N.Marko: To je otázka vkusu... 100m pod vodou vydrží málokteré hodinky. Onen nápis na hodinkách "WR100m" neznamená, že se s nima můžeš potopit pod vodu do hloubky 100 metrů :D Přesněji by tam mělo být napsáno "10 ATM/10 BAR".

Vybrat si mechanické? Právě kvůli přesnosti mechanických jsem šel do "digitálek s ručičkama". Mám na ruce čas vždy na sekundu přesně. :-) Mechanické sice hezky tikají, ale abych je musel tu a tam seřizovat? Ne, hodinky mají sloužit mně a ne já jim :-)
Naposledy upravil beat dne 17. 6. 2014 17:45, celkově upraveno 1
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2014 15:57

Tlak 10 BAR je ve 100 metrech, ne? Tak v čem je rozdíl?

Jinak jak jsem tu postoval, tak ty moje digitálky s ciferníkem mají ciferník mnohem přesnější než displejový čas :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 17. 6. 2014 16:35

A to vazne potrebuje na sekundu presne nebo jenom pro ten pocit?

Jinak Lojza je muj clovek. A konec koncu i ta presnost je v mobilu vyresena. Ted jsem se dival a -1 s. A to jsem cas nikdy ani nenastavoval :D
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 17. 6. 2014 17:48

holoubek: Právě jde o ten pocit... Mechanické(automaty) ti udělají třeba za měsíc docela dost slušnou nepřesnost..
Já na ty hodinky přes dva roky nesáhl a nevím co je seřizování času ani změna času na letní/zimní.
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2014 17:50

Pocit? 2 sekundy denně ti za 2 měsíce udělají 4 minuty.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 6. 2014 18:33

Já jsem v tomhle prostě trochu staromilec a mám rád mechaniku. Nemůžu si pomoci. Ještě když jsem měl mechanické hodinky, tak každovečerní rituál natahování pérka mi pomáhal usnout. Ovšem už celá léta mám hodinky na baterku a nestěžuji si. Jen to jaksi není ono :)
Ale je fakt, že přesnost má přednost. To je bez debaty a mechanické hodinky s přesností přibližující se elektronickým sice jsou, ale za zatraceně velkou pálku a na to nemám.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 17. 6. 2014 20:11

Sasakr: 2s denně to už musíš mít skoro i štěstí na kus... Obvykle i poměrně drahé automaty(desítky tisíc korun) mívají v reálném provozu přesnost i horší...
A abych každý týden seřizoval hodinky, z toho už jsem opravdu vyrostl. Stačí mi nabíjení telefonů a tak podobně :D
Prostě na hodinky nesáhnu. Proč bych je měl seřizovat? A 5 minut už je prostě hodně mimo moji toleranci :-)
Naposledy upravil beat dne 18. 6. 2014 19:23, celkově upraveno 2
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 6. 2014 20:27

A co tak důležitého děláte, že musíte znát přesný čas? Jen tak se ptám. Mobil ani hodinky obvykle nenosím, protože hodiny jsou všude a zbytek mezitím si dopočítám. Rozhodně je to hezké, ale tak spíše si postavit jako stolní na stůl :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 17. 6. 2014 20:31

tdjohn: To je přeci nepodstatné... Každý si žije svým způsobem a má své návyky. Pro mě osobně je čas někdy dost důležitý. A přesnost minuta je tak akorát. :P
Nic není dokonalé.
beat
Dominating

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 6. 2014 20:34

To asi obecně ano, ale je to zajímavé. Hodinky jsem jako dítě také nosil. Dnes je to zbytečné. A nebo se vykašlat na telefon a mít jen hodinky, to by bylo docela dobrý, jen by se asi nebylo s kým a kde scházet :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 6. 2014 21:36

beat: Já bych nemohl nenosit hodinky. Třeba když jedu do práce na kole a zrovna je docela provoz, asi by bylo docela sebevražda za jízdy vytahovat mobil, jenom abych se ujistil, jestli jedu na čas :)
Ono to není jenom o životním stylu a návycích, ale také o nutnosti. Třeba můj brácha dělá s autistickými dětmi. Personál pro tyhle děti musí dodržovat nějaký harmonogram, ale zároveň mají zakázáno vytahovat pokud možno před nimi telefony (už jenom proto, že tyhle děti by ti ho mohli sebrat a rozbít a ty by jsi s tím nemohl nic vlastně udělat, protože jsou ve speciální péči). Přenosné kukačky jsou tedy nezbytné. Na druhou stranu v samotné práci kde jsem teď bych si je nosit nedovolil - někteří kuchaři je sice nosí, ale já mám naučeno už ze školy, že prsteny, řetízky, náramky a hodinky jsou skvělou cestou jak se popálit, odřít, zranit, nebo dojít finanční úhoně. :)

Svého času jsem cca tři roky žil bez hodinek (a dokonce jsem neměl ani peněženku a peníze nosil po kapsách) a dalo se to. Člověk sice přišel +- o deset minut dřív nebo později, ale zorganizovat se dá lecos. Jenže když už je člověk jednou v pracovním procesu, moc mu vlastně nezbývá.

Na druhou stranu je fakt, že si člověk může připadat trochu jako další dobře namazané kolečko v obrovském hodinovém stroji, co přesně tiká podle nějakého společensko-ekonomického diktátu.... takže vlastně nic nového :D

Bože to jsem zase sesmolil blábol :hm 8-P
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků