Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 9. 2021 14:49

Co je a není hovadina, o tom rozhoduje trh. Ne ty ani jinej osvícenej centrální plánovač.

Jo jo, Batman a jeho legendární lock na 45 FPS :-D Proč to neudělat tak, aby to jelo hnusně všem. Dnes už máš aspoň šanci si to pustit s VRR.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 9. 2021 15:35

Trh :D Ty jsi naivka. Trh je utopie. Regulace jsou jediná cesta.

Počkej, ono to jede 45 i jinde? Já to znám jen z Xboxu a možná i na PS, ale já PS Pro nikdy neměl. Jsem to na PC pořídil nedávno a ještě nezkoušel. Právě Xbox mi s VRR ukazuje 90 jako frekvenci, takže to fakt jede na 45.

-- 26. 9. 2021 16:38 --

Jinak zajímavá věc, nové hry na PS stojej 2119,-. Jsem obecně rád, že jsou hry dražší, ale ten skok je nějaký velký, ne? Nové GT a Horizon základní edice stojí tolik při předobjednávce.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 26. 9. 2021 22:04

No ty pičo, ty jsi regulérní komouš.

Nevím přesně, jen si pamatuju, že to na některý z konzolí jede na 45, což je bez VRR úplná hovadina. Pamatuju si to, že jsem ti to předhazoval, když jsi tady blil ty svoje kraviny o tom, že hry na konzolích "prostě fungujou", zatímco na PC nic nefunguje a nic na něm hrát nejde.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 26. 9. 2021 23:49

Tak jistě, ale to není špatně, ne? :D

Jasný, máš pravdu, je to jen na konzolích a je to hnus. Ne každá firma umí dělat pro konzole. S VRR je to už lepší, ale jako fakt 45 nechci hrát.

Na PC jsem to spustil a detekovalo to Xbox ovladač nějak divně, pravý analog nefunguje a pořád se mi točí kamera. Taky to není "prostě funguje" :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 9. 2021 18:24

To se mi stalo v Turokovi. Máš hru přes Steam?
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 27. 9. 2021 23:32

Určitě, Steam je nejlepší :D Někdo psal nějakou úpravu configu, ale nějak si nejsem jistý, že je to to stejné. Ale tohle je výjimka. Třeba takový Just Cause 2 a 3 vůbec nepoznám, že nehraju na konzoli, prostě úplně stejný, jen v super frame rate.

Další věc je, že vždy vypínám Steam input a zapínám ho jen tehdy, když hra nepodporuje ovladače. Tak třeba tady by to taky vyřešilo. Lego hry třeba jedou bez Steam input úplně debilně. Jedou tak napůl. Zapne se Steam input a frčí to plně.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 9. 2021 08:26

Tam přesně mířím. Jestli ti to takhle blbne, zapni Steam input.

Mně takhle blbnul Turok, což je nonsteam hra. Když jsem si ji tam přidal a rozjel to přes Steam input, otáčení přestalo a šlo to normálně hrát.

Ale jinak souhlas, nevím, proč se to automaticky zapíná i u her, co mají dobrou controller podporu. Naposledy jsem to musel vypínat třeba u ATS.
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 28. 9. 2021 21:25

Super, zkusím. To máme stejné zkušenosti. Default jsem si dal vypnutý a pokud mi hra nejede, tak to pro ni zapínám. Třeba Oblivion, Morrowind a Black Mesa. Ta Mesa je vtipná, protože místo aby řešila gamepad, tak to prostě asi dělali pro ten Steam input.

Právě u všech aut bych to měl vypnuté, proto mám default off. To Lego bylo dost divný, ono to dělalo hrozné věci bez toho :D
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 28. 9. 2021 23:09

Jsem dojel Halo CE v ramci te Anniversary edice (vsichni o te serii tak basni tak jsem zacal od 1) a muze mi nekdo vysvetlit jak je mozny, ze se tohle stalo de-facto hlavni serii pro Xbox? To na tom fakt byl tak spatne a nemel zadny originalni hry?
I kdyz pominu to, ze je to 20 let stary, tak i na svou dobu to musela byt maximalne prumerna strilecka. Opakujici se levely, pribeh nic moc a hlavne ty zkurveny nepratelsky nefer prisavny granaty na mne teda moc dojem neudelaly. Snad dvojka bude lepsi.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 29. 9. 2021 00:38

Tenhle pocit mám ze spousty her. Exkluzivita, takže se jí všechno odpustí a budeme se tvářit, že je super, aby nám ji ostatní záviděli. A ono není co.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 9. 2021 04:41

Tak na tu dobu to nabízí docela dobrý gunplay (Bungie) a na konzolové poměry dost otevřené lokace. Plus fungující multiplayer.
Nejbližší konkurence Killzone měla naprosto drsný hendikep v příšerné snímkovací frekvenci a díky zaspání Sony - multiplayer skoro neexistoval.
Ve své době to bylo dost velký, ale za sebe uznávám všechny výše uvedené problémy - taky nejsem z téhle série nějak nadšený.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 9. 2021 08:38

Jednička je super i dnes, když víš, že level design není žádná pecka. Tenkrát to muselo být něco jako zjevení.

Problém mám s tím, že jsem byl schopný dojet jedničku dvakrát a nic jiného. Dvojka je pro mě úplný odpad. Trojku jsem zkoušel, když byla nová a nic. Reach jsem dojel jen proto, že jsem čekal pecku. Prostě ta série mě nebaví. A to mluvím jen o SP. MP by potenciálně nebyl špatný, pokud by se tam dalo třeba mířit. Takhle to celé moc nechápu. Ale na jedničku mi nesahej, ta hra je luxusní pořád :D Plno lidí ale dodnes miluje ten MP.

-- 29. 9. 2021 09:40 --

Plus coop hraní je prý bomba.

-- 29. 9. 2021 09:44 --

Sasakr píše:Tenhle pocit mám ze spousty her. Exkluzivita, takže se jí všechno odpustí a budeme se tvářit, že je super, aby nám ji ostatní záviděli. A ono není co.

Jsem hrál teď toho Spidermana z roku 2018 a hodnocení přesně sedí. Ta hra je špičková a nemá moc konkurenci, ale zase tam není až tak moc věcí, tak má v průměru 88 na MC. To mi přijde fér. Každý majitel PS ji musí mít, ale existují i lepší hry. Skvělá hra, která nikoho neurazí.

A třeba taková Forza Horizon jsou nejlepší závody všech dob a spíše jsou podhodnocené.

Třeba ale Nintendo má divné věci. Tam mě nebaví skoro nic, ale přitom hodnocení brutální.

Obecně to tedy tak zle nevidím.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lo!Zza 29. 9. 2021 13:00

Halo MP muze byt fajn, ale nevim jak na tom byl online na originalnim Xboxu. Cekal bych ze zas tak moc rozsireny to tehdy nebylo. Nicmene jsem nehral, takze k tomu nemuzu nic rict.

Je mozny ze mne nahypovaly vsechny ty clanky a videa kde si lidi trhaji vlasy v reakci na kazdej blbej teaser. Ta hra je proste divna. Na jednu stranu se asi chce brat vazne protoze MC je klasickej drsnej hrdina (a totalne nezajimavej) a na druhou stranu jsou tam nepratele co zmatene pobihaji kolem a jeci u toho. Jak rikam, mozna ze ten mythos kolem toho sveta zacal az s Halo 2.

No level design je kapitola sama o sobe - jsou tam asi 4 otevreny prostory. Zbytek jsou jen mistnosti kde designeri podle mne jeli Ctrl+C, chodba vlevo, vpravo, vlevo, Ctrl+V. A druha pulka je to samy jen naopak. :D

Absolutne nechapu jak to muze mit na Metacritic 87%.

A kdyz tdjohn mysli ze jednicka je super, tak mne to jen utvrzuje v tom, ze je na houby.
"U mě je problém..." - PC

for teh lulz
Lo!Zza
Dominating
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 29. 9. 2021 13:24

:D Můj vkus je dobrý. U jedničky jsi asi nepoznal ty dobré části. Co hudba? Co super atmosféra? A hlavněj si to měl hrát před 20 lety a ne dnes :D

Když tě bude bavit 2, tak máme jasno. Dvojka je tragická!
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 29. 9. 2021 16:58

Ohledně MP - Věc se má tak, že Microsoft tenkrát udělal inteligentní věc a prostě nacpal ethernet zásuvku do samotné konzole, takže když jsi měl přístup na internet... měl jsi multiplayer. Sony, z nějakého dementního důvodu (patrně chtěli ušetřit $0,50) ho distribuovala tak, že jsi si musel koupit zvlášť šuplík na HDD, který, a to je na tom to nejlepší, nebyl celé roky v EU vůbec k sehnání, protože "reasons". Ve Slim modelu už byl nativně, ale to bylo jaksi dost pozdě z hlediska image produktu a jak o něm vývojáři přemýšleli, takže jako jo, nějaké hry na tom jely, ale kolik hráčů je hrálo, to je už jiná otázka. Každopádně rozšířenost online hraní na počet prodaných jednotek Xbox vs. PS2 jednoznačně jde ve prospěch Xboxu.
Plus ty hry na tom prostě tenkrát vypadaly lépe než na PS2. To se okecat nedá.

Jinak Halo 1 mělo být původně jakousi RTS u které by klonované prostory až tak moc nevadily, což je naopak dost průser ve střílečce, a v té době se moc příběhové střílečky ještě nedělaly, takže se není čemu divit - Halo je produktem své doby.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků