Co zrovna teď děláte?

Diskuse o všem, co se nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 4. 2021 15:33

:lol: no ty vole LOL, jako fakt. Koupil jsem dneska ráno Halo Master Chief Collection, bouchnu ji do Xbounu a vybafne to na mě hned dvě věci - update 125 giga veliký (!!! WTF!) a všechno je napsaný v čínštině...
Jako nevím jak vy, ale najít v čínštině, jak změnit jazyk z čínštiny do něčeho trochu více srozumitelného, byť by to byla třeba blbá francouzština, je... čínská vesnice pro mě :nenapadne
Nechápu, proč se hra neřídí systémovým nastavením, nebo alespoň není někde na začátku nějaká jednoduchá tabulka a místo toho to je pohřbené kdesi v menu, takže bez YouTube není možné najít kde a co. Jako fakt LOL tohleto :pozor
https://www.youtube.com/watch?v=d--neBqut50

EDIT// Ukázalo se, že to je Korejština... žádný rozdíl pro mě, stejně bych to nepřečetl :oops:
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2021 16:36

Na disku nic není, celé se to táhne z netu a asi včetně Reach a ODST.

A jazyk je zase nějaká tvoje specialita :D Ale nevím, proč se ti to stalo. Některé hry reagují na nastavení a jiné ne. Třeba Horizon 4 nejdřív bral systémový a dnes můžeš vybrat sám ve hře.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 4. 2021 16:51

Jako teď si vem, že si hru koupíš dejme tomu za dalších pět let, a Microsoft mezitím udělá "The Sony Move" - odstřihne předchozí generaci (a nedivil bych se tomu, bavíme se tu přece o Microsoftu). Si tu hru nezahraješ!

Jinak chtěl jsem začít s Reach, ale chce to po mě další peníze. Tu hru mám, ale v ČR, ještě zkusím ODST, ale mám takový blbý pocit, že to bude stejné. Problém je v tom, že HALO 1-4 jsem už dohrál a právě Reach a ODST ne. Typické.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2021 20:42

Zrovna MS je daleko lepší než Sony, takže bych se toho nebál. Sony to teď sere na všech frontách. Nedávno jsem kupoval u MS Morrowind s vylepšeným rozlišením a 60 FPS, takže netipuju, že budou odřezávat. Ale to je prostě průser digitálu dnešní doby. Doba se mění.

Jasný, máš disk. Ten to nemá, ale asi se natáhne z netu tak jako tak a čeká na odemčení. V akci to stojí 650,- celé digitál.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 4. 2021 22:38

MS lepší než Sony? Hele Sony není žádný svatoušek, ale viděl jsi Microsoftí hřbitůvek? https://www.versionmuseum.com/history-o ... t-products
a hádám, že to nebude ještě všechno. Jediný, kdo jim může opravdu konkurovat je snad jen Google a EA ;)

Se mi to opravdu nechce kupovat znovu.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2021 23:10

To jo, ale Sony je teď dobách PS3. MS naopak zase v dobách X1, kdy se pořád snaží.

Pokud zůstanu u aut, tak konzole jsou pro mě zbytečný. Ale MS má super i PC část. Jsem zrovna nedávno koupil Age of empires 1 a zavzpomínal. MS je aktuálně úplně jinde než jakákoli konkurence. Jen asi Nintendo má ty svoje dětský hry, MS nic moc novýho nemá. PS5 asi zruším, protože se mi nějak nezdá, jak to teď vedou a nějaký Pro vyjde určitě co nevidět.

To chápu. Jsem to vzal právě kvůli ODST a Reach. Sice jsem to ještě nehrál, ale to jednou přijde.

-- 18. 4. 2021 00:12 --

Jinak mám taky problém, že jediný dobrý Halo je pro mě jednička. Všechno ostatní začnu, vypnu a už nikdy nepokračuju :D Dvojku hraju už asi 4 roky a letos jsem se posunul o asi jednu misi.

-- 18. 4. 2021 00:14 --

Letos to bylo kvůli tomu, že konečně přidali 120 FPS mód, což je pecka.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 17. 4. 2021 23:33

Trochu off topic - hraju Halo 1 a hned v první části, když Covenanti útočí na Pillar of Autumn se mám dostat do escape pod... skrze XYZ různě zakroucených stále stejných chodeb. Asi takhle - kdyby to byla reálná situace, tak na tý lodi všichni zařvou, protože účelem únikových modulů je dostat se v nouzové situaci co nejrychleji do nich a vypadnout z té explodující lodi. Pokud vám to ale trvá více než deset minut, tak to asi holt nerozchodíte :D
Je mi jasné, že tohle je taková ta "herní logika" aby hráč měl dost místa a času na přestřelky, a v době vydání to asi bylo docela fajn... ale stejně, facepalm jako sviňa, protože to byla logická chyba kdykoliv. Dovedu si představit lepší scenáristický důvod jak to udělat.
Další věc - velikým problémem prvního Halo jsou opakující se klonované segmenty interiérů - což je vidět hned od samotného začátku. Je mi jasné, že Bungie to tenkrát udělalo takhle, protože nebyly zdroje a člověk jim z grafického hlediska tenkrát ledacos odpustil, protože na konzolích nic moc lepšího stejně nebylo, ale v HD remaku to fakt praští do očí. Tohle nezestárlo dobře ;)
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 17. 4. 2021 23:48

Jak se to veme, pořád je pro mě Halo 1 nejlepší. A to jsem ho hrál poprvé tak 7 lety, kdy už bylo staré. Pokud ti nevadily hovadiny v Uncharted, tak tady je to v pohodě. Plus příběh je tam dobrý.

Samozřejmě ani ti mimozemštani by nestavěli takové *****.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 4. 2021 21:22

Když je něco v jazyku, kterýmu nerozumíš, použij Google Lens.

Jinak teda uniká mi, v čem může být One X lepší, než SS. One X byla promovaná jako 4K konzole, takže kotel her jede prostě v nějakým dynamic 4K a 30 FPS. U SS to nikdo jako 4K nepromuje, takže máš mnohem větší šanci, že hra pojede ve 1440 nebo 1080, ale s 60 FPS. Nebo dokonce ve 120 FPS, čehož se na One X nedočkáš. Navíc je tam to fejkový HDR a HDMI 2.1, čili nejsi závislej na televizi s Freesync. A hlavně SS je nová, One X dosluhující, tak co dává větší smysl?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Sleepwalker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 19. 4. 2021 10:27

Vtipná situace nastává u starých her, kdy SS má horší rozlišení a frame rate než 1X. Ale to je jen teď dočasně.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 4. 2021 12:53

Jak mělo poslední akci SCS, tak jsem koupil nějaké staré kousky. A tam se přesně ukázala síla PC. Za sranda peníze člověk koupí stoletou hru, která je na dnešních strojích hezká a zároveň megazábavná. Tohle konzole asi nikdy umět nebudou. Zrovna ujíždím na tomhle a pochybuju, že to má moc konkurenci.

"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 23. 4. 2021 18:12

Jsem si vlastně vzpomněl. Pokud někdo hraje na Xboxu a chce Game pass, tak MS schválně podporuje variantu GPU z Gold. Asi aby měl více zákazníků. Takže stačí koupit Gold na tři roky za 3 x 999,- a pak za 26,- udělat upgrade na GPU. 3023,- za 3 roky GPU. Proto má teď tolik zákazníků.

Tam ten Master chief a vše od MS je.

-- 23. 4. 2021 20:10 --

Jsem to pořizoval kvůli PC, protože na Xboxu to moc nevyužiju a je to pecka. Mám asi milion nových PC her k dispozici.

Je tam EA play:
https://www.ea.com/ea-play/games-ea-play

A PC Game pass:
https://www.windowscentral.com/xbox-game-pass-pc-list

Sice to stojí pár korun, ale za to tam máš asi milion her a novinky od MS day 1.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 24. 4. 2021 14:01

Jako je to dobrá nabídka, ale na druhou stranu to je pro mě plýtvání peněz, protože jsem si Xbone koupil jen kvůli několika málo exkluzívním hrám, které dneska už stojí jen pár drobnye a zbytek sbírám na PlayStationu. Není to moc racionální, ale takhle to mám.
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tdjohn 24. 4. 2021 14:09

Nemusíš. Jen jsem si na to vzpomněl, protože GPU je mi k ničemu, ale s PC dává o něco větší smysl. Gold bych bohužel stejně asi měl celou dobu, tak ho mám trochu vylepšený.
"This game is a masterpiece! We have never seen such a harmonic virtual world before. The story is as good as a movie and the graphics offer tons of incredible moments. GTA IV is more than a game." - Cynamite
tdjohn
Rampage
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod N.Marko 24. 4. 2021 17:37

Já prostě ***** nenávidím Windows!

Přijdu z práce, sednu k počítači, nastartuji ho a naklepu heslo aby se otevřely widle.
Vaše heslo není správné!
***** cože? Naklepu ho znovu.
Vaše heslo není správné!
Fuck! Cože? Naklepu ho znovu, pomalu jako debil, protože vím jaký debil jsem a omyl se může stát. Dokonce jsem koukl jak vypadá, než zmáčknu enter.
Vaše heslo není správné!
@#@Đ#đФ!!!! *****! Další tři pokusy a
Vaše heslo není správné!
OK, klid, dýchej, to se srovná... Zadám možnost "Zapomněl jsem své heslo", pět minut čekání, než se počítač uráčí, zadám svoji adresu, dostanu kód na email, zadám kód, jsem vyzván k napsání nového hesla. Napíšu staré heslo, které widle považují za neplatné... "Používáte staré heslo" DOPÍČI!!!!! No to si snad ze mě dělají ***** ne? Tak jako systém to heslo zná a přesto se na zamykací obrazovce tváří, že ne, jen abych si ho změnil?
Jako na jednu stranu security a všechno okolo, ale tohle je můj soukromý počítač A MĚ TO ***** NEZAJÍMÁ! Desítky widle jsou opravdu zasraný produkt, za který by měl Microšrot zbankrotovat, protože byť jsem si je poctivě zaplatil, stejně si s nimi z uživatelského hlediska nemůžu dělat co chci, respektive v některých případech nemůžu poslat systém do *****, protože jako ***** fakt doopravdy nemám zájem o nějaký dementní update, který všechno spíš ještě podělá!
Teď se vsadím, že se na nějakou dobu nedostanu na Xboun, protože tyhle účty jsou provázaný (a nechtějte po mě začínat o tom, jaký oprcajtung bylo je spárovat - a přitom mám pochyby, že spárovaný jsou) a budu muset dělat padesát dementních kroků, jen abych si mohl hrát s mám strojem, který jsem koupil za moje peníze a měl by dělat co já chci!

Nesnáším widle. Fuck me!

P.S.
Ne, nenavrhujte Linux, to se tu už probíralo a nechci zlikvidovat další počítač.
Ta neurotická snaha být normální nás přivádí k šílenství. -Solomon Short
To že jsi paranoidní neznamená, že nemáš pravdu.
Jsem pro aby se udržovaly nebezpečné zbraně mimo dosah bláznů. Můžeme začít třeba s psacími stroji. -Solomom Short
N.Marko
Godlike
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků