Hry za pakatel

Vše o tomto fóru, o magazínu Doupě.cz a serveru FreeHry

Moderátor: Moderátoři Doupě.cz

Odeslat příspěvekod gogo 29. 5. 2007 14:37

Vodny: nesmíš přece věřit kdečemu.... Nikde nemáš důkazy. Do výrobní ceny nevydíš. Mohou to prodávat s malým ziskem, ale nikoli se ztrátou. Nikdo nic neprodává se ztrátou. nemůže si prostě dovolit čekat, jestli se náhodou hry prodají nebo ne a v jakém množství. kapitalisti lžou z podstaty, aby vydělali... Nevěř tomu. Jinak, když jde prodávat hry za 200Kč, pročpak by sem ty hry nikdo nedovážel. Nechápu....
gogo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod gogo 29. 5. 2007 14:40

P. S. Už Vám ČEZ taky vypl proud? Ono bez produ ty hry fakt nelze hrát. Na to kapitalisti z ČEZu asi zapomněli. Bez upozornění při ranním kuropění za zpožděnou fakturu, vše tajně vypnou a celý den můžete koukat do zdi! Super hra. Kill dem all...
gogo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod mr_wawra 29. 5. 2007 14:43

gogo píše:Vodny: nesmíš přece věřit kdečemu.... Nikde nemáš důkazy. d/quote]

Kde mas dukazy ty? Vodny se snazi argumentovat, zatimco tvoje tvrzeni jsou tak akorat k smichu.
HC Slavia Praha - to je moje radost!
Kultura kriplů vydrží vše
mr_wawra
Dominating

Odeslat příspěvekod Chemist 29. 5. 2007 16:06

gogo píše:Vodny: nesmíš přece věřit kdečemu.... Nikde nemáš důkazy. Do výrobní ceny nevydíš.n/quote]

No ale teď jsi mě rozesmál. A chci konečně toho hulváta.
Dejme tomu, že odmyslím práci vývojářů a budu prodávat jen CD/DVD v krabičce.
Tak koupím originálku - kupříkladu jsem před měsícem koupil origoš Far Cry za necelé 300 Kč. V modré papírové krabici. Krabice je potisklá, pomalovaná, hezky ofoliovaná. Už jenom za tu krabici výrobce zaplatí. Dále byl v krabici manuál. Jeho vytisknutí také něco stojí. Potom tam bylo samotné DVD, jeho vylisování a potisk něco stojí, nemyslíš? To dývko se schovává v krabičce, takové té klasické. I její výroba něco stojí, obzvlášť když má booklet. No a teď to dej dohromady. Dejme tomu že při nízké manuální práci bude jen cena téhle krabice se vším možným necelých 200 Kč. Ano, vlastně 200 Kč bys byl ochoten dát de facto jen za tu krabici s DVD uvnitř.
No a teď už sakra přemýšlej i o tom, že vývojáři u té hry sedí dlouhé týdny a pracují na ní. Práce --> mzda. (Někdo těm vývojářům zaplatit musí.) No a teď si představ, že hra je hotová, vyrobená. Leží v počítači, je potřeba ji začít distribuovat. Tak nejdříve jsou potřeba nosiče (CD/DVD), jenže v nosičích to daleko neodvezeš, tak je dáš do krabičky, aby se nepoškrábaly. No a teď je potřeba tu hru rozšířit mezi lidi. Takže distribuce. Takže zaplatíš firmě, která tahači rozveze hru po celé zemi (nebo v letadlech po celé Zemi)... no a to jsme vlastně hru vyrobili a začali prodávat. A neříkej mi, že to všechno jsme udělali se dvěma stovkama na hru. A jestli to tvrdíš, tak jsi dle mě ignorant, který neuznává cizí práci a hodnotu práce.
Že cena her klesne, to je jasné, protože doba běží a vznikají nové a nové hry, které jsou graficky dokonalejší, přinášejí řadu dalších novinek a o ty staré hry nebude zájem, pokud cena neklesne. I tak se musí ale držet nad výrobními náklady, teprve po několika letech (dejme tomu Caesara III. jsem kupoval před třemi lety za 149 Kč) si může řetězec dovolit prodávat hru pod cenou. Protože mu leží na skladu a tak jako tak je výrobek už v mínusu (protože řetězec musí za jeho nákup něco zaplatit v rámci distribuce), je jedno, že ho prodá za nižší cenu, než za kterou ji koupil. Ona cena (dejme tomu 149 Kč - levnější jsem nikdy neviděl) je vlastně cena krabice, obalu, CD a tištěného materiálu. Ale už to není cena výrobních nákladů na vylisování disku, vytištění toho a toho. To je cena prostých surovin.
A jestli budeš chtít argumenty, vezmu tě k nám do Tesca, kde ti základy trhu páni manažeři rádi vysvětlí.
"Dovedeš jezdit bez sedla, pane?"
"Dnes v noci třeba i bez koně..."
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod slim1963 29. 5. 2007 17:58

Chemist::Tak teď nechme cenu za distribuci a vývoj.To ať si každý sám přebere.Ovšem tvé úvahy o ceně obalu/tedy krabice/,vylisování DVD a obalu plastového jsou velice mírně řečeno ,přehnané.Jelikož částečně v této oblasti pracuji můžu to poopravit/Jinak ceníky všech prací si stačí najít na netu /.Pokud se pohybuji ve vyšší cenové relaci tak se cena všeho může pohybovat kolem 30kč.A to jsem opravdu dost vysoko :D :D Tedy oněch 200kč je opravdu trochu moc.
slim1963
First Blood

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 29. 5. 2007 20:44

He ,,Flam,, no Tuná je Info ,,za Pakatel..: v PPK-Počítač pro Každého -
je teď na pultech Trafik...,,Johanka z Arcu,,CZ...+Další Papů-PRG k malování a fotkám za 55,-kaček...kdysi jsme to s dcerou hráli a nebylo to špatný ,hlavně pro Díftky i zvrhlé Hráče,he ...Ježku...Hraje se pochopitelně za Anku sice jsou tam i Rytýři NPC ,ale hlavní Postava je Anča...i Tydýt Marcel si dóst dobře zahrál ,o dceři Kamile(Lvice...26 let..) ,nemluvě...,když se dá hrát za ženskou ,kórt za Takovouhle a jízda koňmo+Rubato... a šafle Hore ,také nemá chybu...no když si zvyknete na ovládání...Vřele Tenhle ,,MIX,,doporučuji,navíc v CZ,že...Bon Apetit...Marcel Šaflička od Zvonu...a Jeho V.OŘ...,aby ma unes,he...DODATOK: v příštím čísle-12/07 bude DVD se STALINGRADEM...mňam...
Marcel Kudlvasr
Dominating

Odeslat příspěvekod Berzeger 29. 5. 2007 23:02

he, prisel jsem prave k PC, pomerne nastvanej, unavenej, prepracovanej, v nohou za 15km s kamosem.
Takze jediny, co reknu k veci, bude: "gogo, jdi uz konecne do p*dele! aaargh! kdybys aspon prestal do kazde vety cpat ty tvoje kapitalisty!"
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Rampage

Odeslat příspěvekod jezek 30. 5. 2007 06:23

2Chemist:opravdu výrobní náklady nejsou tak vysoké.Sice si nemyslím,že je to všechno za 20kč,jak uvádí slim1963,dal bych tam ještě tak cca 30kč navíc,ale jinak s Tebou naprosto souhlasím.
2Berzerger:Nech toho nebo dostaneš hulváta! :twisted:
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Chemist 30. 5. 2007 08:31

slim1963: Jo, já vím, že čistě teoreticky jen za suroviny cálneš příšerně málo. Disk vylisuješ za dvě koruny se vším všudy. Ale za vším k tomu vidím práci, použitou techniku, suroviny. A kdybys měl prodávat jen dejme tomu DVD za pět kaček, nezaplatíš z toho ani nákup disků...nebo dejme tomu že budeš jako firma prodávat disky za pět kaček....a jak zaplatíš těch pár dělňasů, kteří v té firmě pracují? Tohle jsem myslel těmi náklady, tohle jsem myslel těmi dejme tomu 150 Kč, co jako makač v tescu osobně považuju za vrchol nízkých cen.
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod slim1963 30. 5. 2007 17:10

ChemistAle tak to je-výrobními náklady se rozumí i mzda dělníkům daně a to všechno,Např ten obal DVd /plastový/má prodejní cenu/tedy už v ní jsou zahrnuté všechny náklady firmy co to vyrábí/asi 4,75kč.Je to různé dle množství.Vylisování vámi zvoleného DVD/Muzika,film apod/stojí pokud si to zadáte stojí/opět dle množství kolem 13Kč za kus.S papírem je to oněch 30kča a opravdu to jde zjistit zkuste si na zkoušku vydat vlastní DVD. Např.zde máte skoro vše pod jednou střechou,včetně obalů apod. http://www.mediaexpert.cz Upozorňuji,že jsou zde spíš dražší a ceny jsou z DPH. Ve všem jsou ony výplaty "dělňasům" atd.Tím chci říct že 95%ceny tvoří odměna autorům a marže distributorů.Cena všeho ostatního"hardwaru"je minimální :!: :!: Opět zdůrazňuji,že jim to neberu.
slim1963
First Blood

Odeslat příspěvekod jezek 31. 5. 2007 07:06

Bez distribuce a pokud o tobě lidi neví,nejsi nic.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Chemist 31. 5. 2007 07:37

Ale jo, jak jsem říkal, čisté suroviny máš za pakatel, ale výrobek...k tomu právě musíš počítat tu práci kolem. Kdybych měl odstranit distribuci a prodávat hru z fleku, bylo by to levnější, ale když počítáme s distribucí hry, musíme počítat s distribucí surovin a jejich nákupu. A aby byl zisk, hra neklesne pod cenu surovin, práce, nákladů a následné distribuce. Takhle nějak jsem to myslel, že i když budeš počítat surovinové náklady, pořád ti ta cena v rámci distribuce vyskočí nahoru. Asi jsem to špatně formuloval... :oops:
Chemist
Dominating

Odeslat příspěvekod slim1963 31. 5. 2007 17:10

Ježek Ale to já vím,já jsem jen zkonkretizoval náklady na výrobu fyzického nosiče.Nic víc.
Chemist
Suroviny jsou pro mě ropa na plasty,dřevo na papír apod.Tak jsem nevěděl,jak jsi to přesně myslel.Ty jsi to bral jako onen nosič,krabice atd.Tj.myslel jsi výrobu a materiál :D
Jinak samozřejmě ať si to každý vezme z které strany chce.Jestli je všechno úměrné nebo ne.Přeji hezký den.
slim1963
First Blood

Odeslat příspěvekod gogo 31. 5. 2007 22:16

Oj hoši, kdo tu o kapitalismu nic neví? Já nebo vy? Copak si opravdu myslíte, že základní výrobní cena se nějak projeví na ceně konečné? To snad ? A kde je zisk těch stovek lidí mězi autory hry a prodavačem v JRC. V kapsách tzv. hyen. Těm plati jaksi nebudu!

Far Cry CZ jsem koupil i s poštovným za 159Kč.

O hodnotě peněz by někteří z Vás měli přeci jenom zapřemýšlet. Tvrdá práce rozhodně se nerovná velké prachy. Naopak, lehká práce a drbání se na zadku mnohdy přináší stovky tisíc korun měsíčně základního platu.

Oceňuji vývojáře! Klidně bych jim za hru dal i 200Kč. Ale víc ne. Pokud si cenu hry přepočítáte i s jejich paltem, tak sorry hoši, ale z jednoho prodaného kusu budou mít tak max 3%....
gogo
Killing Spree

Odeslat příspěvekod AlienX 1. 6. 2007 00:02

v tambazare som videl BG2 za 79KC !!
nobody steals our chicks and lives
AlienX
Godlike

Předchozí stránkaDalší stránka